Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:40:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zrtve Holokautsta  (Pročitano 6882 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Citat: branislav_srpska_atina
ma daj bre sta se stalno kacis za te jevreje,recimo mnogo je vise rusa poginulo u 2. svetskom ratu nego jevreja.nisu ni jevreji bas takve cvecke(kakvim se deklarisu od 2. svetskog rata),primetio sam da je u istoriji maltene svaka zemlja bas njih progonila,sto me dovodi do zakljucka da nije problem u tim drzavame nego u jevrejima,oni su uvek tezili nekom vestackom mondijalizmu koji su i sprovodili s obzirom da su bili uglavnom na vodecim mestima u drzavi (shodno svom materjalnom statusu) i uvek su te drzave vodili u propast i radili na stetu naroda koji u njima zive.


Volim da vidim kako ljudi lepe etikete.

Prvo, salazem se za Ruse, a za to su krivi i njihovi stratezi i zaista ih je mnogo poginulo.

Drugo, sto se nikad nisi zapitao zasto ih zaista progone? A ja cu ti reci.
10% Rimskog carstva cinili su ljudi Mojsijeve vere. Naravno, kad su u te krajeve dosli silni divljaci, Jeverji su bili starosedeoci.
Posto nisu hteli da budu hriscani, hriscanski vladari su im zabranili (u SVIM zemljama) da poseduju nekretnine.
Sta im je ostalo? Bavili su se novcanim transakcijam, vrlo uspesno, odatle i ih i bije glas da znaju sa parama.
Naravno, kad neki debilni kralj mora da ratuje, od koga ce da trazi pare da finansira pohod? Samo ga Jeverji imaju.
On pozajmi pare, zavrsi se rat, zemlja je opustosena, a on pare duguje.
Zasto bi ih vracao? Jednostavno proglasi Jevreje za nevernike (ili stagod) i protera ih. I to se SVUDA desilo, pocevsi u Engleskoj u XI veku.

Tako da nemoj da pricas da su ih izbacili zobg tih teorija zavere.

Trece: U logorima su ubijeni civili! Znaci zene, deca, sarrci, ne samo radno sposobni muskarci! Ako ti kazes: tako im i treba, ja te najiskrenije osudjujem i nemam sta vise da ti kazem.
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 23
i tako hiljadama godina.....nisu oni uvek bili tako imucni,a uvek su nekim pukim slucajem na vrhu drzave.
IP sačuvana
social share
"NJEGOVA MUCENICKA SMRT STVORILA JE OKO NJEGOVOG IMENA OREOL SVETOG RATNIKA.S VREMENOM,TAJ CE OREOL BIVATI SVE VECI A DRAZINO IME SVE SLAVNIJE..."VLADIKA NIKOLAJ VELIMIROVIC
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Pa nije puki slucaj, ima tu i Bozjeg providjenja. Oni su Bozji narod Starog zaveta. Njima kao naciji Bog je obecao da se "vladalacka palica nece odvajati od Jude". To je u nekom smislu bilo prorocanstvo za buduceg Kralja sveta, Isusa Hrista, ali i nacionalno prorocanstvo o Jevrejima u smislu njihovog talenta, snalazljivosti i tako dalje.

Naravno, kao sto je slucaj sa svakim narodom, to ne znaci da su svoje velike talente i snalazljivosti koristili uvek na ispravan, pobozan i pravedan nacin, ili da su svi pripadnici te etnicke grupe koristili svoje talente i snalazljivost na pravedan i ispravan nacin. Ali da su talentovani, inteligentni, domisljati, katkada lukavi i tako dalje, to jesu. Plus, veoma su solidarni i to je glavni kljuc njihovog uspeha.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 132
Bozijeg providjenja!? Pazi, da smo kojim slucajem stari zavet pisali mi Srbi da li bi mi onda bili Bozji narod? Pred Bogom smo svi jednaki. Gde si ti to procitao da se vladalacka palica nece odvajati od Jude?

CBBJ konstatujes dosta o Jevrejima, da ne kazem kacis se   , koliko sam primetio imas reference od par Jevreja ( Nathan, Asiel I.). Da te nisu vrbovali za neki njihovu marketinsku sluzbu ?    

Mozemo im zavideti na organizaciji i postovanju pravila, kojih se drze vekovima. I mi bi to radili da smo slozni i pametni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
U Bibliji sam procitao da se vladalacka palica nece odvajati od Jude, a to je referenca na Isusa Hrista koji je dosao od Judinog plemena kao buduci car careva i gospodar gospodara.

Imam reference od dva Jevrejina, da, ne znam u cemu je to problem. Imam reference i od Madjara i El Salvadorke i Engleskinje, pa ne vidim ni u cemu je tu problem? Imam reference i od Srba i ne vidim sta je tu problem? Imacu reference svih ljudi sa kojima cu imati cast da radim. Niko me ni za sta nije vrbovao? Isak Asiel je slucajno bio sef prevodilackog projekta, a jedan njegov saradnik me je pitao prevodim tu knjigu. Peter Nathan je moj bivsi profesor istorije sa Univerziteta, veoma talentovan i inteligentan covek. Tako da nema marketinga. A konstatujem dosta o Jevrejima jer sam rastao uz price o Holokaustu, a i zato sto me fascinira taj narod onim svojim talentima koje ima. Da, mozemo im zavideti. Da smo se ugledali na njih i da smo gradili sa njima prijateljstvo koje smo mogli, gde bi nama danas bio kraj? Sigurno ne na zacelju Evrope!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Hteo sam da kazem da sam uspeo da se domognem jos jedne danas tako retke knjige od retkog prezivelog logorasa Holokausta (konkretno Jasenovca) i njegovo svedocanstvo je jos jedan izvor informacija koje mogu biti zanimljive. Knjiga je stampana 1966. u Zagrebu, pripadala je gradskoj knjiznici u Osijeku, a otkud u ovim krajevima to samo ta knjiga zna, ali eto, takve knjige hoce da mi dopadnu ruke.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zrtve Holokausta – Ukrajinci, Srbi, Jevreji i Romi (“Cigani”) tuze Vatikan i ostale

