Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Maj 2024, 23:53:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Airfix Dassault Mirage IIIC 1/72  (Pročitano 14612 puta)
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Jicehem je vise od 30 godina bio fotograf francuskog RV.Ne treba potcenjivati njegovo znanje i informacije.

Covek je rekao da taj avion - 10-LF kada je 60ih sluzio u Dzibutiju,tada su rakete R530 izbacene iz sluzbe,i uvedene su R550,koje su slicne Sidewinderu,ali imaju ogromnu razliku! Smile Sta god to znacilo. Smile


Sidewinder


Magic II


Avion treba da ima 5 podvesnih tacaka!A ovi kreteni koji su radili maketu su se opasno shebali,posto nisu znali to sto ovaj covek prica!

E sad,ja ne znam sta treba da stavim u tom mesto predvidjeno za R530(ako je ona vec izbacena),pitacu ga,pa cu videti sta mi je ciniti.

Pilot ce mi poslati nosace i rakete Sidewinder(posto nema Matra R550(iliti Mazik II )),pa cu morati da ih prepravim.

Sve u svemu,ima svasta da se prepravi.Bice interesantno videti kako ce to na kraju izgledati.Nadam se da cu uspeti sve to da uradim! Smile
« Poslednja izmena: 02. Nov 2010, 22:15:34 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.41
Ne ulazeci u to sta Jicehem zna ili ne zna ili kakva mu je sposobnost izrazavanja na engleskom jeziku - u poruci broj 37 sa prosle strane se jasno vidi da ti nije jasno sta treba da uradis i ja sam na to reagovao.

Da konacno sumiramo:

1: Po povlacenju R530 sredisnji nosac se najcesce koristio za dodatni rezervoar za gorivo (kojeg nemas u kutiji)
2: Rocket podovi su dobri i ne treba ih dirati
3: Avion je dobio 4. i 5. podvesnik na kojima je mogao da nosi R550 Magic 1 rakete (takodjer ih nemas u kutiji).

Iz toga proizilazi da sredisnji podvesnik treba ostaviti prazan kao sto sam u prosloj poruci i rekao.

Opet izmedju nas dvojice ne vidim nikakvu potrebu da maltretiras Pilota da ide do poste da ti posalje 4 komadica plastike koji ti opet nece pomoci da opremis maketu kao sto je bila u Djibutiju. Po ko zna koji put ti pricam da ne skaces na prvu loptu jer ce se mnoge stvari resiti tokom nabavke i izrade maketa. Na primer 1/72 Academy F-8E Crusader (kutija za USN i USMC) sadrzi sine za R550 Magic a i same rakete koje ti nisu potrebne za izradu makete.

Jos jedna stvar, Airfix tvrdi da je gornji panel na repu i ekstenzija repa pod drugim uglom prema trupu u boji kamuflaze. Ja bih na tvom mestu proverio da ti delovi slucajno nisu bili beli sa crnom straftom po ivici...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Koja je boja sa donje strane aviona?
U sastavnici pise HU65,



Da li je ta boja odgovarajuca,ili je i to jos jedna svinjarija ovih iz Airfix-a?
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.41
Airfix Mirage III je bio ok zamisljena  maketa onda kad se pojavio. Normalno tad je vise bila ideja pogoditi konture aviona nego obratiti paznju na detalje tako da je doslo do mana koje smo spomenuli. Danas Airfix pokusava da opstane na trzistu nudeci prastare makete ali kao jeftin nacin za dodavanje atraktivnosti su krenuli da stampaju nove dekale. Tako je doslo do ovog sto si ti kupio...

"Oni rocket podovi?Koja je svrha toga?"

Rocket pod je tubasto kuciste u koje su smestene nevodjene rakete razlicitih kalibara i tipova bojevih glava. Razvoj protivavionskih sredstava od sredine 90-ih dramaticno umanjuje upotrebljivost rocket podova cak i u sukobima zemalja treceg sveta.

"Necu ih koristiti.Stizu mi 2 R550 Mazik rakete,i 2 vrste po 2 spremista za gorivo.Oba su za Miraz III.Pa cu videti koji cu koristiti!"

Dobro, tako vec moze. Stavis jedan pod trup, dva pod krilo i dva magica.

"Ne razumem te bas.
Inace,nisam uspeo da nadjem ama ni jednu sliku 10-LF.Nalazaio sam ostalih,ali ovog ni jednu,tako da ...Msm da nemam gde da proverim!"

To sto sam ti rekao za belu boju s crnom straftom po ivici nije karakteristika nekog odredjenog primerka aviona vec nesto sto je karakteristicno za Mirage III uopste. Mislim da ne bi uopste trebao da imas dilemu oko toga. Boja dole je mozda humbrol 47 umesto 65 (nisam siguran).


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC02076.jpg
(56.96 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 5.1.21661
mob
Nokia N70
Hvala za info!
Koju boju si ti koristio za dole?Da znam sta da narucim!
Sjajno uradjen avion.Jel ti nije frka da ga slikas iz vise poza,sto vise slika,pogotovu donje strane,raketa,motora,vertikalca.Da bih znao sta i ja da odradim!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.41
Druze ja ne znam sta bih ja trebao da izduvam pa da kupim 1/48 maketu a potom da je ovako uradim 

To je fotografija zavrsene Eduardove makete u 1/48 koju sam postavio da imas uvid kako proizvodjac koji je ulozio vise istrazivackog rada od Airfix-a vidi Mirage III iz Djibutija i pomogne ti da izvuces neke zakljucke oko farbanja.

Ja moju maketu Airfix Mirage III nisam ni sastavljao, kupio sam je zbog lepka, cetkica i zbog toga sto sam hteo da mu odsecem neke delove da mi pomognu oko izrade neceg drugog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 5.1.21661
mob
Nokia N70
Ae okaci link,ako ima jos nekih slika.

Sto se tice price oko vertikalca na repu,i beli delova,ovako je to na pravom avionu...
A mislim da to nije belo,nego malo sivkasto.U belu treba staviti malo,malo crne,da to malo posivi,posto nije cista bela!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

nos Mirage III C 67 10 LH.jpg
(88.06 KB, 1024x635)
« Poslednja izmena: 04. Nov 2010, 11:43:01 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
SonyEricsson C702i
Mozda ti ovo pomogne....

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
8101_15.pdf (340.77 KB)
*
8101_19.pdf (232.96 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Oooooo...Odlican materijal!
Hvala! Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Opa, kakvo maketasko razigravanje. Svaka cast gospodo. Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Maj 2024, 23:53:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.301 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.