Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Antisemitski ispad u Beogradu  (Pročitano 9894 puta)
29. Avg 2006, 11:33:25
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 6630
Antisemitski ispad u Beogradu

29. avgust 2006. | 07:31 -> 10:44 | Izvor: B92

Beograd -- Grupa skinheda pretukla dvoje izraelskih državljana na koncertu na Tašmajdanu, pevali im "Aušvic, Aušvic". Reakcija države.

Jariva Avrama i Bojanu Petković pretukli su skinhedi koji su nosili nacističke majice i pevali nacističke pesme. Ono što možda još više zabrinjava jeste i podatak da policajci, koji su bili na stadionu, nisu ništa uradili da nađu napadače.

Dvoje izraelskih državljana kažu da su proveli dve lepe nedelje u Srbiji i odlučili da odu na koncert na Tašmajdanu. Na stepeništu stadiona naišli su na grupu skinheda. "Opkolili su nas i pevali mi 'Aušvic Aušvic'. Vikali su mi da sam prokleti Jevrejin i pitali me da li znam šta je moja zemlja uradila vašoj. Vikali su: 'Idite u Nemačku.' Onda je moja prijateljica prišla i počeli smo da bežimo, ali su nas stigli i krenuli da nas krvnički udaraju. Mene su udarali po glavi, a jedan me je pesnicom udario u oko. Udarali su i moju prijateljicu. Bilo je jezivo", priča Jariv Avram.

"Počeli smo da bežimo, ali su nas opet opkolili i počeli da nas tuku. Njega su tukli po glavi i telu, a mene su šutirali. Nekako smo uspeli da pobegnemo do policije", kaže Bojana Petković. Pretučeni Jariv Avram završio je sa ušivenom arkadom, a njegova prijateljica s modricama. O incidentu je obaveštena i Ambasada Izraela u Beogradu.

Ono što je šokiralo dvoje berzanskih službenika iz Tel Aviva je  ponašanje beogradske policije. "Rekli su mi da je to bio jedan skinhed u crnoj jakni. To znači da ga znaju, oni su ga meni opisali. Mi smo posle toga otišli u hitnu pomoć, a policajci uopšte nisu reagovali. Uzeli su podatke i to je sve", kaže Bojana Petković. "Bilo mi je lepo kod vas, upoznao sam mnogo divnih ljudi. Međutim, polsle ovoga, nisam siguran da ći ikada više doći u vašu zemlju, a ne mogu ni da bilo kome preporučim da dođe", kaže Jariv Avram.

Petar Lađević: Preduzećemo sve

Posle emitovanja priloga o incidentu u Vestima TV B92 u 18.30, u ponedeljak,  u dom Ljiljane Petković, majke napadnute devojke, došao je Petar Lađević, direktor Službe Vlade Srbije za ljudska i manjinska prava, i obavestio je da je preduzeo sve da napadači budu privedeni. Zatim su, zbog toka istrage, došli i inspektori iz beogradske policije, koji pokušavaju da identfikuju huligane.

"Antisemitizam se razvija"

Psiholog i bivši potpredsednik Vlade Srbije Žarko Korać kaže za B92 da društvo u Srbiji plaća cenu rasta ksenofobije i šovinizma, što je počelo još osamdesetih. "Dugo smo se uljuljkivali mislima da antisemitizma u Srbiji, u smislu raširenih stavova među običnim ljudima, nema. Ali, mi gubimo iz vida da se antisemitske tendencije razvijaju, svedoci smo da postoje i skinhedi i Nacionalni stroj i Obraz, ali smo i svedoci veličanja Nikolaja Velimirovića, koji je imao izrazito antisemitske ideje i podržavao Dimitrija Ljotića, koji je bio nacista. Stvorena je atmosfera da se grupe mladih neodgovornih ljudi s psihopatskim tendencijama osećaju slobodnim da idu i linčuju bilo kog Izraelca kog nađu", kaže on.

