Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:48:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Zmajko" Z-1; da li ce da poleti...  (Pročitano 9747 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia N97mini
 Smile
Kako napreduje projekat ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Pozdrav nenuska Smile, hah, u guzvi sam sa poslom pa nista nisam radio, ali:
Kupio sam jeftino one mesalice za nes kafu i kapucino - rade na baterije od 1,5 v - to bi ja rastavio i priheftao taj motor na elisu Zmajka, baterije bi nasao neke istih karakteristika ali one plosnate (zivine, ili nesto sl), koje su lakse. To bi vec dalo snagu propeleru. Jedino mi je problem kako da iskljucim to cudo - moralo bi daljinskom komandom ili mozda nekim konopcem koji bi imao odredjenu duzinu i onda povukao prekidac koji bi ugasio motor, a Zmajko nastavio dalje da jedri i da padne. Hm? Smile

Pitam se kako da sve to bude sto je moguce lakse. Ovo sa gumom nece bas ici, jer je konstrukcija krhka, pa ako bi se guma jako nategla moglo bi sve da pukne, ali jos cu probati da napravim duzu gumu i to dvostruku, tako da se uvrce jedan deo oko drugog i vise spiralno zateze pa se onda i duze odmotava - ne znam.

U stvari trebao bi da napravim jedan dobar probni let bilo kakav, makar bilo i samo jedrenje, da se vidi sta se desava. Moram imati slobodan dan za to, a i treba da bude mirno, bez vetra. Prvom priliko cu to izvesti, sa nadom da ce ostecenja pri mogucem padu biti popravljiva, a ako ne, radim Zmajka Z-2. Ono sa dizanjem krila je dosta osetljivo, ali videcu. Mora da se napravi proba pa to ti je. Moram i da zovem drugara koji ce da snimi video ...

Nego, ako imas nekih informacija u vezi elektromotora za lagane modele, pa onda u vezi tih RC upravljaca i ostalih stvari na modelima (sta i kako pokrece stabilizatore, kormilo, zakrilca? Smile), ima li ista od toga negde kod nas da se nabavi, moze li se nesto ispetljati od neceg drugog itd, bilo bi super da znam - makar neki link isl.

Znam ja kako bi napravio letilicu da poleti - fino po planu i proracunu, ali ovo je "ad hoc" sprava od bilo cega pri ruci. Ma, da ne otvaram novu temu, tek to da vidis - zapoceo sam jednu jos suludiju letilicu od ovoga, koja ce jos teze da poleti (bas je ekstremna i malo me "sramota" da to postavljam ovde ,upitace se ljudi "cekaj, ovaj Papalu je bas odlepio?"), mada su prvi testovi u vidu bacakanja po sobi pokazali da ipak ima neke letne osobine. No o tom po tom (usput, ima strasno ime:  "Super Kravica" Smile Smile).

Eto, tako stoje stvari. Hvala sto se javljas, ti si mi jedini strucni savetnik (bez uvrede za sve druge drugare - ali nenuska se bas bavi RC modelima i maketama) i ta mi podrska mnogo znaci. Samo jos koji dan i da se vreme (vetar) smiri i dan istine za Zmajka Z-1 je tu. Posle toga sve ce se znati: projekat ide dalje ili se zaustavlja, pa ide Z-2, gde bi trebalo primeniti sva novostecena iskustva. Smile

