Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:43:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 10 najčešćih zabluda o liberalizmu:  (Pročitano 15964 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Ceda Tableta je elita  i njega je kao pripadnika elite  neprimereno  pitati se odakle mu  pare  Smile.. jbg. maznuo Merdzan negde , priznace u Bacvanskoj ...   Smile
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
svaka cast za liberale  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson k530i
7. Socijaldemokratsko uređenje podrazumeva prosvetne institucije koje su većinski finansirane od strane države, obrazovanje dostupno svima. A liberalno?

Za razliku od ostalih ideologija, liberalizam se zalaže za kvalitetno obrazovanje – obrazovanje koje će omogućiti mladim i talentovanim ljudima da ostvare svoje mogućnosti na najbolji mogući način. Istina je da se liberali zalažu za konkurenciju između prosvetnih institucija koje će na druži rok Srbiji dati veći broj stručnih i sposobnih ljudi. Liberali takođe smatraju da su društvu potrebne privatne prosvetne ustanove – na taj način se kvalitet obrazovanja diže na viši nivo. Liberali u Velikoj Britaniji (LibDems), poznati su po svojoj prosvetnoj politici, zalažu se za dramatično smanjenje školarina. Ideja je da se što većem broju ljudi koji dolaze iz različitih društvenih slojeva, omoguće jednake šanse po završetku školovanja.

Како не,СингиДинги и Мегаблеја су страшно дигли квалитет образовања.Него либерали би и да смање школарине,и да са мањим школаринама буде више образовних институција,а да појачају квалитет?Како то без субвенција државе,и где је ту онда разлика са социјалном државом и потреба за приватним факсевима?Па не можеш и да стиснеш и да прднеш.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
U vlasti Hrvatke učestvuju dve liberalne partije – Liberalna stranka i Hrvatska narodna stranka, ..

Ma ti iz te gradjanskog omladinskog Q***a  su omunjeni do jaja ...  Smile

Mislim , hrvatska NARODNA  stranka , kao sto joj samo ime kaze je liberana  Smile

Evo jednog  proglasa :

Savet za evropske poslove Liberalno demokratske partije, u okviru programa Liberalni četvrtak, nastavlja seriju razgovora o besmrtnoj  političkoj ideologiji liberalizma. Šesta rasprava po redu biće održana u petak, 5. marta u Velikoj sali Skupštine opštine Stari grad, sa početkom u 17. 30.

Moj mesnati obor je danas trebao da izvede performans ali su nas napali i izlemali neki vadikali...

Ostaci starog rezima ....

Idem u petak , na onu tribinu u cetvrtak ...  Smile
« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 13:19:33 od Lepi_Bora »
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Od početnog  teksta  pročitao sam tri tačke. Dalje nemam snage , jer je to gomila praznih naklapanja, poluistina i laži. Kaže u stavu tri da liberalni kapitalizam ne podržava monopole. Kakav je kapitalizam u Americi i ako je liberalni da li su Amerikanci antimonopolisti? Smile
« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 14:42:03 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 446
Zastava you are here
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Goran Petrović, bivši šef srpske Državne bezbednosti: ČEDA NAS JE POKRAO

Ja sam ozbiljan čovek i stojim iza onoga što kažem. Čeda je bitanga, lopov, prevarant. Znao je da potroši između 5.000 i 10.000 evra za veče, a da u isto vreme njegova sekretarica nema ni za toalet papir

Bivši načelnik Službe državne bezbednosti i jedan od osnivača LDP-a Goran Petrović veoma je ljut na svog dojučerašnjeg stranačkog šefa i prijatelja Čedomira Jovanovića. Kao što to obično biva u Srbiji, Petrović je toliko ljut da Čedu javno poziva da mu vrati novac koji mu je ostao dužan.

Bivši šef tajne policije danas se kaje što je uopšte napuštao policiju i što je pomogao Jovanoviću da napravi stranku.

