Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:49:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Acer 7520G pregrejavanje  (Pročitano 7108 puta)
20. Dec 2010, 01:30:58
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Pozdrav svima,

Već duže vreme imam problem sa mojim Acer 7520 laptopom (Turion 1.8GHz, GeForce 8400M GT),a koliko sam uspeo da vidim nisam jedini.Izgleda da cela serija ima neki defekt. Naime prvo se javio proble sa paljenjem laptopa kad nema baterije,znači samo kad je priključen AC adapter,posle nekoliko puta mora da se skine AC adapter ubaci baterija drži nekoliko sekundi POWER taster i tek onda pokrene OS. To je navodno problem u samom čip setu ploče. Posle 2 godine korišćenja počeo je da greje primetno procesor, tj. dešavalo se da se laptop resetuje tj. nije u stanju da posle boota pokrene Windows, dok je Linux neko vreme mogao.
Primetio sam kasnije da je bio problem u "zapušenom" kuleru procesora pa se stoga previše grejao. Na kraju, preko koji mesec,šlag na tortu, samo me je počastio crnim ekranom, dijagnoza u servisu - crkao grafički čip na video kartici.Zamena samog čipa papreno skupa,međutim može da se nađe nova grafička jeftinije. Ali pre toga reko da pitam da li u slučaju kad "ode" grafički čip na samoj kartici pomaže ono čuveno "pečenje" u rerni kojim su neki uspeli da ožive ovu grafičku?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
pogledaj ovaj video ...nema pecenja u rerni

http://www.youtube.com/watch?v=bnkQNmKauEc
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Zanimljiv video. Ako sam dobro razumeo ovaj HP DV9000 sa snimka ima integrisanu grafiku za razliku od mog laptopa koji ima grafičku koja je promenljiva i samim tim ne mora da se ovako ceo laptop rasklopi u komade.
Zatim nisam siguran da na mojoj grafičkoj nema tih balončića koje čovek sa klipa pominje,jer ako ima ne gine zamena čipa na kartici. Ono što mi se svidelo je deo kad dodaje ručno pravljeni bakarni deo koji bi rešio na duži period problem hlađenja. On nije "pekao" grafičku klasično odvojeno jer nije mogao da je skine pa je morao da je sa sve pločom izoluje i onda zagreje. Zato je ova situacija mnogo teža nego kad nije integrisana kartica,ili ja to nisam dobro skapirao ovog Amera???
« Poslednja izmena: 20. Dec 2010, 03:51:48 od Clint »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Zanimljiv video. Ako sam dobro razumeo ovaj HP DV9000 sa snimka ima integrisanu grafiku za razliku od mog laptopa koji ima grafičku koja je promenljiva i samim tim ne mora da se ovako ceo laptop rasklopi u komade.
Zatim nisam siguran da na mojoj grafičkoj nema tih balončića koje čovek sa klipa pominje,jer ako ima ne gine zamena čipa na kartici. Ono što mi se svidelo je deo kad dodaje ručno pravljeni bakarni deo koji bi rešio na duži period problem hlađenja. On nije "pekao" grafičku klasično odvojeno jer nije mogao da je skine pa je morao da je sa sve pločom izoluje i onda zagreje. Zato je ova situacija mnogo teža nego kad nije integrisana kartica,ili ja to nisam dobro skapirao ovog Amera???

kod tebe je situacija laksa a ne teza ..zato sto je grafa integrisana na plocu tj cip se nalazi na ploci ..zato sto sa tim "vrelim plamenikom" mozes da sjebes nesto ..dok kod tebe ..mozda bi moglo da se izvede "pecenje" grafe... imas na youtube gomilu tutorijala kako se pece graficka ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ja mislim da bi to rijesio 100% sa pecenjem,jer usled nepravilnog hladjenja tj pregrijavanja dolazi do toga da lemovi na kartici"pucaju"(kartica se jako zagrije pa ti se laptop ugasi i ona se brzo ohladi i dodje do...) ali se to moze vidjeti golim okom,a ti ih pecenjem spajas. Smile  Ako je do toga,a moze biti da je jednostavno mrtva i da joj nema popravke Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Pa da to sam i rekao, ovaj lik je zbog integrisane kartice morao sve da povadi kako bi mogao da je zagreje plamenom.Kod mene je dovoljno da se izvadi samo grafika i zagreje nezavisno od laptopa.
U međuvremenu nabavio sam novu grafičku, ali kad mi vrate laptop iz servisa probaću da oživim staru,nemam šta da izgubim, ona ne radi, te ne radi.

