Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 95
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apple iPhone 2G/3G/3GS pitanja i odgovori  (Pročitano 227107 puta)
18. Sep 2009, 17:33:04
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Apple iPhone


(sa leva na desno: 2G, 3G, 3GS)


iPhone 2G



iPhone 3G


iPhone 3GS




Razlike izmedju 2G/3G/3GS:

Dimenzije:

iPhone 2G:                     4.5 in (115 mm) (h)
                                      2.4 in (61 mm) (w)
                                      0.46 in (11.6 mm) (d)

iPhone 3G/3GS:             4.5 in (115.5 mm) (h)
                                      2.4 in (62.1 mm) (w)
                                      0.48 in (12.3 mm) (d)

Tezina:   

iPhone 2G/3GS:        135 g
iPhone 3G:                133 g

Baterija: 

iPhone 2G:              1400 mAh
iPhone 3G:              1150 mAh
iPhone 3GS:            1219 mAh

Procesor:

iPhone 2G/3G:         Samsung 32-bit RISC ARM 1176JZ, 620 MHz underclocked to 412 MHz
iPhone 3GS:             ARM Cortex-A8, 833 MHz underclocked to 600 MHz

Memorija:

iPhone 2G/3G:         128MB
iPhone 3GS:             256MB

Kamera:

iPhone 2G/3G:        2.0 megapixela
iPhone 3GS:            3.0 megapixela sa AF (video snimanje u VGA rezoluciji pri 30fps)

Konekcije:

iPhone 2G:            Wi-Fi (802.11b/g), Bluetooth 2.0+EDR,  GSM 850 900 1800 1900 GPRS/EDGE

iPhone 3G:            Wi-Fi (802.11b/g), Bluetooth 2.0+EDR,  GSM 850 900 1800 1900 GPRS/EDGE, A-GPS, HSDPA do 3.6Mb/s

iPhone 3GS:          Wi-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth 2.1+EDR,  GSM 850 900 1800 1900 GPRS/EDGE, A-GPS, HSDPA do 7.2Mb/s

Ostalo:

iPhone 3GS poseduje i digitalni kompas, kontrolu zvukom.



Tutorijali


Kako uraditi jailbreak i unlock 3G i 3GS iPhone-a pomoću BlackRa1n i BlackSn0w: Link

Kako pojačati zvuk preko slušalica na iPhone-u: Link

Šta uraditi ako vam Cydia crash-uje (Fix Cydia Cache): Link

Jailbreak i unlock 3.1.2 OS-a pomoću sn0wbreeze: Link
« Poslednja izmena: 18. Jan 2010, 09:48:01 od Ardzuna »
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
cene?
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Apple iPhone 7 Plus
cene?
Ukratko u Srbiji konjske u inostranstvu normalne (realne)
Kod nas je aktuelni 3gs jos uvek preskup (oko 900 eura) dok u americi mozes da udjes u prvi at&t shop i da ga kupis bez ugovora za 599$ ili 699$ + porez ciji procenat zavisi od drzave (USA) u kojoj kupujes.
Na karaju sa porezom najskuplji model sa 32gb moze da se kupi za 530 eura sto je u odnosu na nasih 900 za  Smile
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 20:14:35 od zare88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Hvala.
900 evra Smile bolesno
U svici imas  najnoviji ovaj 3G-S 32 giga sa produzetkom ugovora postojeceg broja na dve godine za nekih 150 evra.
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6S
@zare88

Posto sam "u materiji", moracu da te demantujem. To teoretski jeste tako, ali u praksi je daleko od toga. Verovao ili ne moroni iz AT&T-a, posto jedino kod njih mozes da kupid iphone u bilo kojoj varijanti (osim sim-free koji je mnogo skuplji), NECE da prodaju telefon po 650$ za 16gb, sa porezom. Da, dobro i procitao. Zavisi od dobre volje prodavca da li ce da ti proda. Ja sam jednu prijatlejicu slao vec, ne znam ni sam koliko puta u razne radnje, zvala je telefonom i sta sve nije pokusavala i rezime je da nije uspela za sada da kupi telefon iako je zelela da da celih 650$ za telefon. Moronima nije dosta para, vec hoce da te nateraju da potpises ugovor, da bi zaradili jos vise. Inace iphone kosta u prozivodnji oko 150$, sto znaci da i u ovoj prvoj varijanti imaju profit od 400%, ali im ni to nije dovoljno. Inace postoji varijanta sa potpisivanjem, pa onda raskidanjem ugovora i to je najjeftinija varijanta, ali je i najrizicnija. Postoji solidna verovatnoca da ti na kraju traze i telefon nazad, tako da mozes gadno da se ispalis, a opet sve zavisi od dobre volje prodavca. Ima i ebay varijanta, ali tek to je macka u dzaku i mogu da ti uvale svasta. Licno sam video nekoliko aukicja gde ljudi prodaju "NEW NEVER USED iPhone 3GS", a na slici se jasno vidi po svemu da nema veze sa iphone-om, vec da su u pitanju kinezi. Naravno gotovo svi stavljaju "no retur accept", pa se ti posle slikaj, kada platis nekog kineza. Inace smradovi iz AT&T-a traze neke uslove za koje ni sami ne znaju koji su. Traze da budes njihov korisnik, ako kazes da nisi korisnik, a pod korisnikom se podrazumeva da imas validan i aktuelan ugovor sa njima, a kada odes i kazes da imas ugovor, onda ti kazu da ne mozes da otvaras novi ugovor posto imas vec postojeci. Onda su jos maksimalno bezobrazni (kada sam slusao sta mi je ta zena pricala, nisam mogao da verujem). Ladno postavljaju pitanja tipa, a zasto ce vama bas taj telefon i slicno, sto je vise nego bezobrazno. Dakle ni malo nije lako, skoro da je nemoguce kupiti na bilo koji nacin osim uz ugovor i to da se isplati do kraja, dakle 2 godine.