Carevo Novo Odelo - www.tenc.net

21. januara, 2000

Saopstenje

Juce, 20. januara, advokati iz Kalifornije Dzon Levi [Jon Levy] i Tom Iston [Tom Easton] su sudu u San Fransisku predali dodatnu tuzbu na osnovu Prvog Amandmana [amerikcog ustava – prim.prev]. Proslog novembra, u pocetnoj klasnoj tuzbi, optuzene su Vatikanska banka, Franjevacki red, kao i mnoge svicarske, austrijske, argentinske, spanske, italijanske, portugalske, nemacke i americke banke, i od njih je zatrazeno da dokumentuju sudbinu zlata koje su opljackale Ustase i obezbede reparacije njihovim zrtvama.

Tuziteljima iz pocetnog procesa, cetvorici Ukrajinaca i trojici Jevreja koji su preziveli koncentracione logore, kao i dvem,a organizacijama koje predstavljaju 300 000 prezivelih zrtava Holokausta i prinudnih radnika, pridruzila su se jos tri tuzitelja.

Prvie je Vladimir Brodic iz Arizone, kome je bilo 9 godina 1941, kada su Ustase odvele i streljale njegovog oca, a zatim mu silovale sestru.

Drugi je Vilijam Doric [William Dorich] iz Kalifornije, koji je izgubio 17 rodjaka kada su Ustase zive spalile 45 Srba u pravoslavnoj crkvi u Vojnicu. Treci je je Igor Najfeld iz Vermonta, rodjen 28. juna 1944, nakon sto su njegovi roditelji, Jevreji i lekari, uspeli da pobegnu iz logora za prisilni rad u Bosni i pridruze se Titovim partizanima. Ustase su ubile 56 rodjaka njegove majke, mnoge u zloglasnom logoru smrti Jasenovac.

Osim toga, Institut za istrazivanje Jasenovca iz Birmingema u Micigenu se pridruzio naporima za ubedjivanje Vatikana da otvori arhive i otkrije istinu o  «tajnom genocidu» Drugog svetskog rata.

Vise od 700 000 Srba, Jevreja, Roma i gradjana bivseg SSSR je stradalo od ruku nacistickog stelitskog rezima u Hrvatskoj tokom Drugog svetskog rata. Hrvatski fasisiti, poznatiji kao Ustase, su palili sela i crkve, organizovali logore za prisilni rad i masovno ubijanje, i pocinili zverstva koja su sokirala i najokorelije nemacke posmatrtace. U projektu koji sokantno podseca na danasnje dogadjaje u bivsoj Jugoslaviji, zverstva su planski provodjena kako bi se «Velika Hrvatska» ocistila od nekatolickog zivlja. Ustase su od svojih zrtava opljackale na stotine miliona dolara u zlatu, imovini i novcanim sredstvima.

Ustaski plen je uz znanje Vatikanske i drugih banaka, tajno izvucen iz Jugoslavije u periodu 1944-45, a potom upotrebljen kako bi omogucio hrvatskim i nacistickim ratnim zlocincima da se izmigolje pravdi. Ante Pavelic, poznati kao «Balkanski kasapin» i poglavnik nacisticke Hrvatske, prvo je sakriven u Vatikanu, a zatim je pobegao u Argentinu. Sudbina krvavog ustaskog zlata bila je obavijena velom mracne tajne dok lovci na naciste Mark Arons [Mark Aarons] i Dzon Loftus [John Loftus] nisu objavili knjigu «Obesveceno Trojstvo» [Unholy Trinity] 1991. godine.

To je dovelo da zahteva americkog Stejt Departmenta 1998. godine da Vatikan objasni sudbinu opljackanog zlata. Uprkos konstantnim zahtevima prezivelih i svetskih vlada, Vatikanska banka i Sveta Stolica jos uvek odbijaju da otvore svoje ratne arhive. Potencijalna odsteta prezivelima i potomcima zrtava ustaskog rezima racuna se u stotinama miliona dolara.

Klasna tuzba na osnovu Prvog Amandmana je zavedena kao slucaj broj C99-4941MMC u okruznom sudu SAD u San Fransisku.

Detaljnije informacije mozete dobiti od advokata na adresu:

Law Office of Thomas Dewey Easton, Jonathan H. Levy

PO Box 6080, Cincinnati OH 45206

Tel: (513) 528-0586 ~ e-mail: resistk@yahoo.com

Tom Easton (707) 464-4513 ~ Fax: (707) 465-5389 ~ tomeaston@earthlink.net
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Holokaust je: anti-ljudski, anti-moralni, anti-civilizacijiski ZLOČIN. Ne, zločin je šuviše blaga reč, tačnije bi bilo reći ZVERSTVO. Pitam se, kako neko može da opravdava to nacističko ludilo... Tačno je, da anti-semitizam(mržnja prema Jevrejima) ne počinje tek sa Hitlerom, ali njegovo "delo" je kulminacija tog ludila. Svaka mržnja je slepa, suprotna Božjim zakonima.
Toliko... Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:40:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.