Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Akupunktura ublažava hormonalne poremećaje  (Pročitano 8038 puta)
10. Jul 2009, 03:40:52
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Akupunktura može da pomogne u ublažavanju simptoma vezanih za sindrom policističnih jajnika, koji se teško leči i pogađa svaku desetu ženu u plodnom dobu, saopštili su švedski stručnjaci sa Geteborškog univerziteta.

Žene koje pate od ovog hormonalnog poremećaja imaju visok nivo testosterona i drugih muških hormona, ciste na jajnicima, neredovne menstruacije i problem sa plodnošću, uz simptome kao što su preterana maljavost lica i tela i sklonost aknama, prenosi Rojters.

Kod tog stanja obično se leče samo simptomi, a često se primenjuje hormonska terapija.

Polazeći od ideje da žene sa ovim sindromom imaju suviše aktivan simpatički nervni sistem, dr Elizabet Stener-Viktorin i njene kolege pokušali su da ga "smire" akupunkturom.

Neke od žena koje su učestvovale u istraživanju bile su podvrgnute akupunkturi tokom 16 nedelja, druge su najmanje tri puta nedeljno (takođe tokom 16 nedelja) obavljale fizičku aktivnost tokom 30 do 45 minuta koja bi im podizala puls do 120 otkucaja u minutu, dok su ispitanice iz treće, kontrolne grupe, dobile instrukcije o zdravom načinu života i ishrani ali od njih nije traženo da menjaju navike.

Žene koje su bile na akupunkturi imale su ukupno 14 tretmana, pri kojima su im igle ubadane u predeo abdomena ili sa stražnje strane kolena.

Posle 16 nedelja, aktivnost simpatičkog nervnog sistema znatno se smanjila kod žena iz prve dve grupe u poređenju sa onima iz kontrolne grupe. žene iz druge grupe (koje su bile podvrgnute fizičkim aktivnostima) izgubile su i na težini, dok one koje su bile na akupunkturi nisu oslabile, ali im se smanjio obim struka, što nije registrovano kod žena koje su vežbale.

Osim toga, kod žena na akupunkturi smanjili su se neredovnost menstruacija i nivo testosterona, što se takođe nije desilo kod ispitanica koje su vežbale.

Za razliku od hormonske terapije, kod koje uvek ima propratnih neželjenih pojava, kod akupunkture ih nije bilo, konstatuje dr Stener-Viktorin, koja smatra da bi žene sa simptomima policističnih jajnika svakako trebalo da isprobaju i dejstvo akupunkture, koje bi se pokazalo posle tri do četiri meseca tretmana.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Šta je Akupunktura ?



Akupunktura je stara Kineska metoda terapijskog lecenja svih vrsta bolesti koje napadaju coveka. Rec akupunktura potice od latinske reci acus (igla) i punctus (bosti). Ona je deo kineske tradicionalne medicine i postoji oko 5000 godina, a od 1978. godine je službeno priznata grana medicine i od strane Svetske Zdravstvene Organizacije.

Telo svakog coveka je povezano energetskim kanalima sa svim vitalnim organima u samom telu a na svakom od tih energetskih kanala nalaze se stotine Akupunkturnih tacaka preko kojih protice vitalna energija. Ukoliko dode do prekida protoka energije u bilo kojoj od tih tacaka dolazi do raznih oboljenja težih ili lakših zavisno od broja tacaka u kojima je došlo do prekida protoka energije.

Akupunkturolog odreduje akupunkturne tacke u kojima je došlo do prekida protoka energije i dijagnostikuje nastalo oboljenje. Stimulacijom tih utvrdenih tacaka pojedinacno ili više tacaka odjednom postepeno se uspostavlja ponovna cirkulacija energije a samim tim se pacijent vraca u normalno zdrastveno stanje i dolazi do potpunog ozdravljenja.

Da li je Akupunktura bolna ?

Akupunktura je potpuno bezbolna jer se u terapiji koriste veoma tanke akupunkturne igle kao vlas kose pa se samim tim ubod iglice ni ne oseti. Iglice koje se koriste u akupunkturi su napravljene od materijala kao što su zlato i platina i posle upotrebe se bacaju zbog sigurnosti od hepatitisa, side itd.

