Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:10:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: A.C.A.B  (Pročitano 2010 puta)
12. Dec 2006, 15:14:44
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
 Smile  Smile
 Smile

U SUBOTU u BEOGRADU U KLUBU "PLANET BIGZ" JE
NA KRVAV NAČIN "OBELEŽEN" DAN LJUDSKIH PRAVA


U noći između 09. i 10. 12.2006. godine u klubu "Planet Bigz" na sedmom spratu zgrade Bigz-a održana je muzička manifestacija za ljubitelje elektronske muzike. Žurka je sve do 5 sati ujutro prošla u redu. U 500 upala je interventna jedinica milicije i podsetila nas na događaje pre petog oktobra.
Deo ljudi se uputio prema garderobi a deo je ostao u nadi da će žurka produžiti bar još malo.
Sve ih je nespremne dočekala ekipa interventne milicije.
Bez ikakvog objašnjenja upali su u masu u počeli da batinaju. Nisu nikoga ništa pitali niti legitimisali. U opštoj panici ljudi su se u strahu masovno uputili prema izlazu. Mislili su da će pobeći nad kišom pendreka. Scena je bila neverovatna. Nijedan horor film ne može dovoljno da je opiše. Ljudi su vrištali, plakali, zapomagali, krvi svuda okolo. Bilo je tu dosta mladih devojaka koje su bile plave i krvave od pendreka. Udarci su pljuštali sa svih strana: u glavu, stomak, po leđima, preponama. Tukli su bez pitanja gde su stigli. Bacali su ljude niz stepenice.
Obratili smo se sredstvima informisanja ali iz nama nepoznatih razloga o ovom incidentu se ćuti. Ponovo se sve zataškava. Oni koji zataškavaju verovatno znaju razlog. Voleli bi da i nama kažu pa da znamo zašto smo dobili batine? Zašto je gomila mladih ljudi osakaćena?

Nadamo se da će bar neko pokušati da dobije izjave od urgentnih centara ili bolnica koji su primili prebijene mlade ljude. Neko će valda prijaviti. Ako imamo slobodnu štampu bar neko će krenuti tragom ove krvave priče!!!!!!

Navešćemo nekoliko izjava očevidaca:

Svedočenje:
Prilazi nam dečko i plače, kaže da su devojci bukvalno otvorili lobanju. ne mogu da verujem. (N.N.)


Svedočenje:
Metar od mene gledao sam kako na ulazu u BIGZ prebijaju tri devojke. Prvo pendrecima u glavu, a kad su one počele da viču počeli su da ih šutiraju niz stepenice. (G.)


Svedočenje:
Negde oko pet sati je stala muzika. Masa je počela da zviždi i da traži da se žurka produži. Ali ubzo shvatamo da je kraj i da neće biti nastavka. Masa je krenula ka garderobi a ja sam čekao drugara. Tada sam čuo jednog momka kako psuje policije. U tom momentu sam postao svestan situacije. Masa pandura upala je unutra i počela da nas bije sve redom. Bukvalno, uopšte nisu gledali gde udaraju i koga udaraju. Dok su nas tukli pendrecima vikali su "napolje, napolje". Ja sam zaradio više pendreka po glavi. Svo vreme su nas terali ka izlazu iz sale. Svako ko je došao do izlaza dobio je pendrekom. Silazimo niz stepenice a tamo još pandura koji batinaju. Kod lifta sam pokušao da izbegnem jednog ali taj me najjviše opalio po faci. Sada moram na ušivanje usne koja je pocepana iznutra.
Video sam devojku koja je metar i žilet visoka, mršava imala je majicu na bretele. U panici je stalno ponavlja "ne mogu da verujem da se ovo stvarno dešava". U jednom trenutku se okreće i užasnut sam joj gledao u leđa koja su iskaišana u raznim bojama pendrekom u obliku slova X. Prilazi mi jedan momak sa potpuno krvavom šakom. Masa izbezumljena pravi stampedo i gazi ispred sebe. Pendreci i dalje pljušte. (D.A.)


Svedočenje:
Jako mi je žao što se u svojoj izbezumljenosti nisam setila da fotografišem bar nešto ili da bar snimam krike oko mene. Dobila sam pendrekom po leđima. Gledajući ostale mislim da sam još i najbolje prošla. Ovo nikad neću zaboraviti. Celu noć su mi prolazile slike užasa za koji sam mislila da se nikada više neće ponoviti. (M.B.)


Svedočenje:
Panduri su šibali sve redom. Nisu dali ljudima da uzmu jakne. Ispred su ubili od batina tri devojke. Čuo sad da su neki ljudi videli da su pandura sa bezbol palicom. Šibao je sve redom. Eh da je neko u onom ludilu uspeo da slika. Posle haosa koji smo prošli stojimo kod auta malo niže ka sajmu. Vidimo da ekipa pandura tera ljude po šinama ka tranvaju kao stoku. I nas su terali derali se "beži kući bagro". Ovo me je vratilo u crne dane dok je Sloba vladao. Podsetilo me na demonstracije. I dalje sam besan kao pas. Trebalo bi ovo u javnost da izađe. Nadam se da hoće. Bilo bi lepo da se organizator oglasi, mislim da nam svima to duguje. (G.B.)