Inace kod nas je oko 900 eur u radnji. Po oglasima imas za 700 ako se malo potrudis, a krecu se cene od 650-800 eur manje vise.


@smook

Posto me interesuje bas za Svajcarsku kako stvari stoje, jel mozes da mi kazes da li postoji neki nacin da se telefon uzme bez ugovora, uz raskid ugovora, ili na neki treci nacin, koji nije ugovor na dve godine?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Apple iPhone 7 Plus
cuo sam da nece da prodaju ali ovi moji u usa zvali at&t i ovi rekli da moze.
osim toga evo ga zvanican cenovnik: http://www.att.com/gen/press-room?pid=1574#tab2

inace mislim, nisam siguran da li sam u pravu ali mislim da bez ugovora fon moze da se kupi i u apple shopu, naravno dobijes i at&t karticu posto je telefon zakljucan
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 22:24:02 od zare88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6S
Hvala ti za ovaj cenovnik. Ja sam trazio nesto ovako "crno na belo" da ta moja prijateljica to odstampa i da im tamo nabije na nos. Ipak, ovde isto ne pise da li samo njihovi korisnici(ma sta to znacilo) imaju pravo na ove cene, ili svako ko se pojavi. Kazem ti, ta moja prijateljica je isla prvi put da kupi i rekli su joj da po toj ceni moze da kupi samo ako je njihov korisnik, a ona je rekla da nije. Onda je posle na moj nagovor, poslala u istu radnju komsiju koji ima vazeci ugovor sa njima, dakle njihov je korisnik i njemu su rekli da ne moze da otvara novi ugovor posto vec ima jedan. U medjuvremenu su postavljali ta krajnje privatna pitanja, tipa sta ce vama bas taj telefon, mnogo je skuplje da ga kupite tako, bolje je da potpisete ugovor i tako dalje. Inace, ako je bitno ovo se sve odigravalo na Floridi. Inace, ta moja prijatleljica je i zvala direktno Apple i isla u apple store i isla u nekoliko okolnih (cak i u drugi grad je isla) AT&T radnji i zvala AT&T telefonom i jednostavno za sada nije uspela nista da uradi. Informacija iz apple-a je da kod njih, dakle u apple store-u mogu da se kupe sakmo sim free telefoni, koji su dosta skuplji (ne znam sada tacnu cenu), dok se sve varijante zakljucanih telefona, ukljucujuci i tu varijantu za 650$, kupuju iskljucivo u AT&T radnjama.

To je to sto ja znam. Jos nisam odustao, ali vise i nemam ideju, kako da kupim telefon za tih 650$, odnosno kako da nateram stoku da ga prodaju po toj ceni. Ako ti provalis nesto, javi obavezno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Apple iPhone 7 Plus
ne znam ovi moji zive u NY. Mozda zavisi od drzave do drzave i velicine poreza pa zato ne daju.
U NY je porez 9%
Javicu obavezno ako bude novih "desavanja".
« Poslednja izmena: 18. Sep 2009, 22:51:08 od zare88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 246
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
HTC TyTN
Imao sam prilike da isprobam iPhone 3g i mogu vam reci da nije nesto posebno svidja mi se osetljivost ekrana multitouch ali interfejs mi se bas i ne svidja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 257
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Bio sam na putu.
Telefon u Airplane mod-u.
Malo sam slusao muziku, malo fotografisao i sl.

U svakom slucaju trajanje baterije me iznenadilo.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSCF6811.JPG
(1943.23 KB, 2272x1704)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 95
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.234 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.