Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:37:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Zmajko" Z-1; da li ce da poleti...  (Pročitano 9748 puta)
14. Sep 2008, 23:32:29
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
  SmileSmile vec mi smesno samo ime, ali tako sam odlucio.
Dakle, postovane "Burekdzije", a posebno postovani i dragi "Maketashi" evo jedne moje nebulozne, ali veoma interesantne ideje, a jos interesantnije igracke. Dobro, ovo je ozbiljan forum, pa ovo nekome moze biti bez veze, ali meni se cini izuzetnim poduhvatom napraviti model letilice (izmisljene naravno, tj. improvizovane) od bilo cega, tj. sto nam padne na pamet.
Dakle, nema plana, nema jednog materjala - prakticno samo velika zelja da se napravi model necega sto ce da leti.
Ta me ideja proganjala, od kako sam poceo da malo vise proucavam pocetke avijacije, a pogotovo od kako sam ovde na Bureku poceo da radim svoju prvu maketu (onu pravu, od plastike).
I eto, nije me pustilo, a pogotovo sto letos nisam bio u blizini maketa koje sam zapoceo ili pak nekih novih, kupljenih.
Izgleda da me je obuzela strast za pravljenjem maketa, modela, letilica - neverovatno, ali avijacija uopste uzevsi je uletela u moj zivot i obogatila ga, na moju veliku radost. Osecam se ko dete u velikoj prodavnici igracaka.

No, da trosim mnogo reci, evo postujem prvu fotografiju koja sve govori. Spojio sam komade koji su me asocirali na letilicu u pocetnu formu i odatle treba da se razvija dalje. Ideja je hrabra - to treba na kraju nekako da leti. Kako ce izgledati niko ne zna.
Ja sam vec odmakao sa tom stvari, ali stavljam pocetnu fotku, a Vi ste postovani prijatelji ti koji ce svojim komentarima odluciti da li cu to nastaviti prikazivati ili ne. Zasto? Pa gde je tu nauka, tehnika, vojska? Pristup nije naucni, vise je umetnicki, a onda logika i nauka treba da pomognu da ova nebulaz poleti - u stvari to je cisto eksperimentalna igra gde se iskustvom uce stvari vezane za let. Znaci biti ce probnih letova, padova, rusenja, popravki, doterivanja itd.
Eto to je ukratko to. Ponosno sam projekat nazvao Zmajko, nekako mi zvuci u isto vreme pretenciozno i blesavo. OK, dakle:

proizvodjac: Papalu
model: Z-1 "Zmajko" ( Smile Smile Smile Smile)
varijanta: prvi prototip
tip letilice: jednokrilac neodredjene konstrukcije
motor: na gumu (planirano, ali ko zna...)

Slobodno se smejte, to je u stvari poenta. Smile

1: komad trske, pronadjen na plazi
2: izrezani deo kartonske ambalaze od soka (u ovom slucaj od jabuke)
3: komadici od zute plastike, pronadjene na ulici (uobicajeno zagadjenje okolisa), zalepljeni topljenjem na sveci.

Eto, dakle, da li da nastavim ili da se manemo? Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Papalu Z-1 02 smv.jpg
(247.87 KB, 768x1024)
« Poslednja izmena: 14. Sep 2008, 23:33:33 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ovaj ,a na koju stranu to treba da leti (tamo gde pokazuje strelica ili obrnuto ) ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson C702i
Papalu moram ti priznati da je ovo zanimljivo ali po mom misljenju tesko da ce zmajko moci da poleti,mislim da ce problem biti masa.
Ako nameravas da Zmajko leti evo par saveta
Treba da razmisljas o tome da je Krilo u najvecoj meri odgovorno za stvaranje aerodinamicke sile koja "je odgovorna za let".E sada posmatrajuci Zmajka i odnos povrsine krila u odnosu na trup...
Koristi sto lakse materijale i izbegavaj nepotrebne delove...
Ne znam u potpunosti kakvu ideju imas tj da li se moze nesto od materijala i kupiti ili samo ono sto se pronadje?
Sta je namena zutih plasticnih delova  Smile
Pozdrav  Smile i samo napred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile Smile, eh, Bf_109_g_6, ne da sam se nasmejao brate, a tek kada sam ponovo pogledo fotku - stomak me zaboleo. Jes' blesavo skroz na skroz - evo, jos se smejem.
Ali da odgovorim, Smile, zamisljen je da leti na dole (ne da padne dole Smile Smile) vec u pravcu dole na fotki - znaci, klasicnog izgleda.