Svedočenje:
Ovo što se desilo jutros je zaista strašno, bila sam prisutna sve vreme, nagledala sam se strašnih scena i prosto ne mogu da verujem batinanje mase koja nizašta nije kriva i koja u principu nije imala pojma o čemu se radi. Pendrecu, šutanje, izbacivanje kao da je stoka, šokirana sam. Ovo su strašne stvari koje definitivno treba izneti u javnost, znam da je teško bioriti se protiov njih, svesna sam da će se ovo zataškati, proći će nekažnjeno, ali treba pokušati. Desilo se jutros deciće se još koji put. Žao mi je što nikome nisam videla značku. ne želim da ponovo vidim kako iskompleksirani kreteni bacaju ljude niz stepenice, kako tuku devojku pendrecima bez milosti, šutiraju sve što naiđe, kako izuvaju ljude i bose ih teraju napolje. jednostavno NE ŽELIM. (Đ.T.)


Svedočenje:
Dolazi nindža turtles. Ubijaju sve pred sobom. Ja bežim sa ostalim ljudima iz reda u zadnji deo, tu sam zaradio pendrek u stomak. Silazim niz stepenice, dolazim do prizemlja gde vidim sledeće: gomila ljudi na stepenicama koji ne mogu da prođu do izlaza. Dosta ljudi u redu koji vodi do izlaza krećem na kraj tog reda a pub me pita: "šta ćeš ti ovde koji k...c"? ja kažem: pa da izađem napole. On mi na to kaže" "a jeli...? samo ti stani tu, samo opušteno". Video sam, da mi se piše zlo. Kasnije sam saznao da je to bio red sa osumnjičenima. To sam saznao u policijskoj stanici. Odsedeo sam u stanici od 0530 do 1530 Ni sada mi nije jasno što su nas proveli.


Svedočenje:
Ono sinoć je bilo jednostavno rečeno užas. Neverovatno je što su zbog nekih indijanaca nastradali svi ostali. Najviše mi je žao devojaka koje su dobile batine ispred same zgrade. Ovo je nečuveno. Ja sam imala sam najviše sreće od ostalih ali ovako nešto još nisam doživela.


Svedočenje:
Korumpiranost je velika. Lično sam čuo da je ovaj potez izmanipulisan kako bi se smenili neki ljudi iz policije ali to je samo nagađanje.


Organizator:
Na moju rečenicu "ja sam menadžer kluba" pandur me gura niz stepenice i tera iz kluba. Jednostavno sa njima nije bilo nikakve komunikacije.
R A Z L O G? Stvarno ne znam. U narednih par dana, kada ponovo budemo razgovarali sa policijom, sledi valjda odgovor na sve ovo. Na ovo čudnovato ponašanje. Borba tek predstoji. Da su uništli masu uništili su je. Gledao sam kako kornjača bije neku plavušu koja je duplo manja od njega, Kreten ju je tri puta zavukao u glavu i 1-2 puta po bubrezima. jezivo čoveče, jezivo, strašno.


Apelujemo na sredstva informisanja da pokušaju da dobiju odgovor na ovaj krvavi pir specijalnih jedinica jer to zaslužujemo svi mi koji smo poniženi, pretučeni, bez pitanja i bilo kakvog odgovora.


OVO SU OSOBE, SVEDOCI I NASTRADALI U NEMILOM DOGAĐAJU KOJE MOZETE POZVATI ZA DODATNE INFORMACIJE I SVEDOČENJA ( IMAJTE NA UMU DA VEĆINA ZELI DA OSTANE ANONIMNA)

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...6&nav_id=223205

A.C.A.B

good cop
dead cop



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=12&dd=11&nav_category=16&nav_id=223205






IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1456
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Zasto je doslo do tuce?

Par likova je htelo da udje, medjutim, obezbedjenje ih iz nekog razloga nije pustilo. Tada su likovi nasrnuli na njih, sto je rezultiralo njihovim izbacivanjem na ulicu. Likovi, iznervirani, poceli su da napadaju, gadjaju u vredjaju obezbedjenje kluba, koje je pozvalo policiju. Stigla je dezurna patrola, koju su takodje napali. patrola je pozvala pojacanje, tj interventnu jedinicu. A ovi bezmozgasi jedva cekaju da neko napadne policiju jer se to uvek zavrsava ovako kako je to bilo u subotu u BIGZ-u. Verzija je proverena, moj ortak je sve gledao ispred kluba.

