Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Afričko pleme od 200 ljudi naselilo čitav svet  (Pročitano 12538 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Hakuna matata
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Kazu da je Tesla doziveo nervno slom jer je pokusavao da shvati kako je ceo univerzum nastao, tako da niko nikad nece moci da odgonetne kako je covek nastao...

Naravno da treba da se istrazuje ali ne treba da se generalizuju stvari...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Ja sam cuo pricu o nekom fizicaru koji je hteo da skonta 4. dimenziju pa je navlacio neke sarene kocke po sobi, kasnije je poludeo a eksperiment njegove kolege vise nisu pokusale
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ko bi reko da nisam normalan?? 0_o

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1851
Zastava Far Far Away
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 
zamisli jbt. ljude prije 60 000 godina, nisu mogli ni da sanjaju sta ce bit za 60 000 godina, zapravo oni nisu ni znali sta je to san, mozda su imali neke slike u glavi ali nisu imali veze sa vezom,, zamislite samo te razgovore koji su se vodili tada  Smile gu gu voda voda.. - nije voda budalo more Smiley
sta su oni znali... jesu li ista razlikovali?? mislim njima je tada bila velika planeta nisu ni znali na cemu su Smiley
a sad mi ne znamo u cemu smo, sta je svemir, da li smo mi sastav i mikroorganizam neceg ogromnog?? ono sto je nama milion godina nekome nije ni nanosekunda... a sta mi znamo? nista, mi smo zrno u ovom svemiru i boli nas ku*rac za sve, a da li ce boljeti za 60 000 godina nekog kad otkrije nesto o cemu mi nismo mogli ni da sanjamo i da li mi znamo sta je san njima u buducnosti???
IP sačuvana
social share




| ፖድጎሪጻ | Падгорыца | بودغوريتشا | Podgorica | Подъгорица | Подгорица | Ποντγκόριτσα | پودگوریتسا | Podgorytsa | פודגוריצה | Պոդգորիցա | ポドゴリツァ | პოდგორიცა | Podgorika | Podgoritsa | Podgòrica | พอดกอรีตซา | Подгориця |
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19849
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Sony 
Ja sam gledao jedan dokumentarac , koji je dokazivao poreklo prvog čovekovog predka i naučnici su došli do nekih podataka da je on živeo u istočnoj Africi pre oko 55 hiljada godina što se poklapa sa ovim da je Afričko pleme pre 60 hiljada godina naselilo svet........
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
Znanje i ljudska inteligencija nisu podobni za merenje poput krompira ili jabuka u kilogramima ili u bilo kakvim koeficijentima. Beli zapadni covek je uzasno egocentrican misleci da je najnapredniji. Na zalost, ta arogancija ga je kostala i kostace ga. Razvoj tehnike i svega ostalog je samo jedna komponenta od kompleksa moguceg sto civilizacija moze da bude. Kolicina gluposti i zatucanosti zapadne civilizacije ogoromna je isto kao i ostalih civilizacija pre. Velike i pametne stvari su u glavnom u manjini svuda. Pojedinci zablistaju i pojedini periodi su u nekim segmentima sjajni, ali zato u isto vreme postoje totalno suprotne, nazadne stvari, zadrtost itd.

Uvek i svuda bilo je ljudske pameti, ali je taj tok neravnomeran prostorno i vremenski sto zavisi od mnogostrukih faktora.

Prica o naprednosti jedne, bilo koje rase, nad drugom, besmislica je koja prati ljudsko drustvo od samog pocetka i uzrok je jada i nesrece.

A sto se tice znanja - ono je promenjiva kategorija. Povecava se ali se i osipa. Mnoga stara znanja su zaboravljena. Nase verovanje da mnogo znamo sada i da smo superiorni, moze takodje biti znak da nista ne znamo i da smo inferiorni.

