Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:14:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ana Sofrenović  (Pročitano 175606 puta)
05. Maj 2007, 09:07:58
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Mercedes-Benz Actros 2653

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3558
Zastava 127.0.0.1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6233
Ana Sofrenović je filmska i pozorišna glumica rođena 18.9. 1972. godine u Beogradu, u mešovitoj srpsko-britanskoj porodici. Pored uspešnog bavljenja glumom Ana Sofrenović je potvrđena pevačica, prevashodno jazz i filmske muzike.

Od 1999. godine živi u Londonu sa mužem, glumcem Draganom Mićanovićem i ćerkom, ali nije prestala da radi u Srbiji.

Godine 1999. dobila je Caricu Teodoru na Filmskim susretima u Nišu za ulogu Tijane u filmu Nebeska udica.

U Engleskoj je glumila u serijama: Ultimate Force, The Vice i u Holby City, u kojoj je tumačila lik Marije Ovčar od 2000. do 2002. godine.

Kao prevačica Ana Sofrenović je debitovala sa naslovnom pesmom u filmu Kaži zašto me ostavi, 1993.

Godine 2005. na 37. Bemusu nastupila je u operi Orfej i Euridika.

Januara 2006. godine nastupila je u Carnegie Hallu u Njujorku u okviru koncerta koji je priredila Meridith Monk.

Pozorišne uloge

Tesla (Miloš Crnjanski u režiji Nikite Milivojevića)
Lulu (Frank Vedekind u režiji Gorčina Stojanovića)
U plamenu strasti (Ivan M. Lalić u režiji Gorčina Stojanovića)

Filmske i TV uloge

2003    Mali svet (Miloš Radović)    
1999    Nebeska udica (Ljubiša Samardžić)    
1998    Legionnaire (Peter MacDonald)    
1998    Bure Baruta (Goran Paskaljević)    
1997    Tango je tužna misao koja se pleše (Puriša Đorđević)
1997    Balkanska pravila (Darko Bajić)    
1997    Mlada Flora Sandes (TV) (Slobodan Radović)    
1995    Ubistvo s predumišljajem (Gorčin Stojanović)    
1995    Znakovi (Petar Zec)
IP sačuvana
social share
HowTo:Instalacija SMF 1.1.x foruma! Ovdje | Wireless & Cable Ovdje | HowTo:Instalacija phpBB foruma ! Ovdje | Free hosting za vas sajt Ovdje
Windows ~ Korisni linkovi ~ Saveti za bolje funkcionisanje sistema Ovdje
Vodic - 5 koraka do zasticenog sistema - besplatno! Pitanja i odgovori!Ovdje
Linux ~ Downloads ~ Problemi ~ Saveti ~ Tips & tricksOvdje
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
HTC Smart
Ana Sofrenović: Srećna zbog nove uloge



Srpska glumica Ana Sofrenović u filmu „Dr Rej i đavoli” tumači lik supruge reditelja Nikolasa Reja.
- Glumim razigranu Beti vesele prirode koja je podržavala svog supruga u karijeri i bila u službi njegovom talentu i radu. Međutim, Rej se odaje alkoholu i teškim drogama. Čak ni Beti nije uspela da ga vrati na pravi put - rekla je Ana Sofrenović za „24 sata”.
Inače, Anina uloga na filmu je na engleskom jeziku, što za glumicu nije bio preveliki problem.
- Ovo mi je prvi put da zaigram na engleskom s američkim akcentom i presrećna sam što sam tu šansu dobila upravo u srpskom filmu – priča glumica, i dodaje da je odlično sarađivala s kolegom Polom Marejom.
- Pol je divan čovek i sjajan glumac. Odlično mu leži taj divlji karakter koji tumači u ulozi Nikolasa Reja – rekla je Ana, i dodala:
- Zanimljivo je da pokrivamo period života Nikolasa Reja koji je živeo dve godine u Beogradu. Snimali smo u hotelu ‘Moskva’ gde je on boravio i u jednoj divnoj kući na Senjaku. Divno je što je u pitanju autorski film kakvih ima jako malo u poslednje vreme – objasnila je Ana Sofrenović.

Izvor: Hello magazin
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
HTC Smart
Ana Sofrenović : Igram ženu koja pokušava da spase muža od poroka

Proslavljena glumica Ana Sofrenović glumi suprugu reditelja Nikolasa Reja u filmu “Dr Rej i đavoli” reditelja Dinka Tucakovića. Pored Sofrenovićeve u glumačkoj ekipi su Rade Šerbedžija, britanski glumac Pol Marej, Dragan Bjelogrlić, Lena Bogdanović, Pavle Pekić, Svetozar Cvetković i drugi.

