Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Air Live WL-5460AP v2 [prekida konekcija]  (Pročitano 2621 puta)
19. Jan 2012, 04:42:51
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
Zastava
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Samsung i9000 Galaxy S
 Smile
Imam kablovski net! Naime moj ISP je promjenio pristup sa PPPoE na DHCP! Naime trebao sam da prebacim WAN Access Txpe sa "PPPoE" na "DHCP CLient"

Uradio sam to, ali DHCP Server ne moze da dodijeli IP. Restartujem AP , dobije IP na trenutak, ali pukne konekcija nakon 3-4 sekunde i pise "Getting IP from DHCP Server"
Ovo gledam u status AP-a (kad ukucam IP u browseru 192.168.x.x)

Pade mi na pamet posle da u dijelu "WAN Port Configuration" chekiram "Check DHCP server alive by ping per 30 seconds",ali sad se izgubi konekcija nakon 2-3 sata sto je opet podnosljivo, i pojavi "Getting IP from DHCP server" i trokut i uzvicnik na ikonici u systrayu! Nakon toga rebootujem AP i bude sve OK do sledeceg pucanja veze!

Mene zanima sta je problem (da li bi flesovanje novog firmwarea resilo problem mozda), da li je nesto do mene ili do njih! Access Point radi u Gateway modu (AP+Router)!

Smile Smile
« Poslednja izmena: 19. Jan 2012, 04:45:30 od nemanja065 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Samsung i9000 Galaxy S
Nije vajdada niko ne zna sta je u pitanju! Juce sam flesovao novi firmware ista stvar, samo sam dobio jos par nekih opcija!  Smile
Danas mi je prekinulo 2-3 puta! Smara, pogotovo ako nesto downloadujes ili radis gdje je pozeljno da ne prekioda veza!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Pa valjda moze biti i tako, zato sto ti je to krs od uredjaja.

Vrati ovaj ap ili sta je ovo na default vrednosti. Drzi pritisnuto ono dugme na zadnjoj strani jedno 30-40 sekundi, pa onda kreni u postupak namestanja svega iz pocetka. Preuzmi ovo uputstvo koje je pisano za amerikance. Posebnu paznju obrati na deo o operativnim modovima 2.2 i tamo od 3.5 pa nadalje.

Uputstvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Alcatel ot991
slican problem sam ja resio tako sto sam kupio jedan zicani ruter, tj ruter bez wireless-a i ubacio ga izmedju modema i ap-a, nazalost nisam uspeo resiti drugacije Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Samsung i9000 Galaxy S
slican problem sam ja resio tako sto sam kupio jedan zicani ruter, tj ruter bez wireless-a i ubacio ga izmedju modema i ap-a, nazalost nisam uspeo resiti drugacije Smile

Bojim se da sam sve pokusao, i nema uspjeha! Ne znam vise sta bih mogao! AKo nista zamjeniti sa neki AP, pokusati neki drugi!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Samsung i9000 Galaxy S

Prvo moram da utvrdim problem da ne kupujem bezveze! Mozda je i do modema ko zna....oni mi tvrde da nije do njih, eto vjerovacu im! Mozda da zamjenim AP sa nekim, ima mogucnosti!

A sto bas taj ROuter (best buy je l'), on je oko 25€! Ovaj moj AP je od 30-40€  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
A sto bas taj ROuter (best buy je l'), on je oko 25€! Ovaj moj AP je od 30-40€  Smile

Nope, ovaj je najjeftiniji, kosta oko 17-18 e. Ovo je malo skuplje resenje, a ovo najbolje. Na svakom linku imas cenu gore desno.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 398
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Samsung i9000 Galaxy S
Crowz, jesi l' ti siguran da bih routerom rijesio problem!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Na svakom linku imas cenu gore desno.
Sada mi svasta nesto nije jasno Smile
Ja sam isao na www.tp-link.rs, po tvojoj preporuci, ali mi nisi rekao to za cenu u uglu Wink. Isao sam da pogledam specifikacije uredjaja. Zatim sam isao po svome gradu, da vidim sta se nudi. Nasao sam TL-WR1043ND za 6.300,00 i 6499,00. Dodjem kuci i rekoh da bacim pogled koliko je u BG-u, jer si mi i rekao oko 5500,00. Ja se secam da je Netiks nekada bio jak za mreznu opremu i pogledam kod njih - 6,236.76 RSD. Na TP-Link sajtu - 5,438.98 din. I jos pise na sajtu "© 2006 NETIKS d.o.o. Sva prava zadržana." i "Regionalni TP-Link distributer kao i jedini ovlašćeni servis: NETIKS d.o.o."

 Smile

Zasto su cene ovako razlicite ako je Netix i tu i tamo. Inace kod šalabajzera raznih (Gigatron, Winwin...) cena je takodje 6.3-6.5k. Poenta cele ove price je: gde kupiti? Smiley
Ja sam danas, pre nego sto sam procitao ovo, nasao ovde i narucio. Nadam se da se nisam zeznuo, a jos mi nije kasno da odustanem Wink. Mozda bih radije uzeo u Netiksu, ali za 5.5k, nikako za 6.4k...
« Poslednja izmena: 23. Jan 2012, 23:47:50 od savage »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.