"Naše društvo će morati malo da se otrezni i da shvati da to što većina ljudi nema antisemitske stavove ne znači da u društvu nema antisemitskih grupa koje su vrlo agresivne, a koje ćutanje javnosti shvataju kao vrstu pasivnog odobrenja da nastave. Ispad na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu je izazvao reakciju javnosti, pa su reagovali i tužilac i sud, a učesnici su kažnjeni. Postavlja se pitanje da li će poslednji incident biti shvaćen kao ispad grupe mladića ili će društvo početi da otvoreno govori o tome da je anstisemitizam dobio izvesne korene i kod nas. I društveno i politički se protiv toga treba boriti, a treba dodati da je toj atmosferi kumovao i sukob Libana i Izraela, odnosno ocene pojedinih takozvanih intelektualaca, da je Izrael genocidna tvorevina", kaže Korać.

Spisak napada i spisak organizacija

Antisemitski, rasistički i nacionalistički ispadi karakteristika su skinheda i sličnih rasističkih grupa. Poslednji napad koji je dospeo u javnost dogodio se tokom jula, kada su skinhedi napali grupu Roma u Ripnju. Nije neuobičajeno da se pripadnici nekih od ekstremnih organizacija oglašavaju na Internetu i otvoreno se hvale napadima poput sinoćnog. Skupština Vojvodine je, uz saradnju policije, a posle ispada neonacista na tribini u Novom Sadu, napravila spisak ekstremističkih organizacija i tražila od Vlade Srbije da im zabrani rad. Vlada nije reagovala na te zahteve. Novosadska policija je utvrdila da su skinhedi, kao i organizacije Nacionalni stroj, Krv i čast i Rasonalisti neonacističke organizacije, ali da ima i rasističkih i klerofašističkih organizacija.
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
ma siroti jevrejchici ...ne daj boze da im fali dlaka s glave ... odma je tu njihova podguznjacha tadic da ih brani Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Ame­ri­ka­nac uda­rio Izra­el­ca
Sr. K., 29. avgust 2006

Alek­san­dar H. je na­veo da se pri­ja­vio jer mu sa­vest ne do­zvo­lja­va da se do­ga­đaj pre­u­ve­li­ča­va i jer je Ja­ri­va Avra­ma uda­rio, a ne tu­kao, i to na­kon što ga je ovaj "u gu­žvi i šut­nuo". Avram i Bo­ja­na Pet­ko­vić su me­di­ji­ma iz­ja­vi­li da su ih pre­tu­kli skin­hed­si, ko­ji su no­si­li na­ci­stič­ke ma­ji­ce i pe­va­li na­ci­stič­ke pe­sme, a da po­li­ci­ja ni­je ura­di­la ni­šta da pro­na­đe iz­gred­ni­ke.
Pro­tiv dr­ža­vlja­ni­na SAD, u do­go­vo­ru sa nad­le­žnim tu­ži­o­cem, bi­će pod­ne­ta pri­ja­va, naj­ve­ro­vat­ni­je zbog na­no­še­nja la­kih po­vre­da.
Srp­ska po­li­ci­ja od­ba­ci­la je tvrd­nje da ni­su re­a­go­va­li pri­li­kom na­pa­da na izra­el­skog dr­ža­vlja­ni­na na tre­ćem da­nu fe­sti­va­la di-dže­je­va na Ta­šmaj­da­nu, u no­ći iz­me­đu ne­de­lje i po­ne­delj­ka.
U MUP-u je re­če­no da su dvo­je izra­el­skih dr­ža­vlja­na, to­kom kon­cer­ta pri­šli po­li­caj­ci­ma i re­kli da ih je uda­rio "će­la­vi i te­to­vi­ra­ni", ali ni­su že­le­li da po­li­caj­ci­ma tač­no po­ka­žu ko ih je na­pao.
Po­li­caj­ci su, ka­ko na­vo­de u MUP-u, in­si­sti­ra­li da po­zo­vu hit­nu po­moć, s ob­zi­rom da je Ja­riv Avram imao po­vre­đe­nu ar­ka­du, što je on od­bi­jao. Upr­kos to­me, po­zva­li su hit­nu po­moć, ko­ja je dvo­je Izra­e­la­ca pre­ve­zla u Ur­gent­ni cen­tar, gde je Avra­mu kon­sta­to­va­na la­ka po­vre­da.
Ka­da je eki­pa za uvi­đaj do­šla u Ur­gent­ni cen­tar, ni­su ga ta­mo za­te­kli.


