Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 5 godina seksualno zlostavljao devojcicu, dobio 3 godine zatvora  (Pročitano 1818 puta)
15. Jan 2017, 20:21:24
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"PLAKAO SAM ZBOG GROZOTA KOJE JE RADIO MOM DETETU" Pedofil se iživljavao nad rođakom 5 GODINA, a dobio SRAMOTNU KAZNU



Miroslav Đorđević , Ana Adžić , | 15. 01. 2017 - 07:57h  izmena vesti 12:30h

- Razočaran sam kaznom od samo tri godine i dva meseca, na koju je osuđen muž moje sestre, koji je pet godina seksualno zlostavljao moju ćerku, i to dok je bila dete! Nije trebalo da dobije manje od 12 godina - plačnim glasom kaže za "Blic" J. S. iz Kusatka.

U Višem sudu u Smederevu su, kako su se pravdali, ceo dan bili sastanci u vezi s godišnjim izveštajima i niko nije hteo da prokomentariše skandaloznu presudu sudije Gorana Mladenovića, koji je Zlatka Bata (61) za obljubu deteta osudio na samo 38 meseci.

- Predmet više nije u Višem sudu, već u Apelacionom jer se tužilaštvo žalilo na odluku o ukidanju pritvora - kratko je rekla za "Blic" Slađana Bojković, predsednica Višeg suda.

Posle prvostepene presude smederevskog Višeg suda, kojom je Bat osuđen samo dva meseca više od minimalne kazne, porodica sada 17-godišnjakinje S. S., koju je teča počeo da seksualno zlostavlja kada je imala samo šest godina, u šoku je.

- Plakao sam kada sam čitao presudu. Kakve grozote je radio mom detetu! To normalan čovek ne može ni da zamisli. I to rođak, neko ko vam dolazi u kuću, ko je oženjen mojom sestrom od strica - kaže J. S.

Prema njegovim rečima, Bat je počeo da seksualno zlostavlja njegovu ćerku pre 11 godina. Devojčici je pretio i ona iz straha nikome nije pričala kroz kakvu seksualnu torturu prolazi kada ode u tetkinu kuću. Tek je prošle godine uspela da progovori o zlostavljanju, kada je bila u srednjoj školi. Ispričala je razrednom starešini kroz šta je sve prolazila pet godina. Razredna je obavestila Centar za socijalni rad, a oni policiju i sve je razotkriveno.

- Danima je davala izjave policiji, a ja nisam znao za to. Samo je jedne večeri rekla da mora nešto da mi kaže. I počela je da priča šta joj je sve radio teča. Nisam znao za sebe. Zlostavljao je 2005, 2006. i sasvim normalno se ponašao prema nama da niko nije mogao da nasluti šta radi mojoj ćerki kada ode kod njega u kuću. Pitao me je da njegovom sinu, na svadbi, budem starojko. A on je seksualno zlostavljao moje dete! Njegova žena, moja sestra od rođenog strica, do svoje 20. godine živela je u mom domu. A moje dete kada je odlazilo kod nje u kuću seksualno je zlostavljano... - neutešan je J. S.

On se samo nada da će žalba tužilaštva uroditi plodom, a najvažnije mu je da njegova ćerka ima normalan život, koliko je to moguće posle svega što je preživela kao dete.

- Samohrani sam otac. Odnegovao sam nju i sina, odškolovao. Trudio se da ih zaštitim. Ali nisam uspeo da je sačuvam od zlotvora, i to rođenog - kaže J. S.

Sudovi prave kompromise

- Činjenica je da sudovi često prave kompromis kada nema dovoljno materijalnih dokaza. Sudija zna da je optuženi kriv, nema dokaza da to potkrepe, pa pribegavaju kaznama blizu minimuma. Videćemo šta će reći Apelacioni sud, on gleda samo papire - kaže za "Blic" bivši tužilac, a sada advokat Aleksandar Milosavljević.

Pušten iz pritvora

Zlatko Bat je rodom iz okoline Belog Manastira. Ima srpsko i hrvatsko državljanstvo, a godinama je živeo u Švajcarskoj, čiji je penzioner. Zbog obljube maloletne S. S. sedam meseci bio je u pritvoru i pušten je pretposlednjeg dana 2016.

- Kada sam uzeo presudu, u centru sela, ispred kafane video sam njegova kola. On sedi u kafani, a njegov advokat će se žaliti na presudu. Strašno... - konstatuje J. S.

Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 15. Jan 2017, 20:22:05 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Druga prica...

Def... zene koje se udaju za matore muskarce i same imaju neki ozbiljan psihicki problem...




