Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 15:00:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Anarhizam, utopija ili realnost  (Pročitano 9323 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
Анархија је живот који сада живе пси на улици! И то је све, нема филозофије!
anarhija je fikcija i apsolutno si tu u pravu! btw, ja sam samo napisao stihove jednog srpskog pesnika.

za razliku od anarhije, minarhija o kojoj sam vec pisao je vrlo realisticna i postojna. za razliku od ostalih uredjenja nudi najmanje nepravde i korupcije, dok istovremeno garantuje licne i ekonomske slobode pojedinca (uzivanje slobode se odnosi na onaj prostor koji ne podrazumeva ugrozavanje tudje slobode).
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46902
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Према презентованом, анархисти нису ништа друго до вандали.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
mob
Ericsson T28
Nažalost to je tako i to je normalno, moja sloboda počinje tamo gdje prestaje tvoja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.2
mob
Alcatel 
Monarhija je dobara samo u bajkama o Ivici i Marici. Smile Koji će mi moj kralj , da ga izdržavam. I ovog uljeza treba isterati iz Belog dvora. Nije se udostoio ni jezik da nauči , a hoće da bude kralj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
mob
Ericsson T28
Jedno je minarhija, a drugo je monarhija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 122
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Ovde svi lupetaju za anarhizma , a niko ustvari ne zna sta je anarhizam.I neko je rekao prethodnih strana da anarhisti su svi dok ne se ozenene i nemaju decu.Da, ali to je na Balkanu jer na Balkanu radnicka svest nije ista sa one u Njemacke,Francuske,Italije i  je na najniskom nivou odnosno nikad nije ni postojalo .Citao sam tu da kako ce vodi neko drzavu kada nema hierarhija.U anarhistickom ideologije nema drzava,nema narode,nema religije za njih sve su toj vestacke rabote izmislenje od bogatih ljudi za kontrolu siromasnih.Jer karaj gi medjusobno nikad nece se splotiti protiv aristokrata.Danas preko svih medija se vodi losha propaganda protiv anarhista jer to bogatima ne odgovara.Komunizam,anarhizam su veoma slicne ideologije samo sto kod nas nikad nije imalo pravih komunista nego samo obicnih birokrata.Na prethodnim stranam sam procitao ako nema vladarina koce da dava penzionerima penzije,radnicima plate.U anarhizmu nema pare i monetaran sistem jer sve su to vestacke rabote za kontrolu prostu masu.Sve je besplatno  i svi uzimaju isto(koliko mu treba ,a ne koliko hoce).U anarhizmu radish ono sta hoce sve dok ne pocnesh smetati drugima.Celi proces se odvija preko razmenu prirodnih blaga .Ima toliko toliko pozitivnig rabota u anarhistickom ideologije ali za to treba viskoa svest i edukacija.Niko nije beznadezno porobjen toliko koliko oni sto veruju da su slobodni.Danas drzava,vojska,policija ,crkva su ti elementi modernog ropstva.Mi svi smo robovi i sluge nekoga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
Sve je besplatno  i svi uzimaju isto(koliko mu treba ,a ne koliko hoce).U anarhizmu radish ono sta hoce sve dok ne pocnesh smetati drugima.Celi proces se odvija preko razmenu prirodnih blaga .Ima toliko toliko pozitivnig rabota u anarhistickom ideologije ali za to treba viskoa svest i edukacija.Niko nije beznadezno porobjen toliko koliko oni sto veruju da su slobodni.Danas drzava,vojska,policija ,crkva su ti elementi modernog ropstva.Mi svi smo robovi i sluge nekoga.

Пошто не видим кад ће то да буде,ово ће лепо да остане у домену теорије и као занимација за будале и идеалисте.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Ericsson T28
Kako ja u tom uređenju ili bilo ko drugi da dođe do vile ili nekog drugog luksuza?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
Kako ja u tom uređenju ili bilo ko drugi da dođe do vile ili nekog drugog luksuza?

Поента је да такав луксуз ником не треба.Мада,ваљда увек можеш сам да пробаш да је дигнеш,док не угрожаваш никога својом вилом  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
.U anarhistickom ideologije nema drzava,nema narode,nema religije za njih sve su toj vestacke rabote izmislenje od bogatih ljudi za kontrolu siromasnih.

Glupost...

Preteca drzave i naroda je pleme, znaci... ljudi su se jos u praistoriji organizovali u srodnicke grupe, koje su se vremenom prosirivale, spajale, cepale, mesale...
I svako pleme je imalo vodju, poglavicu, jer je neko morao da lupi "sakom o sto".
A, religija... i to jos jedna prepotopska tvorevina... kada je prva iskra svesti bljesnula u ljudskom umu, javilo se i pitanje - sta je to i odakle dolazi.
Najlakse objasnjenje, tada i sada, je visa sila...

Ljudi su ispod koze zivotinje... pokrece nas ista genetika i isti porivi.
Ljudi smo jer, navodno, znamo da ih kanalisemo i kontrolisemo.
Ali, ipak... neka istrazivanja koja su vodjena nad decom, pokazala su da su deca ipak zivotinje... iako imaju istu ili slicnu startnu poziciju, vremenom se izdvajaju oni koji su vodje zahvaljujuci svojoj brutalnoj snazi - psihickoj ili fizickoj.

E, sad... primenti takav eksperiment na 6,7 milijardi ljudi bilo bi zaista opasno... jer i najobrazovaniji ljudi su samo dobro utrenirane zivotinje... i nista vise...
« Poslednja izmena: 12. Sep 2009, 11:19:21 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 15:00:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.