Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:11:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anti bebi pilule - zenska tema  (Pročitano 100277 puta)
12. Okt 2006, 16:06:44
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
opet ja Smiley

Nisam videla ovu temu , ako ima uputite me.

Ovako... verujem mu naravno, duuuugo smo zajedno, od skoro i zivimo zajedno, ali imam 21 godinu i hocu da se cuvam, ne zelim da me slucajno "napumpa" i posle da lupam glavu. Do sada nikada nismo imali problema, ali posto sada i zivimo zajedno hocu da budem 100 posto sigurna.

Imala sam par dugih razgovora sa ginekologom ( zena je sto mi je dolilo dodatnu sigurnost) , i ona me je ubedila da je ovo pravi izbor. Juce sam uzela svoju prvu Neovletta pilulu. Znam da ce se u pocetku javiti i glavobolja,mucnina, nervoza... ali meni je to jos sve strano. Malo me je strah... ali doktorka garantuje sigurnost i kaze da cu savladati te tegobe na pocetku a ako ne prepisace neke druge onda.

Jel`vama bilo lose u pocetku? Pusite? Sta ste pozitivno a sta negativno dobili od pilula? Da li je istina da se smanjuje sex.zelja? Gojenje? Ja se malo plasim posto zapalim ponekad, ne svaki dan ali u drustvu ...

Danas mi je drugi dan i osecam se nekako malo bolje kad znam da ih pijem i da cu se pridrzavati ali opet... sve mi je to strano...

Decko se naljutio naljutio naljutio kad sam mu sinoc rekla za to. On je ubedjen da je to stetno stetno stetno i ne zeli da pijem. Ne shvata da je to za njega - nas i da nije stetno,da nikakve trajne posledice ne ostavlja.Treba se samo naviknuti... Ali ko ga shisha - ja hocu - hocu da se osecam dobro i da ne razmisljam...

Da li imate pozitivno iskustvo sa tim?
Ja evo.. tek mozda sledece nedelje mog da primetim ako imam neke tegobe, sada je jos rano.. pa cu javiti za koji dan...

Thanks
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Citat
Znam da ce se u pocetku javiti i glavobolja,mucnina, nervoza...
Lepo. samo ne razumem zashto ih pijesh uopshte kad si i sama svesna nus-pojava koje mogu da se dese ...
Da li je moguce da toliko ne mozete da se suzdrzite i taj tvoj dechko ne mozhe da vodi rachuna do te mere da ti morash da pijesh pilule? Mozhda zvuchim sad bezveze i izvini na tome, ali meni je to toliko sebichno ... ti treba da prolazish kroz hormonalne poremecaje, da trpish razne nus-pojave i da strepish da li ce te neshto boleti, da li cesh biti nervozna, razdrazljiva, hocesh li se ugojiti itd... dok ce gospodin da se isprazni unutra i boli njega cosak...
Citat
ne zelim da me slucajno "napumpa"
Koliko god mi s vremena na vreme slusali raznorazne lovachke priche o ostajanju u drugom stanju, to nije bash toliko jednostavno i ne desava se "slucajno".Neko od partnera dozvolice da se desi, i tu je velika razlika izmedju "slucajno" i "namerno".Prema tome ta mogucnost otpada ukoliko ste oboje normalni i ozbiljni.
Elem, o uticaju pilula na organizam ne znam bash mnogo, osim ovoga shto si ti nabrojala. Ima josh jedan momenat koji se chesto pominje na Onkoloshkoj klinici (igrom sluchaja tamo sam bila primorana da odlazim, ne zbog mene), a to je veoma velika povezanost izmedju tumora dojke i grlica materice i ranog koriscenja anti-bebi pilula. Ja ne znam da li je to istina, ne zhelim da sudim na osnovu priche konzilijuma lekara samo jedne onkoloshke klinike (?!?!), ali iskreno recheno - ne bih koristila pilule, pa taman da su ne znam shta. Ako me neko voli, ako mu je stalo do mog zdravlja prvenstveno, pa onda do mog stava , taj neko bice toliko normalan da me isposhtuje i u tome, tako da mislim da si trebala prvo jako temeljno da porazgovarash sa dechkom o tome i da mu izlozis svoj stav o tome, verujem da bi rezultat bio drugachiji, za shta mislim da bi bilo neuporedivo bolje, za tebe.
Eto, pa srecno  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Користим пилуле већ 10 година и презадовољна сам. Немам никаквих проблема, уопште не примећујем да их пијем. Могу опуштено да уживам у сеху и то ме одушевљава.
Мучнина ће проћи врло брзо.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
hm hm... i ja imam pozitivna iskustva
koristila sam ih godinama, s nekim od pocetnih nuspojava tipa napetosti u dojkama kao pred ciklus... ali sto rece Livingston, brzo prodje

