Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anksioznost, kriticizam, predrasude i osudjivanje...  (Pročitano 16347 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Pa mozda i ti nekom predstavljas razocarenje, svi smo mi razlicni, sa razlicitim karakterima.Nije logicno da ocekujes da svi budu kao tebe.Kad kazes da ti svi predstavljaju razocarenje, onda bolje razmisli, nije u njima problem vec u tebi.Evo pr. ja sam veliki perfekcionist na moje radno mesto, i strasno me zivcira kad nesto nije uradzeno onako kako ja zelim ( nemoj da mislis da to tek tako pisem, jer zbog tog problema idem na psihoterapiju jer ponekad dobijem i panicne napade )  ali pokusavam da sve to progutam da ne bi imala konflikte svaki dan na moje radno mesto.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 90
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Mislim da je moj problem u tome sto ja ocekujem od ljudi nesto, a kada ne dobijem povratnu reakciju koja mi se dopada onda sledi krtika, osudjavanje, povlacenje, anksioznost.
Mislim da sam na predhodnom topicu napisao, da vecinu stvari gledam crno-belo, iako prava lepota lezi u nijansama izmedju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson K610i
Postavljam sebi pitanje, zasto bi ziveo sa njima, kada mi svi predstavljaju razocarenje u nekom smislu?

A zašto imaš tako visoke kriterijume?

Niko nije savršen, svi mi imamo svoje mane i prednosti...
Šta treba da uradiš je da tolerišeš njihove mane ako nisu velike, i da nalaziš u ljudima što više njihovih vrlina...

Ne mora da znači ako neki čovek izgleda kao kriminalac da se on bavi tim poslom, možda je brižan muž i otac kojim se deca ponose.  Smile

Ne mora da znači ako se neke devojke oblače kao ehm... sponzoruše da su zaista takve... Da, foliraju se, ali to rade zabave radi, i ne znači da su loše osobe, i one imaju svoje brojne pozitivne osobine. Potrebno je samo da zađeš malo dublje ispod površine Smiley

Ne mora da znači da ako ti je neko nešto loše uradio da ima nešto protiv tebe. Možda je to slučajno uradio/la? Možda te je verbalno povredio/la u stanju ljutnje za čije stanje ti nisi kriv (ili jesi)? Nauči da praštaš ljudima, i tebe će da gledaju kao pozitivnu osobu. Ljudski je grešiti, božanski je praštati  Smile

Ne mora da znači da loše osobe se nikada neće popraviti. Možda se neko zalagao za fašizam/nasilje dok je bio mlad i ne upućen, ali se tokom godina promenio, shvativši greške koje je napravio pre. Možda je sada aktivni član borbe protiv nasilja, medijator, član za pomoć deci u Africi, ima prijatelje koji ga poštuju i obožavaju  Smile


Sam si rekao da si vuk samotnjak, da ne podnosiš ljude koji su drugačiji od tebe. Ako ih ne podnosiš, zašto onda tražiš (stručnu) pomoć da bi ti to stanje promenio? Slaba ti vajde bilo kakva pomoć ako ti imaš takve stavove...

Promena počinje unutar nas, to mi moramo da forsiramo da bi krenuli na bolje, onako kako želimo. Smiley  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Mislim da je moj problem u tome sto ja ocekujem od ljudi nesto, a kada ne dobijem povratnu reakciju koja mi se dopada onda sledi krtika, osudjavanje, povlacenje, anksioznost.
Mislim da sam na predhodnom topicu napisao, da vecinu stvari gledam crno-belo, iako prava lepota lezi u nijansama izmedju.
Mislim da je tvoj problem taj sto nemas pravih problema u zivotu pa od muhe pravis slona. Bez uvrede.
Da si ti neko bezgresno bice, shvatila bih tvoju potrebu da se ne druzis sa obicnim smrtnicima, ali posto si isti kao i svi, onda mogu samo reci da ti je krajnje vrijeme da prestanes traziti izgovor za svoje neslaganje sa ljudima i da pocnes da stvaras kooperaciju. I da bi bilo dobro da se prestanes poistovjecivati sa knjizevnim ili bilo kakvim likovima, za pocetak.
 
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Ех, пут од филантропа до мизантропа је кратак, може да се деси и у једној минути.  Smile
Права филозофија је наћи се негде између, показати обе своје стране, у оној мери у којој је то дозвољено.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Ne tjera ga niko da bude filantrop, vec da se izbori za sebe u okolini. To kukanje, 'ja sam Hari, stepski sam vuk,volim Hesea jer me shvata, svi ljudi su nedostojni moje paznje', nigdje ne prolazi. Pogotovo u stvarnom svijetu, to je bar sam shvatio.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 
Samosazaljenje je popit leka protiv opstipcije...donosi trenutno olaksanje.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 
ajde uzmem tog činjenicu da ljudska nasilnost isto je deo humanosti kao i trčanja....al od toga još ne trčkaramo uvek. a oni ljudi koji su plaćeni maratonci, oni dobijaju za svoju posao takvu pažnju koliko su uspešni, i vredni, odnosno to je ljudska normativa da upoznamo nasilnike izmedju nama.
stvarno portebno je realan vid na stvarnosti.
a od toga baš neke institucijski ubice i pljačkaši brane društvo, i nije suviše jaka tu moja projekcija, mislim ja Smile
mislim ovaj misao tok baš o tome daje sliku da nismo bezrazlogom anksiozne, a naročito te gradjane koji su u  nižem rasu, n.p po psihiatrima

posle ovoga još je taj fazon može da se sledi da niže ras je kriv za svoje tegobe, i naravno zbog svoje pogubljenje Smile (ovaj misao ni tok sam uzeo od Fromu kada je posato zaljubjen u jednu knjigu u Hitleru)
« Poslednja izmena: 11. Nov 2008, 19:25:17 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 90
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Utopia, jedino sam se prepoznao u onoj stavci sto se tice verbalnog povredjivanja.
Posle 2 godine uspeo sam da oprostim tako nesto, ili mozda samo odrastem Smiley, i  sa tim ljudima koji su me povredili se druzim kao nikada do sada. Ura za mene.
A pomoc verovatno trazim jer imao sam prilike da sretnem pametne mlade ljude, mojih godina i mladje, koji stvarno dele slicne stavove i nacine razmisljanja, ali uzalud sve to, kada ja nadjem razloga da ih osudim.
Mislim ne smeta meni sada previse moje stanje, imam sacicu ljudi sa kojima sam u stvarno dobrim odnosima, i koji me prihvataju ovakvog kakav sam...
Ali, eto, otisli smo u krajnost, pogledajte ako ne znate znacenje Groupthinka, razumecete onda.
Znam da ti ljudi nece biti oko mene zauvek, i da cu jednom ostati potpuno sam, brze nego sto mislim, e zato trazim pomoc, jer ne znam da li cu opstati  kao taj vuk samotnjak u celosti, kada ostanem bez svog copora vukova samotnjaka.
A ko zna, pokusavam da se otresem i anksioznosti, pa i zato izmedju ostalog.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2008, 07:35:09 od smrtfenserima »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Postavljam sebi pitanje, zasto bi ziveo sa njima, kada mi svi predstavljaju razocarenje u nekom smislu?
Da nema njih, ne bi znao razliku Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.