Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 255
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Americki predsednicki izbori - Tramp iz in da Haus  (Pročitano 316731 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Hahaha... znaci... dobila odjeb... ahahah... ahahaha

Nema veze.. Vise srece sledeci put  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
OS
Windows 7
Browser
Chrome 48.0.2564.109
U kom si ti tripu zeno? Imas pp, ne smaraj bre narod vise ovde.

I idi poljubi mamu, bice ti lakse, oprostice ti. Smile
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows
Browser
Chrome 47.0.2526.73
Доналд Трамп: Џорџ Буш је лагао да Ирак има оружја за масовно уништавање


 Вашингтон -- У Америци је синоћ одржана досад најжустрија дебата кандидата за номинацију Републиканске странке на изборима за председника САД обележена међусобним увредама.

Трамп је у дебату на каналу ЦБС ушао након недавне победе у Њу Хемпширу и вођству према анкетама у Јужној Каролини.
Али уместо да наступи смирено, он је одговарао на сваки коментар, упадао противницима у реч и називао их лажовима у често емотивним испадима који би могли да поставе питање да ли он има темперамент за Белу кућу, наводи Ројтерс.

Најжешће вербалне нападе упућивао је на рачун Буша и његовог брата, бившег председника Џорџа Буша, који имају бројне поштоваоце у републиканском естаблишменту.

Тешко је оценити ко је из дебате пуне увреда изашао као победник, оцењује Ројтерс.

Трампов борбени стил обележио је већи период кампање, али последњих дана обећао је да ће заузети умеренији, позитиван приступ.

То се видело само у изјави поводом смрти судије Врховног суда Антонин Скалија да би потом брзо плануо када је Буш критиковао последње његове изјаве о улози Русије у Сирији.

Русија, рекао је Буш, не напада џихадисте Исламске државе, већ помаже сиријском председнику Башару ал Асаду. Трамп је потом напао Бушовог брата због рата у Ираку 2003. односно тврдњи да Багдад поседује оружје за масовно уништавање које су се касније испоставиле као погрешне.

"Велика, огромна грешка", рекао је Трамп приметивши да су се напади 11. септембра догодили током Бушовог мандата.

"Џорџ Буш је направио грешку", загрмео је Трамп. "Сви правимо грешке. Али ова је била страшна... Лагали су. Рекли су да има оружја за масовно уништавање, а није га било".

Многи у публици су извиждали Трампа, а он их је назвао лобистима бившег гувернера Флориде.

Буш који се раније повијао под Трамповим нападима, овог пута му је одговорио - "Доста ми је његових напада на моју породицу".

Он је рекао да је његов отац "највећи човек" кога познаје и додао да "док је Доналд Трамп правио ријалити шоу, мој брат је правио безбедносни апарат и ја сам поносан на то".

Буш је изазвао реакцију Трампа и када је рекао да би републикански кандидат требало да буде неко ко се "не хвали да је, на пример, банкротирао четири пута".

На то је Трамп одговорио да је то још једна лаж. "Никад нисам банкротирао", навео је он.

Трамп се сукобио и са Крузом који му је у једном моменту рекао: "Доналде, одрасли не прекидају једни друге".

Са друге стране Круз и сенатор Марко Рубио такође су размењивали оптужбе нарочито по питању илегалне имиграције.

Једино је гувернер Охаја Џон Кејсик позивао колеге да се смире.

"Овакви напади, неки од њих су лични. Мислим да смо на путу да изгубимо изборе од Хилари Клинтон", упозорио је он.

(Танјуг)

а фрст лејди 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Šta Tramp ne shvata


Na svim u novije vreme održanim predsedničkim izborima učestvovala su po jedan ili dva biznismena. U najnovijem takvom slučaju Karli Fiorina i Donald Tramp su, svako za sebe, izneli argument da su zbog vremena provedenog u privatnom sektoru na univerzalan način kvalifikovani da vode zemlju.



I ja sam jednom izneo tu tvrdnju. Nakon što sam nekoliko decenija bio uspešan kalifornijski biznismen, odazvao sam se pozivu da budem premijer moje nekadašnje domovine Jugoslavije.

Brzo sam naučio da je politika jedno područje s prilično drugačijim pravilima igre. "Ako nemate iskustva s tim kako vlada funkcioniše", kako je bivši ministar odbrane (SAD) Robert Gejts nedavno primetio, "vaši kapaciteti da učinite da vlada funkcioniše biće znatno smanjeni. Drugačije je to od biznisa."

Iz prve ruke sam saznao koliko je to tačno.

Srpski lider Slobodan Milošević me je 1992. pitao da budem premijer. Sve u vezi s njegovom ponudom me je izazivalo. Koji čif egzekutiv ofiser ne mašta o tome da vodi celu zemlju? To mi je izgledalo kao prilika da ostavim zaostavštinu svom zavičaju i pomognem mu da se kreće ka miru i političkoj i ekonomskoj slobodi.

