Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:12:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Adamov greh i greh danas  (Pročitano 23365 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung S7
Ali ako sve ima neki prauzrok a po definiciji bog je prauzrok svega onda je i prvi greh od njega nastao jer je napravio takvu situaciju da mitoloski Adam i Eva zapravo nikako drugacije i nisu mogli da reaguju. Da ne pricamo da sveznajuci i svevideci bog nema pojma sta mu se desava iza ledja i da je bog sa nekom namerom napravio tu jednu jedinu zmiju koja prica na ljudskom jeziku i to sa izuzetnim smislom za gramatiku i dramatiku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Nokia Luvmya 520
ali umiru i oni koji znaju  da ne  postoji slobodna volja  Smile kako to objašnjavaš  Smile
A dokaz da je umro covek koji zna da ne postoji slobodna volja je sta ?
Kako da objasnim nesto sto se nije desilo ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.82
mob
Ericsson jeste
taj što većina naučnika,filozofa i slično zna/znala je  da nema slobodne volje a mnogi od njih su pokojni
možeš li da mi daš vezu između znanja o nepostojanju slobodne volje i besmrtnosti  Smile šta,misliš da tvoj ''gospod bog'' nagrađuje besmrtnošću one koji su svesni da nema slobodne volje  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Samsung S7
Al si zapenio da se prepires sa likom kome u svakom postu stoji da ga sagovornik nije razumeo.

I ko je tu lud? Ovaj sto pise, a niko ga ne razume ili (mi) ostali koji ga tumace onako kako on nece.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.82
mob
Ericsson jeste
sjajno pitanje
svi smo ludi samo ja bih reko da smo ipak ''mi'' luđi što se posle svega i uprkos tome što znamo kakav je upuštamo  ,ma koliko on lud bio  Smile al ko zna  Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
Nokia Luvmya 520
taj što većina naučnika,filozofa i slično zna/znala je  da nema slobodne volje a mnogi od njih su pokojni
Bilo kakva manifestacija covekovog osecaja zasluge i odgovornosti u bilo kom obliku i formi je verovanje u slobodnu volju.
Jos se nije pojavio covek koji je negirao da ima zaslugu ili odgovornost, da ima znacaj u bilo kom obliku i formi.
Citat
možeš li da mi daš vezu između znanja o nepostojanju slobodne volje i besmrtnosti  Smile šta,misliš da tvoj ''gospod bog'' nagrađuje besmrtnošću one koji su svesni da nema slobodne volje  Smile Smile
( govorimo o biblijskom prorocanstvu, ja ne tvrdim bilo sta ) Jedina veza izmedju znanja o nepostojanju slobodne volje i besmrtnosti jeste cinjenica da nisu ( bas kao i sve ostalo u postojanju ) covekova zasluga.

Kada ( i ako ) uspes da shvatis da ne postoji zasluga i odgovornost coveka, shvatices da ne postoji
" nagrada & kazna " Gospoda Boga. Sve obmane i prevare organizovane religije su utemeljene na lazi o slobodnoj volji koja " za sobom donosi nagrade ili kazne "....

Uopste ne kapiram sta znaci to " tvoj gospod bog " ?

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.82
mob
Ericsson jeste
Citat
Bilo kakva manifestacija covekovog osecaja zasluge i odgovornosti u bilo kom obliku i formi je verovanje u slobodnu volju.
ne znam odakle ti ova nebuloza i kako si nečije osećanje zasluge i odgovornosti uspeo da dovedeš u vezu sa postojanjem ili nepostojanjem slobodne volje,ali pretpostavljam da ne znaš ni ti

Citat
Jos se nije pojavio covek koji je negirao da ima zaslugu ili odgovornost, da ima znacaj u bilo kom obliku i formi.
sem tebe, jel tako? i zato ćeš ti biti jedan od ''izabranih'' (prema biblijskom proročanstvu,naravno,ne tvrdiš to ti nego proročanstvo, ti nikad ništa ne tvrdiš jer ti zapravo ni ne postojiš,kao ni svi mi, koji smo samo osećaji prisutnosti u telu svojih roditelja)  Smile
i kako ti rođo znaš da se ''još nije pojavio čovek koji je negirao da ima zaslugu i odgovornost''?!? šta, vršio si podrobno istraživanje i ispitivanje svih ljudi ikad, i živih i mrtvih i..došao do zaključka da su svi oni, svi jebeni ljudi ikad na neki način verovali u slobodu volje?!? koga ti rođo driblaš sem sebe samog?!?

Citat
( govorimo o biblijskom prorocanstvu, ja ne tvrdim bilo sta )
a zašto ti rođo i dalje govoriš o biblijskom ili bilo kakvom drugom proročanstvu dok razgovaraš sa mnom?!? jesam ti rekao da ne radiš to, želim da diskutujem sa tobom, petrom cvekićem iliti eyepheelyu-om sa burek foruma, ne sa biblijom,proročanstvom,isaijom,isusom ili nekim desetim.
i zašto ti toliko značaja i pažnje pridaješ proročanstvima, gde ti je dokaz da se bilo koje proročanstvo ikada obistinilo?!?
Citat
Uopste ne kapiram sta znaci to " tvoj gospod bog " ?
kako ne kapiraš rođo, pa tvoj ''gospod bog'' kojim stalno ispiraš usta ovde, ''gospod bog ovo,gospod bog ono'', stalno ga spominješ i nazivaš njega prvobitnim uzrokom odnosno kreatorom svega, ne kapiram kako ne kapiraš  Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:12:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.