Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: A sad i zvanično priznanje - društvene mreže kao Veliki brat  (Pročitano 11887 puta)
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
mob
Nokia 6630, valjda
Relno ceo sistem pracenja navika stanovnishtva je ciljno reklamiranje i informacije o politichkoj volji neke nacije...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
E,sad... I ti i ja znamo da u 90% slučajeva od toga nema ništa.

Uostalom,sad je takvo vreme da ti dok uopšte prikupiš dokaze,već si poznat širom sveta,a onda ti džaba sve.

Ako ti neces sam sebe da zastitis, ko ce?

Ako bi se trazila verifikacija svake fotografije, teksta ili informacije koja se nalazi na interentu, onda bi se izgubio svaki smisao ljudske komunikacije, posebno brze kao sto je www.

Zastita licnih podataka je jedan divni dvosekli mac, jer uvodjenje cvrsce kontrole informacija dovodi do krsenja jednog drugog prava, a to je pravo slobode govora. Drugim recima, zakonodavac u tim situacijama meri sta je teza povreda - povreda prava privatnost jednog lica ili uskracivanje prava svima ostalima?
Posto je u ovom slucaju pravo pojednicu da se zastiti kroz razne krivicne sporove od klevete do nedozvoljenog postavljanja licnih podataka (i fotografija)... Znaci, ovde je odgovornost iskljucivo na pojedincu, jer je interes zajednice iznad interesa pojedinca, sta vise.. i njegov interes je zasticen u svim ostalim slucajevima.

Dalje, na svakom ozbiljnom sajtu, posebno onima koji su oznaceni kao drustvene mreze, postoje Uslovi koriscenja i Politika privatnosti. Uslov za uclanjenje je prihvatanje tih pravila. To sto ih neko ne cita, ne znaci da nije upoznat i da se na njega ta pravila ne primenjuju. To je isti slucaj kao sa onim kreditima - tebe je mrzelo da proveris ugovor, sine... ti si ga prihvatio i sada moras da ga izvrsis... Nema mrdanja...
Ima tu jedna divna recenica: Ignorantia juris non excusat (Nepoznavanje zakona ne opravdava)
Drugim recima, zakon postoji nezavisno od tebe... i tvoja je obaveza da mu se povinujes i odgovaras u slucaju preksaja.

Znaci, sve se ovde svodi samo i isljucivo na licnu (ne)odgovornost.

Svako, ali svako ako zeli moze da filtrira sadrzaj svojih poruka ili da preduzme odgovarajuce zakonske postupke u slucaju da neko drugi ugrozava njegova prava. Sta vise, gomila tih prava se stite po sluzbenoj duznosti.

Ako to ne uradi... onda... ehej... sam si kriv....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Nokia 3510
Ма све је то бацање пара узауд. Ко да нико од нас не зна скривене мисли и жеље сваког од нас. Smile
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Ja sam samo postovao vest,dakle sad napokon imamo i zvanično priznanje čoveka koji radi za jedan takav sistem.

Čisto da ne bude posle zli zatucani Srbi i njihove teorije zavere ili pak ''a što mi niste rekli''.

Pa nek sad svako radi i misli šta hoće. Uostalom... videćemo za 3 godine ko je bio u pravu. Smiley




@PersonaGrata - pozdrav,druže.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Safari 536.26.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa ne treba ti vest, dovoljno je da uzmes bilo koji zakon ili da procitas Uslove koriscenja i Politiku privatnosti FB... To je odavno poznato Smiley

« Poslednja izmena: 13. Feb 2013, 13:43:10 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
I ti i Stanislav opet mašite poentu...

Al,dobro,nebitno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Marko

Covek koji ne vidi resetke na svom kavezu, nece ni pokusavati da pobegne. Ako ti coveka ubedis da M O R A da zivi na dug, za koji on veruje da je otplativ (a nije), pa tu istu metodu ispiranja mozga primenis na gotovo sve sfere ljudske delatnosti, jasno je da se radi o eksploataciji i manipulaciji. Ja nisam nikakav humanista, borac za ljudska prava i slicno....smatram da svako treba da podje od sebe i da promeni i unapredi sebe, naravno uz pomoc drugih ljudi, ali sam ubedjen da sve ovo moze dosta bolje da se odradi!

Pre svega, da li se ti i ja slazemo da "nesto smrdi"?

Konkretno u ovom slucaju verujem da, sa Fejsbukom ili bez, nisi toliko bitan da bi te neko pratio gde se nalazis. Nemoj da te to uvredi, to isto mislim i za sebe.


Da nije nas, ovakvih kakvi jesmo, ne bi bilo ni "njih". Licno, ne verujem u podele medju ljudima ("mi" i "oni"), to ne vodi nikuda, ali ako vec pricamo o ovoj temi...

Ok, ako niko nije bitan, u cemu je onda problem? Zasto se uopste potezu ovakve teme?

Uopste nije poenta da se bilo ko nadzire na ovaj nacin, vec da se ljudi dresiraju da se sami medjusobno kontrolisu! Kada napravis blokadu sam sebi u glavi, ti si vrlo dobra ovcica! Uopste nije problem u fejsbuku, niti u nekakavoj "kontroli", vec u protoku informacija....

Fejsbuk je vlasnistvo Ruperta Murdoka. Kada se dizu "revolucije" preko fejsa, onda je fejsbuk ok, to je klasicna manipulacija opravdanim nezadovoljstvom ljudi. Kanalisanje bunta, e to je kontrola!! Fejsbuk nikad nije ni zamisljen tako, da ljudi tarze "prijatelje" na taj nacin.

