Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:24:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anti bebi pilule - zenska tema  (Pročitano 100275 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1128
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
ama ljudi bre kupite kurtone i neces da brines.ako ne pukne Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
pa koliko ja znam ako pukne opet se vrces na tabletice... tj. ako se "prijavis" (sto pre ) to ce da vam daju  Smile ovaj njoj , ako sacekate, par meseci juhuu onda dobijate nesto malo slatko i prelepo na cuvanje mazenje i pazenje  Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Tek sada vidla ovu temu, pa da se za zakasnjenjem prikljucim.
Pijem ih po nalogu lekara, zbog neredovnog i bolnog ciklusa.
Imala sam velike probleme ( zdravstvene ) zbog tableta dok mi se organizam nije navikao.
Cak sam i ostavila cigarete, pa se ti problemi smanjili.
Sada, posle mesec i po dana koriscenja sve je o.k.

E sad za povecanje telesne mase videcemo, ima vremena  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Zablude o pilulama za kontracepciju



Uprkos tome što milioni žena širom sveta koriste već petu generaciju oralnih kontraceptivnih pilula, u mnogim sredinama kolaju glasine o debelim i dlakavim stvorenjima u koja se pretvaraju dame koje su „nasele“ na hormonske preparate zaštite od trudnoće. Koliko istine ima u predrasudama vezanim za kontraceptivne tablete?

1. Pilule su štetne za zdravlje žene

Hormonska kontracepcija višestruko deluje na organizam. Uostalom, hormonski preparati se ne prepisuju ženama samo radi sprečavanja trudnoće, već i kao terapija za određena stanja. Iste hormonske tablete kod jednih žena izazivaju velike tegobe, dok drugima nimalo ne smetaju. Drugim rečima, u svakom konkretnom slučaju treba staviti na jedan tas eventualni rizik od neželjenog dejstva, a na drugi praktično stoprocentnu zaštitu od neželjene trudnoće. Ovaj drugi gotovo uvek odnese prevagu.
2. Hormonske pilule ne smeju da piju devojke mlađe od 20 godina

Pilule mogu da koriste i sasvim mlade devojke.
3. Posle primene pilula dugo ne može da se zatrudni

Upravo suprotno. Već prvog meseca posle prestanka uzimanja pilula verovatnoća da će žena da zatrudni naglo raste. Statistika čak pokazuje da se za jedan i po do dva puta povećava verovatnoća da će se roditi dvojke ili trojke. Određene forme neplodnosti upravo se i leče tako što se ženi prepisuju hormonske pilule na tri do četiri meseca da bi posle lakše ostala u drugom stanju.
4. Na svakih šest meseci uzimanja pilula treba praviti pauzu od mesec dana

Pogrešno. Pauza u uzimanju pilula ne utiče na učestalost komplikacija, niti na kasniju sposobnost rađanja. Ukoliko lekar ustanovi da ne postoje smetnje za uzimanje pilula, žena može da ih pije dugi niz godina.
5. Pilule goje

Kod nekih žena koje počnu da piju pilule dolazi do pojačanog, a kod nekih do smanjenog apetita. Unapred se ne zna kako će vaš organizam reagovati. Za povećanje telesne mase „odgovorni“ su gestageni, koji ulaze u sastav kontraceptivnih tableta. U slučaju da se žena goji, lekar će joj prepisati pilule s niskom koncentracijom tog sastojka.
6. Od hormonske kontracepcije nastaju bubuljice

Naprotiv: neke kontraceptivne pilule se koriste upravo za lečenje akni.
7. Kontraceptivne pilule izazivaju maljavost po telu

Taj nedostatak su zaista imali preparati prve dve generacije. Sadašnje kontraceptivne pilule ne samo što ne doprinose rastu malja po telu nego ga usporavaju i istanjuju dlaku.
8. Kontraceptivne pilule povećavaju rizik od nastanka raka dojke i jajnika

Istraživanja kanadskih naučnika pokazala su da redovno uzimanje oralnih kontraceptivnih pilula smanjuje rizik od nastanka raka jajnika za 40 do 60 odsto. Na učestalost raka dojke kontraceptivne pilule ni na koji način ne utiču.
9. Kao rezultat uzimanja pilula, menstruacije postaju neredovne, a ponekad mogu potpuno da prestanu

To nije tačno. Stručnjaci ističu da hormonska kontracepcija reguliše neredovan menstrualni ciklus, smanjuje obilna krvarenja i otklanjaju bolove.