Zato, pamet u glavu i postujte muriju!
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Bilo kako bilo, nista ovo ne valja!
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
ma, tuca navijaca... i sad je kriva policija... pih...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1456
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
uopste se ne radi o navijacima
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
cale mi radi u bigzu..
kaze da je uobicajno da grupice napdaca upadaju i prave haos...
ovo nije prva racija... ovo je izgleda prva racija u kojoj su zveknuli nekog iz b92, pa se digla prasina... Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


GATE 4

Zodijak
Pol
Poruke 203
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
ma, tuca navijaca... i sad je kriva policija... pih...  Smile
Sto svi mesate navijace kad oni nisu krivi ,ima mnogo ludaka po gradu nisu svi navijaci


ACAB
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
http://www.youtube.com/watch?v=-lZJU_tT3E0

http://www.youtube.com/watch?v=FCng9VzwoE4

Zvanično saopštenje za javnost kluba ’’Planet Bigz’’

Prvenstveni cilj našeg današnjeg obraćanja javnosti, je da pokušamo da stavimo tačku na loše događaje koji su se odigrali za vikend u klubu ’’Planet Bigz’’. Pre svega, želimo da se izvinemo publici i prijateljima našeg kluba zbog pretrpljenog straha, fizičkih povreda i neugodnosti.

Naime 10.12.2006 u 2h ujutru stigla je patrola policije Savski Venac, sa kojom smo i do tada imali korektne odnose. Tražili su da neko iz kluba siđe ispred zgrade BIGZ-a ( Bul. Vojvode Mišića 17 ), da bi se raspitali da li je u klubu došlo do nekog incidenta (masovnih tuča, povrede stranog umetnika koji je gostovao to veče u klubu ’’Planet Bigz’’), kako im je dojavljeno anonimnim pozivom. Šef obezbeđenja kluba sišao je ispred zgrade BIGZ-a i objasnio policiji da gore nema nikakvih incidenata, kao sto ih nije ni bilo. U 4h pojavljuje se momak koji pokušava nasilno da uđe u klub, ne želi da plati kartu, vređa obezbeđene i pokazuje im da poseduje nož. Obezbeđenje odbija da ga pusti unutra, kako bi sprečili mogućnost da dođe do nekog ozbiljnijeg incidenta unutar samog kluba. Uz pretnje, obavlja telefonski poziv i nagoveštava da zove svoju ekipu da bi se obračunao sa obezbeđenjem. U želji da spreči veći incident, obezbeđenje poziva patrolu policije Savski Venac, da privede izgrednika. Policija se ubrzo pojavljuje ispred kluba i počinje da se konsultuje sa obezbeđenjem o najboljem rešenju nastalog problema. U međuvremenu, ispred kluba se okuplja nekolicina njegovih drugara koji počinju da vređaju policiju uz psovke i pretnje. Policija poziva pojačanje i zahteva da se u klubu ugasi muzika i prekine žurka. Klub postupa po zahtevima policije, prekida muziku u 05:00 h. U klubu se u tom trenutku nalazilo oko 500-600 ljudi. Nakon 15-ak minuta, interventna brigada u velikom broju ulazi u klub i naređuje da svi momentalno napuste klub. Napominjemo da od trenutka kada je klub otvoren, pa do trenutka ulaska interventne brigade, nije bilo niti jednog incidenta unutar samog kluba.

Zbog brojnosti ljudi koji su se u tom trenutku nalazili unutar kluba, uzimanje ličnih stvari sa garderobe je bilo usporeno i otežano kao što je bio i otežan izlazak posetilaca iz kluba. Nakon 10 min, iako je već uspostavila kontrolu nad klubom, policija iz nama nepoznatih razloga počinje da koristi prekomernu upotrebu sile i da batina goste kluba. To se ne zaustavlja na batinjanju unutar kluba, već prave špalir na stepeništu i nastavljaju da batinaju svakog ko je prošao pored njih.

Mi razumemo da je atmosfera tog vikenda u Beogradu bila uzavrela, da je to veče bilo intervencija u još dva kluba, ali moramo priznati da smo bili iznenađeni i zatečeni reakcijom policije.

Napominjemo da je klub ’’Planet Bigz’’ klub, u kome svakog vikenda nastupaju umetnici iz inostranstva, i da taj klub posećuju stranci koji posećuju ili žive u Beogradu.

Ukoliko želimo da Beograd bude nalik evropskim gradovima, moramo se potruditi da doprinesimo imidžu i reputaciji Beograda kao kulturne prestonice Srbije i Balkana.

Ovakvi događaji ne mogu se održavati u bezbednoj atmosferi bez saradnje sa policijom. Stoga apelujemo na državne organe i policiju da obezbede sigurnost na mestima gde se mladi okupljaju.

Povređenima, gostima kluba i našim prijateljima upućujemo još jedno izvinjenje zbog ovog nemilog događaja koji smo svim snagama pokušali da sprečimo.


Beograd, 14.12.2006. godine

Groove Music, klub ’’Planet Bigz’’




sva dokumenta iz novina imate na  www.srbijabrate.com/bigz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Juzni Front - Cast i Ponos

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung d500
All Cops Are Bastards
to je dovoljno reci
IP sačuvana
social share
O Partizane ti dobro znas koliko tebe ludo volim ja JUZNI FRONT za te ce da gine...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:10:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.