Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:11:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Albanska mafija zarađuje milijarde evra  (Pročitano 44036 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson k800i i D820
Nikolja Keljmendi, šta si se odma prozvao?   Smile

Dominick posao policije koordinira ministar  policije, a u situaciji kad on iz zdravstvenih razloga to nije u stanju onda premijer ili za to zaduženi podpretsednik vlade. Ingerencije predsednika republike nisu nad policijom.   Smile
Pa lepo posto predsednik nema nikakve ingerencije nizasta se ne pita i nista ne radi ja postavlj
am pitanje sta ce nam predsednik? za ukras mozda Smile

Da seta po svijetu Dominicke i da representira Srbiju....
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sorry Bulajka...
Ja naravno bih takodje dao nekim ubicama, kriminalcima smrtnu kaznu, ali nesto tako dokazati je veoma tesko, i moze se u drugom slucaju zloupotrijebiti kako je to slucaj u svim drzavama gdje ima smrtna kazna...ubiju se ljudi pa tek nakon 10 godina i vise izadje na vidjelo da eto nisu oni bili krivi za to...tko ce tom covijeku da vrati zivot njegov, i da je to samo jedan covijek koji se ubije je opet jedan previse ako je nevin....

Ti kao teolog napisi mi gdje Bog daje ovlascenje covijeku da ubija ...

Ja bih vise te kriminalce postavio na radna mjesta gdje rade po 14 sati kao nekada robovi, pa tako da doprinesu svom narodu kojeg su opljackali nekakav boljitak...

I sto se tice liberalnije zemlje to vise kriminala...to absolutno nije istina! Zemlje koje su liberalne, poput nizozemske, svedske itd. je stopa kriminaliteta dosta manja nego u nekim postkomunistickim zemljama ili zemljama gdje ne vlada demokracija i uredno drustvo....

Pri;amo o mafija[ima,koliko ja znam
Sorry Bulajka...
Ja naravno bih takodje dao nekim ubicama, kriminalcima smrtnu kaznu, ali nesto tako dokazati je veoma tesko, i moze se u drugom slucaju zloupotrijebiti kako je to slucaj u svim drzavama gdje ima smrtna kazna...ubiju se ljudi pa tek nakon 10 godina i vise izadje na vidjelo da eto nisu oni bili krivi za to...tko ce tom covijeku da vrati zivot njegov, i da je to samo jedan covijek koji se ubije je opet jedan previse ako je nevin....

Ti kao teolog napisi mi gdje Bog daje ovlascenje covijeku da ubija ...

Ja bih vise te kriminalce postavio na radna mjesta gdje rade po 14 sati kao nekada robovi, pa tako da doprinesu svom narodu kojeg su opljackali nekakav boljitak...

I sto se tice liberalnije zemlje to vise kriminala...to absolutno nije istina! Zemlje koje su liberalne, poput nizozemske, svedske itd. je stopa kriminaliteta dosta manja nego u nekim postkomunistickim zemljama ili zemljama gdje ne vlada demokracija i uredno drustvo....

Kada su  teološke rasprave u pitanju mogao bih ti samo lično u četiri oka objasniti neke delove pravoslavnog tumačenja i vidjenja St.i Novog zaveta a ovde je to praktično nemoguće  na stranu činjenica da bi država trebalo da funkcioniše ne na principu "drugog obrza" već zaslužene i adekvatne kazne.Pod dva,zaboravljaš da govorimo o mafijaškim  zločincima i nemilosrdnim ubicama a ne nekome koje osudjen pod sumnjivim okolnostima.Pod tri,oni upravljaju ubistvima i poslovima i iz zatvora,zid nije nikakva prepreka.Pod četiri,Amerika je u svesti današnjih ljudi simbol najdemokratskij država od svih zemalja,otelotvorenje liberalnih načela savremenog postmodernog društva i niko me ne može ubediti da ova i ovakva slika tog u biti "rampelstilskins-a" ne preovladjuje u svesti većine.Medjutim ima ljudi koji nisu oduševljeni slikom ove nakaze,kao ja,i koji imaju malo drugačiju sliku o njoj.Neoliberalni društveno-politički i kulturni koncept EU-e je identičan,možda ne u celokupnom pojavnom smislu ali suštinskom da,ideji neokonzervativaca u Americi.To su lice i naličje jedne iste medalje.Amerika i zemlje EU-e su nosioci jedne,po mišljenju 
pravoslavnih naroda,tj onih koji realnost doživljavaju kroz prizmu "nekih drugih vrednosti",obezličene,besmislene i duboko pogubne kulture,"kulture smrti" koja je oličena u nametanju istorijske amnezije narodima,kontraceptivnoj piluli kao simbolu demografske propasti,polnim devijantnostima i ništenju svega što ima prizvuk i predznak nacionalnog i kultnog,jer "mitska svest"se ne sme dozvoliti(a jedino ona održava pojedince i narode u istorijskom postojanju).Tako da zaista ne bih pričao o liberalno orjentisanim evropskim državama koje sam imao priliku da upoznam tokom godina mog obrazovanja i ono što sam video mi se ni malo ne svidja.Volim Evropu Šekspira,Getea,Dantea,Baha i Šafarika a ovu ne prepoznajem.
« Poslednja izmena: 08. Mar 2008, 19:27:54 od bulajka »
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ekrem Luka švercer belim robljem
Autor: Tamara Marković-Subota, Uroš Piper | 10.03.2008 - 06:38

