Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Adobe Flash Player 10.1.102 neće da se pokrene sa desktopa  (Pročitano 6191 puta)
22. Jan 2011, 11:24:34
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 900
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Sadašnji računar sam kupio pre oko 3 godine. Tada mi je prodavac dao i "instalacioni CD" kojim mogu da obrišem sav postojeći softver (smešten mi je na C particiji) i ponovo instaliram prvobitnu verziju. To sam već radio više puta. Naravno, kako vreme odmiče, verzije raznih programa se nadograđuju, pa kada posle nove instalacije prvi put pokrenem pojedine programe dobijem ponudu da preuzmem novu verziju... i to, po pravilu, ide bez problema. Tako sam i ovog puta lako nadogradio Mozilla Firefox u verziju 3.6.13, ali nikako ne uspevam da instaliram Install Flash Player (zaboravih da kažem – na mom kompjuteru je Windows XP).

Kada uđem na neki sajt koji ima i video materijal, na mestu gde je klip stoji
You need to upgrade your Adobe Flash Player to watch this video (Download it from Adobe) ili samo Click here to download plugin.

Klikom na tu ponudu ulazim u Plugin Finder Service, gde je ponuda da instaliram Adobe Flash Player 10.1.102. I... da skratim priču - ono što mi je za sada jedino uspelo je da na desktop skinem crvenu ikonicu install_flash_player.

Ako na nju kliknem brzo-dvostruko, iskoči mi crveni pravougaonik sa naslovom Adobe Flash Player 10.1 Installer i dve ponude: QUIT i INSTALL. Ali samo QUIT je u funkciji, dok je INSTALL zatamnjen i ne reaguje ni na kakav potez miša.

Desni klik miša na ikonicu install_flash_player daje nekoliko uobičajenih ponuda, među njima i OPEN i RUN AS.
Klik na OPEN – isto kao sa dvostrukim klikom.
Klik na RUN AS: otvori se pravougaonik sa naslovom Run As i sledećim sadržajem:

Which user account do you want to use to run this program?
●Current user (SYSTEM/Administrator)
          □Protect my computer and data from unauthorized program activity
            This option can prevent computer viruses from harming...
●The following user
          User name
          Password
                                    OK               Cancel

Ako odaberem CURRENT USER, opet dobijam ponudu sa QUIT i umrtvljenim INSTALL.
Kada štikliram THE FOLLOWING USER, u polju za USER NAME mi iskoči Administrator, a PASSWORD, naravno, ne znam.

Najljubaznije molim za savet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b10pre
mob
Nokia C5-00
Можда покушати uninstall тог старог флеша, уклонити све репове по систему, па онда инсталирати нови...

Из ових разлога је јако глупо имати Оперативни систем са пре-инсталираним апликацијама... После 6 месеци све застарело, и мораш да скидаш ново, да не причам што ћеш можда наћи неки бољи програм за ту намену у међувремену, па ћеш одмах после инсталације и уклонити тај неки програм.. значи само си џабе пунио регистри..
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Skini Adobe Flash Uninstaler, obrisi staru verziju i instaliraj novu


http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 900
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Nije uspelo!

Skinuo sam Uninstaller sa navedene adrese na moj desktop, zadao komandu UNINSTALL, "gledao" kako se komanda izvršava i posle nekoliko sekundi dobio "raport": Adobe Flash Player Uninstalled Successfully.

Međutim, sa pokretanjem ikone install_flash_player je sve potpuno isto kao i ranije. 

Probao sam da u dijalog boksu Run as (opisao sam ga u prvoj poruci) u opciji Current User dodam nešto pored postojećeg Administratora. Prethodno sam preko Settings – Control Panel - User Accounts kreirao još jedan account u rangu administratora (barem sam ja to tako shvatio). Dakle, za Current User sam izabrao tog novog administratora i ukucao njegov password, ali opet bezuspešno: kada sam pritisnuo OK, pojavio mi se već dobro poznati crveni pravougaonik sa naslovom Adobe Flash Player 10.1 Installer i dve ponude: QUIT i INSTALL koji ne reaguje na miša.

Pitaću i nešto što je možda vrlo glupo: imam instaliran i Adobe Reader 7.0 – da li on može da bude "kočnica"? Kada sam uradio postupak deinstalacije sa Uninstall Flash Player-om, Adobe Reader je ostao nedirnut, a ne bih ni očekivao suprotno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6070
Adobe Reader 7.0 ti je program za citanje pdf formata

Mada oce da zeza mozilla sa ti novijim flash playerima

Jesili skinuo manuelno adobe flash player ili automatski ? 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 900
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pa, valjda je to bilo automatski. Otišao sam na adresu koju mi je preporučio @Raven_Claw3190900

http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html

Tamo je pod tačkom jedan uputstva pisalo

Download the Adobe Flash Player uninstaller: uninstall_flash_player.exe (228 KB) (updated 11/04/2010).

Kliknuo sam i fajl mi se bez problema presnimio.

« Poslednja izmena: 23. Jan 2011, 09:54:38 od nidzulence »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6070
Ovako  izbrisi mozillu obrisi sve sto je za nju vezano instaliraj mozillu i odi na youtube i skini adobe flash player manuelno kad skines manuelno onda zatvori mozillu i pokreni insatler tako je i kod mene zezalo sve dok nisam ovo uradio i proradilo je
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 900
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ne ide, pa ne ide. Uradio sam sve ovo iz poruke br. 6 više puta, ali i dalje mi je kada kliknem na ikonicu install_flash_player opcija INSTALL zatamnjena i "mrtva".

Izgleda kao da kada uradim download tog fajla na moj kompjuter, istog trenutka nešto onesposobljava baš opciju INSTALL, dok QUIT i X za zatvaranje u gornjem uglu ostaju u funkciji. 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Apple iPhone 12, S21
Odakle sikdas?

Idi u safe mode i probaj u njemu da instaliras.
« Poslednja izmena: 23. Jan 2011, 23:05:40 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Obrisi Mozillu sa ovim: http://www.revouninstaller.com/start_freeware_download.html

Kad je obrises sa tim, idi start/run pa kucaj regedit pa u HKey\Local Machine\Software obrisi ako vidis da je ostalo tragova Mozille i Adobe Flash Playera. Pokusaj onda instalirati player.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.