Za pacijente koji se plaše igala tu je i terapija akupunkturnih tacaka Laserom koji je potpuno bezbolan a isto tako efikasan.

Koje bolesti leci Akupunktura ?

Akupunkturom se lece sve vrste bolesti od onih lakših pa sve do najtežih oboljenja kao što su dijabetes , astma , visok krvni pritisak , bolesti srca, bubrega, jetre i kancerogena oboljenja. Treba napomenuti da lecenjem akupunkturom pacijent nema potrebe za uzimanjem velikih kolicina lekova kao kod drugih medicinskih metoda.

Kljucne prednosti Akupunkture

* Brzo i efikasno lecenje
* Nema potrebe za hirurškim intervencijama
* Nema potrebe za uzimanjem lekova

Efekti dejstva Akupunkture

Kao zanimljivost, ali i kao dokaz kako Akupunktura deluje pogledajte fotografije snimljene specijalnom kamerom.

Prva fotografija pokazuje snimljene vrhove prstiju kod pacijenta pre terapije Akupunkturom, pacijent se žali na slabost, malaksalost i nesanicu:



Druga fotografija pokazuje snimljene vrhove prstiju kod istog pacijenta posle samo jedne terapije Akupunkturom:



Na fotografijama, kada se uporede, se vidi koliko se cirkulacija energije pojacala, a samim tim i oporavak pacijenta.

herbateka.eu
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Aurikulo terapija



Aurikulo terapija odnosno terapija preko uha je jedna od metoda Akupunkture sa kojom se postižu izuzetni rezultati u dijagnostici i u lecenju pacijenata.

Ljudsko uho u kineskoj medicini predstavlja ljudsko telo, ali u manjem obimu, a preslikava se tako da je postavljeno obrnuto na uhu u odnosu na samo telo coveka. Resica uha predstavlja glavu coveka, a školjka uha predstavlja telo i unutrašnje organe. Na samoj resici uha postoji tacka "oko" koja se uglavnom koristi prilikom bušenja uha za nošenje minduša. Bušenje pomenute tacke ne predstavlja opasnost po zdravlje, ali bušenje bilo koje druge tacke na uhu može da dovede do poremecaja rada nekih organa u kasnijim periodima života, ovo napominjemo zbog sadašnje mode da mlade osobe buše uši na više mesta, a što ni u kom slucaju nije dobro za kasnije zdrastveno stanje.

Dijagnostifikovanje

Najvažnija strana Aurikulo terapije je izuzetna preciznost kod dijagnostifikovanja bolesti i obolelih organa, jer se svaka bolest ili oboleli organ manifestuje na odredenim tackama na uhu.

Odredivanjem dijagnoze, nastavlja se sa samom Aurikulo terapapijom i to postavljanjem specijalnih aurikulo iglica na akupunkturne tacke na uhu pacijenta i koje ostaju na uhu nekoliko dana odnosno po proceni akupunkturologa. Umesto aurikulo iglica u nekim slucajevima se na uho postavljaju specijalni mali magneti koji se primenjuju i na telu pacijenata kod odredenih oboljenja, a tretman akupunkturnih tacaka magnetima se zove Magneto terapija.



herbateka.eu
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Laser terapija



Akupunktura kao svaka druga medicinska nauka doživljava tehnološki napredak, pa samim tim dolazi do primene raznih aparata napravljenih koji pomažu kod primene Akupunkture u lecenju pacijenata.

Najnovija laserska tehnologija se primenjuje u lecenju akupunkturom laserskim aparatima razne jacine i intenziteta.

Kako laser radi ?

Laseri rade na principu usmerenog svetlosnog zraka iste snage i frekvencije pa se usmeravanjem laserskog zraka na akupunkturne tacke kod pacijenata dolazi do stimulisanja tacaka na isti nacin kao i sa akupunkturnim iglicama.Laser 2

Terapija laserom se primenjuje u kombinaciji sa terapijom akupunkturnim iglicama, jer se terapija laserom primenjuje kod tacaka koje nisu duboko na telu pacijenta gde je potrebno pristupiti klasicnom metodom odnosno akupunkturnim iglicama.

