Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:57:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ameri ulazu u Srbiju!  (Pročitano 21186 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Citao sam jedan fenomenalan tekst, gde se govori i izgradnji nuklearne elektrane.

I sada navode troskove, prvo sama elektrana kosta jako puno, onda odrzavanje koje je isto skupo i odlaganje nuklearnog otpada koje je isto skupo..

Tako da se ne isplati nuklearna elektrana nama, generalno nikom se ne isplati sada sto je forsiraju ko ce to znati....
Nisam ulazio u te racunice, ali nemoguce da se ne isplati. Pogledaj Krsko od kad radi. Daje non stop struju.
Odlaganje recimo Vince kosta 50 miliona dolara.
Ne bi se toliko gradile. Kina ce sada izgraditi nekoliko nuklearki zajedno sa amerima.
Energetika velikih snaga je skroz potrebna. Potrosnja je sve veca. Nije to samo kucna potrosnja, nego i elektricna vuca. recimo samo zeleznica ili metro koliko kosta.
To nikako ne ide na vetrenjace i sunceve celije.

Cena izgradnje nuklearne elektrane je visoka u poređenju sa cenama elektranana fosilna goriva. Procene cene opreme i izgradnje su od 2.000 i više dolara po kilovatu instalisane snage, ne računajući cenu finansiranja. U zavisnosti od cene finansiranja, konačna cena nuklearne elektrane se procenjuje na 4.000 do 6.000 dolara po instalisanom kilovatu. Ovde je značajan faktor zemlja u kojoj se elektrana gradi. Izgradnja nuklearne elektrane je vrlo intenzivna u pogledu radne snage. Ovo favorizuje zemlje u kojima je cena radne snage niska. S obzirom na to da je veliki deo izgradnje u vezi sa betonskim konstrukcijama, iskustvo koje u Srbiji postoji sa tom vrstom gradnje predstavlja značajnu prednost.

Izgradnja nuklearne elektrane je vrlo intenzivna u pogledu zapošljavanja kvalifikovanih radnika za betonsku gradnju, varilaca, električnih instalatera, vodoinstalatera i osoblja za obezbeđenje. U vreme izgradnje nuklearne električne elektrane, koja traje od četiri do šest godina, broj zaposlenog osoblja može da pređe 4.000. Održavanje i operacije zahtevaju značajan kvalifikovan personal od 400 do 600 ljudi. A izgradnja i eksploatacija nuklearne elektrane mogu da budu važan doprinos lokalnoj privredi.

Covce ona se gradi od 4 do 6 godina, i sada razmisli koja je tu lova u pitanju, generalnjo ne isplati se, bolje napraviti hidroelektranu na drini i jos jednu na dunavu nego ovo....

Mada ne znam sto ovaj novinar to favorizuje...
« Poslednja izmena: 21. Okt 2009, 00:46:41 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 203
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Moratorijum na izgradnju nuklearnih elektrana je donesen jos 80 ih , i bice trajan ..... Cestitke  Draganu Jovanovicu , koji je reskirao zivot da se taj moratorijum usvoji .....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Citao sam jedan fenomenalan tekst, gde se govori i izgradnji nuklearne elektrane.

I sada navode troskove, prvo sama elektrana kosta jako puno, onda odrzavanje koje je isto skupo i odlaganje nuklearnog otpada koje je isto skupo..

Tako da se ne isplati nuklearna elektrana nama, generalno nikom se ne isplati sada sto je forsiraju ko ce to znati....
Nisam ulazio u te racunice, ali nemoguce da se ne isplati. Pogledaj Krsko od kad radi. Daje non stop struju.
Odlaganje recimo Vince kosta 50 miliona dolara.
Ne bi se toliko gradile. Kina ce sada izgraditi nekoliko nuklearki zajedno sa amerima.
Energetika velikih snaga je skroz potrebna. Potrosnja je sve veca. Nije to samo kucna potrosnja, nego i elektricna vuca. recimo samo zeleznica ili metro koliko kosta.
To nikako ne ide na vetrenjace i sunceve celije.

Pa Krsko radi jer je vec sagradjen i verovatno otplacen. A Kina moze da gradi, em imaju prostora u nekim pustinjama, em imaju ogromnu industrijsku ekspanziju sto eto u Srbiji nije slucaj a nece biti ni u bliskoj buducnosti
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
ta ista austrija je kumovala albanskom kosovu! oni na tom projektu rade od pocetka, daleko duze nego sto su ameri znali i da postoji!
mislis na projekat za nuklearnu energiju?(mislim,izmedju ostalog...)

neki detalji?... Smile
ma jok, pogresno si shvatio.
pisao sam o austriji kao zemlji koja ima antisrpsku politiku pa sam mislio na projekat ocepljenja kosova, a ne projekat izgradnje nuklearke.
posle bombardovanja siptari nisu mogli da pokrenu termoelektrane (toliko o njihovoj umesnosti), pa je medjunarodna zajednica placala strucnjake iz evrope da se time bave.
koliko su ocajni bili zvali su cak i neke srbe iz unutrasnjosti koji su ranije radili u termoelektranama na kosovu da se vrate uz velike plate i garancije za bezbednost.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 6230
ta ista austrija je kumovala albanskom kosovu! oni na tom projektu rade od pocetka, daleko duze nego sto su ameri znali i da postoji!
mislis na projekat za nuklearnu energiju?(mislim,izmedju ostalog...)

neki detalji?... Smile
ma jok, pogresno si shvatio.
pisao sam o austriji kao zemlji koja ima antisrpsku politiku pa sam mislio na projekat ocepljenja kosova, a ne projekat izgradnje nuklearke.
posle bombardovanja siptari nisu mogli da pokrenu termoelektrane (toliko o njihovoj umesnosti), pa je medjunarodna zajednica placala strucnjake iz evrope da se time bave.
koliko su ocajni bili zvali su cak i neke srbe iz unutrasnjosti koji su ranije radili u termoelektranama na kosovu da se vrate uz velike plate i garancije za bezbednost.
Radio sam ja osamdesetih na tim termoelektranama. Oni stvarno stoje ocajno sa strucnim kadrom.
A i termoelektrane su im stare. Ljudi nisu infromisani, pa kolaju price o uglju na Kosovu. Oni imaju sveukupno pola gigavata instalisane snage i nemaju tako velike rezerve uglja.
Inace o Obilicu i kokosi su bile crne i jaja su bila crna kad snesu. Filteri im uopste nisu radili.
Tamo mislim da nikada nista nije placao od struje i grejanja svojevremeno.

Inace to je ono sto ja pricam. Sigurno bi ameri ulagali mngo vise da imaju strucnog kadra.
Isto vazi i za nas. Pa nece da baca pare, a nece ni da dovede svog strucnjaka pa da mu se ne isplati ni casa vode. Zato je sansa samo u nauci i naucnim istrazivanjima kao logistika za strucni kadar. Inace bicemo skupljaci sekundarnih sirovina.
« Poslednja izmena: 21. Okt 2009, 09:14:08 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:57:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.