Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zoran Kostić Cane: Ima muzičara koji ne kurvaju svoju muziku  (Pročitano 1378 puta)
08. Dec 2006, 05:46:59
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Intervju - Zoran Kostić Cane
Ima muzičara koji ne kurvaju svoju muziku

Legendarni rok bend „Partibrejkersi“ sledeće godine slavi 25 godina postojanja. U beogradskom SKC-u nastupiće 15. decembra u sklopu alternativnog festivala, potom idu na turneju po Hrvatskoj, a ako sve budu kako treba za sledeću godinu spremaju novi album i turneju po Srbiji. Zoran Kostić Cane, frontmen grupe, za „Blic“ priča o rokenrolu, njegovih četvrt veka padova i uspona, novom albumu „Sloboda ili ništa“...

- Uspeli smo da opstanemo uprkos svim turbulencijama, i to ne samo mi, ima još bendova koji su prešli dvadesetu. To je ogromna ljubav u zemlji gde ljude nije briga ni za koga. To je život. Mnogi ne mogu da izdrže taj pritisak i odustanu... Što smo stariji, to smo tvrđi. Nema nazad.
Koji je vaš recept za pravljenje pesama koje traju više od dve decenije?


- Ili imaš pesmu ili nemaš, ali da to nije hedonistička zabava, već da se malo i razmisli. Moraš upoznati sebe i vaditi iz sebe jer ono spoljašnje se brzo potroši. Treba maksimalno otvoriti svoje srce i uz pomoć Boga izdržati udare.


Kako biste ocenili rokenrol scenu u Srbiji?

- Postoji rokenrol scena, ali se slabo reklamira, pa ljudi ne znaju za nju. Mi postojimo od muke. Prisustvujem mnogim stvarima čiji kvalitet održava marketing. Poštovanje nose oni koji su se na muci pokazali kao junaci. Još uvek ima gomila klinaca koji hoće da sviraju gitare u smrdljivim podrumima. Muzičari koji neće svoju muziku da kurvaju. Možeš da prodaješ maglu, ali publika će kad-tad progledati. Gitara će uvek imati poštovaoce. Folk je produkt vremena, u takvoj zemlji živimo. Kakva država, takva muzika... Postoje rečene istine kojima sam ja priklonjen.
Kada će izaći vaš novi album?

- Mi sada imamo spreman materijal, ali nemamo izdavača. A ta ploča kad izađe... ali, neću da bude da svaki Ciga hvali svoga konja.

Album će se zvati „Sloboda ili ništa“ i imaće 13 pesama. Ima puno ljubavnih pesama o odnosima muškarca i žene, tako je uvek pod bremenom teških vremena. Ipak, i dalje je to igra sudbine, niko neće da plati minimalne troškove... ako nađemo zainteresovane sponzore, album će izaći na proleće.
Deluje neverovatno da niko neće da objavi album „Partibrejkersa“?

- Kada bih se prilagodio, umro bih... ne bih imao prava da postojim. Hrabre sreća prati. Iskrenost i poštenje moraju da budu nagrađeni, uprkos nepriznavanju. Ništa ne zavisi od nas... prepušteni smo na milost i nemilost slepoj javnosti. Voleo bih da se javi neko bogat, a da sluša „Partibrejkerse“ i da kaže: „Umesto poreza, evo vama pare da uradite sve što možete“. Nije u pitanju novac, već nada za sve one koji ne piju vodu sa nekog mutnog izvora.
Snimljen je i film o vašem bendu?

- Da, radio ga je Nenad Popović koji nas je pratio na koncertima. To je njegov diplomski rad, ali ima mnogo materijala i naših priča od samog početka. Trebalo bi da i taj film bude objavljen, ali ne znam kada. Sve se to radi sa mnogo entuzijazma.
Koja su tri najvažnija događaja u vašoj karijeri?

- Ne znam... ima mnogo toga.
A kada ste prošle godine u Zagrebu bili predgrupa Čaku Beriju?

- Čak Beri, to je iznad svega. Rukovao sam se s njim. Osmehnuo mi se jer je u meni prepoznao svoje dete u nekoj tamo zabiti. Čak Beri. Čak Beri. Čak Beri... To su tri najvažnija događaja. Mi pravimo muziku koju je on popularisao. Imam mnogo njegovih ploča i stalno otkrivam nešto novo. Šteta što nije došao i u Beograd.
Šta mislite, da li vas ovdašnja publika doživljava kao svojevrsnog Čaka Berija?

- Verovatno da i mene tako doživljavaju. Ako nemaju drugog... eto im ja! Publika me voli kao što ja svoju ćerku volim dok joj čitam Čika Jovu Zmaja. Na naše koncerte često dolaze ljudi sa decom.
Vi imate čudan odnos sa publikom. Čini se da što ih više vređate, oni vas više vole.

- Volim ja publiku. Ponekad preterujem, nekada mi je drago, a nekad patim. Oni ti daju vreme, novac, mesto u srcu. Stalno čujem te anegdote. Sve je to životna predstava.
Bliže se izbori. Vi se nikada niste priklonili nekoj partiji?

- Tražim čoveka među ljudima i pametnog među ludima. Glasam za zdrav razum, za sve koji će ljudima omogućiti da normalno žive.

Neven Džodan
Nove pesme na festivalu u SKC-u

- Nekoliko novih pesama će moći da čuje i publika koja dođe na rokenrol festival koji se održava 15. i 16. decembra u SKC-u. U zavisnosti od vremena, posetioci će moći da čuju stare i poneku novu stvar - kaže Cane i dodaje da uskoru idu na turneju po Hrvatskoj, a sledeće godine verovatno i po Srbiji.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.