Znas sta je, npr, zanimljivo, ako pricamo i internetu, u toj prici oko kontrole informacija? Sve velike kompanije, koje su sada "dusom i srcem" protiv piraterije (ACTA i slicno) su podrzavale razvoj softvera (tipa Torent, Lajnvajr i slicno), pa ga potom prodavale. A sad traze zabrane : )) Slucajno?



Citat
To nisu klisei, da si procitao bilo koju knjigu o obrazovanju znao bi da je njegova funkcija takodje i osposobljavanje za samoobrazovanje.

Samo malo... kako znas da nisam? To sto ti pricas, slicnu pricu vrte i ekonomisti, kazu "Ne mozes da pricas o ekonomiji, ako nisi ekonomista" ...hmmm, pa ja uzeo i procitao neke njihove knjige i shvatio da odgovora na probleme ekonomije tamo nema! U svetu je najvise ekonomista, a ekonomija u sve goroj situaciji. Ja ne omalovazavam nikog, govorim o realnosti.


Citat
Naravno, evo onaj lik sto je izmislio penicilin, Aleksandar Fleming, dakako je bio bez skole.
I ti i ja vrlo dobro znamo  koliko gresis, nema svrhe da se bavimo dublje ovim, izuzetak ne potvrdjuje pravilo. Ajnstajn je izbacen iz skole, a do 4. godine su mislili da je ometen u razvoju.


Citat
Svaka skola. Osim formalnog obrazovanja skola te nauci i to da ne trebas biti tup i da trebas da se usavrsavas posle iste.
Opet klisei.

Svaka? Ja sam sokiran....Mozda nismo delili isti obrazovni program? Da li si proverio, da li se na ekonomskom fakultetu obradjuje tema o regulaciji novca? Ne! Zato sam rekao da iznosis klisee. Dalje, koja skola te uci da problem resavas u korenu? Da odes na tanku liniju, koju pratis, koja vodi do zarista problema?

Sam po sebi, sistem (pre svega ekonomski) je prevarantski, bazira se na neznanju. S tim u vezi, ne mozemo govoriti o kvalitetnom obrazovanju i onom koji podstice kritiku.

Naveo sam primer kako su mene ucili, bukvalno je tako bilo: "Nemojte da pokusavate bilo sta, sto ne donosi novcani profit". Gde je tu forsiranje kritickog misljenja? O drugim stvarima da ne pricam....



Slagvort
Citat
Poenta je da nema nekih glavnih ljudi u "sistemu

Zapitaj sebe jedno vrlo jednostavno pitanje: Kome drzave duguju? Da li stvarno mislis da moc vremenom nema tendenciju da se centralizuje (naravno, sa namerom)?
1% ljudi poseduje 40% materijalnog bogatstva : ) Ako je novac merilo necije slobode (a jeste), ne moram pisati sta to znaci.
Svi smo ravnopravni, ali su neki ravnopravniji od drugih : )
Onaj ko ima kontrolu nad tokovima novca, svakako ima kontrolu nad centrima moci. Naravno da se nista ne desava slucajno, samim tim, mislim da je pitanje

Npr, na netu (wikipedia) se moze lako proveriti da su ministri ekonomije Grcke, u zadnjih 9 godina clanovi Bilderberg grupe, kao i premijeri Italije i Grcke i mnogi drugi "sa vrha" (Karl Bilt, Angela Merkel, Mario Monti itd), da su tesno povezani sa npr bankom Goldman Saks : )) Nista necu da sugerisem, samo kazem. Takodje, ne zelim da zagovaram teoriju da su svi clanovi nekih "tajnih"  drustava po pravilu tu da bi sprovodili necije planove, ima tu svakako ljudi sa casnim namerama, ali, to je tipicni korporacijski model, vertikalna hijerarhija, slusa se vrh.....

Citat
Pa pricao je Milovan Maric koji je upoznavao nekoliko CIA sefova da su bili iznenadjujuce obicni ljudi

Zasigurno mu na celu nece pisati "Ja sam taj i taj". Psihopate/sociopate su vrlo harizmaticni i zabavni ljudi, do odredjenog trenutka...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Pa ja znam nekoliko ljudi iz recimo opstine jednog manje mjesta.

Jesu lopovcici, ali nesto i urade, sposobni su. Nisu dzaba tu.. isti je to kurac.

Ajd u moci postoji "gvozdeni zakon oligarhije" tj tendencija da se u svakom sistemu moc centralizuje na manji broj pojedinaca.

Tu pricu oko moci donekle i razumijem.

--

Al obrazovanje postoji i recimo muzicko.. postoji mozda 2% neobrazovanih -samoobrazovanih muzicara -
tipa Hendrix, Pink Floyd..

Ostali kao npr Steve Vai, Joe Satriani jednako genijlni su se morali odvaaaliti od ucenje klasicnog obrazovanja "the system"..

Gluma isto.. mozda ima Micko Ljubicic koji nema akademiju a kida i slicno. A ostali su morali trpit sistem.

--

Problem  je sto ti nameces svoje internet stavove, doduse inteligentne u tudje oblasti.. van konteksta.

Meni objasnjavas sta je bolest zavisnosti, i da je vezana uglavnom za dopamin/serotonin.. los emotivni status, traume u djetinstvu.

Sve je to ok.. kazem pametan jesi al ako mislis da imas sposobnost da svaris i ekonomiju i medicinu i politiku bolje od nas koji idemo na istoimene fakultete, onda ti ja mogu biti samo budala ako slusam indoktrinacije 6 godina.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
HTC One
Tviter je zakon, 160 karaktera da lepo izneses sustinu. Romane uzimam iz biblioteke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
I ti i Stanislav opet mašite poentu...

Al,dobro,nebitno.

Jock, nego tebi ne odgovara da cujes - "Sami ste krivi" Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.