ovo za gojenje, razdrazljivost itd. ne znam, rekoh nisam dozivela  Smile
mada mislim da se to odnosi na one pilule od pre 30god. a ne ove danasnje

teoretski bi seksualna zelja mozda mogla biti smanjena, ima i neko objasnjenje u vezi s tim, citala pa zaboravila, odnosi se na kolicinu estrogena u telu i odnos hormona i sl., ali ako i postoji pad zelje, zakljucak je bio da je toliko mali da ni to neces primetiti...

zbog ovoga svega sto kaze munka, treba uraditi ginekoloski pregled itd., sto si ti vec uradila

s jedne strane postoji ta neka mogucnost, s druge te pilule tako efikasno regulisu funkciju jajnika da nemam dovoljno reci hvale (imala sam problem sa janicima i jako, ali, jako, bolnim menstruacijama)
zatim regulisu stanje koze, kose....
cak se kod mase zenskih problema se prepisuju ove ili one antibebi pilule odredjenog hormonskog sklopa, tako da im cilj nije samo sprecavanje trudnoce, vec i lecenje nekih laksih ili tezih hormonskih disbalansa u organizmu
pritom ciklus uredjuju savrseno, menstruacije nisu bolne i obilne...

napominjem: danasnje tablete su veoma blage
sve ono sto nama padne na pamet kada se kaze pilula, odnosi se na generaciju nasih mama, ako ne i baka...

i da: pusila sam, uglavnom se one napomene o tegobama s venama, plucima itd. odnose na 'teske' dugogodisnje pusace, starije od 35 god.
necu sad da ti pricam kako pusenje nije zdravo itd., to znas- ako vec pusis, i pusis do pola pakle, nemas brige  Smile

« Poslednja izmena: 12. Okt 2006, 18:32:03 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ja sam pre neki dan slusala na Tv-u nekog doktora koji je objasnio da sve te negativne predrasude u vezi sa tim pilulama nemaju nikakvog osnova, cak sta vise, one mogu da imaju i pozitivno dejstvo na organizam. Mada, ja sam vise za neku drugu manje hemijsku opciju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Samo par komentara, posto mogu da kazem da sam bar neko vreme bio aktivno u toj prici sto zbog prijatelja sto zbog moje tadasnje veze...
1. Pilule nisu 100% siguran metod. Jedini 100% siguran metod je "Ne".
2. Pilule u ino jesu "blage" ali lekar treba da prepise vrstu i treba da kontrolise kako stvari idu. Ovde su em paprene, em to kakve ce efekte i posledice imati u mnogome zavisi od toga kakav ti lekar zapadne. Znaci.. devojke ovde.. razmislite doooooobro pre nego sto se upustite u nesto Wink
3. Cigarete, alkohol, narkotici.. stetni.. ali to valjda znas i bez pilula... neke studije kazu da je valjda sansa od srcanih tegoba 15% veca ako koristis pilule...
4. Za opadanje zelje ne znam, ali da odredjene pilule mogu ako se stvari poklope imati zanimljivih posledica.. i vidu jacanja maljavosti, telesnih mirisa, povecanja grudi i sl.. desava se...
Tolko od mene...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile ima pilula koje regulisu bas problem pojacane maljavosti...

zato i jeste poenta da mogu biti i dobre i lose,
a dobre samo ako ti ih prepise lekar nakon pregleda i razgovora
nikako ne uzimati bilo koje i na svoju ruku, ima ih puno vrsta

sto se delotvornosti po pitanju zastite od trudnoce tice, nije 100% ali jeste tome blizu, narocito ako je lepo 'pgodjena' vrsta pilula od strane lekara
i jako je vazno za znati da je delotvornost takodje i u vezi sa kilazom...
ne znam sad procente, i nije mi bilo vazno jer sam mrsavica, ali zene iznad 70kg tel. tezine nemaju isti efekat zastite, tj. ZNATNO je manji
sto je negde i logicno, jer ne moze pilulica da ima jednako dejstvo na organizam od 55 kg i na onaj od 75kg...

ako se setim jos neceg, dopisacu...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung i600
Ja ih koristim vec 4,5 godine. Nikada nisam imala nikakve nus pojave, tezina mi je vec godinama ista, nisam bila maljava pre, a ni sada. Regulisale su mi ciklus tako da znam u dan kada cu dobiti.

