Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:18:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đacima dali zadatak da pišu Tadiću!  (Pročitano 10566 puta)
23. Mar 2009, 17:24:03
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Čemu sve uče decu. . . Đacima dali zadatak da pišu Tadiću!


Učenici od trećeg do šestog razreda dobili za domaći zadatak da nacrtaju ili napišu pismo predsedniku Srbije, roditelji ogorčeni, direktor škole tvrdi da akcija nije njihova i da nema mesta panici!

Učenici nekoliko odeljenja od trećeg do šestog razreda Osnovne škole „Drinka Pavlović" u Beogradu dobili su nesvakidašnji domaći zadatak: da nacrtaju predsednika Srbije Borisa Tadića ili da mu napišu pismo! Roditelji učenika koji su dobili ovaj zadatak bili su frapirani kada su ih deca upitala: mama, ko je taj Boris Tadić?

Nekoliko vrlo nezadovoljnih roditelja ove dece već ja zvalo školu kako bi protestovalo zbog „političke manipulacije najmlađima". S druge strane, direktorka škole Milena Bićanin odbacuje ove optužbe roditelja i objašnjava da je njihova škola „Drinka Pavlović" samo prihvatila učešće u akciji „Večernjih novosti" (pogledaj okvir), u kojoj deca šalju pisma i crteže poznatima u Srbiji, ali isključivo na dobrovoljnoj bazi.

Majka jednog desetogodišnjeg dečaka koji pohađa četvrti razred kaže da je bila zgranuta kada ju je sin krajem prošle nedelje pitao: „Mama, kako izgleda predsednik Srbije Boris Tadić, ko je on"?

- Na moje pitanje zašto ga to interesuje, sin mi je rekao da je direktorka ušla na njihov čas i rekla im da za domaći zadatak nacrtaju predsednika Tadića ili da mu napišu pismo! Pomislila sam da je možda pogrešio, da nije dobro razumeo, ipak, on je još mali, pa sam pozvala i druge roditelje čija deca idu sa mojim sinom u razred. Zgroženi kao i ja, i oni su mi potvrdili da su i njihova deca dobila isti zadatak - priča nam majka koja je insistirala na anonimnosti jer se plaši da njeno dete ne bude imalo problema u školi.

Ona se pita kako li je samo nekom u školi tako nešto moglo da padne na pamet.

- Moje dete ne gleda „Dnevnik" i vesti da bi znalo ko je predsednik Srbije i kako izgleda, jer gleda crtaće! I zašto bi jedan desetogodišnjak u Srbiji morao da zna ko je Tadić?! Smatram da je ovo čista zloupotreba dece u političke svrhe i verujem da bi se i u Predsedništvu Srbije šlogirali kada bi čuli da deca moraju da crtaju Tadića i pišu mu pismo! Na kraju, pošto moj sin nije ni nacrtao Tadića, rekla sam mu da u pismu napiše: „Na zakletvu Borisu, ja spev'o sam stih" - priča ova majka.

Press je posetio i školu „Drinka Pavlović", a direktorka ove ustanove Milena Bićanin uverava nas da „nema mesta nikakvoj panici" i da roditelji nemaju nikakvog razloga za strah da im deca budu uvučena u „bilo kakvu politizaciju"!

- Ideja da se predsedniku Srbije pošalju pismo i crtež nije moja! I vi ste se stvarno zatrčali ako ste pomislili da ja hoću da veličam predsednika! Znate, ja nisam ni u jednoj stranci! Mi smo dobili poziv od „Večernjih novosti" da učestvujemo u njihovoj akciji, u kojoj deca pišu pisma i(li) crtaju ljude iz javnog života. Prvi je predsednik Srbije, a posle može biti sportista, neki drugi političar, muzičar... - objašnjava Bićaninova.

Direktorka škole kaže da „ne vidi problem" da deca pišu predsedniku, jer je i to „način da se vidi kako razmišljaju, koji su njihovi problemi".

- Evo, dobila sam neke radove. Kada ovo predsednik pročita, verujem da neće moći, a da ne zaplače! Čujte ovo: „Zašto se bavite tim zanimanjem? I vi puno radite kao i moji roditelji. Da li i vi nedostajete vašoj deci, kao što meni nedostaju moji roditelji?" Ili, slušajte ovo pismo: „Ne volim da gledam vesti, ali čuo sam da je pretučen šestogodišnji dečak. Znate li kako se oseća pretučeno dete? Morate da naterate sudove da rade bolje, kako bi odrasli bili dobri prema nama" - čita nam pisma osnovaca Bićanin.

Na naše pitanje da li je ona, ili neko od drugih nastavnika dao deci kao domaći zadatak da napišu pismo ili nacrtaju Tadića, direktorka kaže:

- Bože!!! Svašta vi mene pitate! Crtež i pismo nisu obavezan domaći zadatak i deca neće dobijati ocene za to, niti će biti kažnjena ako ne donesu radove, jer je to na dobrovoljnoj osnovi. I ovo vaše pitanje smatram zlonamernim! Uglavnom, možete vi da pišete šta god hoćete, i onako vas neću čitati - kaže na kraju direktorka škole.

Učenica: Teško sam naslikala nos Tadiću

Po izlasku iz kabineta direktora škole, razgovarali smo i sa nekoliko učenika škole „Drinka Pavlović". Za razliku od direktora, deca nam pričaju da su od nastavnika likovnog u petom razredu dobili zadatak da urade crtež predsednika Tadića.

