Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:39:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 1/72 Hasegawa Mirage F.1EQ  (Pročitano 2464 puta)
14. Jul 2012, 14:30:22
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
Browser
Opera 11.01
Konacno je gotovo, nabijem ga! 

Maketa je za izbegavati u sirokom luku  Moguce je cak i da je izjednacena sa Airfixom koji je jedina alternativa u razmeri.

Osnovni problemi:

1. Kokpit mnogo siri od trupa - polutke se ne mogu sklopiti.
2. Mesto za lepljenje dva zadnja tocka kao i izrada nogara tocka je pogresna, ako zalepite kako kazu izgledace kao kad skijas proba da ukoci. Ako zalepite kako vi smatrate da treba izgledace samo malo bolje.
3. Nosni tocak ima dve spojne tacke medjutim data mesta spojeva su preblizu jedno drugom u odnosu na ono sto je izliveno. Potrebno rastezanje.
4. Kocnice oblikom ne odgovaraju ulegnucu u trupu tako da moraju da se naprave otvorene. Kad krenete da ih zalepite u otvoren polozaj videcete da su momci iz Hasegawe ne samo pogresno procenili da se pneumatik pomera gore dole (umesto napred nazad) vec i da su same drske potpuno van razmere. Potrebno skracivanje drski i dovijanje.
5. Projektanti su zapenili da vam daju da rakete na vodjicama zalepite u poziciji kako su oni namerili i nikako drugacije. Pozicija je naravno previse unazad i pogresna je...

Dodatna problematika:

1. Posto sam navalio da datu "C" varijantu preradim u "EQ" stvari su postajale jos zanimljivije.
2. Potrebno je doraditi kuciste s komunikacionom opremom pod drugim uglom u odnosu na glavnicu repa. Kako sam na Novogodisnjem kupu pazario tacniji MiG23, odlucio sam da sjebem rep Akademijevog MiG23 (onaj kakav Papalu ima). Prislonio sam rep uz rep Miragea, povukao konture tehnickom olovkom, stavio rep na sto i raspalio po njemu satarom za secenje kostiju. Kad sam tako dobijeno kuciste izvukao ispod radijatora mogao sam sav nesrecan da konstatujem da usled neodgovarajuce metode nisam dobio ono sto sam zeleo. Usledilo je 3 nedelje prepravki i punjenja supljina bajatom bojom (maketa ne sadrzi git uopste) te smirglanja i "mesenja".
3. Manja kozmetika - uklanjanje "krilaca" na repu i antene ispod trupa kako bi tehnicki odgovarao realnosti.
4. Jezicka problematika. Naime iracki avioni bez obzira odakle su uvezeni imaju stencile na engleskom. Hasegawa nudi natpise na francuskom tako da je potrebno sve to prevesti na engleski i naneti na avion (sauvetage = rescue, Ne pas marcher = keep off itd). I ne samo to cak i dekal sa tipom aviona se treba promeniti (Hasegawa daje Mir F1 - treba Mir F1EQ).
5. Problematika nacionalnog obelezja. 13. Januara 1991 je promenjen zakon o zastavi amandmanom broj sest u kojem se dodaje "tekbir" izmedju zelenih zvezdica. Tekbir inace predstavlja natpis Allah Akbar Sadamovim rukopisom. Zakonodavac je ovom merom videvsi da je rat neizbezan hteo da umanji mogucnost cepanja, i pishanja zastave ili spaljivanja i drugih oblika skrnavljenja ako stvari krenu lose kako su i krenule. Uz golemu muku uspeo sam sa svim ovim da izadjem na kraj i stvari iz tacaka 4 i 5 bi zaista trebalo da zainteresuju proizvodjace aftermarket dekala. Sramno je da svi i dalje misle da je dovoljno odstampati zastavice i trouglice, kopirati profil sa wings pallete, nabiti cenu i eto lake love. Jedino sto nisam uspesno do kraja resio je zastava sa strane repa gde je vijak koji pomera krmilo levo - desno. Naime zakonske dimenzije zastave cine da ona ide preko vijka sto je neestetski pa sam je pomerio malo unapred sto je isto neestetski ali manje...
6. Ovaj avion jedini ima coskasto prosirenje anti glare trake ispred vetrobranskog stakla sto je uz malo selotejpa verno preneto.
7. Ovaj avion ima otkrivena vratanca odmah iza kokpita sto je preneto.
8. Ovaj avion ima amblem Fedajina Baas partije sto je verno preneto.
9. Avion predstavlja sebe pred pocetak Bushove invazije i vec niz godina ne funkcionise ali se koristi za slikanje po patriotskim casopisima i izgled mu je u tom duhu. Rakete srednjeg dometa nema jer je onima koje nisu ispucane istekao rok a IR rakete su onakve kakve su oduzete Kuvajtu 1990.








Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MirageF1EQComp1.jpg
(191.58 KB, 2592x1944)
MirageF1EQComp2.jpg
(194.57 KB, 2592x1944)
MirageF1EQComp4.jpg
(340.73 KB, 2592x1944)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
SonyEricsson C702i
Bas dobro uradjeno, posebna pohvala za fotografije, dosta su bolje nego ranije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Konacno je gotovo, nabijem ga!
e nasmeja me do bola od prve Smile Smile Smile Smile Smile

Mr_Ace imperatore galaksije i susednih stelarnih jata. Odradio si ga fantasticno Smile Smile Smile Smile Smile Smile obzirom na sve poteskoce i samu prepravku.

Meni jedino cudne one rakete na kraju krila, nekako vidi se da je plastika - sta ja znam Smile i levi tocak je malkice u vazduhu (da je na nekom peskovitom, malo grbavom terenu to bi sve leglo zift), ali bojadisanje je mrak - posebno su me dojmili oni beli delovi; i pilot je kul odradjen. Svaka cast!

A fotke su mnooogo bolje Smile Smile Smile

Dje si, dugo te nema Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.01
A tu ste  Smile, uplasio sam se da niste polipsali redom dok sam ovo zavrsio  Smiley 1

Raketa malo kvari utisak mada nije preostalo puno toga sto sam mogao uraditi u sivoj shemi. Mogao sam otvor motora da probusim ili makar da stavim crnu tackicu da simulira rupu ali sam nazalost zaboravio.

Sto se tocka tice jedna od cetri zadnje gume je morala oko 1mm uvis da bih dobio simetriju makete (ukoliko bi sve cetiri gume bile na dasci, levo krilo bi bilo nize od desnog a ispravka toga je meni bila preca).

Nisam se javljao jer mi je svo vreme vikendom uzimalo rvanje s ovim...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Dobro je, ja tako nesto ne bih ni mogao da odradim, a i trenutno sam "odlebdeo" u ovo moje samograditeljstvo. Smile

Ka' ce se nadjemo na nekom pivcu?
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 23:39:28
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Hasegawa Mirage

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.173 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.