Svoju farmaceutsku kompaniju sam razvijao tako što sam od poslovanja u svojoj garaži napravio kompaniju vrednu milione dolara, te sam verovao da poznajem očigledan put napred kojim treba da krene moja domovina - slediti pravila biznisa.

Jugoslavija je u to vreme bila pod sankcijama Ujedinjenih nacija, ekonomski odsečena od sveta i podeljena u zasebne i zaraćene republike. Mislio sam da mogu da sarađujem sa zakonodavstvom na stvaranju investicionog i finansijskog okruženja pogodnog za ekonomski rast - nisku inflaciju, stabilnost i prijateljsku klimu za strane investitore. Planirao sam da angažujem najbolje umove sa američkih univerziteta i iz ekspertskih grupa da bih pomogao reorganizaciju ekonomije. Ujediniću neprijatelje i pokazati im da im je u obostranom interesu da prekinu neprestane sukobe. Ukratko, izdaću naređenja i ona će biti realizovana.

Ali se ubrzo pokazalo da je politika onoliko mutna koliko je biznis transparentan. Kao generalni direktor mogao sam jednostavno da izdajem direktive; moji zaposleni bi sledili moj primer. Zapravo im je posao zavisio od toga. Takođe sam imao priliku da biram svoje najbliže poslovne saradnike.

Rad s političarima je bila drugačija priča. Zakonodavci s kojima sam sarađivao su imali sopstvene agende i biračka tela kojima su bili na usluzi. O nekom određenom pitanju bi pričali do besvesti i ništa ne bi bilo završeno. Upoznao sam desetine političara-nacionalista koji su bili ispunjeni šokantnom količinom pakosne ksenofobije. Ti političari su želeli da prošire svoju bazu moći tako što su uživali u izmišljenim uvredljivim komentarima i za sve što je loše krivili veroispovesti i etničke pripadnosti drugih. Kada sam apelovao na mirno priznanje otcepljenih republika u okviru granica koje je decenijama ranije uspostavio Josip Broz Tito, jedan bivši jugoslovenski predsednik mi je rekao da sam pao s Marsa.

Balkanska birokratija je bila naročito zaostala i vođena bizarnim zakonima inercije - bilo je teško reći, ako je uopšte moglo i da se kaže, šta ona zapravo radi tog i tog dana.

Čak su zapadne diplomate, moji navodni saveznici u modernizaciji, imali svoje agende. Oni će dozvoliti čak da propadnu očite prilike za napredak, jer su uvek očekivali neku skrivenu ponudu. Insistirali su na radu preko Miloševića čak i kada je srpski diktator očito pogoršavao izglede za mir. Njihov realpolitički mentalni sklop ih je učvršćivao u stavu da Milošević može da postane "njihov" čovek, dok sam ja bio samo "ukras" i "paravan". Kada sam se u vezi s tim obratio za pomoć pomoćniku državnog sekretara Lorensu Iglbergeru, jednostavno mi je rekao da sa mnom ne bi mogao na pivo i kada bih mu bio baba. A kada sam državnom sekretaru Džejmsu Bejkeru rekao da je Milošević antiamerički manipulator koji nikada neće biti njihov saveznik, slegnuo je ramenima. Kako da znamo, pitao je, da ga neće zameniti neko još gori?

Pošto sam po iskustvu biznismen, priznajem da sam u početku bio nespreman na diplomatske mahinacije. Uvek sam kao poslovni čovek bio ponosan na sebe što mogu sa svima da sednem, izgladim nesuglasice i pronađem zajednički jezik. Ali politika je češće igra gde jedan može da pobedi samo ako onaj drugi gubi i u kojoj neprijateljstvo i intriga često potiskuju interes i prost zdrav razum. Mračan i paranoičan pogled na svet Miloševića i njegovih kolega u Bosni i Hrvatskoj me je izluđivao. Umesto da rade u pravcu budućnosti koja je zasnovana na pluralizmu i poštovanju, uvek su se osvrtali na prošlost i bili brzi u davanju uvredljivih komentara, željni osvete. Jednom, pošto sam izgubio strpljenje na diplomatskoj konferenciji u Londonu, izdrao sam se na Miloševića da sedne, što je bio povod da se rasplamsa lični rat između nas dvojice.

Očekujući da politika funkcioniše kao poslovni svet, s vremena na vreme sam bio naivan, kratkog fitilja i autokratski nastrojen. Kada sada gledam novinarske klipove iz onih dana, vidim čoveka koji nije obučen i pripremljen za ogroman intenzitet delovanja medija.

Moglo bi i da se možda kaže da nisam bio dovoljno autokrata. Kada mi je dat predlog da se Milošević smeni državnim udarom, nisam bio voljan da ga prihvatim, verujući da je mogućnost nasilja previše velika. Umesto toga sam se kandidovao protiv diktatora na otvorenim izborima. Nakon što su glasovi prebrojani u procesu koji, prema Komisiji iz Helsinkija, nije bio "ni slobodan ni fer", Milošević je ostao na vlasti, a ja sam bio primoran da napustim zemlju.