KA­ZNI­TI VI­NOV­NI­KE
SA­VEZ je­vrej­skih op­šti­na Sr­bi­je iz­ra­zio je du­bo­ku za­bri­nu­tost zbog na­pa­da gru­pe skin­hed­sa na dvo­je mla­dih izra­el­skih dr­ža­vlja­na i is­ka­zi­va­nja an­ti­je­vrej­skih pa­ro­la i naj­go­rih uvre­da na ra­čun po­re­kla žr­ta­va.
- Zah­te­va­mo od po­li­ci­je i dru­gih nad­le­žnih or­ga­na da utvr­de vi­nov­ni­ke na­pa­da i pro­tiv njih pre­du­zmu za­ko­nom pred­vi­đe­ne me­re - na­ve­de­no je u sa­op­šte­nju tog sa­ve­za.


BEZ­BED­NOST ZA SVE
PRED­SED­NIK Sr­bi­je Bo­ris Ta­dić naj­o­štri­je je osu­dio na­pad na dvo­je izra­el­skih dr­ža­vlja­na to­kom kon­cer­ta na Ta­šmaj­da­nu. Ta­dić, u ci­lju spre­ča­va­nja slič­nih in­ci­de­na­ta, od nad­le­žnih zah­te­va da hit­no iden­ti­fi­ku­ju sve ul­tra­de­sni­čar­ske i ul­tra­na­ci­o­na­li­stič­ke or­ga­ni­za­ci­je u Sr­bi­ji.
- Pro­tiv ta­kvih or­ga­ni­za­ci­ja neo­p­hod­no je pred­u­ze­ti sve za­ko­nom pro­pi­sa­ne me­re - na­gla­sio je Ta­dić. - An­ti­se­mi­ti­zam, ra­si­zam i fa­ši­zam, ni­ka­da ni­su i ne­će bi­ti pri­hva­će­ni u Sr­bi­ji.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
ma kako se samo usudio da povredi jevrejske svete krave!!! zamislite molim vas ,shutnuo ga jevrejin. tolike milione su jevreji pobili ,pa nikom nishta , a njega samo shutnuli i on bi da se sveti !!! kakav bezobrazluk ,odmah ga treba na lomachu ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
nije tebi lako...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Nakon napada skinhedsa na Izraelca u Beogradu
Tukli ga jer je Jevrejin

BEOGRAD - A. H., američki državljanin srpskog porekla, juče ujutro se prijavio policiji, tvrdeći da je odgovoran za incident na koncertu na „Tašmajdanu“, u nedelju oko 3.30 sati, kada je lakše povređen Izraelac Jariv Amram (27). Na prepoznavanju u policiji, Amram je potvrdio da ga je A. H. udario.

A. H. je policiji rekao da je Amrama udario nakon što ga je ovaj „u gužvi uštinuo“.

Pored A. H. priveden je još jedan mladić. Taj mladić je, kako saznajemo, bio u društvu sa A. H. i još nekoliko momaka, za koje se sumnja da pripadaju skinhedsima. Prema Amramovoj tvrdnji, upravo ga je taj mladić vređao, da bi zatim A. H. udario i rasekao mu arkadu. Protiv A. H. će policija podneti prijava zbog nanošenja lakih telesnih povreda, a tužilac će odlučiti da li će mladiće osumnjičiti za još neko krivično delo.

Izraelac Jariv Amram (27), njegova prijateljica Beograđanka Bojana Petković (25) i njena majka Ljiljana, juče po podne su proveli u prostorijama OUP Palilula zbog svedočenja i suočavanja sa napadačem.

Iako se Amerikanac srpskog porekla prijavio kao izgrednik koji je udario Amrama, njih troje su ostali pri ranijoj priči da su ga udarili skinhedsi i da policajci nisu reagovali kada su im Jariv i Bojana prišli i prijavili napad.

Ljiljana Petković tvrdi da je Jariv te noći na sebi nije imao nijedan detalj na odeći koji bi grupu mladića koja ga napala asocirao da je on Jevrejin. Bio je obučen u farmerke i plavu majicu, bez simbola Davidove zvezde ili izraelske zastave.