Terapija laserom se najviše primenjuje na površinskim delovima tela pacijenata, a isto tako i u Aurikulo terapiji.



herbateka.eu
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Su Jok terapija



Su Jok terapija je akupunkturna terapija koja vodi poreklo iz Korejske tradicionalne medicine a primenjuje se tretiranjem ruke, noge i nosa pacijenata odnosno šake i stopala, jer znacenje Su Joka je Su - ruka, a Jock - stopalo.

Sama terapija ima velike slicnosti sa klasicnom Kineskom akupunturom, jer se u terapiji koriste akupunkturne iglice, ali su nešto manjih dimenzija nego klasicne, samo što se ne tretira celo telo pacijenta nego šake i stopala.

Su Jock knjigaAkupresura Su Jok metoda lecenja postiže izuzetne rezultate kod odredenih vrsta bolesti, kako akutnih tako hronicnih, pa se u kombinaciji sa ostalim granama i akupunkturnim metodama pacijenti dovode do potpunog izlecenja
Šta je Su Jok (Su Jok) terapija i koji je njen osnovi princip?
Su Ðok terapija je terapija na šaci i stopalu.Osnovni princip se zasniva na korišcenju šake i stopala kao daljinskog upravljaca za uticanje na celo telo.

Dali se na šaci i stopalu (Su&Jok) tretiraju samo problemi šake i stopala?
Ne. SuJok (Su Jok) teretmani se izvode samo na šaci i stopalu, ali se uticaj tretmana reflektuje na sve sisteme i celo telo.

Kakva je razlika izmedju Su Jok akupunkture i akupunkture koja se izvodi u TCM (Tradicionalna kineska medicina)?
Koncept i principi su isti kod obe i baziraju na orjentalnoj filozofiji i principima Jin -Jang i pet elemenata. Celokupan tretman se u Su Jok-u izvodi na šakama ili stopalima, za razliku od kineske akupunkture koja se izvodi na celom telu.

Šta se od pribora koristi u Su Jok tretmanima ?
U Su Jok tretmanima se koriste: dijagnosticki štapici raznih oblika i velicina; roleri; elasticni prstenovi za masažu, magneti, mikro magneti kao što su zvezdasti magneti, magneti S-N ( biol meridijn magneti), cakra magneti, dugi magneti; mini i mikro moksa; semenke i mnogi drugi prirodni materijali; Su Ðok miro igle, inserteri za inserciju igala; medicinska Su Jok lampa itd.



herbateka.eu
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Dijagnostika



Veoma važna cinjenica prilikom pocetka lecenja bilo koje bolesti je veoma precizno oderedena dijagnoza o vrsti bolesti koja je ugrozila pacijenta, na kom organu se bolest pojavila i u kolikom intenzitetu je bolest uznapredovala.

Postavljanje dijagnoze je najosetljivija stavka u medicini, izuzetno teška jer iziskuje veliko medicinsko znanje kao i dugogodišnje iskustvo, jer i najmanja greška u postavljanju dijagnoze kod pacijenata može da uspori lecenje a u nekim slucajevima i da pogorša stanje pacijenata.

Poznavajuci bitnost dijagnostike lekar Specijalista Akupunkturolog koristi veliko iskustvo i znanje, kao i posebne metode koje nudi medicinska nauka zvana Akupunktura.

Pregledom pojedinih organa i tacaka na telu pacijenata pažljivo posmatrajuci reakcije pacijenata prilikom tretiranja tih odreženih tacaka Akupunkturolog postavlja tacniju dijagnozu u odnosu na aparate koje koriste druge medicinske metode

Bolesti i tegobe

Za preko pet hiljada godina razvitka medicinske nauke zvane Akupunktura u odnosu na druge medicinske metode koje postoje svega dvesto godina koje su sve do nedavno koristile puštanje krvi kao lek za skoro sve vrste bolesti, Akupunktura je postigla veoma veliku svestranost u lecenju skoro svih vrsta bolesti koje su tokom istorije ugrožavale zdravlje coveka. Zbog svega toga Akupunktura kao medicinska nauka leci veoma dug spisak bolesti i tegoba koje ugrožavaju modernog coveka.

herbateka.eu
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.