Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlocini koji su se desili tokom"Oluje" u hrvatskim udžbenicima  (Pročitano 9247 puta)
05. Apr 2007, 20:28:42
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
"Oluja" u hrvatskim udžbenicima

5. april 2007. | 10:58 -> 17:23 | Izvor: B92
Zagreb -- Zločini posle operacije Oluja prvi put će se u Hrvatskoj naći u udžbenicima istorije, za VIII razred osnovne škole.

Hrvatski školarci će od iduće školske godine dobijati informaciju o tome da su u avgustu 1995. počinjeni, kako je navedeno, pojedinačni zločini nad srpskim civilima, zbog čega se u Hagu sudi hrvatskom vojnom vrhu.

Povereništvo za odobravanje udžbenika vraćalo je neke udžbenike na doradu i po tri puta, pa je na kraju odabrano njih pet, a profesori će birati koje će koristiti u nastavi.

Član Povereništva i zamenik ministra prosvete Mladen Oršolić smatra da su teme iz Domovinskog rata sada obrađene bolje. "Insistirali smo na tome da svi udžbenici na isti način obrade događaje iz Domovinskog rata, da se tačno kaže šta je istina o tom ratu, koje agresor, ko su žrtve, koliko je bilo žrtava, da su akcije Oluja i Bljesak bile oslobodilačke akcije kojima je Hrvatska oslobođena", kaže on.

Oršolić kaže da je u udžbenicima jasno navedeno da je u tim akcijama bilo pojedinalnih akcija, zločina i ubijanja koje treba procesuirati.

Nekim autorima je zamereno što su dosta prostora posvetili hrvatskim zločnima nad Srbima u akciji Oluja, a autorka Snežana Koren je optužena i da je izjednačila agresora i žrtvu.
-------------------------------------------------------------------------------------

Bas me zanima kada ce kod nas u udzbenicima moci da se cita o nasim sramotama...i o zlocinima i ubijanjima koje treba procesuirati.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Toliko o tome tko kako gleda na svoju proslost....
Evo jedan komentar o tome sa b92...

Zanimljiva vest. U Srbiji je jedan od prvih udzbenika istorije za vise razrede osnovne skole izdat posle 5. oktobra imao jedan sitan nedostatak: u delu o savremenoj istoriji Srbije, ni jedan jedini put se nije spominjao Milosevic ni njegova vladavina i njene posledice. Kad su tadasnjeg direktora Zavoda za udzbenike (Radoslava Petkovica) pitali o tome, on je rekao: "Ma, nemoguce!" Onda je pred kamerama otvorio knjigu i video da je moguce... Sta jos dodati.
(Trifun, 5. april 2007 15:35)
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson K310i
Ajd da su ubacili koju rečenicu i o tome, mada je to samo nekoliko rečenica, jbg, kreće se polako... od ročenice do rečenice. Od mirne reintegracije 1997 Srbi su se uvek bunili kako trebaju da uče da sve najgore o Srbima iz Domovinskog rata, dok su hrvatski zločini nisu nikad i spominjali... Da li su Srpske udruge dale svoj komentar ovim promenama???

Nekim autorima je zamereno što su dosta prostora posvetili hrvatskim zločnima nad Srbima u akciji Oluja, a autorka Snežana Koren je optužena i da je izjednačila agresora i žrtvu.

Pa dobro, mislim da znamo koliko će takvih knjiga biti podato Smile , posto u Hrvatskoj svaki profesor/učitelj može da se opredeli između nekoliko različitih udžbenika koje je odobrilo ministarstvo prosvete i športa.

Ipak je Srbo-Jugoslovensko-Četnička vojska bila zločinačka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ajd da su ubacili koju rečenicu i o tome, mada je to samo nekoliko rečenica, jbg, kreće se polako... od ročenice do rečenice. Od mirne reintegracije 1997 Srbi su se uvek bunili kako trebaju da uče da sve najgore o Srbima iz Domovinskog rata, dok su hrvatski zločini nisu nikad i spominjali... Da li su Srpske udruge dale svoj komentar ovim promenama???