- Bojana i Jariv su ispred WC-a razgovarali na hebrejskom i najverovatnije da su napadači čuli. Kada je Bojana ušla u WC, drugi privedeni mladić je prišao Jarivu i na engleskom jeziku pitao da li je iz Izraela. Kada je na engleskom odgovorio „da“, upitao ga je da li je Jevrejin, što je takođe potvrdio, i tada je počeo da peva „Aušvic, Aušvic“, da je „prokleti Jevrejin“ i da „ide u Nemačku“. Zatim ga je mladić, koga je Amram prepoznao u policiji pesnicom udario u oko i razbio mu arkadu. Kada je Bojana izašla, počeli su da beže, ali su ih napadači stigli i počeli da šutiraju. Uspeli su da odu do policajaca i opišu napadača. Niko od policajaca, međutim, nije mogao, ili nije hteo da reaguje i nađe napadača - navodi Ljiljana Petković.

Ona je, kako tvrdi, u ponedeljak ujutro zvala policiju da pita za izveštaj o tom napadu. U policiji je, međutim, tvrdi ona, dobila odgovor: „Javite se prekosutra“. Ne želeći da čeka, Ljiljana je o napadu obavestila medije.

U srpskoj policiji, međutim, tvrde da ono što se dešavalo te noći ne odgovara priči Ljiljane i Bojane Petković i Amrama. U MUP-u tvrde da su Amram i Bojana za vreme koncerta prišli policajcima i rekli da ih je udario „ćelavi i tetovirani mladić“.

- Policajci su im rekli da krenu i pokažu napadača, međutim nisu to hteli. Kada su policajci krenuli da pozovu Hitnu pomoć, jer je mladiću bila povređena arkada i krvario je, oni su to odbili. Uprkos tome, pozvali su Hitnu pomoć, koja ih je prevezla u Urgentni centar, gde je Amramu konstatovana sanirana laka telesna povreda.

Međutim, kada je ekipa za uviđaj došla u Urgentni centar, njih dvoje nisu bili tamo - tvrde u MUP-u Srbije.

Porodicu Petković i Amrama preksinoć je posetio Petar Lađević, direktor Službe za ljudska i manjinska prava koji im je obećao „da će učiniti sve da se kazne izgrednici“.

- S njim je došao i inspektor iz SUP-a, koji je razgovarao sa Amramom i Bojanom. Koliko znam, pokazao im je i neke fotografije i oni su prepoznali nekoga - kaže Ljiljana, a Bojana potvrđuje da su prepoznali mladića koji je vređao Amrama.

Ljiljana, Bojana i Jariv danas inače putuju u Jarivov rodni Tel Aviv. Amram je, priča Ljiljana, bio oduševljen Beogradom, u kojem je boravio prvi put. Već je planirao da opet dođe, ali od tog putovanja, kako kaže Bojana, po svemu sudeći neće biti ništa.

A. Ž. Adžić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Amerikanac napao Izraelca!

A. H., američki državljanin srpskog porekla, prijavio se policiji i rekao da je on napao Izraelca Jariva Avrama, a ne skinhedsi

BEOGRAD - A. H., američki državljanin srpskog porekla, prijavio se juče policiji i rekao da je on u nedelju napao Izraelca Jariva Avrama (25) posle koncerta na Tašmajdanu, a ne grupa skinhedsa. Državljanin SAD rekao je policajcima da se prijavio jer mu savest ne dozvoljava da se događaj preuveličava. On je naglasio da je Jariva Avrama udario, ali ga nije tukao, i to pošto ga je ovaj "u gužvi uštinuo". Protiv A. H. biće podneta prijava zbog nanošenja lakih telesnih povreda.
Izraelski državljani Jariv Avram i Bojana Petković (27) rekli su da su ih u nedelju oko 3.30 na Tašmajdanu pretukli skinhedsi, koji su nosili nacističke majice i pevali nacističke pesme, a da policija nije uradila ništa da pronađe izgrednike. Savez jevrejskih opština Srbije zatražio je da nadležni organi utvrde ko su "vinovnici nasilja" i preduzmu mere protiv njih. U saopštenju Saveza navodi se da to nije prvi rasistički i antijevrejski ispad skinhedsa i "sličnih grupa".
MUP Srbije odbacio je tvrdnje da policija nije reagovala prilikom napada. Iz MUP-a su saopštili da je dvoje izraelskih državljana tokom koncerta prišlo policajcima i rekli da ih je udario "ćelavi i tetovirani", ali nisu želeli da policajcima tačno pokažu ko ih je napao. Policajci su, kako navode u MUP-u, insistirali da pozovu Hitnu pomoć, s obzirom na to da je Jariv Avram imao povređenu arkadu, što je on odbijao. Uprkos tome, pozvali su Hitnu pomoć, koja je dvoje Izraelaca prevezla u Urgentni centar, gde je Avramu konstatovana lakša povreda. Kada je ekipa za uviđaj došla u Urgentni centar, nije ga tamo zatekla. Incident se desio u noći između 27. i 28. avgusta, na trećem danu festivala di-džejeva na Tašmajdanu.
(NA. S.)