Može neki dobar link na youtube (ima ih previše nisam mogao da se odlučim) gde je opisano pečenje GeForce 8400M GT 256MB grafike?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
U principu, misewic i lazar su ti sve potrebno rekli.Koliko sam ja shvatio, ti imas manje-vise klasicnu karticu, ne bi trebalo biti razlike u pecenju nje i desktop kartica. Ja sam "pecenjem" ozivio svoju 8800 GTS. Ne znam za sta si se ti odlucio, za "narodnu" varijantu sa rernom ili ces je prelemiti lemilicom na vruci zrak. Ako budes isao sa rernom, kao sto sam ja  Smile, nema neke mudrosti. Stavis kartu na loptice od alu folije pa na pleh. Stranu sa cipom okrenes ka dole i ostavis je 8-9 min na 200 stepeni.

http://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?f=10&t=24224
http://www.overclock.net/nvidia/730233-8800gts-baking-successful.html
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
"Lemilica na vruć zrak" -to bi bilo šta, ne znam kako se zove kod nas ta alatka,mi deluje kao dosta ozbiljnije rešenje nego da karticu pečem u rerni.Mada kapiram da oboje imaju isti efekat. Samo mislim da to nije trajno rešenje, da će to da radi tako samo neko vreme i onda opet crni ekran. Kako rešiti to pregrevanje? Stavljanjem dodatnog aktivnog,pasivnog hlađenja. Video sam da lik sa gornjeg videa predlaže stavljanje nekog improvizovanog bakarnog parčeta koje bi išlo na sam čip,a ispod postojećeg hladnjaka i samim tim spustilo temperaturu za nekih 10-tak stepeni. Je l probao neko tako nešto?

P.S. Da li stavljanjem nove termalne paste,dodatnim čišćenjem (ne znam samo čega) video sam samo kuler za procesor uspeo da donekle smanjim temperaturu na procesoru i grafici?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
"Lemilica na vruć zrak" -to bi bilo šta, ne znam kako se zove kod nas ta alatka,mi deluje kao dosta ozbiljnije rešenje nego da karticu pečem u rerni.Mada kapiram da oboje imaju isti efekat. Samo mislim da to nije trajno rešenje, da će to da radi tako samo neko vreme i onda opet crni ekran. Kako rešiti to pregrevanje? Stavljanjem dodatnog aktivnog,pasivnog hlađenja. Video sam da lik sa gornjeg videa predlaže stavljanje nekog improvizovanog bakarnog parčeta koje bi išlo na sam čip,a ispod postojećeg hladnjaka i samim tim spustilo temperaturu za nekih 10-tak stepeni. Je l probao neko tako nešto?

P.S. Da li stavljanjem nove termalne paste,dodatnim čišćenjem (ne znam samo čega) video sam samo kuler za procesor uspeo da donekle smanjim temperaturu na procesoru i grafici?

taj bakar koriste samo na hp zato sto je jedan "pajp" u pitanju ..kapiras i dosta slabo hladi ...e sada kod tebe je graficka odvojena..lepo ti uzmi i kupi ili napravi posle dodatno postolje za laptop ...a ta lemilica na vruc zrak ..nju imaju serviseri mobilnih telefona ...ali varijanta za pecenje je super..jer ozivljava graficke karte...jedino ako nije bas bas riknula ..e onda ...kupi drugu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
"Lemilica na vruć zrak" -to bi bilo šta, ne znam kako se zove kod nas ta alatka,mi deluje kao dosta ozbiljnije rešenje nego da karticu pečem u rerni.Mada kapiram da oboje imaju isti efekat. Samo mislim da to nije trajno rešenje, da će to da radi tako samo neko vreme i onda opet crni ekran. Kako rešiti to pregrevanje? Stavljanjem dodatnog aktivnog,pasivnog hlađenja. Video sam da lik sa gornjeg videa predlaže stavljanje nekog improvizovanog bakarnog parčeta koje bi išlo na sam čip,a ispod postojećeg hladnjaka i samim tim spustilo temperaturu za nekih 10-tak stepeni. Je l probao neko tako nešto?

P.S. Da li stavljanjem nove termalne paste,dodatnim čišćenjem (ne znam samo čega) video sam samo kuler za procesor uspeo da donekle smanjim temperaturu na procesoru i grafici?

taj bakar koriste samo na hp zato sto je jedan "pajp" u pitanju ..kapiras i dosta slabo hladi ...e sada kod tebe je graficka odvojena..lepo ti uzmi i kupi ili napravi posle dodatno postolje za laptop ...a ta lemilica na vruc zrak ..nju imaju serviseri mobilnih telefona ...ali varijanta za pecenje je super..jer ozivljava graficke karte...jedino ako nije bas bas riknula ..e onda ...kupi drugu  Smile
Jbt ja imam jednu al sa njom ne bi smijo "peci" karticu jer grije...Minimum je 300c( mislim da je to prejako za karticu) a maximum 600c
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:49:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.