Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:55:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Amaterski kratki filmovi!  (Pročitano 2712 puta)
30. Jan 2010, 17:18:46
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
SonyEricsson Z600
Sta je sve potrebno da bi se snimio jedan kratak film kucne radinosti !
Da li postoji neki prirucnik kako snimiti film !
Izuzev kamere koji su najlaksi kompijuterski programi za pravljenje filma!
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Pa zavisi sta snimas  Smile
Treba ti scenario,Knjiga snimanja(nacrtas neke scene kako bi igledale,iz kog ugla snimas i tako to),stativi,objektivi za DV kamere...Od programa Adobe Premier,Sony Vegas,Adobe After Effects(za specijalne efekte)... Smile
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Citirat chu sam sebe Smile
Najvishe ti je potrebna volja.


Hehe...ovo je interesantno. I mi imamo slichnu stvar - vech neko vreme radimo i skupljamo materijal za film...samo shto smo doshli do poslednjeg problema....nedostatak mikrofona.

Ovako, ovo shto ti ja kazhem, nikako ne trebash smatrati profesionalnim misljenjem, a kamoli ga pratitit u stopu. Jednostavno chu ti rechi smernice koje su... bilo tachne ili ne...po meni lake.

Prvo shto ti treba je scenario, stvar koja che ti pduzeti mozda i najvishe vremena. Ako chesh i da rezhirash i da pishesh scenario, onda ti dodatan opis u scenarijima nije potreban, jer vech imash u glavi neku predstavu - znachi samo dijalog, lokacije, i par kljuchnih momenata u naraciji.

Kako se pishe scenario - to vech imash milion primera na netu, cilj ti je da ih pregledash par, po moguchnosti neke nagradjivane i to je to. Imash par programa koji sluzhe samo za kreiranje scenarija - npr. Sophocles.

E sad da svatish svoja ogranichenja i da imash jasnu sliku treba ti neka vrsta vizualizacije par bitnijih/komplikovanijih scena. Ovo ti je opcionalno, ali sasvim korisno. Trebao bi ti storyboard - znachi vizualna prezentacije bitnijih uglova kamere i likova za odredjenu scenu.
Primer:



Ovo je uradjeno krajnje profesionalno, i stvarno ne trebash da budesh umetnik da bi mogao da napravish ove scene. Mozhesh da ih radish i sa chichaglishama. Nakon ovoga bilo bi lepo da uzmesh fotoaparat i slikash lokacije na kojima planirash da snimash, sve u korist iskorishtavanja scena do maksimuma.

OK. Sad imash prichu, imash neku jasniju viziju. Nadam se da imash i glumce. Treba ti kamera. To se iskreno nadam da mozhesh nabavit, i to neku dobru. Ne treba da bude neka filmska, profesionalna, vec samo da mozhe da uradi svoj posao. E za rezhiranje ti treba dosta lukavosti - treba da improvizirash kako da kameru krechesh, da je kontrolishesh, mjenjash scene. Tu sam sebi morash pomoch, ali treba puno da eksperimentishesh. pretpostavljam da ne zhelish da ti kamera bash stalno bude statichna ko u svakoj srpskoj seriji, nego da prati likove, menja uglove u prelazu itd.

Ozvuchenje - to je problem, barem nama trenutno. Tj. ako ima dijaloga u tvom filmu. Trebash da nadjesh pravu vrstu mikrofona da bi se audio povezao s videom. Tu ti ne mogu pomoch. Morachesh da se raspitujesh. Ima mjesta gde se mikrofoni kogu iznajmiti ali koliko se sjecham jako je skupo.

Ako si sve ovo nabavio treba samo da okupish ljude i krenesh da snimash.

Doprinjelo bi na kvalitetu, ako se razumijesh u efekte da odraadish post produkciju...u After Efectu recimo. Tu chesh mochi vizualni stil da ispeglash i neke scena da poboljshash...pod uslovom da se razumijesh.

Mozda i najbitnija stvar je vrsta filma kojim chesh se bavit. Mozda je najbolje da krenesh da snimash neki krachi 5-10min film, onda probash onaj od 30 min, pa tek onda neshto ozbiljnije. To che ti bit savrshen trenig za korishcenje kamere.

Eto, to ti je neka moja perspektiva na to, za koju sam siguran da nije po proceduri. Smile Ako bash ochesh pro-film, imash fakultet za to, i par odlicnih knjiga(iako ih ima i par na srpskom, mislim da ne rade objasnjavaju to detaljno).