Videcemo Smile
Pozdrav Smile
« Poslednja izmena: 29. Jan 2009, 02:23:26 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Vrse se zadnje pripreme i poboljsanja pred Zmajkovo prvo ozbiljno testiranje u nedelju.Juhuuuu! Smile
Odlucio sam da mu zamenim stajni trap i ubacim laksi i pouzdaniji nego sto su one zice. Jedna plasticna boca od jogurta izvor je obilja materijala (sl.1).
Isecena je jedna tanka traka (deo oznacen crvenom strelicom na sl.2, koji je trebalo da ulazi u cevaste, zute, plasticne nosace, je odsecen zato sto su isti nosaci bili puni superlepka kojeg bi bilo tesko vaditi), a onda jos jedna, pa su obe savijene u poprecnom smislu i dobio se cvrst "v" profil (sl.3 i 4), koji ide jednom duzinom a onda se menja u ravan progil i trake se savijaju polukruzno malo unazad (sl.5 i 6). Ove "noge" su dosta duze od prethodnih. Sve je to onda zalepljeno super lepkom spolja na zute nosace (sl.7 i Smile.
Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Z-1,NoviStajTrap 1sm.jpg
(183.19 KB, 768x1024)
Z-1,NoviStajTrap 2svm.jpg
(171.9 KB, 1024x337)
Z-1,NoviStajTrap 5sm.jpg
(188.59 KB, 1024x768)
Z-1,NoviStajTrap 4sm.jpg
(197.4 KB, 1024x768)
Z-1,NoviStajTrap 3sm.jpg
(179.31 KB, 1024x768)
Z-1,NoviStajTrap 6sm.jpg
(180.78 KB, 1024x537)
Z-1,NoviStajTrap 7sm.jpg
(159.85 KB, 1006x1024)
Z-1,NoviStajTrap 8sm.jpg
(171.98 KB, 768x1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia N97mini
 Smile pozdrav
evo i mene, malo sam se ovih dana angazovao nekim ne avio problemima. ali sam to resio.
Ovako sve sto si nabrojao, radio uredjaj, prijemnik , baterije, i mikro servo uredjaji postoje i za minijaturne modele u fabrickom izdanju i teze po nekoliko grama za svaki artikl. ono sto tu zagorcava zivot je cena, sto lakse to skuplje. A posto je ceo projekat po sistemu od svega i svacega, to otpada, bar do nekog zmajka Z-1 MK2 . Motor bi mogao da gasis jednim jednostavnim malim mehanizmom od onih kineskih igrackica na navijanje. Da pojasnim, dosta davno su bile popularne i u principu su sve imale isti mehanizam plasticni a bile su u obliku jabuke, hamburgera i slicnih gliposti koje puze i plaze se. e ja sam taj isti mehanizam vadio i koristio na slobodnoletecim modelima jedrilice da prekidaju let, kad se mehanizam odvije otkaci gumicu koja na primer drzi nategnut improvizovani prekidac od dva limcica. Na samu rucicu za navijanje utopis malu zicicu pod 90 stepeni za koju zakacis gumicu i navijes mehanizam, isti kad se odvije oslobodi gumicu, ona dva limcica se razdvoje, i motor staje.
Uh nadam se da si me razumeo, ko za inat nemogu da nadjem celu skalameriju da je slikam i okacim.
Pozz Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Hvala Nenuska Smile, i u pravu si za motore, to ce sigurno biti na nekom sledecem modelu, jer je danas 8.feb.2009 (tj. vec je to sada juce) izvrsen prvi Zmajkov let - ako se to tako moze nazvati. Smile
U pravoj tradiciji prvih pionirskih letackih poduhvata Zmajko je, moze se reci, na kratko i leteo - ali to se meri u delicima sekunda.
Snimio sam  ukupno 19 kratjkih video snimaka, od kojih su 14 "letovi", dok su 3 snimci Zmajka kako stoji i elasticno prima nalete povetarca (to su hronoloski prvi), zatim tu je moja "zvanicna izjava za javnost" Smile Smile i snimak elise koja se vrti na vetru, nakon sto je gumica "motora" pukla. Smile

Ukratko, ja sam prezadovoljan, obzirom da je sve pravljeno bez plana. Problem je ispao sa pogonom, jer nisam uspeo da gumica kada se namota ne zateze osovinu elise i gura je ka nazad, i ta je sila bila jaca od one obrtne, tako da se elisa okretala sporo i veoma kratko vreme. Prakticno, letilica nije imala pogona, i ubrzo bi se, nakon veoma kratkog leta usled pocetne brzine od bacanja, strmeknula ka zemlji. Takodje nije bila izbalansirana , iako se ispocetka cinilo da jeste, pa je prvo poletala dosta na gore (to je kasnije ispravljeno dodatnim manjim otezavanjem), a stalno je zanosila na desno. No sta je tu je, uostalom sve ce te videti.

Imam jedan problem sa tim video snimcima - oni prelaza 2,5 Mb koliko ovde moze da se postuje, a ja ne znam kako i gde da ih okacim pa da vam onda samo dam link. Sigurno neko zna pa neka mi javi.