Srpsko-albansku mafiju, kao i šverc droge na relaciji Priština-Beograd-Priština, prema podacima srpske policije, kontroliše Ekrem Luka (49), jedan od najbogatijih ljudi na Kosovu i Metohiji.

Najbliži saradnici Ekrema Luke su Isa Baljaj i Ali Haskaj, a evidentirane su i njegove bliske poslovne veze sa najpoznatijim zaštićenim svedokom srpskog pravosuđa Ljubišom Buhom Čumetom, kao i kontroverznim crnogorskim biznismenom Antonom Stanajem, koji je u septembru prošle godine uhapšen u Srbiji zbog međunarodnog krijumčarenja cigareta. Policiji su poznate i veze Ekrema Luke sa organozovanim kriminalnim organizacijama u Makedoniji.
Prema izveštaju srpske policije o organizovanim kriminalnim grupama na Kosovu, Luka je do današnjeg statusa jednog od najbogatijih Albanaca došao zahvaljujići profitu ostvarenom u švercu cigareta, ilegalnom prometu nafte i naftnih derivata, automobila, kao i švercom droge i oružja. Krijučarenje narkotika, Ekrem Luka je ostvario preko narko-mreža u Turskoj, Bugarskoj, Grčkoj, Makedoniji, Srbiji, Crnoj Gori, Albaniji, Italiji i Nemačkoj.
Znatan profit, prema podacima naše policije, Luka je ostvario i krijumčarenjem žena iz Bugarske, Češke i Slovačke, koje su kasnije primorane na prostituciju.
Uključen je i u poslove „pranja novca“, koje se obavlja preko svojih firmi „Albatroniks“ i „Dukađini“. Preko firme „Albatroniks“ izvršen je i izvestan broj transfera novca na račune pojedinih islamskih nevladinih organizacija, koje su u vezi sa islamskim fundamentalistima u Siriji. Ekremov brat Agim Luka suvlasnik je firme „Albatroniks“, preko koje se obavlja najveći deo prometa švercovanih cigareta. Pored toga, kamione „EMK-petrol“ Ekrem Luka koristi za transport naoružanja i vojne opreme, preko Albanije za Makedoniju.
Ekrem Luka samo se jednom našao na meti policije kada su pripadnici Unmika u akciji presecanja glavnih tokova šverca cigareta na Kosovu, kojom je rukovodila italijanska žandarmerija pretresla njegovu fabrika cigareta u Zahaću. Policija je tada zaplenila 280 tona cigareta i privela Ekrema Luku i njegovog partnera Nasera Keljmendija, koji su odmah i pušteni da se brane sa slobode.
Ekrem Luka je poslove razvio u drugoj polovini devedestih godina zahvaljujući saradnji i finansijskoj podršci Selima Šabanija i Salija Nimanija. Danas poseduje fabriku cigareta, pivaru, radio i televizijsku stanicu, više ugostiteljskih objekata i košarkaški tim.
Lukina firma za mobilnu telefoniju „Mobikos“ bila je centar afere u srpskoj javnosti u decembru 2003. godine, kada je potpisala ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji sa „Mobtelom“ Bogoljuba Karića. Ugovorom je „Mobtel“ ustupio Lukinoj firmi pravo eksploatacije GSM mreže na teritoriji Kosova, pri čemu je bilo predviđeno da „Mobikos“ plaća „Mobtelu“ 30 odsto neto vrednosti računa svakog korisnika u postpejd sistemu, odnosno 30 odsto vrednosti svakog prodatog osnovnog „Mobiklik paketa“ i 30 odsto vrednosti svakog prodatog vaučera za pripejd sistem.
Afera je izbila zbog opasnosti da je Lukinoj firmi, ovim ugovorom omogućeno prisluškivanje svih telefonskih brojeva 063 mreže.
U međuvremenu je teritorija Kosova i Metohije pokrivena mobilnom mrežom koju drže francuski „Alkatel“ i PTT Kosmeta, a saradnja „Mobtela“ i „Mobikosa“ je prekinuta.

