Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:04:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Alijin monstrum!  (Pročitano 10986 puta)
25. Jun 2007, 12:33:41
Poznata licnost


Ми ништа не обећавамо - и то испуњавамо!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4672
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
24.06.2007.
Izvor: EKIPA PRESSA RS

Alijin monstrum!



Dževad Galijašević, bivši gradonačelnik Maglaja i ratni oficir Armije BiH, za Press RS otkriva da se mudžahedin koji se slikao sa tri odsečene glave srpskih vojnika zove Abu-Abdel Aziz, zvani Barbarosa ili Riđobradi! Galijašević tvrdi da je Barbarosa, jedan od osnivača Al Kaide i komandant svih mudžahedina u Bosni za vreme rata, bio veliki prijatelj sa Alijom Izetbegovićem!

- Čovek koji pozira sa odsečenom srpskom glavom u rukama i koji cokulom gazi tri srpske glave je čuveni Abu-Abdel Aziz, koji koristi razna imena. Barbarosa, El Munte Sin i Mahmud samo su neka od njegovih "kodnih" imena. U Bosnu je stigao u avgustu 1992. godine sa reputacijom osnivača Al Kaide. On je formirao i prvi mudžahedinski kamp u Bosni, u selu Jablanica kod Tešnja. Dobio je zvanje emira i komandanta svih mudžahedina u BiH - otkriva Galijašević.

On tvrdi da je Barbarosa bio više nego prisan sa Alijom Izetbegovićem, koji ga je primio samo 15 dana pre njegovog zverstva nad trojicom golobradih srpskih mladića u okolini Tešnja.

- Barbarosa je u intervjuu "Sandej tajmsu" opisao svoj dolazak u BiH i sastanak sa Alijom Izetbegovićem. Zvao ga je Ali Izak. To se desilo samo dve nedelje uoči nečuvenog zločina nad trojicom srpskih mladića - tvrdi Galijašević.

Ratni oficir muslimanske vojske kaže da je Barbarosa u prvoj polovini septembra 1992. godine sa mudžahedinima upao na teritoriju kod Tešnja, koju je držala Vojska RS i svirepo likvidirao srpske pozadince.

- Zaklao je tri srpska vojnika i slikao se sa njihovim odsečenim glavama. Ti momci su radili u pozadini, a kada ih je Barbarosa zarobio oni nisu bili naoružani. Jedan od njih tek je bio napunio 20 godina. Te tri odsečene srpske glave Barbarosa i njegovi mudžahedini su doneli u Tešanj. Jednu su stavili u kabinet tadašnjeg šefa policije Šemsudina Mehmedovića, a druge dve na tvrđavu, na tešanjsku Gradinu - otkriva Galijašević.

Prema njegovim rečima, tadašnji prvi ljudi SDA u Tešnju, Ekrem Ajanović, koji je sada državni poslanik, pokojni Muhamed Članjak, Hakija Užičanin i Mustafa Cerovac, komandant operativne grupe sedam, usprotivili su se takvom beskrupuloznom poimanju ratovanja.

- Mehmedović je protestovao i pokušao da mudžahedinima objasni da je to krovločno. Ali, on i ekipa nisu imali podršku bosanskih vlasti. Naprotiv, Izetbegović je 1993. godine smenio svu četvoricu - tvrdi Galijašević.

On dodaje da su se putevi bivšeg muslimanskog vođe i krvavog mudžahedina Barbarose ponovo ukrstili posle rata u Bosni, iako je Riđobradi još 1993. otišao iz BiH na Kosovo, a potom u Avganistan.

- Poznato je da se Abu-Aziz Abdel, odnosno Barbarosa, ponovo sastao sa Alijom Izetbegovićem 1997. kada je, zajedno sa čuvenim teroristom Muhamedom Zavahirijem bio u Bočinju na obeležavanju 27. noći ramazana.

U to vreme već su bili zategnuti odnosi između američke vlade i Izetbegovića, baš zato što Alija nije hteo da se odrekne mudžahedina. Strani plaćenici su posle Dejtonskog sporazuma imali rok od 60 dana napuste BiH. Ali, eto, oni su još tu, bore se za državljanstvo i pozivaju se na ljudska prava - zaključuje Galijašević.

