Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:10:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Access baza - Klasicna otpremnica  (Pročitano 9639 puta)
18. Dec 2008, 11:05:06
Ucesnik diskusija


WhyMeDo

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 122
Zastava Нови Сад
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy
Kako da napravim najobicniju otpremnicu za razlicite kupce i razlicite proizvode
IP sačuvana
social share
Lemi The King
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Nepoznat
Browser
Nokia7610 2.0
mob
SonyEricsson Xperia mini
...ma ipak cu pitati pa kud puklo... kakve veze imaju baze sa otpremnicama?Mozes li malo pojasniti svoje pitanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Ima veze, cuva se u bazi i povlaci npr. artikle iz baze. Kreiraj tabele, otpremnica, roba, i kupac (ovo je samo banalan primjer), sad je bitno da ih povezes tako sto ces odredditi primarne kljuceve za svaku tabelu i napraviti odgovarajucu formu koja ce ti kreirati otpremnicu. Mozes kotistiti SQl upite, zavisi koliko poznajes Access
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Javi mi se na PP, mogu ti poslati neku od postojecih "bazica" pa ako se malo potrudis i malo naucis mozes ih modifikovati ili napraviti nesto svoje na osnovu toga.

Poz.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7
Kako da napravim najobicniju otpremnicu za razlicite kupce i razlicite proizvode

Prvo ne mozes da napravis najobicniju otpremnicu .Vec moras da napravis projekat na papiru.

Pod pretpostavkom da to funkcionise ovako:

Tabela Artikli , pa tabela Dobavljaci/Kupci pa tabela Ulazna faktura pa tabela Izlazna faktura.

Napravi ih i dodeli primarne kljuceve, ako poznajesslicne sisteme znaces da Ulazna Faktura i Izlazna Faktura su pomocne, ubacices Kljuceve iz Artikla,Dobavljaca, dodaces datum,cena,PDV,...bl abla bla itd ..mislim sta ti treba.
Onda  ces ces postaviti Odnose  izmedju tabela sa tacno definisanim poljima koja se ponavljaju ili ne.Odnos bi trebao da bude 1:N, N:N , N:1 ......pretpostavljam da si barem upoznat.
Posle pravis ulazne forme, ili ako poznajes neki programski jezik radis na programu i vezujes za bazu.
Na kraju napravis Reporte(Izvestaje) i eto ti "najobicnija otpremnica" ......sto ce reci da moras bar da posedujes visi nivo znanja u ACCESS-u ...i radu sa bazama.

...ma ipak cu pitati pa kud puklo... kakve veze imaju baze sa otpremnicama?Mozes li malo pojasniti svoje pitanje

Bolje da nisi .....imaju sve veze i samo sa bazama se takvi programi prave !!
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Nepoznat
Browser
Nokia7610 2.0
mob
SonyEricsson Xperia mini
Sto ja sam se sad kao izblamirao... Svi danas moramo poznavati baze podataka... Hoce li to biti novi bukvar mozda?Dobro nije bitno necu da se petljam u to
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7
Sto ja sam se sad kao izblamirao... Svi danas moramo poznavati baze podataka... Hoce li to biti novi bukvar mozda?Dobro nije bitno necu da se petljam u to

To ti je kao da je neko pitao u cemu da obradim fotografiju i neko predlozi Photoshop.
A ti onda kazes:

..ma ipak cu pitati pa kud puklo... kakve veze ima Photoshop sa obradom fotografija?Mozes li malo pojasniti svoje pitanje

Ali Ok ...u pravu si ...nije sve za svakoga i dobro je pitati  Smile

IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Nepoznat
Browser
Nokia7610 2.0
mob
SonyEricsson Xperia mini
E pa nije bas tako bilo... Nismo se sporazumijeli nikako... Ja sam pitao kakve veze ima "otpremnica" ona the otpremnica sa bazom podataka pritom nisam spominjao access ili bilo sta drugo... Jel kontas sad na koju sam otpremnicu mislio?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7
Ne kontam .....mada nije bitno.

Moderatori brisite off please !
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2170
Zastava Banja Luka
OS
Nepoznat
Browser
Nokia7610 2.0
mob
SonyEricsson Xperia mini
E 'bemu mater da ti nacrtam... Znaci dodje meni sef moras dostaviti monitor od 17 inca jednoj firmi  i da mi "otpremnicu" znaci upise na vec template koji je napravljen u word-u "monitor x 17 inca" jel ti sad jasno? Ja se stvarno izvinjavam sto sam otisao u off necu vise obecavam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:10:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.