Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:52:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Alibaba.com >>???  (Pročitano 36717 puta)
23. Maj 2016, 18:56:17
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Pozdrav,

Interesuje me da li neko ima iskustva, ili zna nacin na koji ljudi narucuju robu iz kine na veliko, znam da postoje dva razlicita sajta aliexpress (Uglavnom za fizicka lica: 1-2komada. . ) i Alibaba (za Pravna lica, kupovina na veliko. . )
Zainteresovan sam za kupovinu preko Alibabe, na veliko, u cilju online prodaje.

Pressao sam svaki moguci forum na u temu, shvatio sam ceo sistem, znam kako funkcionise, imam ideju, sve je na svom mestu.  Sem jedne stvari, dakle procitao sam na vise razlicitih foruma i dosao do zakljucka sto je i bilo logicno na samom pocetku, da ne mogu uzeti robu na veliko kao fizicko lice IZ Srbije.

Ja trenutno zivim u Austriji, i planiram online preprodaju na ovom trzistu, pa me interesuje da li neko zna kakav je zakon za zemlje koje su clanice EU konkretno Austrije, da li ja ovde kao fizicko lice mogu da narucim 50 komada tipa rucnih sateva ili narukvica. . . etc. . i nemam nikakvih problema na granici, znam da je carina oko 10% ili pdv do 20% to mi ne predstavlja problem, problem je u kolicini, koja je ocigledno namenjena za preprodaju, da li ovde takodje prave problm i ne dozvoljavaju takvu vrstu kupovine ??

I drugo pitanje, da li neko zna od prilike mesecne rashode firme koja je potrebna za ovakvu vrstu posla, kupovina iz kine i preprodaja online.

Hvala unapred.
Pozdrav.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
kontam da neko promasi ulicu i broj al ti omasi celu drzavu
sad ti ocekujes da te neko iz Srbije uputi u austrijske zakone  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
Neke zemlje bivse juge su u Eu, zbog toga sam pitao kako stoje stvari sa carinom kada su u pitanju clnaice EU, da li su rigorozni kao Srbija ili je do odredjenog broja tipa 50komada dozvoljeno, kao sto je dat primer da se roba u Srbiji preko 50e carini a u Austriji preko 120e. . .

Takodje sam primetio da mnogi vec vrse preprodaju u Srbiji, na "kupindo,limundo,kp" Mnogima je bilo tesko da proizvod slikaju, tako da su koristili potpuno iste slike predmeta koje koristi vlasnik na alibabi, tako da me interesuje kako su oni na kolicinu uspeli da uvezu u Srbiju, da li je to islo preko nekog "rodjaka" iz EU pa busom poslata roba za Srbiju ili je otvorena firma pa je narucivana velika kolicina.  Cisto sumnjam da je u pitanju opcija 2, jer je ocigledno da su u pitanju fizicka lica. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
sto bi to kupovao...samo stavis slike...i kad ljudi zakazu ti zakazes njima tamo...

tako rade svi trgovci...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
sto bi to kupovao...samo stavis slike...i kad ljudi zakazu ti zakazes njima tamo...

tako rade svi trgovci...

To je neizvodljivo, za dostavu paketa iz kine do Srbije ili Austrije potrebno je 15do45 dana, uglavnom stize do 20dana max, meni to odgovara napravio sam sistem narucivanja, tako da u vreme kada se prvobitno narucena roba proda stize druga tura...Uglavnom mora biti kupljeno kolicinski da bi cena proizvoda bila manja i zbog vremena dostave.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
Covek se uci na greskama...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 50.0.2661.102
50 komada istih stvari,konkretno satova ili telefona nigde u svetu neces moci da uvezes kao fizicko lice
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 45.0
50 komada istih stvari,konkretno satova ili telefona nigde u svetu neces moci da uvezes kao fizicko lice

Ta informacija mi je bila potrebna, posto postoje na desetine dobro rejtovanih tutorijala na yt-u o narucivanju biranju i celom sistemu alibaba i preprodaji na amazonu, to su u 100% slucajeva bili amerikanci, bilo mi je jako cudno kako oni to olako rade, a niko od njih nije spomenio firmu i tome slicno, pa sam poceo da se dvoumikm da li je u Americi dozvoljeno da li mozda kina ima neki dil sa Amerikom, mozda i sa nekim zemljama EU kada je u pitanju dostava sa alibabe uzevsi u obzir da je to zvanicno jedan od najjacih online trgovina..
Tako da dolazim na zakljucak da je potrebna firma, sledeci korak je da vidim koji su mesecni rashodi za istu i procenim koliko je to uopste isplativo.
Hvala na odgovorima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 46.0
mob
SonyEricsson k750i
dve tri osobe... pet sest adresa... i narucujes po par komada na svaku aresu...na drugo ime... kod svih imas opciju za vise adresa za dostavu... ako dobro sve izorganizujes moze da se radi  Smile

znaci pera naruci dve kamere za auto par privezaka za kljuuceve i veliki dildo da zbuni carinike  Smile Smile

( za dildo se moze uzeti dobra kinta )  Smile

znaci ako kupis 50 kom hladnjaka za led rasvetu, dogovoris sa kinezom ( otvoreni su za sve vrste dogovora ) da ti posalje na 4 adrese u dve ture  Smile... samno rasporedis gde kliko ide.... i na carini se plati uglavnom po racunu koji kinez lepo napise i stavi neku smesnu cifru kao osnovu za carinjenje...



e sada sto svi imaju mogucnost da narucuju peko neta, i sto se taki posao bas i ne isplati osim ako narucujes ogromne kolicine ( znaci 1000+ kom) jbg  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
jbt cela mafija za saku pirinca...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 17:52:40
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Alibaba

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.