Samuraju, nije ovo definitivna letilica - ovo je zametak - tek treba da se gradi, ali nema plana vec samo razmisljanje dok se ugradjue - razmislja se sta da se uradui, ugradi itd, naravno po logici aerodinamike, uzgona itd, ali sve dosta grubi, priblizno, primitivno, kao da ne znamo jos sve o letenju sto danas znamo, ili bolje receno, nemamo materjala, vec sta se nadje. Naravno nameravm da krila budu velika. Inace sve sto je na fotci dosta je lagano. Plasticni delovi su stajni trap (neuvlaceci Smile), koji ce tu da se oformi.

Da sacekamo da jos neko nesto kaze pa da vidimo da li da postujem razvoj "Zmajka"  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ne ne ne ne sinko, tako se ne pravi avion.... taj ti nikada nece.................. poleteti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
 poslushaj moj savet : dobar avion se pravi oko motora .

znachi izrachunaj koliki cesh uzgon da poizvedesh pa vidi kolika moze da bude masa ,raspon krila  i.t.d.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung GS3
Zanimljiv je "Zmajko"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Jel ce on imati neki motor...makar neku pirotehnicku raketu koja naravno ne eksplodira na kraju... Mislim moze da leti i bez motora,ali onda mislim da je ista vajda, mozda i manja nego praviti papirni. A ako ce imati neki motor onda vec tu upada nauka i tehnika, pa proracunavanje mase...
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Eh, ovo sam sada shvatio kao izazov Smile. Dakle postujem fotke koje prikazuju sledece korake.

Ali da odgovorim, bice propelerac na gumu. Proracune nikakve necu da izvodim, sve ce biti cista empirija (iskustvo, eksperiment - proba, greska itd.) -znaci, rad je rasterecen imperativa, ali daleko je jos do prvog leta Smile

sl.1: ovo je u stvari donja strana - zuti stapici su pocetak stajnog trapa.
sl.2: dodao sam cackalicu i produzio trup
sl.3: evo zasto sam ga nazvao Zmajko - zar ne lici?
sl.4-15: na terasi mi se raspal jedna asura, pa sam sakupio te tanke niti i iako nisu nesto jake, ipak su lagane, pa odlucih da sa njima gradim neku vrstu krila. Vec postojeci deo od kartona navukao me je na neki oblik krila sismisa ili pre ce biti ptice. Na fotkama su faze te izgradnje.
Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Papalu Z-1 01 sm.jpg
(170.14 KB, 768x1024)
Papalu Z-1 03 sm.jpg
(145.04 KB, 1024x591)
Papalu Z-1 04 sm.jpg
(197.2 KB, 1024x715)
Papalu Z-1 05 sm.jpg
(187.3 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 06 sm.jpg
(146.48 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 07 sm.jpg
(143.9 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 08 sm.jpg
(121.17 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 09 sm.jpg
(126.93 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 10 sm.jpg
(128.11 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 11 sm.jpg
(192.55 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 12 sm.jpg
(208.68 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 13 sm.jpg
(236.92 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 14 sm.jpg
(150.43 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 15 sm.jpg
(150.79 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 16 sm.jpg
(168.06 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
I jos ove dve. Ovim je, moze se reci zavrsena prva faza krila. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Papalu Z-1 17 sm.jpg
(205.69 KB, 1024x768)
Papalu Z-1 18 sm.jpg
(214.2 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:37:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.99 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.