Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:40:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: A single shot to stop the M1A1 Abrams MBT!  (Pročitano 8636 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Definitivno pancirno zrno 12.7 iz snajpera - ali ga je prokenjalo svaka cast - mada mislim da je polovina putanje nasminkana - 50% ajde da prihvatim ali ostalo mogu samo da se nasmejem

mada bi bilo dobro imati scale na slici da se vidi precnik ulazne rupe - onaj konus na ulazu lici na kumulativno dejstvo ali nema tragova topljenja metala oko rupe
« Poslednja izmena: 11. Avg 2006, 06:45:08 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
oklop abramsa je debeo ekviv 400mm na bokovima. protivoklopno zrno od 20-30 mm napravljeno od osiromashenog uranijuma ne probija vishe od 100 mm (topovi na oklopnim transporterima). dakle kao shto rekoh ovo je penetrator , najverovatnije od volframa (mozda od celika) jer nije doshlo do pozara kao u sluchaju uranijuma . dakle neki sovjetski top od 125 mm.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 
negdje sam pročitao kako je i sama američka armija kazala kako je ovo djelo "RPG-7V grenade launcher"........tako da šta se sa moje strane tiče ova je priča završena............. Smile

P.S. ovo je staro oko godinu dana.......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Mislim da bi potkalibarni projektil od 125mm. naneo mnogo vecu stetu nego sto je prikazano na slici. Licno sam se uverio da mitraljez NSV na tenku M-84 koji koristi municiju 12,7 DSHK, moze pancirnim zrnom da probije bocni oklop naseg BVP M-80 na daljini od 500m. Naravno da je taj oklop mnogo slabiji nego na Abramsu, ali mislim da nije tanji od 20mm. Da li si siguran da Abrams ima na boku tela tenka oklop od 400mm.?
« Poslednja izmena: 11. Avg 2006, 15:02:34 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
PA postoji strasno mnogo promenljivih a prva nepoznata je bas to - debljina oklopa na mestu proboja. Ono sto je sumnjivo je da se na jednoj slici vidi probojna rupa pored jednog od hex vijaka koji ne moze da bude veci od M20 a rupa je manja od glave vijka. Bilo koja kumulativna glava bi unutra napravila haos. a ne bi ostavljala rupu sa rupom od kojih ni jedna nije veca od 20mm. Znaci zrno mora da ima veliku kineticku energiju i da je od materijala velike tvrdoce - volfram je moguca varijanta ali kalibar ne moze da bude vise od 20mm.

Oklop koji je probijen je odmah iznad gusenice - lici kao deo koji je zasticen pancirnom gumom - ne mogu da kazem da znam mnogo o tenkovskim oklopima da bi sudio o tacnosti moje teorije ali znam da bilo koje puscano zrno ne moze da prodje kroz sve ono sto su oni tvdili.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
U tom delu je homogeni oklop i nije tezak za probijanje. A sto se tice debljine oklopa od 400 milimetara- sinko moj pa bocni pojas Bizmarka je imao oko 500 milimetara.... ovo je tenk. Cak ni cuveni Maus nije imao toliki oklop pogotovo na bokovima. Da je udarac bio u drugi deo, gde je sendvic oklop onda bi bilo malo teze da bi probilo.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 35
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
125 mm ? Ma dalekodometne puske sa naj vecom probojnom moci , sa troslojnim zrnom , oblozenim titanijum nitratom cuda cine , prolaze cak i kroz zid , kroz punu ciglu , ali ovo , ovo ne bi mogao da uradi cak ni takav metak , mada se cesto desi da se pri izradi ploca za tenk pomesaju babe i zabe i temperature ui legure pa naprave gresku , ali malo je i to neverovatno da se ovde desilo , mozda neki jako lud geler pravilnog oblika... ne znam , ali nikakav top ovo nije utradio , rpg zna da napravi tako malu rupu i udje , ali on gotovo uvek ulubi oklop oko probojne tacke , a to ovde nije slucaj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
evo ovako - na m1a1 abramsu debljina bochnog oklopa je ekvivalentno veca od 400 mm na kupoli a na trupu je oko 300 mm. ovo naravno vazi za kinetichke projektile ,a za kumulativne je vishe. protivoklopna zrna od 30mm od osiromashenog uranijuma probijaju negde oko 100mm celika pa ocigledno da ovo nije nikakva snajperska , pa ni protivoklopna pushka kao iz ww2.
zashto nije veca shteta? pretpostavljam da je ovo penetrator od chelika ,jer su tu municiju sovjeti izvezli iraku (volframska municija je doshla kasnije). ti penetratori imaju veliku pochetnu brzinu jer su relativno laki , ali kasnije brzo uspore. u nekim sluchajevima se desi da se takav penetrator prelomi pri udaru i unutra udje samo vrh .

p.s. inache dragi moj pilote prednji oklop abramsa je ekvivalentan oko 800mm celika , a kod m1a2 i vishe od metar chelika. bochni oklop bizmaraka je bio  par santimetara ,jedino su topovske kule bile oklopljene neshto vishe (preko 10 incha -mrzi me da trazim po sajtovima sad) . tenkovi su josh od doba tigra bolje oklopljeni nego bojni brodovi.evo ti podaci za prednji oklop abramsa ,ako nadjem poslacu i za bochni:

M1A1 Abrams MBT - Estimated Armor Protection Levels (2002)
M1A1HC, M1A1HA, M1A1D    Against Kinetic Energy
(in mm of RHAe)    Against Chemical Energy
(in mm of RHAe)
Turret    800 - 900    1,320 - 1,620
Glacis    560 - 590    510 - 1,050
Lower Front Hull    580 - 650    800 - 970
RHAe = Rolled Homogeneous Armor Equivalent; an equivalent RHA thickness of a given armor type against a given armor piercing ammunition or missile (i.e. Kinetic Energy penetrators, like APFSDS DU long-rod penetrators or Chemical Energy projectiles, like HEAT ammunition and ATGM's). Modern composite (Chobham) armor may be several times more efficient against Chemical Energy than RHA of the same thickness.
Source: Tank Protection Levels web site.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ekvivalent je jedno i misli se na debljinu livenog celika. Podaci za Bizmark  nam se razlikuju. Bez obzira na sve to misli na opomenu koku sam ti javno uputio!!!
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
da li ti mislish na armor belt - pojas oko trupa broda koji definitivno ni na jednom bojnom brodu nije bio deblji od par santimetara ili na oklop oko topovskih tureta koji je npr na yamatu bio s prednje strane oko 800 mm.
shto se tiche tenkova -ja nigde nisam napisao da je tenkovski oklop stvarno debeo skoro metar chelika (to bi bilo suludo),nego da je ekvivalentan tome. mislim da su svi ovde dovoljno upoznati sa tenkovima da to znaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:40:41
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.