- Nastavnik likovnog nam je rekao da za domaći do utorka  svi nacrtamo predsednika Tadića. Kada sam rekla mami šta imam za domaći, samo se prekrstila. Imala sam problem da mu nacrtam nos... - priča nam učenica petog razreda.

Njen drugar iz četvrtog razreda dobacuje:

- I nama je učiteljica rekla da za domaći pišemo predsedniku Tadiću ili ga nacrtamo. Ja ne znam šta da mu pišem, pa mi je tata pomogao da ga nacrtam. Čak mu je i pod mišku stavio puno para... - priča ovaj klinac.

Na kraju, u kabinetu predsednika Srbije Borisa Tadića nam je rečeno da nisu upoznati sa akcijom u kojoj deca u osnovnim školama treba da crtaju lik predsednika i da mu napišu pismo.

- Mi nemamo veze sa tom akcijom. Prvi put za tako nešto čujemo i nemamo nikakav komentar - kažu u Predsedništvu Srbije.

„Novosti": Naša ideja je sasvim drugačija

U „Večernjim novostima" Pressu je potvrđeno da je njihova ideja da osnovci pišu pisma i prave crteže predsedniku Srbije Borisu Tadiću, ali i da niko nije tražio da se to zadaje kao domaći zadatak učenicima.

- Naša ideja jeste da napravimo jednu rubriku u našem listu u kome bi deca, isključivo na dobrovoljnoj bazi, slala pisma i svoje crteže poznatim ličnostima Srbije. Tako je prvi na redu predsednik Tadić, a sledeći je Novak Đoković. Ovu našu ideju prihvatilo je nekoliko škola u Beogradu. Naša ideja nije bila da veličamo bilo kakvu vrstu idolopoklonstva, već jednostavno da objavimo šta to naši najmlađi imaju da kažu poznatima o svojim problemima, nadama i željama. A to kako su ovu ideju sproveli sami nastavnici, u to stvarno ne možemo da ulazimo - kažu u „Novostima".

Ministar prosvete nije obavešten

Ministar prosvete Žarko Obradović od Pressa je saznao za odluku direktorke OŠ „Drinka Pavlović" Milene Bićanin da učenici nacrtaju ili napišu pismo predsedniku Borisu Tadiću.

- Verujte, ovu informaciju prvi put čijem od vas! Bilo bi bolje da se direktorka škole pre odluke da se učenici angažuju u takvoj medijskoj akciji obratila nama i konsultovala sa Ministarstvom prosvete. Kad već nije, moraću u ponedeljak da proverim o čemu se radi. Kada budem imao više informacija o tom slučaju, moći ću da dam neki komentar - kaže ministar Obradović.

Trebješanin: Uče decu da budu poltroni

Psiholog Žarko Trebješanin ocenjuje da je akcija u kojoj osnovci crtaju i pišu predsedniku države zaostatak iz prošlosti.

- To mi liči na period kada su đaci ne samo crtali i pisali predsedniku, nego i nosili štafetu Brozu ili izlazili na ulice da pozdrave Miloševića. Ovim je učinjena medveđa usluga i predsedniku Tadiću. A za decu ima toliko drugih inspirativnih tema, kroz koje bi mogla nešto da nauče i iskažu sebe. Nepotrebno je da se đaci politizuju i uče da budu poltroni - kaže Trebješanin.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

И после Тита - Борис
IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 370
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Sad se Sloba prevrce u grobu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Nokia 6220
To mogu otvoreno(ne racunajuci posalice i poredjenja sa slobom i titiom Smile) da kritikuju samo kreteni koji svoje politicke lidere dizu u nebesa i kojima ne sme ni ime da se spomene a kamoli da dete proba da im napise pismo. Ako je vec starija generacija dozvolila da politicari od sebe prave nedodirljivi sloj ljudi to je druga prica, odlicno je sto bar neko decu uci kako treba. Meni se cini  da bez obzira na kontekst mnogima ovde smeta samo pominjanje funkcije a ne imena predsednika Borisa Tadica.
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 370
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
To mogu otvoreno(ne racunajuci posalice i poredjenja sa slobom i titiom Smile) da kritikuju samo kreteni koji svoje politicke lidere dizu u nebesa i kojima ne sme ni ime da se spomene a kamoli da dete proba da im napise pismo. Ako je vec starija generacija dozvolila da politicari od sebe prave nedodirljivi sloj ljudi to je druga prica, odlicno je sto bar neko decu uci kako treba. Meni se cini  da bez obzira na kontekst mnogima ovde smeta samo pominjanje funkcije a ne imena predsednika Borisa Tadica.
Zar za decu u tom uzrastu nema pamatnijih tema od Borisa Tadica.Neznam samo sta je taj covek ucinio za ovu zemlju i ovaj narod tako veliko da bi na njegovom primeru i delu deca trebala da uce
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Диктатор!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Diktatura internacionale, levicari iz DS-a.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Напишимо и ми нешто Тадићу!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
ma ima svega od pisanja patrijarhu do pisanja tadicu nekada pasicu i titu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
druze tito mi ti se kunemo Smile Smile Smile

samo sto je drug tito bio veliki gospodin za ovog sabana Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:18:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.