Ja konkretno pijem Jeanin pilule - doktorka mi je rekla da su one trenutno sa najmanjim nivoom hormona i da su `nus pojave`(ako uopste i postoje) smanjene na minimum.

Moj savet - naravno da je zdravije i bolje ne uzimati tablete (i to mislim na sve vrste lekova), ali ako ces se ti zbog toga bolje osecati i ako, naravno, prethodno uradis sve testove i preglede kod lekara, onda samo napred.   Smile

P.S. idi do sajta www.21dan.com i videces da tamo ima mnogo korisnih informacija na ovu temu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Hvala svima , pogotovo devojkama koje piju i koje su se javile! Wink

Odlucila sam da cu da probam, danas je treci dan -  Dobro sam Smiley
Videcu prvi mesec dana - ako nemam nikakve tegobe - nastavicu,ako mi budelose-prestajem odma`.
Sve devojke, koje sam ovde pitala + vi, eto zadovoljne su/ste,ili su pak`promenile neke druge. a ove kontraefekte i strasne price (znam da je i istina) ali pricaju samo oni koji nisu probali.

Znam da moze da se desi da nisu 100 % sigurne ako se zaboravi da se uzme ili povraca ili sl. Ali ako se pravilno kriste onda nema problema.
ali je evo ispalo tako da moj dechko i dalje ne zeli da ih ja pijem.On je ubedjen ubedjen ubedjen da je to stetno.Nikada ga nisam videla tako ljutog i odlucnog kao sad. Dzabe svi prospekti i upustva i knjizice sto sam uzela sve je shiknuo. Nece. I nece.
Tak da mozda je ruzno sa moje strane sto nastavljam da pijem a da on i ne zna. Znaci nastavicemo po straom kao i da ne pijem (za njega). Ali ja jednostavno ne zelim vishe da on mene chuva - zelim ja samu sebe da chuvam. Da ne strahujem da li se omaklo `ili ne.
Tako da mislim da je ovo ispravna odluka. Ne samo moja vec sve devojke / zene koje piju.
Kao sto rece machakz sadasnje pilule su vrlo blage ...
Sf ti spomenu da su tu vrlo skupe, steta, zato se mozda i desavaju toliki abortusi( sto samj a apsolutno protiv toga) , a ovde su eto u sw dzabe. Prvu tablu sam cak dobila besplatno od doktorke koja traje mesec dana, i posle toga na recept mora da se uzme, za tri meseca 9 evra samo.
mekjovana - hvala za adresu - strava je Smiley

p.s; u mojoj tabli ima 28 komada, 21 zutih sa hormonima i zadnjih 7 (kada se ne piju,tako?) su bele i bez hormona-samo secer, samo da bi se lakse naviknula i ne bi zaboravila da uzimam svaki dan ...
« Poslednja izmena: 13. Okt 2006, 12:14:01 od Anja_85 »
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Juzna pruga,Stara skola...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1532
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung J6
Ja sam generalno protiv pilula i hemije generalno uvek sam smatrao da u ljubavnom cinu nema zrtvi i pobednika i nemozemo to tako posmatrati pa makar jedina nus pojava bila povecana maljavost sto nikad necemo moci ni dokazati jer kako kaze jedna moja komsika "koje tija lekovi jedno oprave drugo zabrave"

Ja sam u braku 6 godina i nijedan problem da ne racunamo veze pre braka,prema tome za sve ima bolje resenje nego trovanje kojekakvim hemikalijama,da se ne upustamo u pricu ko ih uvozi odakle i imaju li legalne dozvole za upotrebu i setifikate ministarstva zdravlja.


Moj predlog volite se prirodno i budite ravnopravni a ako momak nemoze da se kontrolise nek si kupi cuo sam da ima i za muskarce tablete...............
IP sačuvana
social share
ride till your legs go numb...
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:11:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.