Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đaci kažnjeni zbog velikog znanja  (Pročitano 634 puta)
19. Maj 2007, 14:09:43
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Promene kriterijuma na takmičenju iz biologije
Đaci kažnjeni zbog velikog znanja
Autor: V. Nedeljković | 18.05.2007 - 09:43

Prvo mesto na republičkom takmičenju iz biologije garantuje srednjoškolcima u Srbiji direktan upis na Biološki fakultet, bez polaganja prijemnog ispita. Ranijih godina, prvo mesto delili su svi učenici koji su imali 95 i više poena (bilo ih je i po 20), drugo oni sa 90 do 95, a treće oni koji su imali od 85 do 90 poena. Ove godine, prvo mesto osvojio je samo učenik koji je prvi na listi i ima 99 poena.

Promena takmičarskih pravila ogorčila je roditelje čija su deca i ove godine pokazala odlične rezultate na republičkom takmičenju iz biologije i koji su u našu redakciju poslali pismo u kojem, između ostalog, stoji: „Godinama se u Srbiji svi žale da mladi talentovani ljudi napuštaju zemlju i odlaze u inostranstvo. Kako da se to ne dešava ako je Ministarstvo prosvete ove godine odlučilo da kazni učesnike republičkog takmičenja iz biologije zbog prevelike uspešnosti? Pošto im se učinilo da suviše veliki broj učenika pokazuje visok nivo znanja, odlučili su da promene sistem nagrađivanja. Godinama unazad prvo mesto na svim takmičenjima (ne samo iz biologije) osvajali su učenici sa osvojenih 95 i više poena.
Roditelji kažu da je decu najviše pogodilo to što je prvo mesto značilo i upis na Biološki fakultet bez polaganja prijemnog ispita, a to je ove godine omogućeno samo jednom učeniku.
U Srpskom biološkom društvu, koje je zaduženo da sastavi testove iz biologije, kao i za organizaciju i sprovođenje takmičenja, kažu da su se samo pridržavali kriterijuma i propozicija iz stručnog uputstva o organizaciji takmičenja i smotri učenika srednjih škola koje je objavilo Ministarstvo prosvete i sporta.
Prof. dr Branka Stevanović, redovni profesor Biološkog fakulteta i član Komisije za organizaciju republičkih takmičenja, kaže da su sve srednje škole na vreme obaveštene o propozicijama i kriterijumima takmičenja.
- Sve primedbe koje su posle takmičenja imali nastavnici, mentori i učenici su uvažene. Niko nije ostao bez objašnjenja. Svi članovi Komisije za prijem žalbi su sedeli do kraja i razmatrali svaki prigovor. Motiv dece da se takmiče iz biologije ne treba da bude samo upis na fakultet bez prijemnog. Prvi motiv treba da im bude ljubav prema biologiji - kaže profesorka Stevanović.

Ministarstvo bez odgovora
U Ministarstvu prosvete i sporta juče nismo uspeli da dobijemo odgovor na pitanje zašto su propozicije za republičko takmičenje promenjene.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Bajno...Eto, još jedan dokaz da su ljudi poput mene izdajnici  Smile MA....ja,ako odem, to neće biti zbog mene, nego zato što mrzim Srbiju.. A spremio sam i par državnih tajni da prodam  Smile
         Negooo, kad smo obrazovanja, juče sam na ispitu dobio još "podrške" da se gubim odavde.

       Znači, bitno je da jedan pobedi. Što bi podsticali znanje, i da takvih ima više?
    Šta će nam to, takvi skotovi se najviše bune protiv vlasti.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Maj 2007, 15:02:11 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.53
Pa cekaj, ako su to mladi i talentovani ja uopste ne sumnjam da ce poloziti prijemni. Naravno, lepo je biti prvi i ako se zbog toga ljute onda ih razumem i podrzavam, ali ako je zbog prijemnog, ne svidja mi se sto su nesigurni u sebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.