Ja cu dotle da postavim fotografije redom od groznicave prethodne noci pa na dalje:

sl.1: vec potpuno izludeo pokusavam da napravim da se na Zmajka montira cela gumica, bez da je rezem. U tu svrhu pravim prorez makazama na plasticnom nosacu koji je vezan za kraj osovine elise. Duboka je noc i svetlo je lose, pa je i fotka takva.
sl.2: zatim zarezujem tanki drveni nosac za koji se vezivala gumica. Namera mi je bila da u prorez umetnem slican plasticni deo kao na osovini elise, takodje sa prorezom, kako bi se gumica lako postavljala.
sl.3-6: Izrada i umetanje plasticnog dela za kacenje zadnjeg kraja pogonske gumice
sl.7: Finalni izgled i polozaj nosaca pogonske gume i elise - snimak sa desne strane odozdo - gumica nije montirana.
sl.8-13: Takodje na zadnji nosac gumice odlucio sam se staviti jos jednu nogu, tako da je Zmajko postao pravo insektoidno cudoviste.Ovo jeizrada i montaza  te noge.
sl.14 i 15: Ovakva zadnja noga bila je slaba na samoj vezi sa zadnjim nosacem gumice, pa je taj deo morao biti ojacan dodatnim komadicem plastike.
 
nastavlja se...Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ZarezivKrajaOsovine sm.jpg
(137.18 KB, 1024x768)
ZarezivZadNosGume sm.jpg
(128.56 KB, 1024x768)
ZadnjiNosacGume 1sm.jpg
(166.88 KB, 1024x768)
ZadnjiNosacGume 2sm.jpg
(115.79 KB, 1024x768)
ZadnjiNosacGume 3sm.jpg
(102.83 KB, 768x1024)
ZadnjiNosacGume 4sm.jpg
(117.65 KB, 1024x768)
ZadnjiNosacGume 5sm.jpg
(118.49 KB, 1024x768)
ZadnjaNoga 1sm.jpg
(116.18 KB, 1024x768)
ZadnjaNoga 2sm.jpg
(199.72 KB, 768x1024)
ZadnjaNoga 3sm.jpg
(186.41 KB, 768x1024)
ZadnjaNoga 4sm.jpg
(164.95 KB, 768x1024)
LepljZadnjNoge 1sm.jpg
(178.31 KB, 1024x768)
LepljZadnjNoge 2sm.jpg
(171.29 KB, 1024x768)
OjacZadnjeNoge 1sm.jpg
(149.13 KB, 768x1024)
OjacZadnjeNoge 2sm.jpg
(123.15 KB, 768x1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Kasno u noci Zmajko se slikao za duplericu (sl.1-4) Smile Smile

Nedelja je bila bas suncan dan, ali je bilo dosta povetarca, koji je za Zmajka predstavljao pravi vetar, pa sam odlucio da ga bacam u nekoj zavetrini - oispostavilo se da je to zavetrina objekta u kojem je simulator skijanja i snowboardinga (na snimcima se cuje zvuk tih masina koji podseca na neki mlazni motor Smile). Medjutim, to bi bilo cudno kada bi sve islo bez problema - u transportu se Zmajko, koji je bio u velikoj kesi, ostetio - polomilo mu se jedno krilo. Ali za Zmajka to nije nista, jer je njegova krhka i nadasve primitivna konstrukcija totalno i beskonacno popravljiva. Lepak postaje deo konstrukcije! Smile Smile
Morao sam da popravljam (sl.5-8).

Ove slike sto sada idu nemojte da vas zavaraju Smile Smile. Letovi su bili uzasno kratki - gomila kratkih bacakanja - kada budete videli video razocaracete se. Smile
Nesto me zeza moj Quick Time player, losa je reprodukcije, pojavljuju se kockice, preskakanja itd. Na Windows Media Playeru je super, ali sa njega nikako ne mogu da skinem fotografije. Ja ukocim snimak na zeljenom mestu i onda  sve sto je na ekranu snimim Gadwin Print Screen programom, ali  djavola, to ne funkcionise kod Windows Media Playera tj. slike ima samo dok je on upaljen, kada se ugasi, nestaje slika svuda i samo se vidi crno (totalna enigma, pravi horor). Zato sam vadio fotke iz Quick Time Playera koji neispravno radi - lose su, ali nema mi druge.

sl.9: Prvi Zmajkov let (sepija je uradjena kako bi se dobilo na istorijskoj tezini Smile), relativno uspesan, mada se letilica odmah digla strmo ali srecom nije se prevrnula vec poput letece veverice na trenutak planirala a poto se zabila u zemlju usled gubitka brzine. Na slici je trenutak podizanja
sl.10: Pred start drugog leta.
sl.11: Drugi Zmajkov let - naglo rusenje na levo.

