Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:47:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zvanično: 2008 Jaguar XF  (Pročitano 3097 puta)
27. Avg 2007, 17:49:03
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)


Automobil o kojem smo poslednjih dana često pisali napokon je i zvanično predstavljen. Jaguar je objavio sve detalje o zameni za model S-type pred Frankfurtski salon automobila na kome će posetioci i uživo moći da vide ovaj automobil.

Jaguar XF je verovatno ključni model za britanskog proizvođača i prvi veliki korak u nepoznato nakon brojnih limuzina konzervativnog dizajna. XF je model koga krasi veliki broj novih teholoških rešenje među kojima treba pokmenuti LED svetla, novu shift-by-wire elektronsku kontrolu transmisije za bržu promenu stepena prenosa, Bowers&Wilkins zvučni sistem, kao i glasovnu kontrolu velikog broja funkcija automobila.


Jaguar će ponuditi 4 različite verzije modela XF sa različitim pogonom: 4,2 lit. V8 sa 300 KS kome će do 98 km/sat trebati 6,2 sekunde, SV8 sa 420 KS, koji ima isti motor ali sa kompresorom (ubrzava za 5,4 sekunde do 98 km/sat), malo manji V6 motor zapremine 3 litra sa 210 Ks i 2,7 lit. turbodizel koji ubrzava limuzinu do 98 km/sat za 7,9 sekundi.

Svim verzijama maksimalna brzina je ograničena na 250 km/sat (dok dizel postiže maksimalnu brzinu od 229 km/sat), motori su upareni sa 6-stepenom automatskom transmisijom sa šifterima za promenu stepena prenosa iza volana, ako vozač želi manuelno da menja brzine.


XF ima standardnu, čeličnu šasiju kao i prethodnik, ali su određeni elementi zamenjeni aluminijumom, magnezijumom i kompozitnim materijalima kako bi se automobil maksimalno olakšao. XF ima identično međuosovinsko rastojanje kao i S-type (2909 mm), kao i multilink ogibljenje. Težina automobila sa vozačem je 1749 kg za verziju sa atmosferskim V8 motorom, dok za verziju sa kompresorom težina raste na 1842 kg.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

xf_34_eu_.jpg
(19.24 KB, 595x402)
xf_24_eu_.jpg
(28.3 KB, 595x316)
xf_29_uk_.jpg
(37.54 KB, 595x416)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 6681-7710
kinezi kinezi  Smile Smiley 1
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
kinezi kinezi  Smile Smiley 1
ubise auto industriju,rover,alfa,fiat.ono sto je nekad bio talijanski profinjeni stil sada je u rukama tih kineza koji ce za 4-5 god. napraviti ono sto talijan nije u zadnjih 15.cinjenica
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
kinezi kinezi  Smile Smiley 1
ubise auto industriju,rover,alfa,fiat.ono sto je nekad bio talijanski profinjeni stil sada je u rukama tih kineza koji ce za 4-5 god. napraviti ono sto talijan nije u zadnjih 15.cinjenica

chery proizveo milioniti automobil koji je dizajniran u pininfarina

mislim slažem se  s tobom al apsurd je
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
kinezi kinezi  Smile Smiley 1
ubise auto industriju,rover,alfa,fiat.ono sto je nekad bio talijanski profinjeni stil sada je u rukama tih kineza koji ce za 4-5 god. napraviti ono sto talijan nije u zadnjih 15.cinjenica

chery proizveo milioniti automobil koji je dizajniran u pininfarina

mislim slažem se  s tobom al apsurd je
kineska auto industrija trenutno ima epitet pocetnika.sa tim idu i jako losi automobili koji izlaze sa traka,vecinom mrtvi plagijati vrhunskih marki.medjutim,oni napreduju tolikom brzinom u tehnologiji da ce za par godina biti medju vodecim markama automobila.ovo je tek prvi "val" izbacivanja bljuvotine iz kineske drzave.vec naredni ce biti neuporedivo tehnoloski napredniji i sve tako.pogledaj samo gdje je jeftina radna snaga.pa 90% textila.obuce,igracaka,sitne elektronike dolazi bas iz kine,mnogoljudstvo i zelja za poslom,nize cijene rada.ono sto je bilo komunisticko postaje kapitalisticko drustvo.jednostavno receno,kakav oni imaju potencijal tesko da ce neko to osporiti.
licno ih ne volim,iz nekih mojih predrasuda "kineske robe" sumljive kvalitete,koja je opet svakim danom sve bolja i bolja.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
znas kako ja to vidim, kvalitet ce im doci vremenom kao i korejancima, za dizajn imaju talijane (što već koriste) i to je to, uspjeh zagarantovan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
To ce biti za masovnu produkciju, za premijum klasu jos moraju oni mnogo da se kale, zato imaju ming porcelan.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 6681-7710
koliko ja znam fiat je sa njima potpisao ugovor samo za kinezko trziste  Smile

ali opet koji kreteni,nije im bilo dovoljno ono sto su sjebali alfu za 10 godina,morali su i kinezima da je daju

vidi se da je ovaj jaguar cisto kinesko sranje  Smile Smiley 1
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
a tek sto je gadan ...  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


When love takes over..

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 364
Zastava Planeta Zemlja, Evropa, Balkan, Srbija, Niš, LEDENA STENA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
SonyEricsson W810
Da udarimo crtu za jos jednu veliku marku koju su ili koju ce kinezi unistiti...   Smile Smile Smile...
« Poslednja izmena: 07. Sep 2007, 21:03:09 od pegasus22 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:47:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.212 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.