Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Aleksandar Tijanić za Press: Odlazim sa RTS!  (Pročitano 1702 puta)
28. Apr 2010, 10:43:05
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Generalni direktor RTS-a Aleksandar Tijanić otkriva za Press da se po svoj prilici neće ponovo kandidovati za generalnog direktora RTS-a. Tijanić, kome mandat ističe u junu, predviđa da će u naredne četiri godine fotelja direktora Javnog servisa biti „električna stolica"!

- Trenutno sam najdalje od svake pomisli da ovaj posao radim i u drugom mandatu. Gledajući u blisku prošlost zaključujem da sam, pre pet godina, od profesionalno zapuštene kuće koja tri sata nije objavila vest o ubistvu premijera i dva dana nije imala sliku martovskog pogroma Srba na Kosmetu napravio najgledaniju srpsku televiziju. Bilo je to doba detanta između Tadića, Koštunice i Nikolića. To vreme je prošlo. Sledeće četiri godine ova fotelja biće električna stolica. Volim roštilj, ali ne volim kad sam nekome biftek.

Sudeći po medijima, predizborna kampanja za mesto direktora RTS-a i isticanje favorita je u punom jeku.

- Kao i uvek, najpre se navodi da je vlast, potpuno suprotno evropejskim tradicijama, već odlučila ko će biti direktor. Ne verujem u taj trač namenjen da se tom glasinom namerno vređa Upravni odbor. Potom se, vidim, histerično raspravlja da li je ovo moj prvi ili drugi mandat. Razumem signale. Mnogo je interesnih grupa koje se boje moje ponovne kandidature, pa uskoro očekujem žestoke napade, medijske hajke, krivične prijave, priglupe tračeve. Neki politički moćnici Javnom servisu namenjuju ulogu poluge za rušenje ili, s druge strane, očuvanje vlasti; tajkuni hoće 35 miliona evra našeg marketinga; ja to ne dozvoljavam i u tome je moj greh i buduća formula ove električne stolice.

Posle petogodišnjeg iskustva na RTS-u, šta najviše zamerate vlastima, a šta opoziciji?

- Obe strane ne razumeju da je medijski Javni servis Srbije obostrano važna institucija društva i da je kao takvu valja čuvati. Nema normalne Srbije bez nezavisnog, profesionalnog i finansijski stabilnog Javnog servisa. Danas svaki činovnik u vlasti smatra sebe pozvanim da ocenjuje program RTS-a; svaki vodeničarski drekavac u Skupštini tvrdi da je vrhunac srpske demokratije njegova kockasta glava ceo dan na celom ekranu. Nema njegove glave, nema demokratije. Saberite koliko je puta u skupštini prekršen zakon pozivima na neplaćanje pretplate. A sami su doneli taj zakon još 2002. Da ne pominjem siledžijsku uzurpaciju našeg Drugog programa ili nasilno otimanje, pa prodaju Trećeg programa tajkunima. Moj zaključak, posle svega, jeste da značajni delovi vlasti više brinu o privatnim medijima i njihovim interesima nego o Javnom servisu. Niko me iz vlasti nije pitao šta ćemo da radimo sa gubitkom osam miliona evra pretplate? Svi misle da plivamo u novcu, pa država od RTS-a uzima tridesetak miliona evra poreza, taksi i davanja, a za proizvodnju celokupnog programa trošimo pet miliona evra manje. Gde to ima? Uostalom, neka prekinu emitovanje RTS-a na deset dana, neka izruče građane farmakologiji i bratologiji, pa će razumeti šta je RTS Srbiji.

Koga vidite kao najverovatnijeg budućeg direktora RTS-a? U javnosti se licitira mnogim imenima vaših kolega.

- Teško je govoriti o kandidatima kad konkurs još nije raspisan, a kamoli završen. Hiljade ljudi može bolje od mene da radi ovaj posao i unapredi RTS. Ono što kruži novinarskim esnafom jeste da moćna grana vlasti želi Jelenu Kosanić sa B92, jer u nju navodno ima puno poverenje. Slabiji deo vlasti želi Dragana Bujoševića, koji godinu dana sređuje „Politiku", dok „nikolićevci" ovde vide, sebi blisku, Tanju Vidojević, već osposobljenu da nosi ovoliki teret. Moj favorit je Kosanićka i sa njom sam ranije razgovarao o prelasku na RTS. U svakom slučaju, siguran sam da vlast neće birati budućeg direktora. Na postojeći sastav Upravnog odbora nije moguće uticati. Ja sam vam svedok. Na svakom sastanku mene propuste kroz „toplog zeca".

Pisaću knjige i čekati neku drugu televiziju

Šta ćete ubuduće raditi?

- Po svoj prilici pisaću o nekim ljudima, nekim zbivanjima, nekim politikama. Čekaću priliku da možda uradim još neku televiziju, ovde ili u regionu. Završiću dve knjige koje su praktično gotove. Uživaću izdaleka u budućim rezultatima RTS-a i ne sumnjam da će biti veliki.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Lako mu je da kaze da se nece kandidovati kada bi glat izgubio jer mu Kostunjavi vise nije tu da mu cuva dupe Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mene zanima hoće li ukinuti pretplatu, nije mi bitno ko će biti direktor jedne od 20 nacionalnih televizija.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy IIs
mene zanima hoće li ukinuti pretplatu, nije mi bitno ko će biti direktor jedne od 20 nacionalnih televizija.

nece
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
to ce biti jedina pametna stvar koju je uradio u zivotu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Samo da mu vidim ledja. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mene zanima hoće li ukinuti pretplatu, nije mi bitno ko će biti direktor jedne od 20 nacionalnih televizija.

Naravno da nece, posto nije Tijanic doneo taj zakon po kome se placa TV pretplata, nego Vlada Srbije!
Tj. Skupstina, na predlog Vlade! Smile
« Poslednja izmena: 29. Apr 2010, 14:22:41 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung XYZ1004
Ne bi se ja tako radovao odlazenju Tijanica sa mesta direktora, jer sam ubedjen da kad bude postavljen novi da ce opsti zakljucak biti - Vratite Tijanica  Smile
Imajuci u vidu ko ce ga postaviti, i da ce biti postavljen da obavi izbornu kampanju....pravicemo Tijanijca od blata  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Imajuci u vidu ko ce ga postaviti, i da ce biti postavljen da obavi izbornu kampanju....pravicemo Tijanijca od blata

ееее ... а што је најцрње ово није песимизам ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Tijaniću idi lovi muve Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.