Sudije: Bruger, Svab, Struc (Austrija)

Zuti kartoni: Stancic, Delibasic, Lazovic, Markovic (SCG), Bene (Norveska)

Srbija i Crna Gora: Disljenkovic, Stancic, Mijailovic, Maric, Jokic, Vidic, Lazovic (Dzalovic 51'), Krasic (Djordjevic 61'), Delibasic (Pekovic 83'), Markovic, Matic.

Norveska: Kristiansen, Paulsen, Muri, Andersen, Bertelsen, Ludvigsen (Hof 80'), Gasi, Tronset (Brene 46'), Hansen, Karadas, Pedersen (Istas 46').

Vec posle dva minuta mlada reprezentacija Srbije i Crne Gore povela je golom Vidica, u prvoj utakmici baraza za odlazak na Evropsko prvenstvo. Posle kornera Matica, Vidic je bio najspretniji u sesnaestercu i glavom postigao prvi gol posle samo 120 sekundi igre.

U 9. minutu Disljenkovic je uspeo da spase cist "zicer" posto je posle sopstvene greske loptu dodao pravo u noge norveskim napadacima.

Agresivnom igrom "plavi" su nastavili da predstavljaju opasnost po gol Kristiansena, a kruna tog napora dosla je u 14. minutu, kada je Lazovic centrirao u sesnaesterac, Krasic glavom pogodio precku, a Delibasic pritrcao na odbijenu loptu i sproveo je u mrezu.

Prelepom akcijom "plavi" su neposredno pre kraja 1. poluvremena dosli i do velikog vodjstva od 3:0. Krasic je dosao do lopte na nekih 25 metara od gola, a zatim fantasticnim pasom uposlio Delibasica koji je utrcavao u kazneni prostor, spretno savladavsi golmana Kristiansena sutom u desni donji ugao njegovog gola.

U 44. minutu zabelezili smo i sansu Lazovica koji je odlicno primio loptu i dao sebi sjajan for, ali kada su svi ocekivali da ce lopta zavrsiti u mrezi, njegov udarac pogodio je golmana Norveske u glavu. Smiley

Jeva da je prosao minut igre u drugom poluvremenu, Krasic se kao gepard stustio niz desnu stranu, a prelepu asistenciju Stancica pretvorio je u efektan pogodak, pa su tako vec od 46. minuta "plavi" poveli sa 4:0!

Gruba greska Mijailovica, koji je zaspao u odbrani, ostavila je sasvim samog Ludvigsena na desnom uglu naseg sesnaesterca. Upucenu loptu on je odlicno iskoristio, usao u nasih 16 metara, a zatim nezaustavljivo sutirao u desni gornji ugao Disljenkovicevog gola, pa su tako Norvezani smanjili rezultat na 4:1.

Kada se publika vec pomalo uspavala i cinilo se da ce utakmica biti zavrsena ovim rezultatom, Markovic uocava Delibasica koji je utrcavao u sesnaesterac po desnoj strani. Poslao mu je sjajnu loptu zamalo lobujuci odbrambenog igraca Norveske, a Delibasic je loptu stigao na samoj korner liniji, vratio je nazad do gola, gde je glavom Djalovic postigao gol za vodjstvo od 5:1.

Apple iPhone 6s
Ubismo im zelju za zivotom definitivno. Kaze meni koleza malopre da smo iskasapili norvezane i ja dodjem i vidim da bogami jesmo. Nekako utisak kvari primeljeni gol , jer petarda je petarda, ali i ovako svaka cast mladima! Zaista svaka cast.
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook

Zvezda u usponu

Poruke 1717
Ima talenata.... ima nade.... Smile

Poruke 6095
Kroz "iglene uši" na Evropsko prvenstvo!

Norveška - Srbija i Crna Gora 3:0 (2:0)
Karadas 8' (p), Pedersen 43', Muri 48'

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore je uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo iako je u norveškom gradu Dramenu poražena od domaće selekcije u revanš meča baraža sa 3:0.

Znatno oslabljeni u odnosu na "beogradsko poluvreme", u kome su slavili sa 5:1, izabranici selektora Petrovica bili su na korak od eliminacije sa "vec videnog" šampionata "starog kontinenta", ali su uspeli da spreče izabranike Per-Matijasa Ogmoa da postignu toliko željeni četvrti pogodak iako je šansi za to bilo na pretek.

Sa čak pet defanzivnih igrača i neprestanim "preskakanjem igre" na sredini terena, naši mladi reprezentativci su olako primili golove, prvi posle prekršaja Đordevića u kaznenom prostoru, drugi posle udarca glavom Pederesena a treći takode glavom, kada je Muri sa 2 metra nadvisio ispružene ruke golmana Bogunovica. Na kraju, to ipak nije bilo dovoljno igračima domaćeg tima da se plasiraju na prvenstvo Evopre na koje će, uz veliku dozu sreće posle katastrofalnog nastupa u Dramenu, ići naš nacionalni tim.

Katastrofalana igra, al ni trunka povezanosti Smile Jeste reprezenatcija bila slabija, ali.. ovo je jako lose Smile