Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 41
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Antifašistkinje i antifašisti u akciji protiv neofašizma  (Pročitano 33111 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
"Antifašisti u akciji protiv neofašizma" je sasvim dovoljno u naslovu.
Ne postoji zenski rod za pojedine profesije (ili u ovom slucaju ideoloske stavove), osim sto ih trenutno svim silama uvozima iz Hrvatske.

dobro, nisam znao da srpski jezik nema zenski rod  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
HTC Wildfire S
Citat
"Antifašisti u akciji protiv neofašizma" je sasvim dovoljno u naslovu.
Ne postoji zenski rod za pojedine profesije (ili u ovom slucaju ideoloske stavove), osim sto ih trenutno svim silama uvozima iz Hrvatske.

dobro, nisam znao da srpski jezik nema zenski rod  Smile
Sad znaš.    
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
brate, ako je srpski jezik nastao politickom odlukom, o cemu mi onda pricamo? pazi ovo ja idem u skolu i kazu mi da govorim srpskohrvatski, a onda odem sutra pa mi kazu da govorim srpski  Smile a ja nisam drugacije poceo nista da pricam. a onda ovi pametnjakovici kazu: ne! srpski jezik je star ___ (upisati po izboru 100, 1000 ili milion godina). a svi mi u sustini pricamo jednom mesavinom raznih reci koje nazivamo odredjenim imenom. engleski se govori i u americi i u engleskoj, pa niko to ne naziva americkim. a ovde bi srbi da nazovu srpskim, hrvati hrvatskim jezik koji je manje razlicit nego onaj malopre pomenuti engleski!

tako da nema u ovom smislu govora o nekim recima iz uvoza iz hrvatskog. jedino sto se moze reci je da se zene bore za to da se imena oznacavaju u zenskom rodu, ali to je onda zenska inicijativa a ne inicijativa hrvatske drzave, hrvatskog naroda ili cega god slicnog

ziv mi bio brate, pa ako bog da, sto da ne - i da popijemo jednom u kafani  Smile
ti castis Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
HTC Wildfire S
brate, ako je srpski jezik nastao politickom odlukom, o cemu mi onda pricamo? pazi ovo ja idem u skolu i kazu mi da govorim srpskohrvatski, a onda odem sutra pa mi kazu da govorim srpski  Smile a ja nisam drugacije poceo nista da pricam. a onda ovi pametnjakovici kazu: ne! srpski jezik je star ___ (upisati po izboru 100, 1000 ili milion godina). a svi mi u sustini pricamo jednom mesavinom raznih reci koje nazivamo odredjenim imenom. engleski se govori i u americi i u engleskoj, pa niko to ne naziva americkim. a ovde bi srbi da nazovu srpskim, hrvati hrvatskim jezik koji je manje razlicit nego onaj malopre pomenuti engleski!

Otišao si predaleko, i imam svašta da kažem na tu temi ali zašli bi u debeli off.

tako da nema u ovom smislu govora o nekim recima iz uvoza iz hrvatskog. jedino sto se moze reci je da se zene bore za to da se imena oznacavaju u zenskom rodu, ali to je onda zenska inicijativa a ne inicijativa hrvatske drzave, hrvatskog naroda ili cega god slicnog

Za početak, odgledaj ponovo video snimak u prvom post-u i početak na kojem spiker izgovara "antifašistkinje".
Primetićeš da je rogobatno i neprirodno za izgovor, čak i za njega.

Dalje... ženska prava? Ženska inicijativa?  Smile
Svakako... potrebno je. Slažem se.
Ali ne na ovaj način. Ovo je jednostavno suvišno, borba za jednakost polova ne mora se prenositi baš na svaku moguću sferu života, čak i tamo gde nema realne potrebe a da bi se ispunila kojekakva "politička korektnost". Ovo nije politički korektno, ovo je jebanje u zdrav mozak.