Jedno je sigurno - udaljili smo se od prirode i stalno pokusavamo da je pobedimo, umesto da se uklopimo.
Mi rusimo prirodu ona rusi nas. Sto smo toliko glupi pa ne znamo resenje, to ne znam. Da znam ja bih unapredio svet, ako pre toga ne bih bio spaljen, streljan ili bar proglasen mentalno bolesnim.

Adios amigos! Smile

P.S: zivotinje i biljke znaju mnogo, mnogo vise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
У том смислу је довољно видети успехе те цивилизације кроз квалитет живота у Африци и остати задивљен, или прошетати одређеним деловима САД.
« Poslednja izmena: 12. Avg 2009, 00:10:25 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.0
Definisi "kvalitet zivota" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 484
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Svojevremeno je bio podatak da je ponadjena ljudska lobanja (ne neka covekolika) stara 7 miliona godina. Sada se cude nad lobanjom starom 1.8 miliona. Teorije o poreklu coveka su toliko neverovatno suplje, da svaka nova kost koja se javlja menja celu teoriju. (gde su sada one teorije po kojima je covek nastao pre najvise 200.000 godina)
Dakle, vest glasi:

POLITIKA Online:
Лобања која ће прекројити историју човека

ЛОНДОН – Научници су дуго били сложни око тога да је Африка једина колевка људске еволуције, а онда је међународни тим археолога на стрмој речној обали у Грузији пронашао фосилне остатке лобања сличних људским и закључио да је реч о остацима првих људи који су пре 1,8 милиона година „емигрирали” из Африке у Европу.

Ово палеонтолошко откриће довело је у питање конвенционално схватање људске еволуције и временски период у ком је први човек колонизовао нашу планету.

Истраживачи су имали среће да је налазиште у селу Дманиси, 80 километара од Тбилисија, било готово нетакнуто. Пронађене лобање су сличне лобањама првих људи који су у то доба настањивали источну Африку. Оруђе нађено у близини је готово истоветно с оруђем којим су се служили наши преци у Африци.

За научнике је ово право изненађење јер су сматрали да је Хомо ергастер био сувише примитивна врста хоминида да би се отиснула на тако дуг пут до Европе.

Досад се веровало да је први из Африке кренуо касни Хомо еректус пре око милион година.

„Сада имамо тачан датум најраније селидбе из Африке. Испада да су људи били спремни да емигрирају из Африке далеко пре него што смо мислили”, казао је Рид Феринг, геолог и археолог са универзитета Норт Тексас у Дентону.

Он је објаснио да су ови давнашњи колонизатори били напреднији него што се претпостављало као и да су морали бити бројни и организовани како би могли да преживе на 1.000 метара надморске висине.

Најновије откриће показује да су се хоминиди населели на подручју Турске све до Грузије кренувши из Африке преко данашње Сирије и Либана.

Из овог произилази да Хомо еректус, па самим тим и Хомо сапиенс, тј. модеран човек, има евроазијске корене и да је потомак Дманиси хоминида који су се готово милион година пре њега доселили у Европу.

„Поставља се питање да ли је Хомо еректус пореклом из Африке или Евроазије и ако је из Евроазије, да ли је постојала двосмерна миграција?”, упитао се професор Давид Лордкипанидзе, директор грузијског Националног музеја.

Истраживачи су у Дманисију пронашли укупно 5 лобања и једну виличну кост. Њиховим проучавањем су закључили да су имали мали мозак, готово за две трећине мањи од мозга модерног човека.

„Били су прилично онижи (1,5 метара). Њихови доњи удови су били слични нашим, док су горњи били још прилично архаични. Користили су и веома примитивно оруђе од камена”, казао је проф Лордкипанидзе за кога је ово откриће доказ да је Грузија колевка првих Европљана.

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Lobanja-koja-ce-prekrojiti-istoriju-choveka.sr.html
« Poslednja izmena: 11. Sep 2009, 09:40:02 od fgtra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.