Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 62. Godisnjica od ubistva Djenerala Dragoljuba Mihailovica  (Pročitano 23164 puta)
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 246
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
SonyEricsson 
crowz kaže da muslimana bilo u četnicima, ti kažeš da ih je bilo u partizanima, fali još neko da pomene ustaše i handzar diviziju...ja ti mogu samo reći da većina Bošnjačkog naroda (muslimana) nikad nije bila, nit će bit za revizioniranje tog dijela svoje historije, odnosno da od svojih pripadnika koji su služili u tim dokazano fašističkim formacijama prave nacionalne heroje...izuzev onih koji su bili na strani partizana...eto toliko...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 548
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Prijatelju ti verovatno misliš na Krcuna. A ako ne onda definitivno ti živiš u svetu paranoje i teorija zavere. Ranković nije ubijen, on je smenjen.

Krcun(hrvat) je bio Titov Egzekutor koji je poznat kao likvidator Draze Mihajlovica.Izgleda da nepratis dobro fabulu radnje.
Rankovic je kako ti kazes smenjen i onda ga je prekrila trava. Dok za Djilase ima perspektive jer su pristali da jedu g....
Mada, mozda bi za tebe bila plodonosnija neka druga tema npr: neka od partizanskih ofanziva.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2008, 14:51:44 od vucko_m »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja nisam komunista i ne branim Tita samo iznosim istorijsku činjenicu da je Ranković smenjen 1966. a umro prirodnom smrću 1983. Ubijen jeste, ali politički, ne i bukvalno. Osim ako se Tito nije povampirio 1983. pa naredio Rankovićevo ubistvo, ili je to uradio'66. a '83. je umro Rankovićev brat blizanac.
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 548
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
To stoji , i dans imamo gomilu kvalitetnih ljudi koji su jednostavno sklonjeni,to je perfidniji metod.
Rankovic nije bukvalno ubijen, ali je njegova smena posluzila da se na povrsinu izbace oni srpski komunisti koji se nece mnogo buniti kakav god ustav da se donese kao onaj iz 1974god.Hvala ti na obavestenju o tacnim datumima.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2008, 15:48:16 od vucko_m »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
@Crows
Oladi sa tim Americkim glupostima ovde USA niko nije ni spomenuo nisam ti ja kriv sto si ostao u Srbiji ama stvarno  Smile
Bio sam ja mnogo toga bicu jos mnogo toga.
Znas kako kazu, drzi prijatelje blizu i neprijatelje jos blize  Smile
Niko nije rekao da se ne velica, samo to je vise bolest kada trazimo opravdanja Milos Obrenovic je slucajno ubio Karadjordja otisao da cepa drva i omakla mu se sekira i slucajno pogodio Djordja dok je spavao. Ja do sada sam hvalio Srbiju zbog svojih podviga i svega sto smo kao narod postigli ali gadi mi se kada velicamo ljude koji to nisu zasluzili.
Pozdravi Munku nisam video zenu odavno, nemas los ukus sto se bar zena tice  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Evo prenjeću vam jedan odlomak iz knjige Milke Baković-Radosavljević "Memoari jedne Ravnogorke"

Ona ne spori da kada je prošla kroz sandžačka sela da su bila popaljena i da su se dva dana dimila.

Citat
Najzad se sve dobro završilo. Kroz opasnu zonu smo srećno prošli. Samo što smo bili veoma umorni. Dan je osvanuo prijatan i vedar. Ljudi Rada Korde nas dopratiše do jednog sela koje se zove Crvsko. Rekoše nam, da više nema opasnosti i da se dalje može ići uz pomoć običnih vodiča - od sela do sela. Srpski deo ovoga sela Crvskog, kao i još neka ovdašnja sela čijih se imena više ne sećam, bila su ranije zapaljena od strane ustaša. A sada su četnici pod komandom Pavla Đurišića, vratili "zelembaćima" - "žao za sramotu". Oni su popalili muslimanske kuće. To je bilo samo pre neki dan, pre nego što smo mi ovde stigli. Još su se poneke kuće dimile u selima kroz koja smo prolazili. Nasilnicima je odgovoreno - nasiljem! Sve je to gorzno i užasno. Ali drukčije nije moglo da bude. Srbi nisu prvi počeli...