Mislim da nikad neću zaboraviti vest na b92 u kojoj prilog počinje tako što snimaju ženu koja treba da govori o nekoj temi. Ispod nje potpisuju "Psihološkinja" i u tom trenutku ona započinje rečenicu: "Ja kao školovani psiholog mogu reći..."   
Smile Priceless, ali priceless. Smile

Elem.
Kad pročitam antifašisti, kao što bi trebalo da stoji u naslovu... ne mislim nužno da ženu ili na muškarca. Već na osobu, i to na osobu kod koje su bitni njeni stavovi a ne njen pol. Koga briga što je bilo 2 žene i 3 muškarca koji su išli i krečili grad? Valjda je bitnije to što postoji 5 osoba, ljudi... koji su zabrinuti šatro situacijom u Srbiji i kreče pola zida a pola ostane neokrečeno.
Forsirati ovakve stvari ostavlja mnogo prostora za zloupotrebu.
To ti je ko ono kad crnac u Americi vrišti na sav glas da nije primljen na konkursu za posao (ili dobio otkaz) jer je crn a ne zato što je... prosto i jednostavno nesposoban za taj posao.
Samim tim je veći rasista nego neki koji to otvoreno tvrde.
E isto tako ako ne kreneš da dopisuješ (i izmišljaš) rodove prozvaće te politički nekorektnim. I onda će da te pičnu po džepu.

Inače, ironija je u tome što Englezi, Franzuci i slični trpe takođe od iste zajebancije u njihovom jeziku. (ako može, neka mi neko prebaci u ženski rod: soldier, gambler, taylor, scientist, painter, psychologist...) A vode se kao liberali koji navodno poštuju sva prava. S druge strane, u arapskom jeziku te nedoumice nema i za bukvalno sve postoji ženski rod. Menja se samo jedno slovo. A ironično, žene u arapskim zemljama ne smeju ni da pisnu. Smiley

I to mi je nasmešnije. Smiley
Što se vode bitke na papiru, a u praksi ostaje sve isto i ništa se ne radi po tom pitanju.

A kažem hrvatiziranje jer su oni počeli prvi sa tim (verovatno u nameri da što manje liče na srpski), pa se b92 napravio pametan i počeo ovde istu politiku.


Btw, ovde stajem sa Off-om.

Tema je: Antifašisti u akciji protiv neofašizma.

ziv mi bio brate, pa ako bog da, sto da ne - i da popijemo jednom u kafani  Smile
ti castis Wink

Ja još nisam čuo da je bog nekome nešto dao, ali ako bude davao... fali tebi mnogo stvari.  Smile
Vidi pizdu, odma' se ogradila od plaćanja. Smiley ili si čuo koliko mogu da popijem.  Smile
Može, idemo... al' da me ne muvaš.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat
To ti je ko ono kad crnac u Americi vrišti na sav glas da nije primljen na konkursu za posao (ili dobio otkaz) jer je crn a ne zato što je... prosto i jednostavno nesposoban za taj posao.
Samim tim je veći rasista nego neki koji to otvoreno tvrde.
E isto tako ako ne kreneš da dopisuješ (i izmišljaš) rodove prozvaće te politički nekorektnim. I onda će da te pičnu po džepu.

Inače, ironija je u tome što Englezi, Franzuci i slični trpe takođe od iste zajebancije u njihovom jeziku. (ako može, neka mi neko prebaci u ženski rod: soldier, gambler, taylor, scientist, painter, psychologist...) A vode se kao liberali koji navodno poštuju sva prava. S druge strane, u arapskom jeziku te nedoumice nema i za bukvalno sve postoji ženski rod. Menja se samo jedno slovo. A ironično, žene u arapskim zemljama ne smeju ni da pisnu.

sta ce zenama pravo glasa, kada i onako znamo da muzevi igraju tu glavnu ulogu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Укратко - избетониро га Гоа Smile То мајсторе!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Покрет,акција или шта ти ја знам се тако зове:антифашисткиње и антифашисти... и енде!Свако се себе зове како хоће!А да ли је то исправно?Па у вези са дотичнима,није назим једино што је глупо!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Укратко - избетониро га Гоа Smile То мајсторе!

iskljuceno je da me je izbetonirala jer ce arapi da se pobune  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Шта ће докони олош друго да ради него да измишља фашизам. Скупили се сви под једну капу, педери, наркомани, нерадници и остали олош.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 1100
svaka cast ljudima koji se bore protiv fasizma
treba i da posalju sapun ovoj dvojici iz obraza i 1389  Smile
Некима треба сапун,теби одлично иде и без сапуна  Smile

Не разумем зашто су графити "Стоп болести" "Чекамо вас" "Неће проћи" "Стоп геј паради" позив на насиље уједно могу да кажем што више присали то ћемо ми више писати  Smile
« Poslednja izmena: 14. Okt 2009, 17:23:49 od igor delija sever »
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 41
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.