- Ja sam ozbiljan čovek i stojim iza onoga što kažem. I sve što ću sada reći o Jovanoviću nije nikakva ishitrena emotivna reakcija. Jednostavno, Čeda je bitanga, lopov, prevarant. Znao je da potroši između 5.000 i 10.000 evra za veče, a da u isto vreme njegova sekretarica u LDP-u nema novac da kupi toaletni papir! To su činjenice do kojih sam došao tokom vremena provedenog s njim.

Kažete činjenice, a jedina „činjenica" je vaša reč!

- Mnogo je ljudi i primera koji mogu da potvrde ovo o čemu govorim. Ali, hajdemo od početka. Krajem 2004. zazvoni mi telefon, kad, zove Čeda. A pre toga dve godine se nismo videli. Zove me da svratim u Siminu ulicu gde se okupila neka grupa, Centar za modernu politiku. Tu su on, Nataša Mićić, Ivan Andrić. Tu je i počela Liberalno demokratska frakcija, a potom i partija. Tu su se skupili ljudi koji su, kao i ja, želeli da daju doprinos da se profiliše jedna nova politička opcija. Kažem Čedomiru da su u MUP-u u toku postupci protiv mene i da čekam da se okončaju, pa da dam otkaz. Pita me koji su moji uslovi da pređem u Centar. Kažem mu da nemam uslove, a Čeda mi obeća platu kakvu sam imao u policiji i u junu 2005. dajem otkaz u policiji. Čeda insistira da donesem radnu knjižicu iako zna da je u tom trenutku Centar u stvari fikcija bez ijednog zaposlenog, bez računa i bez ikakvih novca za funkcionisanje. Nažalost, sve to saznajem tek kasnije.

Hoćete da kažete da ste dali otkaz u policiji na osnovu Čedinog obećanja?

- Upravo tako. I tada počinje politika. Kreću mitinzi, putovanja... Prolazi mesec, dva, a plate nema. Trećeg meseca pitam Čedu šta je s parama. Tu počinju klasične laži, kao, „čupamo se, borimo se". Posle dva-tri meseca dobijem platu, pa posle mesec-dva još jednu. Kad god sam ga pitao za novac, stalno je govorio kako je dao ovome ili onome 30.000 evra, kako je platio obezbeđenje...

Da vas je bar prijavio, da imate socijalno, penziono...

- Ma kakvi! Zbog njega i danas imam rupu u stažu! A saznao sam da nisam prijavljen kada mi je tog leta ćerka putovala u inostranstvo, pa joj je bila potrebna potvrda o mom zaposlenju. Naravno, u socijalnom me nema! Kada sam pitao što me nisu prijavili, Ivan Andrić počinje da me farba. I onda me prime tek na jesen. Tražim da mi retroaktivno uplate staž, a oni me lažu kako im Helsinški odbor vodi finansije.

Kako Jovanović živi u to vreme o kojem govorite?

- Vozi se džipovima, obilazi beogradske restorane, redovno ide na odmore, skijanje... Tog leta uredno je na Mikonosu, kao, tamo ima nekog prijatelja, kuma, tako nešto. Stalno neka žvaka, a u stvari, čim otvori usta, slaže! Shvatam da nisam jedino ja prevaren za novac i da ima još prevarenih ljudi.

Ko su ti ljudi?

- Sećam se priprema za vanredne izbore u Kuli. Čeda menadžeru Luki iz Kule daje saglasnost da se krene u kampanju, a Mišku i Kampi, momcima iz centrale, da mu pomognu. Ali, vidim da Čeda s njima nije zadovoljan, pominju se neke pare. Pitam šta se dešava, a on mi kaže da im je dao 8.000 evra za kampanju, a oni se zezaju po Kuli, ne rade ništa! Sednem s tim momcima i pitam ih zašto ne rade ništa i troše pare na zezanje, a oni pitaju: „Kakve pare?!" Kažu da od Jovanovića nisu dobili ni dinara. Luka iz Kule je iz svog džepa platio 5.000 evra troškove kampanje i Čeda mu do danas nije vratio novac!