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Ljudi nemojte da sirite anti-semitizam, ne treba niko da se tuce, licno ne bih tukao albance a nije da ne bih imao izgovora, da mi neko licno uradi nesto njega bih jurio , ne bih njegovog komsiju ili sestru...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Amerikanac kriv za napad na dvoje Izraelaca

BEOGRAD - Američki državljanin srpskog porekla prijavio se juče ujutro policiji tvrdeći da je odgovoran za incident na koncertu na Tašmajdanu, koji je predstavljen kao napad skinhedsa na Izraelca. Agenciji Beta u policiji je rečeno da je državljanin SAD naveo da se prijavio jer mu savest ne dozvoljava da se događaj preuveličava i jer je Jariva Avrama udario, a ne tukao, i to nakon što ga je ovaj "u gužvi uštinuo". Protiv njega će biti podneta prijava zbog nanošenja lakih telesnih povreda.

B92 preneo je preksinoć izjavu Jariva Avrama i Bojane Petković da su ih pretukli skinhedsi, koji su nosili nacističke majice i pevali nacističke pesme, a da policija nije uradila ništa da pronađe izgrednike. Savez jevrejskih opština Srbije zatražio je juče da nadležni organi utvrde ko su "vinovnici nasilja" i preduzmu mere protiv njih. U saopštenju saveza se navodi da to nije prvi rasistički i antijevrejski ispad od strane skinhedsa i "sličnih grupa".

MUP Srbije odbacio je juče tvrdnje da policija nije reagovala prilikom napada. MUP-u su kazali da su dvoje izraelskih državljana, tokom koncerta, prišli policajcima i rekli da ih je udario "ćelavi i tetovirani", ali nisu želeli da policajcima tačno pokažu ko ih je napao. Policajci su, kako navode u MUP-u, insistirali da pozovu Hitnu pomoć, s obzirom na to da je Avram imao povređenu arkadu, što je on odbijao.

Uprkos tome, pozvali su Hitnu pomoć, koja je dvoje Izraelaca prevezla u Urgentni centar, gde je Avramu konstatovana laka telesna povreda. Kada je ekipa za uviđaj došla u Urgentni centar, nisu ga tamo zatekli. Incident se desio u noći između 27. i 28. avgusta, na trećem danu festivala di-džejeva na Tašmajdanu.

Predsednik Srbije Boris Tadić najoštrije je juče osudio napad skinhedsa na izraelske državljane tokom koncerta na Tašmajdanu, saopšteno je iz kabineta predsednika Srbije. U cilju sprečavanja sličnih incidenata, predsednik Tadić od nadležnih organa zahteva da hitno identifikuju sve ultradesničarske i ultranacionalističke organizacije u Srbiji, istaknuto je u saopštenju.

- Protiv takvih organizacija neophodno je preduzeti sve zakonom propisane mere - naglasio je Tadić. On je istakao da antisemitizam, rasizam i fašizam nisu i nikada neće biti prihvaćeni u našem društvu i da izgrednici koji posežu za ovakvom vrstom ideologije moraju biti najoštrije sankcionisani. - Srbija je demokratsko i otvoreno društvo, a država mora da omogući bezbednost i sigurnost, kako svim svojim građanima, tako i svim ljudima dobre volje koji su u poseti našoj zemlji - poručio je Tadić.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
kakav antisemitizam, potukli se ljudi na ulici i jevrejin izgubio. odma' se ukljuchio tadic,
gay-b-92 i smrdljivko korac da shtite ugrozene jevreje .a ko ce da zashtiti milone ljudi koje su pobili jevreji ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.