Prljavi poslovi porodice Selimi
Redžep Selimi (37), prema podacima srpske policije, ima veoma važnu ulogu u kriminalnim aktivnostima na Kosovu. Uključen je u trgovinu oružjem, narkoticima i belim robljem.
Sa bratom od strica, Sulejmanom Selimijem, Redžepi je organizovao lanac trgovine narkoticima, kao i oružjem i vojnom opremom koja se koristi u aktivnostima terorističkih organizacija na području Makedonije.
Sa Fatmirom Limajem, Selimi je i osnivač kriminalno-terorističke grupe „Oko sokolovo“ koja se, osim šverca oružja i droge, reketiranja i organizovanja prostitucije, bavi praćenjem i likvidacijom konkurenata u kriminalnim poslovima.
Njegov brat Sulejman (38), zvani Sultan, u vezi je sa kriminalnim strukturama iz Albanije, među kojima je glavni Ismet Osmani, zvani Curi, koji slovi za jednog od vodećih dilera narkotika u zemljama zapadne Evrope.

Blizak Haradinaju i Tačiju
Ekrem Luka, kako se navodi u izveštaju srpske policije, veoma je blizak članovima porodice Ramuša Haradinaja, Hašima Tačija, Agima Čekua i Arbena Džaferija, dok su posebno istaknute njegove veze sa mafijaškom porodicom Eljšani.



Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson k800i i D820
@Bulajka

Ti kazes da je ovdje rijec o kriminalcima...
ne smijes zaboraviti da ima u pojedinim drzavama isto tako i namjera da se jedan narod okarakterise kao da su kriminalci ili mafija, pa time onda daju ovlascenje da se takve ljude isto sklanja sa lica zemaljske kugle...
takodje mozemo mi pricati ne voliti ameriku,EU ali cinjenica je da stopa slobodnog razmisljanja i zivota je u tim drzavama najveca. A takodje je cinjenica da u zemljama gdje ne vlada toliko liberalno drustvo ima mnogo vise korupcije i kriminala....sve postkomunisticke drzave su daleko vise nestabilnije zemlje i daleko veci kriminal u vlastima i svim zivotnim razinama...bilo to korupcija,droga ili trgovanje sa ljudima.

Nema toga nemilosrdnog ili sumnjivog...pokazalo je sudstvo do danas da se rade greske i da su ljudi ubijeni a nisu za to bili krivi.

I stvarno ne shvatam eto razumijes se u teologiju bulajka a pricas da adekvatna kazna moze biti smrt, to ama bas nigdje ne pise u Bibliji... covijek nije onaj koji ima pravo da sudi covijeku na smrt nego samo Bog kao jedini stvaratelj zivota i onaj jedini koji moze taj zivot oduzeti...

Ja Bulajka zivim najveci dio mog zivota u Europi...i meni se daleko vise svidja ovaj uredjeni sistem nego onaj koji vlada bilo gdje na svijetu....
Ali eto Bulajka tebi odgovara takav zivot kakav imas u Srbiji vise, ili takvo uredjenje...mozda ti i uredjenje u Rusiji vise svidja i mentalitet njihov, meni se takvo urednje ne svidja...a vjeruj mi da sam presao mnogo zemalja u EU a vidio sam i komunisticke zemlje poput Kine.

@Simijon a sa kim suradjiva taj Albanac?
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 12:06:36 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
On je napravio svoju imperiju na švercu cigareta i goriva. U tesnoj je saradnji sa Canetom, Peconijem, Đukanovićem i Stanajem. Ima snažne veze sa Surčinskim, Mostarskim i Senjskim klanovima. Znači ne deluje preko Sandžaka i Sarajeva nego preko Surčina i preko Podgorice, Mostara i Senja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson k800i i D820
On je napravio svoju imperiju na švercu cigareta i goriva. U tesnoj je saradnji sa Canetom, Peconijem, Đukanovićem i Stanajem. Ima snažne veze sa Surčinskim, Mostarskim i Senjskim klanovima. Znači ne deluje preko Sandžaka i Sarajeva nego preko Surčina i preko Podgorice, Mostara i Senja.