Kontam da bi ti ovo trebalo pomoch, barem malo. Budi siguran da che ti za ovo trebat puno, puno vremena. Strpljenje je kljuchhna stvar. Ako mislish raditi sporadichno, ili ti je ovo neka faza, najbolje je da sve zaboravish. Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
SonyEricsson Z600
svaka cast , ljudi !
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Ja se bavim amaterskim filmom odnosno kombinacijom animiranog i igranog filma! Sve ovo sto je Dzuksi napisao je objektivno najbolji nacin kako doci do zeljenih rezultata.  Ja bih hteo da naglasim neke stvari koje su po meni bitne kako bi vas film postao deo vaseg uzivanja gde god da ste i to cu govoriti u svoje ime odnosno kako ja to radim.
Od prijatelja,od neprijatelja, od cuvenja,iz iskustva,iz maste ili iz bilo kojeg izvora varnica ideje bljesne.  Zatim tu ideju uoblicim kako bi kroz formu konstruktivnim putevima mogla da se spaja sa logickim i ne logickim faktorima - sopstveni primer:
-Spletom nekih okolnosti dosao sam do ideje da se isprica o konstantnim porazima.
-Za formu uzimam lik Supermana ali kako bi ova forma imala veze sa prvobitnom idejom-neka to bude Superman od 92 ljeta :).  
Ovim se otvara citav svet slobode stvaralastva te dok setate ulicama vaseg grada vrhunska je zabava kada zamislite da u tom trenutku stari superiska men blebne pred vas jer ga je recimo ukocilo u krsta,he! Naravno iako na prvi pogled veoma komican osecaj se stvori, ovakva prica moze da ima i veoma tuznu i potresnu stranu te na taj nacin pokazem svoje tuge i razocarenja.  Moze da potraje i po godinu dana dok se sve te silne slike gomilaju u vama pre nego sto uradite bilo sta na polju ostvarenja ali verujte da nakon nekog vremena mastarenja i stvaranja u sopstvenoj tisini vas zivot ce postati zivlji a oni koji vas vole u ovom svetu volece vas i kada se zagledate u njihovom drustvu dok vi negde preplaseni buljite kroz oci nekog vaseg izmisljenog lika dok vas nesigurni deka Supermen "spasava" :)
Nakon svih tih prezivljenih i haoticnih scena vreme je da pocnete da sve svoje avanture kroz vas svet prilagodite ovom,odnosno da vidite koje su vase mogucnosti.  Vracam se svom primeru:
-Aha,potreban mi je stari glumac ili samo stari :) da ga obucem u kostim supermana i da radi sve sto hoce neki klinac- super! Tu na scenu dolazi ono sto je Dzuksi rekao rezijska lukavost ili domisljatost a za nju je ipak potrebno malo skole te pronadjite i ucite o osnovama i pravilima kadriranja ,kamere ,zatim ucite o kompjuterkim filmskim aranzerima kao sto su vec navedeni: Vegas,Premier ,AE itd.  Znaci posto poznajem moci fotomontaze( osnovno znanje ) ,video montaze i o svemu sto je potrebno sada domisljato mogu da resim svoj problem sa glavnim glumcem.  Zapravo, ispecite palacinke i nekom dedi posluzite ,te ga ispitajte takva pitanja da njegovi odgovori budu sto blizi zeljenim:) i naravno snimajte ga tako da njegova glava bude u zizi.  Kada zavrsite sa dedom i prvim setom pitanja sledi dalje planiranje i resavanje zadatka.  Ok ,sada imam jedan mali deo gde deda prica i to ce biti jedan deo mog filma.  Improvizujte kostim supermena ili kao sto sam ja uradio ,animirajte staro i premoreno telo supermena u skladu sa pricom tog kratkog dela filma.  Naravno mozete i sebe ili prijatelja da snimite u kostimu ako imate kostim.  Nakon toga strpljivi rad svakog momenta tog dela filma odradjujte odnosno kombinujte pricljivu glavu dede i snimak sa telom supermena a za to ce biti potrebna transparentnost video snimaka za koji je zaduzen After Efect ( opusteno od 6. 5 verzije do danasnje) .  Za delove kada vam je potreban cica supermen da cuti koristete pauzu na lejeru sa dedinom glavom i jednostavno igrajte se i sa produciranjem i doci ce te do zeljenih i sjajnih rezultata jer ste sve vec slicno dozivljavali sa odusevljenjem u vasoj masti s vasim duhom :).  Na kraju kada zavrsite taj jedan deo dobicete volju i da prikazete svima i ostalo sto je cucalo i raslo u vama.  Eto posto sam veliki borac kreativnog amatersko-filmskog izrazavanja hteo sam ovako da malo   pomognem ,mozda ne na tehnickom polju ali na neki drugi nacin koji je kada prevazidjete tehnicke barije dosta zabavniji i koji zapravo i predstavlja ono sta ste hteli da kazete.  Moj antiheroj sa slavnim secanjem na nekadasnju mladost pocinje film sa: " E moj sinko ja sam na 100 metara trcao kao crnac" :)       
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:55:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.