STRAVIČNI DETALJI ZLOSTAVLJANJA Pedofil iz Niša napastvovao ćerkicu (4), osuđen na 10 GODINA ZATVORA

BRANKO JANAČKOVIĆ | 17. 01. 2017 - 11:02h  izmena vesti 12:27h


Apelacioni sud u Nišu potvrdio je juče presudu Višeg suda kojom je Gradimir V. (58) osuđen na 10 godina zatvora jer je u dva navrata tokom 2014. napastvovao svoju u to vreme četvorogodišnju ćerkicu.

On je proglašen krivim za produženo krivično delo obljuba nad nemoćnim licem, a presuda je sada postala konačna, odnosno prvosnažna nakon odluke Apelacionog suda da odbije njegovu žalbu, ali i žalbu Višeg tužilaštva u Nišu koje je tražilo 15 godina robije.

To se prema navodima optužnice dešavalo u dva navrata - neutvrđenog dana 2014. i 28. aprila iste godine.

Slučaj je otkriven nakon što se devojčica posle poslednjeg boravka kod oca požalila da je bole genitalije pa ju je majka odvela kod lekara.

Majka je posumnjala prvo da se dete povredilo igračkom u vrtiću, ali je devojčica rekla da ju je dodirivao otac kada je bila kod njega i da se ona protivila. Kada je žena pozvala telefonom Gradimira i pitala ga zašto je to činio, on je odgovorio: "Ti sanjaš, ako hoćeš da se ženiš, ženi se", a potom spustio slušalicu.

Majka je odvela dete u Hitnu pomoć pa na Ginekološku kliniku, ali pregled nije mogao da se obavi zato što je devojčica počela da beži po ordinaciji kada je u prostoriju ušao doktor muškarac. Tek pregledom u totalnoj anesteziji utvrđeno da je došlo do oštećenja devičnjaka.

Majka je svedočila da je dete ponovilo u više navrata da ju je otac dodirivao, pokazujući rukom kako je to činio i objašnjavajući da je dok je to radio "brzo vrteo glavom i brzo pokretao ruku". Majka je svedočila i da dete mesec dana pre tog događaja nije želelo da odgovara na pitanja o tom šta je radila u očevoj kući i da se to dogodilo više puta.

Baka devojčice po majci svedočila je na suđenju da je dete bilo vidno neraspoloženo kada ju je otac doveo kući, da se žalila da je bole genitalije i da je tražila da je odmah okupa. Po nalazu veštaka, do rascepa devičnjaka došlo je najmanje sedam do deset dana pre pregleda, a najranije par meseci pre toga.

Monstrumova sramna odbrana

Gradimir V. je na suđenju negirao da je seksualno zlostavljao ćerku, objašnjavajući da je navedena povreda devičnjaka mogla da nastane dok je vozila bicikl jer sedište ima "malo oštrije ivice" te da je devojčica volela i da se igra na raznim spravama od metala pa je moguće i da se tako povredila. No, sud nije prihvatio njegovu odbranu. Kao olakšavajuću okolnost sud je uzeo Gradimiru to što ranije nije osuđivan, ali mu je za otežavajuću okolnost uračunato to što je krivično delo učinio prema svom detetu koje je u to vreme imalo svega četiri godine, koje je bio dužan da čuva i vaspitava i da o njemu brine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
KAZNA ZA PEDOFILA Muškarac koji se pet godina iživljavao nad rođakom mogao bi da se vrati u pritvor


Bat je presudom Višeg suda u Smederevu nepravosnažno osuđen na minimalne tri godine i dva meseca zatvora zbog obljube devojčice S.S.

Tada mu je ukinut i pritvor u kome se od hapšenja maja prošle godine do tada nalazio.

On je, da podsetimo, po svedočenjima i dokazima koje je tužilaštvo prezentiralo, tokom pet godina, od 2006. do 2011. više puta obljubio S.S. koja je živela u to vreme u njegovom komšiluku, a koja mu je pri tom i rod.

Bat je više puta obljubio i terao na oralni seks S.S. koja je živela u to vreme u komšiluku. Njegova žena i majka nesrećne maloletnice sestre od strica. Devojčica je često dolazila kod Zlatkove supruge i on je to koristio za svoj gnusan zločin.

Možda bi sve ostalo tajna, da posle pet godina mučenja, S. S. početkom prošle godine, nije smogla snage da progovori.

Kada je devojčica odrasla i otišla iz Kusatka ona se poverila drugaricama iz razreda šta je godinama proživljavala, a one su je nagovorile da sve ispriča razrednoj.

Tužilac se žalio i na visinu kazne i na odluku o ukidanju pritvora. Ukoliko veće Višeg suda sada donese odluku o ponovnom vraćanju Bata u pritvor, on i njegovi advokati će imati pravo žalbe Apelacionom sudu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.125 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.