Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Academy Award for Best Foreign Language Film 2011  (Pročitano 24141 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation


Dogtooth(Ocnjak) http://www.imdb.com/title/tt1379182/


Ово је грчки представник на овом такмичењу и већ неко време седим и размишљам како и шта паметно да кажем како бих вам га дочарао и приближио а да не испадне да је филм лош јер он то стварно није,чак штавише одличан је,међутим јако је специфичан.

Поптпуно атипична прича,сценарио,откачени дијалози,скроз ненормални глумци.

Наиме,радња је смештена унутар једне наизглед обичне породице,отац,мајка,2 ћерке и син,е сад,главна ствар: Они живе на удаљеном и изолованом имању,одсечени од света,деца се не школоју,немају контакт са спољашњим свето,једини који ради је отак који ради у фабрици. Отац и мајка су децу васпитавали тако да не смеју да напусте двориште све док им не испадне очњак(зуб) а ауто се сме возити тек од тренутка кад нови израсте  Smile а уколико напусте двориште пре тога,убиће их чудовиште тј мачка  Smile Smile
Једина особа коју виђају деца је жена која ради код оца у фабрици и коју он повремено доводи у кућу како би син задовољио своје физилошке потребе.
Ето,то је радња филма  Smile

Ето,знао сам да не могу ово да боље дочарам,али овај филм мора да се одгледа. Овај филм је ремек дело,пружа нешто што се јако ретко виђа,нешто што не можете заборавити доста дуго,иако је јако спор и готово ништа се посебно не дешава ја сам уживао у сваком дијалогу,сцени,некој поптпуно лудој идеј,рецимо две ћерке се играју тако што у исто време удахну анестетик и која се прва пробуди,победила је. Генијално!!
Међутим овај фим није комедија,није ни драма,ни хорор ни трагедија...откуд знам,преовладава црни хумор,сатира...

Једино у филму што ми је сметало су неке морбидне сцене пред крај које можда и нису требале да се сниме али овај филм је толико посебан и специфичан да је можда и боље што су ту за комплетан доживљај.

Ово је јако смео и храбар филм и рекао бих да није искључено да је измишљен јер нажалост оваквих породица негде у свету стварно и има. Ово је прави карневалски филм и као такав заслужује награду,међутим мислим да је на такмичењу за Оскара залутао,само из разлога што није комерцијалан и Оскаровској публици се неће свидети.

Овај филм неће узети Оскара сигурно али је ремек дело и ја сам срећам што се овакви филмови још увек праве. Нешто најближе правом ремек делу...

ето толико,превод за овај филм постоји,уживајте....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Gledao sam ovaj grcki jos ranije.Sta im je to kandidat za oskara  Smile Mislim film je ok al za tu manifestaciju nije definitivo.Inace nisi napisao da u filmu ima scena realnog sexa i da je u kategoriji 18+  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation



Aftershock(Tangshan dadizhen) http://www.imdb.com/title/tt1393746/




Што би Џукси рекао ''Warning! Oscar material detected!''....Кинези су решили ове године да узму Оскара. Не знам да ли је филм рађен по истинитој причи(вероватно) али говори о земљотресу у Тангшану 1976. када је цео град смрављен са земљом и када је погинуло 240 000 људи. Прича о трагедији енормних размера и описује породицу у којој жена остаје без мужа и ћерке и са обогаљеним сином,али пошто је морала да бира кога да спасе(сина или ћерку) цео свој живот живи под теретом кривице. Оно што није знала јесте да јој је ћерка пуком срећом преживела....
Радња се протеже од периода земљотреса 1976. до 2008. године...

Бриљантан филм!! Иако траје 2 сата и 15мин ја сам остао прикован за монитор,нисам трепнуо. Брдо кинте се скркало у овај филм да би се направило нешто овакво и исплатиће им се дефинитивно. Почев од самих ефеката земљотреса,продукције,режије....све је врхунски! Намерно нисам нагласио глуму која је тема за себе. Овако тежак и специфичан филм треба одглумити и изнети,а ови људи или су стварно луди или су најбољи глумци на планети па су овако могли да одглуме. Не знам да ли може боље од овога....
Одгледао сам и превише фимова са тешким и претешким темама,трагедија итд,обожавам такве филмове јер само у таквим филмовима глумци показују праву вредност и иако нисам неки плачљивко,на крају овог филма су ми очи биле пуне суза.
Имао сам ту срећу па сам у последње време стварно одгледао неколино врхунских филмова и како сам који гледао писао сам да је то најбољи ове године који сам погледао,па сам почео и да смарам са тим,али мораћу још једном. Дакле ово је најбољи филм који сам одгледао ове године!