I preko Beograda i Zagreba....

Ovdje se zeli sotonozirati samo Albanska mafija, ali svi znaju da oni ne mogu da prevoze svoju drogu koju dobijaju iz Afganistana preko Turske, a da ne prelaze teritorije gdje i druge mafije koje nisu iz Albanske nacije sa njima suradjivaju.

Ovdje se svi hvataju samo Albanaca i zele njih predstaviti kao mafijaski narod, na vasu srecu vi niste imali nikada kontakta sa ljudima koji se stvarno bave takvim stvarima pa da znate da novac nema porijeklo ni ti vjeru, to svako podjednako voli...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


..šic po guzi..

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 868
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
preskočila si zaštićenog svedoka čumeta..
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 12:21:48 od vrbov prutić »
IP sačuvana
social share
Trust No One
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Da naravno mafije su u bivšoj Jugoslaviji jedine osnažile svoje međusobne veze i proširile poslovanje u svet. Ovo je put cigara iz TDR i naravno on objedinjuje više mafija, ali nisi u pravu kad kažeš da je cilj govoriti samo o albanskoj mafiji pogrešan prvi korak. Zapravo po ekonomskoj moći i širini poslova oni su trenutno najača mafija posle Kolumbijaca, a ispred Talijana.

preskočila si zaštićenog svedoka čumeta..

Mislim da je Čume apostrofiran u tekstu feljtona.
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 12:26:29 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


..šic po guzi..

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 868
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
ameri su lepo odradili ono što su zamislili..oni na drogu gledaju kao na neki prirodni resurs, robu koja donosi profit.. napravili su kolumbiju u sred evrope i smanjili troškove prevoza gudre na minimum. šiptari će da im diluju onu avganistansku drogu, čiju su proizvodnju udvostručili od kad su okupirali avganistan. od te love taman može da živi i cia i fbi i da se plate vojnici..

nije mi samo evropa jasna što je to podržala, pošto će droga uglavnom da se rastura po nemačkoj, mađarskoj, austreiji, francuskoj, italiji..itd. ali neka, što reče jedan drugar, kad budu ćerke počele da im se je*u za šotić, možda se opamete..
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 12:39:16 od vrbov prutić »
IP sačuvana
social share
Trust No One
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson k800i i D820
Da naravno mafije su u bivšoj Jugoslaviji jedine osnažile svoje međusobne veze i proširile poslovanje u svet. Ovo je put cigara iz TDR i naravno on objedinjuje više mafija, ali nisi u pravu kad kažeš da je cilj govoriti samo o albanskoj mafiji pogrešan prvi korak. Zapravo po ekonomskoj moći i širini poslova oni su trenutno najača mafija posle Kolumbijaca, a ispred Talijana.

preskočila si zaštićenog svedoka čumeta..

Mislim da je Čume apostrofiran u tekstu feljtona.

Nije istina Simijon, Italijanska Mafija pogotovo Kosa Nostra,Camora i jos par familija u Italiji kao i Kosa Nostra u Americi imaju mnogo veci prihod od Albanske koja je za sada iskljucivo ima svoje dijelovanje po Europi...

Samo u Italiji im je prihod 100 miliardi eura! <--- Cosa Nostra

Cosa Nostra jedna od najstarijh mafija na Svijetu, se ne bave vise samo drogom nego su debelo umijesani i u Wall Streetu na berzi, kao i u Italijanskoj vladi a tako i sire...

Oni samo u Italiji vise imaju unosa od svojih kriminalnih desavanja nego sama drzava Italija...

U njemackoj je u godini 2007 organizirani kriminal imao profit od 1,28 miliarde € a od toga je najvise zapazena turska mafija,pa poljska,italijanska i onda Srpska.
Albanci jesu mocna mafija, i njihov je prihod impozantan, samo nema drzave gdje oni dominiraju i gdje cisto sami rade svoj kriminalni posao....

U njemackoj je uglavnom stopa kriminaliteta organiziranog u padu...

http://www.bka.de/lageberichte/ok/2006kf/lagebild_ok_2006_kurzlage.pdf
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 12:42:32 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:11:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.