Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:02:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Alkohol opasniji od heroina  (Pročitano 9589 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
Droga na drustveni zivot utice mnogo gore nego alkohol Wink

Cak i trava utice na drustveni zivot gore nego alkohol Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Motorola 
Procitao sam ovo sto je munkaze napisala a toga nisam bio svestan kad sam bio klinac. Ja sam od 16-18 povremeno se napijao,tj.jednom u dva meseca na primer. Prestao sam to da radim e sad koliko to utice na organizam?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Pa to nisu alkoholicarska stanja, to je povremeno opijanje i svi smo imali te periode  Smile Ne treba da se zbog toga brines, pogotovo ako si prestao da konzumiras alkohol u nekim vecim kolicinama. Jetra se obnavlja kao i zeludacna flora, malo povedes racuna o ishrani i to je to  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Procitao sam ovo sto je munkaze napisala a toga nisam bio svestan kad sam bio klinac. Ja sam od 16-18 povremeno se napijao,tj.jednom u dva meseca na primer. Prestao sam to da radim e sad koliko to utice na organizam?
Umrijeces...nekad.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Motorola 
Najbolje kad krene da ti ide kroz grlo posle druge. Prvo pivo ide tesko onako gorko,al zato drugo za pola minuta,trece tako mi je islo i sa vinjakom,rakijom...
« Poslednja izmena: 01. Nov 2010, 21:18:53 od Don Shone »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 277
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Netacno,verujte meni jos sam ziv Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
naravno da jeste...ako usporedis, dva lika...jedan  svaki dan poloce dve litre brlje ludare...
a drugi povuce  kvoter jednom u mjesec dana...
naravno da je u tom slucaju alkohol pogubniji po organizam... Smile
ali organizam onog ko svaki dan popije pet -sest i deset piva...
i onog ko se svaki dan pet sest puta ubode...ne moze nikako biti isti...
tj...heroin je u svakom slucaju mnogo pogubniji i mnogo veci problem u drustvu nego alkoholizam...
tako barem kazu bilo gdje u svetu....pa tako i kod nas...iako mi ne pripadamo nikakvom svetu....

ovo ti je klasicna teorija nekog kvazi strucnjaka...koji iz ko zna kakvih razloga, ovako nesto pise...
bas me zanima...sta bi rekao da mu se dijete ne daj boze predozira...
magarac...jedan... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.200
mob
Apple iPhone SE 2020
A da procitas tekst?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Samsung S8
Ja sam odavno pricao da je alkohol stetniji, ali ne ljudi su pametniji, vutra je gora po organizam da, da... Smile

Eto vam sada pa se poserite u sopstvena usta.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
 Smile priznajem nisam citao tekst...
zato sto sam u proteklih mjesec dana procitao barem 5 ovakvih nebuloznih tekstova..
na raznim sajtovima...i sve i jedan nosi isti naziv...
alkohol opasniji od heroina...

evo jedan od tih  tekstova...

Alkohol opasniji od heroina

Alkohol ima pogubnije dejstvo od heroina i kreka, rezultat je istraživanja čije rezultate prenosi medicinski časopis Lancet.

Jedan od autora studije je psihijatar i neuropsihofarmakolog dr Dejvid Nut koga je britanska vlada u oktobru 2009. smenila sa funkcije glavnog savetnika Komiteta za sigurnost lekova.

Studija sadrži popis od 20 droga i 16 pogubnih uticaja za zdravlje korisnika i društva upšte.

Duvan i kokain smatraju se podjednako opasnim supstancama, dok su ekstazi i LSD svrstani među droge sa najblažim posledicama.

Odbivši da prekine raspravu o drogama kada ga je sa savetničke funkcije smenio tada laburistički ministar unutrašnjih poslova Alan Džonson, dr Nut je osnovao Nezavisni naučni komitet za lekove, organ koji ima za cilj da istražuje problem droga bez političkog uplitanja.

Članovi komiteta su obavili procenu svake pojedinačne droge u odnosu na posledice koje prouzrokuju, poput mentalnih i fizičkih oštećenja, zavisnosti, zločina, kao i štete koju trpe privreda i društvo.

Zaključak istraživanja je bio da su heroin, krek i metilamfetamin najpogubnije droge za korisnika, ali da su alkohol, heroin i krek najopasnije za društvo.

Zbrajanjem šteta, ispostavilo se da je alkohol najospanija supstanca, gora od heroina i kreka koji su zauzeli drugo i treće mesto na ovoj listi.

Kako prenosi Bi-Bi-Si, rezultati istraživanja su u suprotnosti sa vladinim sistemom klasifikacije droga. Autori studije, međutim, navode da njihov sistem, zasnovan na konsenzusu stručnjaka, nudi tačnu procenu štetnosti droga.

"Naši rezultati potkrepljuju ranija istraživanja koja su sprovedena u Velikoj Britaniji i Holandiji, potvrđujući da sadašnji sistemi klasifikacije ne vode mnogo računa o dokazima štetnosti", ističe se u studiji.

"Oni, takođe, potvrđuju i zaključke prethodnih stručnih izveštaja da je agresivno isticanje štetnosti alkohola opravdana i neophodna strategija u zaštiti zdravlja", dodaju naučnici.

Prema novoj listi štetnosti droga, alkohol je tri puta opasniji od kokaina i duvana. Ekstazi, na primer, izaziva tek osminu štete koju prouzrokuje alkohol.

Članovi nezavisnog komiteta upozoravaju da je alkohol čak pet puta opasniji od mefedrona, droge koja bi po odluci ministarstva unutrašnjih poslova trebalo uskoro da bude zabranjena.

Nova lista objavljena je pred početak konferencije o drogama koju je organizovao Nutov komitet.

"Izgled novog sistema klasifikacije zavisiće od toga koje štete za pojedince i društvo želite da smanjite", kazao je dr Nut.

(Tanjug)

bez obzira...ko je radio ta istrazivanja...to nema veze...sa vezom....
onaj ko je nekada video predozirano dete...a ja sam ih video nekoliko...shvatice sta sam napisao u predhodnoj poruci...i ne razumijem interes ovakvog teksta...ili istrazivanja...
sta... da se skrenepaznja da je alkohol opasan po zdravlje...jednako kao i heroin... Smile
alkohol je opasan i jedan od najvecih problema danasnjice je sigurno...to znamo svi...
al ii jogurt i caj od kamilice, ako "pretjeras" sa njim moze da ti naskodi...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:02:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.