Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:30:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apac pobedio na indijskom tenderu  (Pročitano 8533 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Mislio sam na jace sisteme, ne ove "one man shot", i mislio sam plus na protivnicke helikoptere koji su laksi i brze manevrisu, na to sam mislio
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Pa,sad,vecina jacih sistema obara pri udaru,ovako ili onako.Mozda gresim,ali mislim da osim mamaca,ili ometanja,nema tu sad neke velike mudrosti.Kad te to rokne,obicno te rokne dovoljno da te obori.

A,da,to za druge helise si u pravu,na to zaboravih.verujem da 24ka treba da se unapredi na tom polju.
« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 03:15:08 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Nezvanicno jedan od problema u vezi sa Mi-28 je bio rad na velikoj nadmorskoj visini. Testovi su obavljani negde na severu Indije, na visokim planinama i Mi-28 je tu zakazao. Cudno obzirom da Rusi prave pouzdane masine, koje mogu izdrzati i najteze uslove, kakvih u Rusiji ima pregrst. To verovatno pokazuje da i pored godina razvijanja, taj helikopter nisu dovrsili zaista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Istina, Inidjci imaju prema Pakistanu i prema Kini planincuge, alpe su za to brezuljci. Cak je artiljerijsko gadjanje drugacije zbog retkog vazduha. Sto se tice Mi-28, Rusi su ga razvijali za ravnicu, domaci teren.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Ali transportni helikopteri istog proizvodjaca (Mi-17 i Mi-26) se koriste u indijskoj vojsci, odnosno RV, verovatno i u istom podrucju i nikad nije bilo problema. A Mi-28 se poceo razvijati jos dok je postojao SSSR, kada su Pamiri, Tjen-Sanovi i slicne 7+km vukojebine bile u sastavu drzave.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.10
Незванично проблема са Ми-28 није ни било него су Американци подмитили где треба... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.01
Shaked Technologies inc. je samo jedna od privatnih firmi koje nude resenja za probleme koje je glavni proizvodjac prevideo:

"Since the inception of the AH-64 fleet, the Apache Program Manager’s (PM) Office has encountered a number of challenges. These challenges include logistics and operational readiness, safety of flight, airworthiness and numerous others inherent in the operation and support of a major aircraft program.

Perhaps the most significant challenge has been the burden placed on fleet readiness and maintenance operations and logistics from the excessive wear and subsequent premature failure of aircraft dynamic components. These components include the main transmission accessory gearbox, intermediate gearbox (IGB), tail rotor gearbox, auxiliary power unit (APU) power take-off (PTO) clutch, and main and tail rotor blades. In addition, issues concerning structural damage to the aircraft, such as cracking in the 2L stringers and 530 and 545 bulkheads exist. The latter issue resulted in an elastomeric vertical stabilizer mounting modification work order (MWO) at a significant cost in terms of dollars, aircraft readiness, and aircrew combat readiness.

The common theme to solving these dynamic component concerns is the requirement to perform new special maintenance inspections and subsequently replace components. The impact on the aviation budget is significant when taking into consideration reduced reliability, decreased combat-ready aircraft, increased cost of maintenance and man-hours, and numerous other factors. Apache users worldwide have borne the cost of dynamic components failing long before their scheduled time before overhaul (TBO).

Shake’d Technologies, Inc., provide a unique solution that addresses the root cause of these systemic dynamic component failures on the AH-64 Apache Helicopter and the associated reduction in component useful life. CDB goes far beyond passively monitoring aircraft vibrations. CDB discerns the root cause of a particular platform's vibration related issues and provides a dynamic solution to significantly reduce high frequency resonant vibrations. This process uses CDB computer vibration analysis tools to gather requisite vibration information from instrumented drive train components. The CDB AH-64 computer analyzes this data and creates an “aircraft vibration profile" to determine the specific solution for the individual aircraft."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ali transportni helikopteri istog proizvodjaca (Mi-17 i Mi-26) se koriste u indijskoj vojsci, odnosno RV, verovatno i u istom podrucju i nikad nije bilo problema. A Mi-28 se poceo razvijati jos dok je postojao SSSR, kada su Pamiri, Tjen-Sanovi i slicne 7+km vukojebine bile u sastavu drzave.

U principu, borbeni helikopteri su namenjeni prvenstveno za borbu protiv protivnickog oklopa, manje za njakanje po planinama posto tada nisu imali borbu protiv gerile osim u Avganistanu.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Samsung 
Ali transportni helikopteri istog proizvodjaca (Mi-17 i Mi-26) se koriste u indijskoj vojsci, odnosno RV, verovatno i u istom podrucju i nikad nije bilo problema. A Mi-28 se poceo razvijati jos dok je postojao SSSR, kada su Pamiri, Tjen-Sanovi i slicne 7+km vukojebine bile u sastavu drzave.

U principu, borbeni helikopteri su namenjeni prvenstveno za borbu protiv protivnickog oklopa, manje za njakanje po planinama posto tada nisu imali borbu protiv gerile osim u Avganistanu.

Kako procitah negde, tezina Mi-28 je bila veliki problem, u radu pod tim uslovima. Jeste oklopljen jace, ali to Indijci nisu uzimali kao toliku prednost, koja bi nadoknadila nedovrsen radar i druge nedostatke. Njima je najveca frka trenutno u Kasmiru, a moguca opasnost je i Kina. Sukobi se tu vodili na velikim nadmorskim visinama, a za to im naravno treba helikopter, koji u njima savrseno radi.


Незванично проблема са Ми-28 није ни било него су Американци подмитили где треба... Smile

A Indijci su banana drzava ili americki protektorat, pa da tako kod njih ide. Uzimaju ono sto misle da je najbolje i ne zanima ih poreklo robe. Nisu oni ni americki, ni ruski kurton, pa da rade kako im se kaze. Odjebali su ona dva americka aviona toliko lagano, da su se Ameri pusili nedeljama. Isto uradise i sa nedovrsenim Migom, koga su Rusi hteli da im uvale. Da su Ameri podmicivali, podmitili bi na tenderu za avion, gde je zarada deset puta veca.
« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 22:12:24 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Eeee... Mi-8ice i 17ice pice bez problema na tim visinama.  Smile Zato i jesu najtrazeniji,i dan danas.  Smile

Citat
Nisu oni ni americki, ni ruski kurton, pa da rade kako im se kaze.

Pa,sad... s obzirom na to kolko su im oruzja i tehnologija Rusie preneli... ne kazem da treba zato da budu robovi,ne.Ali... treba da budu naklonjeni njima.Sad ces da kazes - jeste,ali ni Rusi nisu uvek bili fer prema njima.
I,zaista,nisu.Ali,ipak... sta su im sve ustupili i koliko su zajedno saradjivali... treba ipak da postuju to.

Citat
Odjebali su ona dva americka aviona toliko lagano, da su se Ameri pusili nedeljama.

Na sta mislis?  Smile
« Poslednja izmena: 29. Okt 2011, 22:29:04 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 07:30:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.