Nakon prekida uzimanja oralnih kontraceptivnih sredstava, kod dva odsto žena dolazi do poremećaja menstrualnog ciklusa. Ali, po pravilu, to je posledica problema koji je postojao pre uzimanja pilula, a ne rezultat oralne hormonske kontracepcije.
10. Kontraceptivne pilule štite od seksualno prenosivih bolesti

Nažalost, nikakva potvrda za tako nešto ne postoji. Pilule mogu samo da smanje rizik od upale organa karlice, verovatno zato što doprinose zgušnjavanju sluzokože grlića materice, a time se usporava prodor infekcije. Ali vas pilule ni u kom slučaju neće zaštiti od polnih bolesti.

CDC/JS

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile jedina nuspojava koja nije navedena ni u okviru zabluda ni u okviru istinitog, a za koju sam citala u casopisima, jeste da hormonske pilule povecavaju kolicinu slobodnih radikala u organizmu i da treba forsirati ishranu bogatu vitaminima, ne bi li se taj efekat drzao pod kontrolom- u prevodu; ubrzavaju starenje organizma
koliko je to tacno, ne znam, ali definitivno nije drasticno  Smile
posto i inace uzimanje lekova, duvan, alkohol, masna hrana i slicne stvarcice koje unosimo u organizam stvaraju slobodne radikale...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


7th son of a 7th son

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6046
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC one s
Pilule za kontracepciju su hormonske pilule koje sprečavaju neželjeno začeće. Na našem tržištu se mogu kupiti pilule različitih proizvodjača, a razlika medju njima je minimalna - sve održavaju stalni nivo hormona (estrogena i progesterona) u organizmu, sprečavaju ovulaciju, a samim time i začeće.

Prve pilule su se pojavile 1960. i vremenom su potpuno usavršene tako da su neželjena dejstva svedena na minimum, ali je njihova upotreba preporučena samo ukoliko se radi o zdravom organizmu.

Najčešće se uzimaju 21 dan u kontinuitetu, a nakon toga sledi 7 dana pauze . Od prvog dana uzimanja (koji je najčešće i prvi dan menstruacije) treba da prodje 7 dana dok pilula ne postigne puno kontraceptivno delovanje.

Tokom prvog meseca uzimanja moguća je nagla promena raspoloženja - depresija, nervoza, uznemirensot, ubrzani rad srca, znojenje dlanova, glavobolja... To su manje-više normalne reakcije koje će nastati tokom dužeg korišćenja.

Pilule se uzimaju svaki dan u isto doba, i time osiguravaju vrlo dobru zaštitu od neželjene trudnoće. Prema istraživanju, pouzdanost pilula je 90 – 98% čime se svrstavaju u najsigurnije oblike kontracepcije.

Pilule ne bi trebalo uzimati sa bilo kakvim sredstvima za smirenje ili antidepresivima.

Osim što štite od trudnoće pilule pospešuju rad hormona što dobro utiče na ten, pomažu u borbi sa aknama, smanjuju rizik od dobijanja raka jajnika i maternice, medjutim, nikako ih ne treba uzimati bez
Konsultovanja sa ginekologom.


  izvor:
zdravi&lepi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Citat
Osim što štite od trudnoće pilule pospešuju rad hormona što dobro utiče na ten, pomažu u borbi sa aknama, smanjuju rizik od dobijanja raka jajnika i maternice, medjutim, nikako ih ne treba uzimati bez
Konsultovanja sa ginekologom.

da,tacno,  ove nove su bolje ali i skuplje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

CM!!!

Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Kako neko moze da bude toliko primitivan da misli da su pilule stetne?Na prvom mestu stite od nezeljene trudnoce,a da ne pominjem zastitu od raka grlica materice,zdraviju kosu i kozu,nestanak pms bolova,redovnu i manju menstruaciju...resenje svih problema.
E sad,imam pitanje:pila sam Yasmin 5 meseci i napravila pauzu mesec dana da bih presla na Logest.Menstruaciju sam dobila regularno po zavrsetku poslednjeg pakovanja,ali od tada mi kasni 2 meseca tj.za ovo vreme dok nisam na piluli nemam mens.Cula sam da je normalno kasnjenje do 3 meseca dok se ne uspostavi hormonska ravnoteza...Test na trudnocu je negativan(sta mislite koliko su ti testovi pouzdani?) Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
meni se to nije desavalo  Smile
da posetis ti ginekologa, ipak?  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Evo da se ubacim na temu. Ja sam ih pila 6 mj. i samo da kažem da necu VISE NIKADA, radje cu trpiti bol 7 dana nego zahebavi se sa životom, ljudi moji to vam je sve umjetno, neprirodno i jako,jako loše za zdravlje. Tko ne mora, ne preporucam mu....
IP sačuvana
social share
Maybe God wants you to meet many wrong people before you  
meet the right one, so when this happens, you`ll be thankfull.  

Gabriel Garcia Marquez
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:24:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.