LDP je tada bio mala stranka, možda stvarno nije bilo para?

- Tvrdim vam da je Čedi sigurno neko dao pare za tu kampanju! Čak je počeo i da prima nove ljude. U to vreme je u stranku došao i penzioner Buda, komšija Čedinih roditelja. Čovek ima malu penziju i nude mu da bude kurir, vozač, za 200-300 evra mesečno. Međutim, prođe mesec, dva, tri meseca, a plate za Budu nema! Pita me čovek da li ja znam kad će da primi neki novac. Šta da mu kažem! I sam vidim da tu nema ‘leba i od kraja jeseni više ne idem u Siminu. Ali, ne odustajem od toga da izvučem svoje plate.

I jeste li uspeli?

- Tada se u LDP-u pojavljuje neki moj prijatelj, hoće čovek da sponzoriše stranku. Ispričam Čedi za tog prijatelja i nas dvojica odlazimo da se vidimo s njim. Sedimo sva trojica, a moj prijatelj uzima vizitkartu i na njoj zapiše 20-30 hiljada evra. I to pokazuje i meni i Čedi. A onda u kesu u kojoj je bilo piće stavlja i koverat s parama. Uzimam kesu, Čeda i ja odlazimo, a prijatelj ode na drugi stranu. Vraćamo se u Čedinu kancelariju, ali tada stižu neki novinari. Ja izlazim i, kada sam se vratio posle pola sata, ulazim kod Čede i vidim da nema kese. Pitam ga da li je on sklonio novac, a on kaže da jeste. I tako sedimo i gledamo se! Ja čekam pare, a vidim da je njemu neprijatno, ali se i dalje pravi lud! Pitam ga da li mu je palo na pamet da mi od tih para isplati plate koje mi duguje, a on kaže da nije! I tada shvatam o kakvoj se bitangi radi. Umesto da vrati dug, on je uzeo pare i pobegao. Šta da vam kažem?!

Kako pobegao? Stavio je taj koverat s novcem u džep i otišao?

- Da! Nije bilo zvanične stranačke ni kese ni kase, sav novac je bio u njegovom novčaniku. Čak je i pare za toaletni papir vadio iz novčanika! Bilo je tu svega i svačega! Čedu je vlasnik jednog motela u Šumadiji jurio za pare jer je kod njega držao nekakvo predsedništvo ili Glavni odbor stranke! Ostao mu je dužan 200-300 hiljada dinara. Nije platio ni ljudima koji su iznajmili reportažna kola za snimanje promocije u Domu omladine. Pa, pre nekoliko dana gostovao sam na jednoj lokalnoj televiziji i znate šta su mi rekli?! Da im Čeda još nije platio za predizbornu kampanju iz maja!

Prema svemu ovome što govorite, vi ispadate vrlo naivan čovek, vas lako prevare, kao da nikada niste bili šef Državne bezbednosti?

- Znate, nije mene zvao u LDP tamo neki Duća iz Surčina, već bivši potpredsednik vlade! I ne samo on već i bivša predsednica Srbije u v. d. stanju Nataša Mićić. Dakle, ne neko s ulice! Ako se pozivi od osoba koje su bile na takvim mestima mogu smatrati neozbiljnim, onda, priznajem, bio sam naivan.

Zašto do sada niste govorili o svim ovim optužbama na račun Jovanovića?

- Ja ovo sve pričam otkada sam otišao od Čede i, kada me novinari pitaju, ja odgovaram na to što pitaju, a ne vučem ih za rukav! I u ovom intervjuu samo sam odgovarao na pitanja, a vi očigledno znate kako da pitate i šta konkretno hoćete.

Da li vas sada neko drugi plaća da optužujete lidera LDP-a?

- Niko me ne plaća da ovo govorim! Čak i kad gostujem na televizijama van Beograda, gorivo sam plaćam. Jedini honorar koji dobijam je kafa, kao što ste je i vi platili.

