Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Аристократизам, расизам и тоталитаризам у Србији  (Pročitano 13713 puta)
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0
mob
Alcatel 
Evo još oficira Vermahta suđenim u Nirbergu:Erih Rider(zapovednik ratne mornarice do 1943),
    Karl Denic(zapovednik mornarice od 1943), Herman Gering (komadant luftfafe).
« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 01:14:00 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung 
Дениц је, колико ја знам, ослобођен одговорности за злочине против човечности.

Осудили су га, ваљда због кршења правила ратовања.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
Ne bih rekao da niko iz Vermahta nije osuđen , a Vilhem Kajtl i Adolf Jodl? vermaht nije poput SS proglašen za zločinačku organizaciju, ali ne znači da njegovi pripadnic  nisu osuđivani za ratne zločine.
svi su rehabilitivoani pedesetih godina.

Камаро, многи злочини су напаковани дивизији Галичина, нарочито од стране комуниста и Јевреја, али ниједан није доказан. Smile

Можда одређени индивидуалци вероватно и јесу починили тако нешто, али то се може рећи за сваки покрети и сваку војску током рата.

Дивизија је од почетка, као и оне балтичке, имала свој јасан циљ. То је борба против совјетског окупатора, а за разлику од Црвене Армије и НКВД-а њима борба није подразумевала, убиства цивила, силовања и пљачку. Smile
ta ss divizija je ucestvovala u gasenju ustanka u poljskoj, etnicki cistila ukrajnu od rusa i ostalih,....

u ostalom, ja sam uvek protiv generalizacija ali ako je u pitanju ss divizija, tu stvarno imam generalizovan stav da se nema ss divizije koja nije zlocinacka. sve pripadnike tih divizija je trebalo pobiti za primer.
ali jbg, evo kod nas su iz handzar divizije presli u partizane i postali oslobodioci, a draza i jvo fasisti!
to ti je zivot nas srba.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
@Perudji
Keitel nije osudjen a Jodl nije bio wermacht. Jodl je bio licni sekretar Hitlera isto sto i Borman
Denitzu su englezi trazili dlaku u jajetu.
Englezi su povrh bombardovanja, procitali sta je Hitler smerao sa njima i mislim da i sada im se dize kosa na glavi.
kako bi im deca ucila Nemacki i salutirali sa sieg heil, kako da naprave selekciju dece. pa pisani su romani o time.
Napisana citava istorija o germanskom poreklu engleza, izbrisana istorija, moz mislit.

jednostavno je vojska imala pakt sa Hitlerom da se drzi pravila ratovanja
A i zna se sta su generali mislili o kaplaru.
« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 01:37:51 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung 
Доста запаженију улогу су имали у гушењу устанка у Словачкој, него у Пољској и понављам да поред много покушаја, није доказан ни један злочин, који им је приписиван.
« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 01:49:46 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
Доста запаженију улогу су имали у гушењу устанка у Словачкој, него у Пољској и понављам да поред много покушаја, није доказан ни један злочин, који им је приписиван.
Uslov prihvatanja Hitlera, je bio da se otarasi Rhema i njegovih braonkosuljasa.
Izricit je bio uslov da nemaju sa tretmanom zarobljenika nista. Cak su recimo engleske i zapadne zarobljenike drzali pod svojom internacijom, za ratne potrebe.
Hitler se otarasio SA i stvrio sluzbu SS, sa nezhnim Himlerom na celu.
A tu je bio i Heidrich-ov SD. Onog sto je u Cesku pokret otpora likvidirao.

E tu je Kamaro, bila Nemacka vojna aristokratija, von Runshted, von Brauschitz, von Paulus, Guderijan, Keitel.
Jedini je narodski covek bio Romel. Smile
« Poslednja izmena: 12. Jul 2009, 12:49:48 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
@letac
Nisi razumeo poentu. ne moramo odmah medju seljacima uvaljivati chetnike i partizane. Poenta je da ono sto su imali je bilo njihovo. Nisu se pozjamljivali i sticali. Sta god. nemoj mi reci da ne bi do svih doprle danasnje tehnologije.
Zna se sta je seljacki hleb i dan danas.Sa sve masinerijama.Pomuzi jednu kravu, pa ce ti ruke otpasti, a ne deset dva puta dnevno.
Moja poenta je bila da ih rasteretis, da im obezbedis sigurnost rada otkupom, da koristis svoje.
Covek je verovatno imao neko iskustvo, drugi drugo, ali to sada nije vazno. Ti putevi nisu sagradili komunisti vec potreba za jelom koje on proizvodi.Dakle pariteti koji ce ti obezbediti bogatog seljaka.I narocito savremen paor koji radi za pare, a ne za dodjem ti.

Malo smo skrenuli, jer jos nismo utvrdili sta je aristokratija? Smile Smile Smile
Pa to ti je srpska predratna aristokratija, koju si čini mi se ti pominjao kao nekog ko se stara o interesima naroda.  Gde ti je bila ta aristokratija između dva svetska rata kad je Srbinu ogadilo ono čega nije želeo da se odrekne ni u najtežim vremenima? Nema bato plave krvi, imaš kolko oćeš primera da se neko rodi u dobroj kući i ispadne vagabunda prve kategorije, a imaš i obrnuto, rodi se baja na margini i ispadne veliki lik. Ovde treba da zaživi pozitivna selekcija, najbolji i najpošteniji na najodgovornija mesta, a to je društveni izbor, ne stvar političkog sistema ili čega god. Imao si jednopartijski sistem i negativnu selekciju, danas imaš višepartijski i opet imaš negativnu selekciju. Šta je Dinkića selektovalo da bude ekonomski strateg Srbije? 5. oktobar? Pa kakve veze 5. oktobar i rušenje Miloševića ima sa ekonomskim pitanjima. 5. oktobra je na ulicu izašla masa ljudi koji su ladno gledali propadanje Srbije čitavu deceniju jer su u tome videli neki, što bi komunisti rekli, "sitnosopstvenički" interes Smile
I šta ti sad od njih očekuješ? Pa Sloba je za njih bio lekovit. Oćeš stan u Bg za 20 maraka? E pa zato ima da nemaš za leba. Trebalo je narodu da malo oseti čupavo i da shvati da sve ima svoju cenu. Umesto da izvučeš pouku iz devedesetih, ti sve spakuješ Slobi na leđa i milina. Mi svi ostali fini, al malo morgen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 6230
to shto je neko osudjen u nirnbergu ne dokazuje nishta  Smile - isto kao i sudjenja u hagu to je pravda pobednika . Smile