Иако сам гледање филма завршио негде око 4 ујутру,дуго после тога сам остао будан,у шоку,разбуђен утиском који је овај филм оставио на мене.
Дајте овом филму награду па да се разилазимо и не трошимо време. Нисам гледао остале филмове али стварно не видим какав филм може да се сними и да буде бољи и однесе награду. По мом мишљењу...


ОСКАР


Усрећите себе и одгледајте овај филм,знаћете о чему причам....


« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 12:10:03 od malkin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Gledao sam ovaj grcki jos ranije.Sta im je to kandidat za oskara  Smile Mislim film je ok al za tu manifestaciju nije definitivo.Inace nisi napisao da u filmu ima scena realnog sexa i da je u kategoriji 18+  Smile

Ako je ovo najbolje što Grčka kinematografija može da pošalje onda im nema spasa.I ja sam ga gledao pre par meseci i mogu da napišem da u filmu jedna glupost drugu stiže.Mogu da pitam isto što i Vasabi : Što ne napisa da film ima oznaku +18 i što ne spomenu incest.U svakom slučaju Kynodontas nije film ne za Oskara već za bilo koju preporuku.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1683
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Film je uredu . Fino su pokazali kakvih budala ima poput Fritzla i baš radi takvih bolesnika , dok ja ovo pišem , mnoga djeca nemaju kontakta sa vanjskim svijetom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Film je uredu . Fino su pokazali kakvih budala ima poput Fritzla i baš radi takvih bolesnika , dok ja ovo pišem , mnoga djeca nemaju kontakta sa vanjskim svijetom.
Vala bas  Smile
Zoki brate  Smile Pozz  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 06. Dec 2010, 19:36:22
Gledao sam ovaj grcki jos ranije.Sta im je to kandidat za oskara  Smile Mislim film je ok al za tu manifestaciju nije definitivo.Inace nisi napisao da u filmu ima scena realnog sexa i da je u kategoriji 18+  Smile

Ako je ovo najbolje što Grčka kinematografija može da pošalje onda im nema spasa.I ja sam ga gledao pre par meseci i mogu da napišem da u filmu jedna glupost drugu stiže.Mogu da pitam isto što i Vasabi : Što ne napisa da film ima oznaku +18 i što ne spomenu incest.U svakom slučaju Kynodontas nije film ne za Oskara već za bilo koju preporuku.

Ја можда имам откачени укус за филмове али мени се овај филм свидео,а баш ово што је и Смајке рекао а и ја сам нагласио,оваквих породица има негде у свету,нажалост...

А што се тиче 18+ сцена и инцеста,написах ''Једино у филму што ми је сметало су неке морбидне сцене пред крај које можда и нису требале да се сниме али овај филм је толико посебан и специфичан да је можда и боље што су ту за комплетан доживљај. '' Намерно сам рекао морбидне,бирао сам речи јер да сам написао инцест нико не би имао жељу да га погледа,а с обзиром да се мени филм свидео и да сам га препоручио не би ваљало да одбојно пишем о њему.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
  Nikad ne raspravljam o nečijem ukusu a ni o humoru.Nekad se zabrinem kad se setim šta se sve meni sviđa i šta je samo meni smešno ali ovde nije reč o tome već o nizu nelogičnosti koje ovaj film nudi i koje jedna drugu stižu od početka do kraja.Iako sam gledao film pre par meseci još uvek se sećam nekih detalja koji mogu da odvoje umetnički film od poze ili umetničarenja.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Апсолутно поштујем твоје а и мишљење осталих људи и драги ми је што нам се укуси разликују и што имамо ту срећу да можемо квалитетно и да разменимо мишљења.
Драго ми је што се полако људи прикључују овој теми и волео бих када бисте одгледали и ове о којима сам писао и о којима ћу тек писати...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
  Zaboravio sam da spomenem scene pedofilije,ipak je prošlo par meseci od gledanja a pamćenje je kvarljiva roba.Tema filma kao tema uopšte nije nova ali je način da se oživi i prenese katastrofalan.


Citat
Драго ми је што се полако људи прикључују овој теми и волео бих када бисте одгледали и ове о којима сам писао и о којима ћу тек писати

  Slučajno sam video o kom je filmu reč kao što je slučajnost to što sam danas popodne skinuo ovaj kineski film koji ću sa zadovoljstvom odgledati.Bilo bi inače lepo da se napiše ima li za film naš prevod ili ne,nekad ja tako radim.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.