Možda su ti sandžački muslimani mislili da će prepasti Srbe ako popale neka sela i tako ih odvratiti od ustanka. I ja ne podržavam osvetu i to je tragedija, ali moramo se malo dublje zadubiti u taj dio istorije ako hoćemo iole da budemo objektivni. Sve zašto ima svoje zato!

Ja razumijem muslimane toga vremena, pratili su stanje na terenu i mislili su da će Hitlerova Njemačka pobijediti, a pogotovo Sandžak, koji je i sada zadrt, a kamoli u to vrijeme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 246
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson 
Evo prenjeću vam jedan odlomak iz knjige Milke Baković-Radosavljević "Memoari jedne Ravnogorke"

Ona ne spori da kada je prošla kroz sandžačka sela da su bila popaljena i da su se dva dana dimila.

Citat
Najzad se sve dobro završilo. Kroz opasnu zonu smo srećno prošli. Samo što smo bili veoma umorni. Dan je osvanuo prijatan i vedar. Ljudi Rada Korde nas dopratiše do jednog sela koje se zove Crvsko. Rekoše nam, da više nema opasnosti i da se dalje može ići uz pomoć običnih vodiča - od sela do sela. Srpski deo ovoga sela Crvskog, kao i još neka ovdašnja sela čijih se imena više ne sećam, bila su ranije zapaljena od strane ustaša. A sada su četnici pod komandom Pavla Đurišića, vratili "zelembaćima" - "žao za sramotu". Oni su popalili muslimanske kuće. To je bilo samo pre neki dan, pre nego što smo mi ovde stigli. Još su se poneke kuće dimile u selima kroz koja smo prolazili. Nasilnicima je odgovoreno - nasiljem! Sve je to gorzno i užasno. Ali drukčije nije moglo da bude. Srbi nisu prvi počeli...

Možda su ti sandžački muslimani mislili da će prepasti Srbe ako popale neka sela i tako ih odvratiti od ustanka. I ja ne podržavam osvetu i to je tragedija, ali moramo se malo dublje zadubiti u taj dio istorije ako hoćemo iole da budemo objektivni. Sve zašto ima svoje zato!

Ja razumijem muslimane toga vremena, pratili su stanje na terenu i mislili su da će Hitlerova Njemačka pobijediti, a pogotovo Sandžak, koji je i sada zadrt, a kamoli u to vrijeme.


hehehe naslov knjige kaže puno toga  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Toliko o tebi i tvom razmišljanju  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 246
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson 
Toliko o tebi i tvom razmišljanju  Smile Smile Smile

znaš ti da je sandzak većinu svoje historije bio u sastavu bosne...drugo, pogledaj malo ciljeve ravnogorskog pokreta, pa onda i onaj izvještaj pavla đurišića...treće, ne sviđa mi se kako nas ta autorka naziva u knjizi "zelembaći", po njoj nismo ni ljudi, a kamoli narod...četvrto, koji smo to mi fakator bili u ondašnjoj državi (kraljevina SHS, pa kraljevina Jugoslavija) pa da imamo neko oružje silno...peto, želim neki dokument, dokaz u prilog toj gore priči...mnogi četnici su u vremenu poslije pada komunizma i poplavi nacional šovinizma u vremenu koje je uslijedilo nakon toga isplivali sa tako tim pričama o njihovoj odbrambenoj ulozi u ratu, kao i ustaše s druge strane...no ipak mislim da je puno više Srba bilo u NOV-u, koji će reći isto što i ja...

evo par slika koje dokazuju četničko "antifašističko" opredjlejenje u IIWW...








« Poslednja izmena: 20. Jul 2008, 19:19:00 od gricko28 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Zelembaći su naziv za pripadnike ustaških odreda, a koji su bili muslimani po nacionalnosti, kako kaže ona nosili su uniforme zelene boje.

Sandžak je bio bio Bosanskog pašaluka, a ne one Bosne prije vaših osvajača.

Što više čitam o Pavlu Đurišiću može se zaključiti da je šurovao sa svima pomalo Talijanima, Nijemcima, Nedićem , Držaom, na kraju se dogovorio i sa Antom Pavelićem da pređe NDH do Slovenije i to ga ja stajalo života njega i njegovog naroda koji je poveo u smrt.

Niti je svaki četnik koji se slikao sa Nijemcima bio Držain četnik. Bile su tu i razne male interesne grupe, psi rata, kao što su  Ljotičevci i četnici Koste Pećanca. Od njih se ograđujem , jer su ubijali i pljačkali sve pred sobom i bez razloga.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.