Verovatno ste s Jovanovićem razgovarali i o ubistvu premijera Zorana Đinđića. Da li znate gde je on bio 12. maja 2003. kada je premijer ubijen, s kim i šta je radio?

- Mislim da je Čeda objasnio u svojoj knjizi da je bio u Italiji, u Rimu. Tu je napisao da je pozvao i rekao da neko iz DS-a mora da se postavi za premijera. On i ja nismo konkretno pričali o njegovom kretanju 12. marta.

VINO U ŠAMONIJU OD 4.000 EVRA

Bez obzira na sve što govorite, prosto je neverovatno da predsednik LDP-a nije imao novca.

- Imao je on para, ali je njima zadovoljavao lične potrebe, a nije plaćao dugove. Znate li priču o njegovom skijanju u Šamoniju? Hvalio se da je ušao u neki restoran da sa suprugom proslave njen rođendan i tu je video vino „romane konti", berba 1972, i naručio ga. Naravno, Francuzi pomislili da su to neki bahati Rusi, jer to što neko ima 10.000 evra, ne znači da će mu prodati ovakvo vino. Onda je Čeda morao da im objašnjava da nije Rus, da se razume u vino, da je njegovoj supruzi rođendan. I tek onda su Francuzi pristali da mu prodaju tu flašu vina. Ne znam koliko je platio, ali na aukcijama ono košta 4.000 evra. A sećam ga se u teksas jakni krajem devedesetih

SVETLANA VOJINOVIĆ

Izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Od početnog  teksta  pročitao sam tri tačke. Dalje nemam snage , jer je to gomila praznih naklapanja, poluistina i laži. Kaže u stavu tri da liberalni kapitalizam ne podržava monopole. Kakav je kapitalizam u Americi i ako je liberalni da li su Amerikanci antimonopolisti? Smile

gresis sinko, ajde da se podsetimo samo slucaja sa microsoftom, imali su monopol pa znas sta se dogodilo?

asta la vista bejbe  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Od početnog  teksta  pročitao sam tri tačke. Dalje nemam snage , jer je to gomila praznih naklapanja, poluistina i laži. Kaže u stavu tri da liberalni kapitalizam ne podržava monopole. Kakav je kapitalizam u Americi i ako je liberalni da li su Amerikanci antimonopolisti? Smile

gresis sinko, ajde da se podsetimo samo slucaja sa microsoftom, imali su monopol pa znas sta se dogodilo?

asta la vista bejbe  Smile
Znao sam da ćeš baš ti spomenuti Microsoft. Microsoft , prvo namlati pare pa ih onda stopiraju. Inače je to izuzetak.Šta kažeš o ekonomskoj blokadi koje Ameri uvode prema drugim zemljama kada nešto nije po njihovoj volji?
« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 15:36:34 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Citat
nao sam da ćeš baš ti spomenuti Microsoft. Microsoft , prvo namlati pare pa ih onda stopiraju. Inače je to izuzetak.Šta kažeš o ekonomskoj blokadi koje Ameri uvode prema drugim zemljama kada nešto nije po njihovoj volji?

samo malo, to sto su uradili sa microsoftom je svakako antimonopolska mera. recimo kod nas nikada se to nece desiti sa deltom, jatom, nis-om....

e sada to sto ameri rade prema drugim zemljama nije liberalna mera, ali ko uopste tvrdi da su liberali na vlasti u SAD?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson k530i
Od početnog  teksta  pročitao sam tri tačke. Dalje nemam snage , jer je to gomila praznih naklapanja, poluistina i laži. Kaže u stavu tri da liberalni kapitalizam ne podržava monopole. Kakav je kapitalizam u Americi i ako je liberalni da li su Amerikanci antimonopolisti? Smile

gresis sinko, ajde da se podsetimo samo slucaja sa microsoftom, imali su monopol pa znas sta se dogodilo?

Ево ја ћу ти рећи.Имају га и даље.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:43:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.