Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:29:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Zmajko" Z-1; da li ce da poleti...  (Pročitano 9749 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Evo i video, ne znam da pretvorim moj video, koji ima ekstenziju .mov u ekstenziju .avi, pa evo zipovano, jeb. Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
ZmajkoPropeler.zip (2107.37 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ljudi ovo su zadnje fotke pre nego sto nadjem neku jacu gumu i konacno bacim Zmajka sa neke uzvisine i snimim to. Sta bude bice, polomice se znam.
Zavrsio sam rep (sl.1-7), snimio malo bolje onaj deo gde se guma kaci za osovinu propelera (sl.8 i 9), i snimio jos jednom ceo prednji deo (sl.10) i ceo model za uspomenu (sl.11-13), jer ko zna na sta ce da lici posle.

Cim uhvatim vremena Zmajko Z-1 izvrsice svoj prvi let. Do tada nishta. Smile
Svima sretno Badnje vece i Hristos se rodi Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

RepFinal 01sm.jpg
(194.36 KB, 1024x768)
RepFinal 02sm.jpg
(177.96 KB, 768x1024)
RepFinal 04sm.jpg
(180.28 KB, 768x1024)
RepFinal 05sm.jpg
(185.07 KB, 768x1024)
RepFinal 06sm.jpg
(194.66 KB, 768x1024)
RepFinal 07sm.jpg
(189.86 KB, 768x1024)
RepFinal 08sm.jpg
(175.04 KB, 1024x768)
VezaOsovProp-Lastis 2dsm.jpg
(166.13 KB, 700x534)
VezaOsovProp-Lastis 1sm.jpg
(175.33 KB, 1024x768)
PropSistem sm.jpg
(166.65 KB, 768x1024)
Zmajko Z-1 odozada sm.jpg
(193.43 KB, 768x1024)
Zmajko Z-1 top view 2sm.jpg
(178.65 KB, 1024x679)
Zmajko Z-1 odozgDesno sm.jpg
(174.09 KB, 768x1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Lepo napreduje Smile Smile =D>vise nije pitanje da li ce poleteti vec kad. Smile Smile
Pridruzujem se cestitkama.Sretno Badnje vece i srecan Bozic. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Nokia N93
Svaka cast. Poletece, uz Boziju pomoc.  Smile
Drzimo palceve
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia N97mini
 Smile Smile
Svaka cast Papalu ovo ce sigurno leteti, ali pre nego i pokusas da ga "lansiras" moras da ga natrimujes. Da pojasnim teziste modela bi trebalo da se nalazi na 1/4 sirine krila , e sad ovo vazi za pravougaono krilo, a za oblik kakav ima zmajko mora pasti dosta komplikovan proracun koji ti ne preporucujem nego da teziste orjentaciono postavis na to mesto pa probas. Ako penje, pumpa, pravi lupinge teziste je previse nazad, ako ponire na nos teziste unazad pomeraj. Naravno podrazumeva se da krilo treba da ima oko 2 stepena napadnog ugla u odnosu na horizontalni stabilizator. Veoma bitna stvar  za stabilnost leta je V oblik krila, mislim krila treba da budu lomljena na gore za otprilike onoliko stepeni koliko su sad na dole. to ispravi obavezno jer to daje mogucnost auto stabilnosti, Motor bi trebao imati vucu na na dole par stepeni da bi be izbeglo da model propinje pod motorom, al otom potom, takode i u jednu stanu da bi se neutralisao ziroskopski momenat elise. Koji zavisi od smera rotacije.
To je ukratko samo napred i pratim tvoj rad.
Pozdrav. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Aha! To ti je kada strucnjak baci oko! Smile Smile Smile Smile Smile Hvala nenuskaSmile
Znaci krila gore. Dobro, mora da se pravi jarbol, relativno jak, a onda krila da se natezu. Jasno! Pristupicu pronalazenju prvog moguceg prirucnog resenja (jer sve mora biti od onog sto je prvo zgodno pri ruci). Teziste cu da proveram posle toga , jer ce to ipak otezati konstrukciju ka nazad (jer sada malo pada na nos). Problem mi je i dalje pogonska guma - u stvari vise trenje koje se stvara kada guma nategne propeler ka nazad - sila je velika i ne da obrtanje. Mozda guma treba da bude labavija, duza??? Smile

Nista, pristupa se dizanju krila - radujem se eksperimentu. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia N97mini
 Smile
Mozes samo krila u koreni da zalomis, da ne kazem polomis i podignes obe polovine na gore do zeljenog ugla i u tom polozaju zalepis ponovo. i resen problem.
« Poslednja izmena: 15. Jan 2009, 21:40:55 od nenuska »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Pa to nece ici tako lako. zato sto je nosivost tih "ramenjaca" nikakva, pogotovo ako rade kao konzole, sto bi u tom slucaju bilo. One su ovakve (na dole) od sopstvene tezine, pa su vremenom zauzele taj oblik - u startu je sve bilo horizontalno. Probacu ja sa tim jarbolom, pa kad krila od natezanja puknu, doci cu opet na ovo sto si rekao. Smile Ma nesto ce vec da se skocka.
Mada, sa malim ukrucenjem tj. preckom izmedju krila, pri samom korenu to bi i funkcionisalo, ali onda moram da zesce probijam "oplatu" krila. Smile Smile Videcu! Hvala na podrsci i savetima. Smile Smile Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
 :D   :mrgreen:  PA OVO JE GENIJALNO!!!  Smile
Papau, moram ti priznati da si me vise nego odusevio.  
u potpunosti podrzavam tvoj projekat i ocekkujem da Zmajko stigne do svemira, odakle je i potekao.  
ako ikada poraste toliko da moze da nosi nekih 70 kila, hocu da znas da imas probnog pilota na raspolaganju Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
nema para hvala na velikoj podrsci Smile Smile Smile
Videcemo kako ce ovo leteti, a onda slede Z-2,Z-3, .... ko zna mozda doguramo i do velike letelice, ali ona ce se testirati iznad vode, tako da probni pilot moze sigurno da bucne! Smile Smile Smile

Ziveli! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:29:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.61 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.