 to shto je sud u hagu oslobodio haradinaja ili nasera orica ,a osudio sljivancanina ili generala lazarevica ne znachi da su ovi prvi nevini ,a ovi drugi krivi. isto tako ,to shto su u nirnbergu osudjeni nemci ,a nikom nije ni dlaka falila za desetine miliona ljudi koji su poubijali boljsevici u SSSR pre ,za vreme i posle 2.sv rata ,kao ni za milione civila koje su poubijali "demokratski" saveznici svojim bombama samo govori da je sudjenje u nirnbergu bila farsa koje ce se covecanstvo uskoro stideti kao shto se danas stidi sudjenja inkvizicije.

Boljsevici su pobili deset puta vise od nacista. Cak i pizde Jevreji cute da ih je Staljin tamanio vise od Hitlera, jer znaju da su bili prvi u redovima boljsevizma.
Za to postoji potreba da se cuti. Naime bolja je komsomoslka aristokratija, koja drzi roblje u vidu 145 miliona ljudi i koja prodaje svoje prirodno bogatstvo.Osloboditi energiju mase u pravom smeru, znacilo bi primarna akumulacija kapitala, razvoj, oslobadjanje uma. Ovako bolje sa kvaziaristokratom, ciji je tata potkazivao komsije i brisao bulju prstima.Jebe se njemu za zemlju i narod.A uveren je da je aristokratija to sto pere prvi put u zivotu bulju na bide.Moze i zlatne slavine, kao Elena Causecku sto je stavljala. Smile Smile Smile Smile
Sprega boljsevika i ubica psihopata je bila najupecatljivija kod nas, za vreme zadnjih ratovanja.

Ali ima samo jedna stvar: naucili hibrida na pape bez motike, pa bi sada samo besne zvale da izbacuje, jer oce vise a nema odakle.

@letacu
nema veceg dokaza o ljubavi prema srpskim vlastelinima do sta ti je onaj u zici otpevao u Kosovskom ciklusu.
ja mislim da u svetu nema lepse epopeje, gde plebejac kuka za svojim vlastelinima i opisuje ih u ljubavi. ne treba nikakav dokumenat tu. veruj mi. Cist dokaz da je brinuo o njemu.
To isto vazi i za nas.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 159
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Videh da se tema zove "Aristokratizam, rasizam i totalitarizam u Srbiji"

Rekao bih, ukratko, kako ja to vidim.

Aristokratizam: Srbija nema aristokratiju, ima tajkune, novopečene bogataše, neki kvazi džet set itd. Oni koji su zaveštavali svoja dobra srpskom narodu, darovali zdanja, kolekcije itd  koje ja gledam kao našu nekadašnju, poslednju aristokratiju su odavno izumrli. Ta divna tradicija je definitivno skončala 1945. 

Rasizam: Ne vidim da postoji rasizam u Srbiji ako izuzmemo neke marginalce sa ekstremne desnice političkog spektra plus one budale koji su im pristalice. Ono što je svugde poenta, pa tako i kod nas, je da kulturne razlike dominiraju kod onih koji se obično vide kao rasisti. Tako ja gledam na stvari: Malo gde je sama boja kože problem koliko kulturni model dotične rasne zajednice. Npr, ja nikad nisam mrzeo cigane, ali ih nikad baš nisam gledao blagonaklono: Mediji nam uvek plasiraju njihove muzičare i po kojeg koji u obrazovanju uznapreduje toliko da se pravi reportaža o tome, dok u stvarnosti 99% njih su dno dna, koje ljudi ne žele da vide niti da imaju bilo kakav kontakt ikada sa njima. Naravno, skroz druga stvar je sa onima koji su intergrisani.

Totalitarizam: U Srbiji, bar po političkom reljefu, nema totalitarizma na vidiku, takve snage postoje svugde pa i ovde ali ne mislim da, osim kad baš stisnu neke krize, imaju mnogo šanse na izborima.

Mrzi me dalje da kucam mada bih još toga rekao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0
mob
Alcatel 
Škorpione ti si stvarno pomerio od mržnje prema komunistima. Ispostavlja se da su sami Jevreji prećutkivali zločine nad pripadnicima svoga naroda, ako su oni bili komunisti.Ovu besmislicu, ako sam ja to dobro razumeo, prvi put čujem u životu. Preteruješ, jer ,mešaš komuniste i kada se govori o sihrani, brate oladi glavu. To je već patologija. Komunisti su učinili tokom svoje vladavine sijaset zločina, ali nisu odgovorni za crne rupe, asteroide, ili sunčeve pege.Pametan si , razbistri glavu i razmiljšaj racionalno.

Jodl je bio šef odelenja nacionalne odbrane, po zvanju generaloberst.Potisao je bezuslovnu predaju Nemačke vojske 7.maja.1945 godine u Remsu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.