- Glumim razigranu Beti vesele prirode koja je podržavala svog supruga - Nikolasa Reja u karijeri i bila u službi njegovom talentu i radu. Nažalost, on nije mogao da iznese tu vrstu života s obzirom na to da je bio divlje prirode. Rej se odaje alkoholu i teškim drogama. Čak ni Beti, koja je bila njegova poslednja šansa da se vrati na pravi put, ne uspeva u tome. Iako su imali dete, njihov brak je kratko trajao, jer Beti nije imala pravo razumevanje za njegov rad i karakter, iako je i sama bivša glumica. Beti na kraju cele priče ostaje slomljenog srca, kaže Ana za “Blic” i dodaje: - Zanimljivo je što se ceo film igra na engleskom. Ovo mi je prvi put da zaigram na engleskom sa američkim akcentom i presrećna sam što sam tu šansu dobila upravo u srpskom filmu. Čitav projekat je veoma zanimljiv i sudeći po tome kako ide snimanje mislim da nam je na putu jedan jako dobar film. Film se snima u produkciji “Viktorija filma”, a premijera se očekuje početkom sledeće godine.

    * Kako teče saradnja sa Polom Marejom koji tumači glavnu mušku ulogu – reditelja Nikolasa Reja?

- Na zajedničkim setovima odlično komuniciramo. Pol je divan čovek i sjajan glumac. Odlično mu leži taj divlji karakter koji tumači u ulozi Nikolasa Reja.

    * Radnja filma govori o zlatnom dobu srpske kinematografije kada je reditelj Nikolas Rej boravio u Beogradu dve godine. Kakav je zapravo bio?

- Bio je visok čovek, uvek je štrčao iznad ostalih ljudi. Upadljiv, ekscentričan, kod nas su ga mnogo voleli. Dražević mu je dao kabriolet, te je Nikolas izazivao još više pažnje. Rej je živeo u hotelu „Moskva“, posle u „Metropolu“, a kasnije i u jednoj divnoj kući na Senjaku.

    * Sa Piterom Scisciolijem, poznatim američkim vokalistom i performerom sarađujete na jednom projektu.

- Kao polazna tačka za rad na ovom projektu poslužilo nam je istraživanje glasa i pokreta u pozorišnom i koreografskom kontekstu. Zanimljivo je da smo rad na ovom projektu započeli prvo improvizacijama preko Skajpa a onda nastavili u prostoru u Beogradu i Njujorku. Prva faza ovog projekta izvedena je u Zagrebu ove godine u Studentskom kulturnom centru i u „La Mami“ u Njujorku.

    * Trenutno pripremate i projekat “Displacement” u okviru kojeg izvodite performans “Međuprostor” sa islandskom eksperimentalnom vokalistkinjom Gunnlaugh Thorvalsdsdottir.

- U produkciji umetničke organizacije „Kiosk“, koja je za ovogodišnje Praško kvadrijenale i naš srpski paviljon osmislila novu platformu za živo izvođenje u formi holograma. Čitava ideja je da se izvođač nalazi u izolovanom studiju bez publike dok ga publika u real time-u gleda u drugom prostoru kao hologram. Mislim da je ovaj projekat pravi dokaz da, kad su u pitanju nove i autentične umetničke ideje i koncepti, ni malo ne zaostajemo za svetom.

    * Da li mislite da u Srbiji nema prostora za nekomercijalne projekte?

- Mi imamo ozbiljan potencijal da budemo relevantni u svetskim okvirima ali to zahteva ne samo ozbiljan pristup umetnika već i ozbiljniju logistiku. Ono što nama fali je samo prava i kontinuitrana podrška u materijalnom smislu, jer ovo nisu instant komercijalni projekti ali mogu mnogo da donesu na duge staze, kako samim umetnicima tako i čitavoj umetničkoj sceni i prostoru oko nje.

    * Kada biste mogli da se vratite na početak karijere da li biste ponovo zaplovili umetničkim vodama?

- Mislim da za mene nikad nije ni postojala druga opcija, bar ne ako sam iskrena prema sebi. A uvek sam bila, čak i kad nisam mnogo analizirala. Umetnost je sa mnom od najranijeg detinjstva. U narednom periodu sebe vidim kako širim prostor na kome radim, ne samo u geografskom smislu već i u virtuelnom.

Negujem svoj brak

Ana je u braku sa kolegom Draganom Mićanovićem, ima dve ćerke Ivu i Lenu, a ističe da je za dugotrajan brak važno ne započeti ga “iz pogrešnih razloga”.
- Brak je nešto u šta lično verujem, ne kao u društveno prihvaćenu instituciju, već kao u zajednicu dvoje ljudi koji su odlučili da razviju ceo život jedno uz drugo, ali razumem i one koji drugačije razmišljaju. Sigurno je da brak nije recept za sreću, ali može da donese određenu vrstu sigurnosti i stabilnosti. Najvažnije je da ljudi ne ulaze u brak kako bi zadovoljili očekivanja sredine, ali ne treba ni da ga izbegavaju zbog toga što se plaše da će izgubiti ličnu slobodu ili da neće imati uslove da kreiraju lični prostor. Sve je to moguće imati i u braku, samo sve to treba stvarati i negovati.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1342
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.97
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1342
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.63
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:14:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.