Kako je Abu Abdel postao Barbarosa

Dževad Galijašević tvrdi da je mudžahedin Abu Abdel Aziz, koji se 1992. godine slikao sa odsečenim srpskim glavama, u međuvremenu potpuno promenio fizički izgled.

- Barbarosa je postao kada je u riđu boju ofarbao kosu, a potom i bradu. On više ne liči na sebe iz vremena kada je sekao srpske glave - tvrdi Galijašević.

Riđobradi komanduje u Al Kaidi!

Dževad Galijašević otkriva da je Abu Abdel Aziz ušao u Kabul na čelu mudžahedinsko-talibanske koalicije posle proterivanja armije SSSR-a.

- Tamo se ponovo vratio posle kraćeg boravka na Kosovu. Uhapšen je u Saudijskoj Arabiji zbog dizanja u vazduh američke vojne baze u Dahramu, kada je poginulo 17 američkih vojnika. Bosanske službe tvrde da je on još zatvoru u Saudijskoj Arabiji, ali to nije tačno, jer je uspeo da pobegne u Avganistan, gde komanduje odredima Al Kaide. Čak se potpisuje ispod saopštenja Al Kaide pravim imenom - šeik Mahmud Abu-Abdel Aziz al Musetin - tvrdi Galijašević.
IP sačuvana
social share
И данас кад дође до последњег боја, неозарен старог ореола сјајем, Ја ћу дати живот,  отаџбино моја, знајући шта дајем и зашто га дајем.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
Super. Sad ocekujem da se slika i sa nekom americkom glavom.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nece on jos dugo  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
I sad mi recite da ovaj islam ne sagori mozak i da nije religija terorista i zivotinja.....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 
Nece on jos dugo  Smile

Ne boj se ti za njega.....nece grom u koprivu,mada bi ja najvise voleo da ga mi nekako uhvatimo i komad po komad  Smile

@Raven_Claw3190900 islam je vera kao i svaka druga,samo sto ima fanatika (mnogo vecih neko u hriscanstvu) koji Islam pogresno tumace i cine stvari koje pravim vernicima ne idu na cast.
« Poslednja izmena: 25. Jun 2007, 14:04:59 od Mistreated »
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
I sad mi recite da ovaj islam ne sagori mozak i da nije religija terorista i zivotinja.....
Ne. Problem je u nepismenim fanatcimima koji tu religiju tumace kako im se cefne.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Дог из д дог фор лајф

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1165
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
SonyEricsson K750i
I sad mi recite da ovaj islam ne sagori mozak i da nije religija terorista i zivotinja.....


i vi sto branite muslimane treba da se zapitate zasto to radite ...... balije sada ovoga monstruma slave ..m.....im svima usta
IP sačuvana
social share
lakse je sa cetiri u rukama , nego s jednom u krevetu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
I sad mi recite da ovaj islam ne sagori mozak i da nije religija terorista i zivotinja.....
Ne. Problem je u nepismenim fanatcimima koji tu religiju tumace kako im se cefne.
Postavlja se drugo pitanje. Zasto im islam ostavlja ikakvu mogucnost da ga tumace kako im se cefne? To implicira da u islamu ipak ima i radikalnih stavova, sve zavisi od spremnosti sljedbenika da li ce da ga tumace do kraja, ili ce ipak prepoznati opasnost toga.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Apple Iphone 5
I sad mi recite da ovaj islam ne sagori mozak i da nije religija terorista i zivotinja.....
Ne. Problem je u nepismenim fanatcimima koji tu religiju tumace kako im se cefne.
Postavlja se drugo pitanje. Zasto im islam ostavlja ikakvu mogucnost da ga tumace kako im se cefne? To implicira da u islamu ipak ima i radikalnih stavova, sve zavisi od spremnosti sljedbenika da li ce da ga tumace do kraja, ili ce ipak prepoznati opasnost toga.
Osnovni problem u islamu kao religiji je postojanje dzihada (svetog rata). Ovo tumaci svaka budala kako hoce i ono sto je najstrasnije koristi i za svoje usko nacionalne interese.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Za razliku od hriscanstava, koje je u prvim godinama mozda po zvjerstvima koja su se cinila u njegovo ime bilo i gore od islama i koje polako evoluira i prilagodava se vrmenu, islam je ostao rigidan u stavovima i nimalo se ne mijenja, naprotiv....to je glavni problem....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:04:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.