Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:26:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 1/72 KP MiG-21MF Ribljikrevet J  (Pročitano 6988 puta)
21. Apr 2011, 14:00:13
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
U pauzama izmedju zvakanja sendvica i istrajnog mrvljenja kackavalja po stoljnjaku za vreme novogodisnjeg kupa, ovu maketu sam ukratko predstavio Papaluu. Radi se o dosta nezahvalnoj maketi istocnoevropskog proizvodjaca koja se preporucuje samo ako ste bas zapeli da imate MiG-21MF u 1/72. Ako vam nije bitna verzija aviona MiG21 slobodno pazarite Zvezdine makete Bis ili PFM, ili Revell F13. KP-ov MiG21MF ima svega par prednosti u odnosu na Zvezdu (i mnogo nedostataka) a to su postojanje "peraca" na pitoovoj cevi i svetiljki za sletanje. Nedostaci bi bili nepostojanje mehanizma za otvaranje trupnih vrata za tockove, zadnja trupna kocnica vise lici na zagnojenu bubuljicu nekog adolescenta nego na to sto jeste, pilotu ako dosadi da zuri u kontrolnu tablu (dotle dopire naslon za glavu) moze mirne duse da se provuce ispod kontrolne table i sakrije se u nosu aviona, o delovima kako su predstavljeni u uputstvu a sta cete zateci na ramovima bolje i da ne govorim.


Po razvitku MiG21 za radiofoto izvidjanje mnostvo naprednih komponenti je instalirano i vojne glavesine su zakljucile da dalji razvoj aviona MiG21 mora da se bazira na tim iskustvima. Daljim razvojem proizvedeni su lovci MiG21S, MiG21SM i MiG21SMT. MiG21S se u izvoznoj verziji zvao MiG21M i imao je 4 podvesne tacke pod krilima za razliku od S ali i gori radar. MiG21SM je za izvoz ponudjen kao MiG21MF i naisao  je na  ogroman entuzijazam kupaca. Nije proslo puno vremena a ucestvovao je u zavrsnim borbama u Vijetnamu gde je stekao globalnu slavu i masu fanova na svim kontinentima iako je bilo jasno da izvedene modifikacije ne zadovoljavaju zahteve savremenog bojista. Sramota je sto su svi glavni proizvodjaci maketa zaobisli ovu kultnu verziju u 1/72. MiG21SMT je ambiciozno predimenzioniran u reonu hrbata i imao je toliko los odnos potiska i mase da ga je Ruska armija primila s zgrazavanjem i ubrzo je sklonjen sa proizvodne trake.

Jugoslovenski vojni vrh je hladno primio pojavu MiG21MF i nabavljeno je 6 komada kao uzorak i ubrzo po testiranju su poslati u Pristinu. Veliki preokret u upotrebi ovog aviona je nastao po odluci da se napredni uredjaj za foto izvidjanje (LORAP) instalira na ove avione. MF se ponovo nasao u zizi strucne javnosti a zbog prirode nove tehnike na njima su letela neka od najvecih imena domaceg ratnog vazduhoplovstva.

Sredinom 1980 90 MiG-21MF rasporedjenih u 6 eskadrila cini udarnu pesnicu Iracke lovacke avijacije. 17. Lovacka eskadrila je jos u toku preobuke poslata u Siriju za vreme Oktobarskog rata. U medjuvremenu piloti uce iskustva iz Indijsko Pakistanskog rata od indijskih nastavnika ali i bivaju ometani od strane partijskih aparatcika i potrebom za izvodjenjem bombarderskih zadataka protiv Kurdskih pobunjenika.
Pocetak rata sa Iranom dovodi do grubog otreznjenja irackih pilota suocenim sa tehnickom nadmocnosti F4E/D. Ipak za sve one koji su pazljivo slusali Indijske nastavnike nova situacija je podsticaj za primenu naucenog. Letacko osoblje koje se kalilo u 17. lovackoj se ne prepusta malodusnosti i avion broj  1019 brzo dobija iransku rondelu pored davidove zvezde ispod vetrobranskog stakla.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MiG21MFComp1.jpg
(174.5 KB, 2592x1944)
MiG21MFComp2.jpg
(277.81 KB, 2592x1944)
MiG21MFComp3.jpg
(362.08 KB, 2592x1944)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
SonyEricsson C702i
Jako lepo i zanimljivo, treba ovo sastaviti Wink
inace po kvalitetu slika 3, 1 pa 2
Slika broj 1 bi bila naj bolja samo da nije mutna...
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16

Jako lep rad. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Лепо изгледа  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Hvala drugari 

Samuraju zanimljivo zboris, izgleda da su najbolje slike one koje su kod mene na monitoru jedva vidljive. Mozda ce onda posluziti i ove dve 

Reci kako ti se cine?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MiG21MFComp4.jpg
(164.71 KB, 2592x1944)
MiG21MFComp5.jpg
(155.6 KB, 2592x1944)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
SonyEricsson C702i
Evo malo samo posvetljene u ac/dc Smile
i dalje su nekako mutne, probaj kad uhvatis vremena da fotnes sa malo vise svetla, tj uperi lampu u njega i fotni samo bez blica

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1739201_MiG21MFComp4.jpg
(327.22 KB, 2592x1944)
1739202_MiG21MFComp5.jpg
(427.41 KB, 2592x1944)
1737681_MiG21MFComp2.jpg
(470.34 KB, 2592x1944)
« Poslednja izmena: 22. Apr 2011, 01:27:47 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Lep rad. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ah Mr_Ace , "Zagor Te Nej" nase maketarske scene i "Blek Stena" beogradskog kafanskog zivota ( Smile Smile) ponovo razbija. Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Odlican je taj "Iracanin", a i lepe informacije o avionu takodje - volim ja 21-ca, ali strasno malo znam o njemu - skroz bez veze ( Smile), od kako sam na forumu nisam se potrudio da saznam bar nesto o varijantama - kao, ono, uvek ima vremena, daj da vidimo neke manje poznate sprave... sram da me bude! Smile

Fotke nisu dovoljno ostre...  treba da bude dobro svetlo i miran aparat. Hm, neka peskovita podloga bi dobro legla. Ma, mora jednom da ti dodjem u fotografsku posetu, ali i ovako je super, vazno je da si ti uradio maketu. Probaj da je fotnes opet pod jacim svetlom, sto kaze Samuraj77, i vise raznih uglova. Kako ja - ja preterujem sa brojem slika samo tako, a volim i kad drugi to urade, he, he... zato navali! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
 Smile,

Ispade teze slikati ga nego ga uraditi... mozda nesto ovako?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MiG21MFComp6.jpg
(213.94 KB, 2592x1944)
MiG21MFComp7.jpg
(235.71 KB, 2592x1944)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
bravo drugar!sjajan rad,znajuci jos da je stari kp! Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:26:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.685 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.