Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 00:31:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Antihrist  (Pročitano 14741 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
nisam pravednik, niti imam ikakve mocji. nisam ja nishta bolji od tih svinja i pasa (iako vi ne razumeli ovu rechenicu). nema tu moje zasluge, razlika je samo Bozhijoj Blagodati i Milosti. ja sam odluchio da je prihvatim, oni koji se nazivaju svinjama i psima nisu.

to ti je kao da se dva choveka dave u moru, prolazi brod i baci im obojci konopce. jedan se uhvati i drzhi za konopac, a drugi necje. neznachi da je ovaj shto se uhvatio za konopac bolji od ovog drugog- jednostavno je odluchio da se uhvati za konopac, a ovaj drugi nije.
« Poslednja izmena: 13. Apr 2008, 15:39:27 od rogozub »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
A gde ti vidis tu blagodat i milost ako je sve sto vidis oko sebe i sve ljude koje vidis oko sebe vidis kao pse i svinje? I nista ti nije cudo u tome sto tako vidis ljude - mogao bi da ti citiram bar pola strane Hristovih reci koje opominju na ljubljenje bliznjeg svog?

Sto te vishe slusam imam utisak da imas mali "Biblijski konflikt" u sopstvenoj glavi. Mozda je najbolje da se vratis na osnovu vere i da pocnes da tretiras ljude oko sebe onako kako to nalaze 10 Bozijih zapovesti. Nisam siguran da ti nadgradnja ide tako dobro.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
nisu svi, ali je vecjina. tako je bilo od postanka sveta. zato shto je biti dobar tezhe nego biti losh.

voleti blizhnjeg ne znachi podrzhavati njegove mane i nedostatke, vecj ga ispravljati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Coveche breeee - vratise tri koraka u nazad i zapitaj se ko ti bre daje pravo da sudis bilo kome. Ko si ti da ocenjujes tudje mane i nedostatke - gldej sebe i sopstvene mane i njih ispravljaj. Druge ljude ostavi njima samima i svetom duhu da ih ispavlja.

Voleti bliznjeg svoga znaci upravo to sto ti ne razumes - jer VOLETI znaci voleti necije mane i nedostatke i pomoci mu da ih ispravi ako on to trazi i samo ako ih on vidi kao mane i nedostatke.  Ljubav ne znaci nametanje svog prava i istine jer je to nasilje i agresija a tu nema ljubavi.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
suditi je zapovest. pravedan sud sudite- pishe u Jovanovom Jevandjelju.
na sajtu vidovdan mozhe da se download-uje knjiga Sveta Revnost, u kojoj je lepo objashnjena duzhnost Hrishcjana da sude drugima, uz zabranu da osudjuju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Mozes li samo da me upoznas sa lingvistickim i semantickim razlikama izmedju glagola - suditi i osudjivati? U mom srpskom jeziku te dve reci imaju skoro identicno znacenje.

Samo da znas jedno - ako si sebi dao za pravo da sudis mozda se spremi bolje da ti bude sudjeno. Mada mi se cini da ti iz toga izvlacis neku mazohisticku srecu i zadovoljstvo - sindrom mesije ili bemliga sta je.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
Samo da znas jedno - ako si sebi dao za pravo da sudis mozda se spremi bolje da ti bude sudjeno.
svakome cje biti sudjeno.

Citat
dve reci imaju skoro identicno znacenje
si ishao ti u osnovnu shkolu? suditi i osuditi je isto? si nekad chuo za svrshene i nesvrshene glagole?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Ne pobratime ja sam odma upisao fakultet jer sam odma posle 1, razreda shvatio da je skola mnogo dosadna.

I kako ti objasnjavas razliku izmedju svrsenosti i nesvrsenosti datog glagola - mislim kakvu to razliku donosi onome kome ti sudis. Znaci ti si neki sudija koji ima neke arsine i ti uporedjujes te arsine sa njim. Govoris mu sta je dobro a sta lose - sta treba a sta ne treba da radi - a u celoj prici peres ruke ko Pontje Pilat tvrdeci da je presuda samo u Boga a nikako u tebe pa samim tim tvrdis da ne osidjujes. DA li sam upravu ili sam promasio nesto u toj tvojoj logici?

Ono sto te ja pitam - ko ti je dao za pravo da sebe stavljas u polozaj sudije - ko definise sta je dobro a sta lose. Pomisli - na pimer da sve to u sta verujes je balon sapunice - fatamorgana -iluzija koja ne postoji - da li bi mogao da zamislis sebe da zivis a da znas i da si svestan toga da to usta verujes nije apsolutna istina. Ako nista drugo da li mozes da zamislis da zivis sa ljudima i prihvatas ih kao sebi ravne pred Bogom (jer mi to jesmo na kraju krajeva) a koji nemaju isto misljenje sa tobom. Da li si ikada pomislio da tvoj pogled na svet oko tebe nema nikakve veze sa onim kako drugi ljude vide tebe i taj isti svet?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 548
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Da li je koincidencija cipovanje ljudi i otkrojenje Jovanovo gde se kaze da niko nece moci kupiti niti prodati dok ne primi zig zveri?                                                  Cipovanje polako hvata maha  u Americi.
« Poslednja izmena: 15. Apr 2008, 22:41:50 od vucko_m »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Sony xperia
@vucko_m  Procitaj temu sto ti postavih link. Tamo ces mozda naci odgovor svom pitanju.  Smile

http://forum.burek.com/index.php/topic,293764.240.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 00:31:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.