nastavlja se Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Zmajko Z-1 noviStajTrap 1sm.jpg
(182.09 KB, 1024x768)
Zmajko Z-1 noviStajTrap 2sm.jpg
(152.89 KB, 1024x598)
Zmajko Z-1 noviStajTrap 3sm.jpg
(164.72 KB, 1024x768)
Zmajko Z-1 noviStajTrap 4svm.jpg
(178.17 KB, 1024x768)
PopravPucanjeZbogTransporta 1sm.jpg
(207.96 KB, 1024x768)
PopravPucanjeZbogTransporta 2sm.jpg
(194.28 KB, 1024x768)
PopravPucanjeZbogTransporta 3sm.jpg
(199.81 KB, 1024x768)
PopravPucanjeZbogTransporta 4sm.jpg
(188.22 KB, 1024x768)
ZmajkoZ-1 1Let 1 det1sep sm.jpg
(147.92 KB, 817x1024)
ZmajkoZ-1 2.Let 1det1sm.jpg
(157.76 KB, 714x1024)
ZmajkoZ-1 2.Let 2det1.jpg
(334.39 KB, 1024x744)
« Poslednja izmena: 09. Feb 2009, 04:09:48 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
sl.1-7: Treci Zmajkov let -najuspesniji. Smile
sl.8-12: Cetvrti Zmajkov let - solidan Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ZmajkoZ-1 3.Let 1det1sm.jpg
(160.16 KB, 1024x559)
ZmajkoZ-1 3.Let 2det1sm.jpg
(163.84 KB, 1024x584)
ZmajkoZ-1 3.Let 3det1vsm.jpg
(170.38 KB, 1024x781)
ZmajkoZ-1 3.Let 4det1sm.jpg
(170.32 KB, 1024x801)
ZmajkoZ-1 3.Let 5det1sm.jpg
(155.41 KB, 1024x799)
ZmajkoZ-1 3.Let 6det1sm.jpg
(184.46 KB, 1024x837)
ZmajkoZ-1 3.Let 7det1sm.jpg
(167.24 KB, 1024x742)
ZmajkoZ-1 4.Let 1det1sm.jpg
(163.78 KB, 1024x714)
ZmajkoZ-1 4.Let 2det1sm.jpg
(149.46 KB, 1024x627)
ZmajkoZ-1 4.Let 3det1sm.jpg
(160.12 KB, 1024x679)
ZmajkoZ-1 4.Let 4det1sm.jpg
(163.16 KB, 1024x730)
ZmajkoZ-1 4.Let 5det1sm.jpg
(159.31 KB, 1024x966)
« Poslednja izmena: 09. Feb 2009, 04:25:08 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Evo konacno i videa, to su prvi let (kakav takav) i ,u jednom snimku, drugi (nikakav) i treci(najuspesniji). Ostali letovi, tj. bacanja, a bilo ih je puno dok se Zmajko Z-1 nije maltene raspao, su svi u rasponu izmedju 2. i 3. leta, po svojoj uspesnosti:

http://www.youtube.com/watch?v=W-WgvwIeBHM

http://www.youtube.com/watch?v=Pz69bdERc9U
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ni braca Rajt nisu imali nista bolji prvi let od tvog Smile
Pogledo sam snimak i imam samo reci pohvale i odusevljenja na ulozenom trudu. Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Nadam se da ce sledeci projekat biti iz raketne oblasti. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 22. Feb 2009, 08:19:05 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Tako je Ujkaalberte i hvala na konstantnoj podrsci Smile Smile Smile
A sto se tice raketa, nesto mi se vrzmalo po glavi pa sam zato i kupio stvarcice na sl.1, ali to mora biti vec ozbiljnije jaka konstrukcija - o tom po tom, ali bice i toga.
Isto tako evo i slicice (sl.2) koja pokazuje pogonsku grupu jedne od buducih eksperimentalnih letiilica. Smile Smile
Uskoro: pocetak radova na Zmajku Z-2 (opet neko muljanje Smile).
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

StartRakete sm.jpg
(190.76 KB, 1024x685)
PapaluMotorsInc 1sm.jpg
(188.46 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:48:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 2.958 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.