Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zoran Živković, bivši premijer Srbije, najavljuje povrata  (Pročitano 1600 puta)
26. Okt 2004, 11:40:03
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zoran Živković, bivši premijer Srbije, najavljuje povratak u visoku politiku
DS treba da se vrati
na tvrd i efikasan kurs
Napuštanje stranke shvatio bih kao životni poraz. Voleo bih da čujem koja je moja krivica za bilo šta loše što se desilo stranci ili Srbiji, kaže Živković u intervjuu za Glas javnosti

BEOGRAD - Napuštanje Demokratske stranke shvatio bih kao svoj životni poraz. Puno sebe sam uložio da bih sada otišao, jednostavno nemam prava da nekome predam stranku. Povratak u politiku vidim samo kroz DS, ako članovi procene da im je potreban moj aktivizam - kaže u intervjuu za Glas Zoran Živković, bivši premijer Srbije i stranačka desna ruka pokojnog Zorana Đinđića, povodom najava da će se vratiti u visoku politiku.

S obzirom na trenutnu situaciju u stranci teško je očekivati način povratka koji ste osmislili?
- Bilo je predloga, ali neformalnih, da se u sastav GO DS kooptiraju neki bivši ministri, članovi vlade, pa i ja. Međutim, to je zaustavio vrh stranke, ali to ne znači da ta inicijativa ne može da se ponovi, ovaj put na formalan način. Voleo bih da čujem koja je moja krivica za, eventualno, bilo šta loše što se desilo DS ili Srbiji, ako je ta moja krivica razlog što sam odstranjen iz procesa odlučivanja u stranci.

Znači, frakcija koju predlažu iz tabora Čedomira Jovanovića nije dobro rešenje?
- Osnivanje frakcija nije dobro rešenje u zemljama sa mnogo političkih partija. To ima smisla tamo gde postoje dve-tri ili četiri stranke koje odlučuju, pa u okviru njih moraju onda postojati struje koje bi zastupale interese svih društvenih grupa. Frakcije imaju smisla u Velikoj Britaniji ili Nemačkoj, ali ne i na Balkanu.
   
      

Odmah treba da tražimo podelu Kosova

Da ste bili na mestu Borisa Tadića, da li biste pozvali Srbe na kosovske izbore?
- To više nije tema, ja sam svoj stav rekao pre izbora i neću ga menjati. Sad svako može biti pametan general posle bitke. Kosovskim izborima je vrh države trebalo da se bavi pre dva ili tri meseca, naš odgovor nije trebalo da bude "ne", kao što je rekao Koštunica, ili bez odgovora, kao što je pre dva meseca rekao Tadić. Naš odgovor je morao biti "da, izlazimo, ali...", a ne "ne izlazimo ali...". Zato treba odmah danas da tražimo podelu Kosova, odnosno stvaranje teritorijalne autonomije za Srbe, dovoljno velike da bi na njoj mogli da žive svi koji su 10. juna otišli čuvajući svoju glavu od pogroma. Onda bi, i u slučaju nezavisnosti Kosova, ta teritorija zahvaljujući brojnosti Srba i međunarodnim garancijama mogla ostati u sastavu Srbije.
      
      
      
   

Kome ste ideološki bliži, Tadiću ili Jovanoviću?
- Ozbiljan demokrata ne treba da se opredeljuje prema ljudima, bilo da su oni obični članovi ili funkcioneri stranke. U zlatno vreme DS-a opredeljivali smo se prema cilju, strategiji i taktici, a ne da li cilj postavlja ovaj ili onaj. Upravo to nas je razlikovalo od drugih i učinilo da budemo najmoćnija, a samim tim i najodgovornija stranka. Ja sam za to da se reforme sprovode brzo i svestan sam da takav pristup može da šteti rejtingu DS-a. Ali cilj DS na pragu 21. veka je da doprinese ozdravljenju društva, a ne da se bavi političkim marketingom. Sve zemlje u okruženju "pumpaju mišiće", pune mozak novim informacijama, a u Srbiji se i dalje ispredaju petparačke priče koje ne donose korist narodu.

Da li je DS ostala na tom putu brzih reformi?
- Osnovni smer kretanja nije bitnije promenjen, ali je drastično smanjena brzina i efikasnost naše misije.

Zbog čega? Zbog izbora političkih saveznika, kohabitacije?
- DS mora da prikuplja saveznike ne tako što će se družiti sa nekima koji se predstavljaju jakim ili sa onima koji su sad u poziciji vlasti. Politički saveznici se biraju po programskoj bliskosti, a ne po ličnim simpatijama. Stranka treba da se vrati na brz, tvrd i efikasan kurs. To je onaj deo političkog neba potpuno prazan i trenutno se time niko ne bavi, a DS, nažalost, polako klizi prema politici DSS-a.

Obećali ste da nećete komentarisati postupke Borisa Tadića u prvih sto dana na mestu predsednika Srbije. Tih sto dana je prošlo?
- Neću ga još komentarisati. Komentarisaću na konferenciji za štampu, a ne medijima pojedinačno.
Uroš Kandić - Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.