U tako teškoj situaciji svaki napredak je iziskivao herkulovski napor. Bile su mi potrebne godine strpljenja, diplomatije i razmirica iza kulisa, i dok sam bio na funkciji i kada sam se povukao 1993, da pomognem da se organizuje mirovna konferencija u Dejtonu, Ohajo, koja će okončati rat u Bosni. Bila je potrebna gotovo cela decenija intenzivnih pregovora i postepenih dobitaka da se pomogne uspostavljanje demokratske političke koalicije koja bi mogla da smeni Miloševića.

Realpolitičko rukovodstvo iziskuje skromnost i težak rad. Čak i ako izgleda da Tramp to još ne shvata, treba da zna da pravi javni posao u biznisu ili u politici podrazumeva ujedinjavanje ljudi. Njegova odluka da eksploatiše kancerogenu mržnju prema imigrantima da bi prokrčio svoj put ka vlasti nije samo moralni propust. To je suprotno od dobrog poslovanja, a iz ličnog iskustva znam da to može da dovede naciju do užasne tragedije.

Tekst je objavljen 9. februara 2016. u Vašington postu.

Prenosimo ga uz dozvolu autora.


Milan Panić


http://www.danas.rs/dodaci/nedelja/sta_tramp_ne_shvata.26.html?news_id=315944
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Unix Sun
Browser
Opera 12.16
vrlo zanimljiv text
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 537.75.14
Evo, i ovi ce da "glasaju" : )) Sve je korumpirano i podredjeno interesima ali ne...samo su Sveti Izbori posteni : )) Zabava za Siroke Narodne Mase.

p.s. Jel vi stvarno jos mislite da se izborima nesto menja? Jel jos uvek pokusavate da popravite demokratiju i kapitalizam? : )
« Poslednja izmena: 14. Feb 2016, 14:12:21 od 856kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Unix Sun
Browser
Opera 12.16
bolje evolucija nego revolucija
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 44.0
Bez buntovnika i revolucija ne bi bilo ni nacija ni drzava ...Al svaka elita i vlast vole to kenjanje o evolucijama, normalno jer im odgovara sistem u kojem su se dobro snasli, pa sad bi neko to da menja ...  Smile
Doduse i narod to izbegava, jer svaka revolucija znaci da lako mozes da ostanes bez glave tokom desavanje iste. Medjutim, one su neki put neizbezne, kad nekom sistemu istekne tok trajanja.
Gledam sve ove kandidate, i nikad ne bi tipovo ni na jednog bukvalno. Ameri nisu toliko politicki nepismeni pa da biraju biznismena za predsednika drzave, kao npr Ukrajinci, mada svasta je moguce, mozda je i Americi doso kraj.
Sanders ... tesko. Obama je vec dostigao neki max socijalizma koji Amerika moze da podnese.
Qrtonka, da nije zena bivseg predsednika, i da nije sadasnjih predsednik crnac, mogla bi da dobije izbore na foru "prva zena predsednik SAD", al mislim ce to biti suvisno forsiranje price posle Obame.
Vrlo tanka ponuda u sustini, imam utisak da ce sledeci americki predsednik biti vrlo slab i da ce Ameri imati dosta unutrasnjih problema zbog toga.
Naravno, Qrtonka je za nas najgora opcija ... tako da ko god pobedi od ovih drugih cenim da ce biti bolje nego da ona pobedi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Unix Sun
Browser
Opera 12.16
drzava ne bi bilo bez ljudi spremnih da zrtvuju deo svoje slobode
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 43.0
Koliko se samo frke diže oko ovoga, ko da pratimo putovanje svemirskog broda u drugu galaksiju, šta ako bude ovako, šta ako bude onako... a u stvari je savršeno nebitno ko će da pobedi...   Smile


U najboljem slučaju, izbori u Americi služe samo da vladari vide kakvo je otprilike raspoloženje naroda i da li će se odabrati jedna ili druga nijansa jedne te iste politike, dok fundamentalna načela ostaju ista. Odnosno služe da vide da li bi sutradan dobili podršku ako bi opet totalno raskantali i opljačkali neku zemlju kao što su uradili sa Irakom ili im je bolje da rade onako indirektno pa da naprave ono kao u Libiji i Siriji. Al u svakom slučaju im osnova politike ostaje ista - otmi šta možeš i ne vraćaj ništa. Sad dal će da karaju svet nosačima aviona ili plaćenicima... da li će da podmetnu nogu Evropi ili Rusiji... i da li će pres konferencije voditi Šaban Šaulić ili Kurtonka... to je savršeno nebitno.
« Poslednja izmena: 14. Feb 2016, 17:55:22 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 255
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.