Nekim autorima je zamereno što su dosta prostora posvetili hrvatskim zločnima nad Srbima u akciji Oluja, a autorka Snežana Koren je optužena i da je izjednačila agresora i žrtvu.

Pa dobro, mislim da znamo koliko će takvih knjiga biti podato Smile , posto u Hrvatskoj svaki profesor/učitelj može da se opredeli između nekoliko različitih udžbenika koje je odobrilo ministarstvo prosvete i športa.

Ipak je Srbo-Jugoslovensko-Četnička vojska bila zločinačka  Smile

A daj ti meni care reci gdje se uopce ista spominje kod vas da ste pogrijesili...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


M70 Ab2 7.62mm+Tromblon

Zodijak
Pol
Poruke 399
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
A daj ti meni care reci gdje se uopce ista spominje kod vas da ste pogrijesili...
....kad budemo pogresili,spominjace se.....
                        Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
A daj ti meni care reci gdje se uopce ista spominje kod vas da ste pogrijesili...
....kad budemo pogresili,spominjace se.....
                        Smile

Daj Boze da vam je onda politika i dalje ovako uspijesna.. Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


tra la la

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 448
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson K310i
Pa koliko se sećam bilo je texta iz istorije u 8 osnovne o raspadu Jugoslavije, to je bila školska 98/99, a bilo je i u drgom razredu srednje. Samo što mi to nismo učili, rekao nam profesor da to nije dobro napisano.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Bas me zanima sta u sadasnjim udzbenicima i u Srbiji i u Hrvatskoj pise o zbivanjima iz 90-tih....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
O.K. sve to,pozdravljam,pametan potez... Smile
Ali sto se nas tice,teskoda ce jos dugi niz godina,neko moci da kaze i priblizno sta se sve izdesavalo,posto ni sami tadasnji politicari sad da ih se pita nemaju pojma,opsti haos ....
Ocu reci Hrvatskoj je mnogo lakse po tom pitanju...napali su nas,mi se branili,uspeli da povratimo teritirije i odbranimo se.Za to vreme je pocinjen i poneki zlocin,sto nije lepo.....i tako to....
E, aj sad kod nas nadji nekoga da objektivno isprica sta se desavalo od 1990-2000.a da to deca uce u skolama...pa nema sanse,ja mislim da bi deca izludela,nista im nebi bilo jasno...ko je koga ,kada gde,sankcije,dejton,skidanje sankcija,pa onda opet,bombardovanje,i jos milijardu kojekakvih epizoda nase novije istorije....
Mnogo je to za decije mozgove,bolje da dodju neke nove generacije,koje ce za sve to da boli uvo,mislim da ce biti bolje za sve,a za 40-50 godina nek se prica sta oce,malo ce koga da bude briga za sva ova nasa sranja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
O.K. sve to,pozdravljam,pametan potez... Smile
Ali sto se nas tice,teskoda ce jos dugi niz godina,neko moci da kaze i priblizno sta se sve izdesavalo,posto ni sami tadasnji politicari sad da ih se pita nemaju pojma,opsti haos ....
Ocu reci Hrvatskoj je mnogo lakse po tom pitanju...napali su nas,mi se branili,uspeli da povratimo teritirije i odbranimo se.Za to vreme je pocinjen i poneki zlocin,sto nije lepo.....i tako to....
E, aj sad kod nas nadji nekoga da objektivno isprica sta se desavalo od 1990-2000.a da to deca uce u skolama...pa nema sanse,ja mislim da bi deca izludela,nista im nebi bilo jasno...ko je koga ,kada gde,sankcije,dejton,skidanje sankcija,pa onda opet,bombardovanje,i jos milijardu kojekakvih epizoda nase novije istorije....
Mnogo je to za decije mozgove,bolje da dodju neke nove generacije,koje ce za sve to da boli uvo,mislim da ce biti bolje za sve,a za 40-50 godina nek se prica sta oce,malo ce koga da bude briga za sva ova nasa sranja...

Da Niko ali barem o Srebrenici bi se moglo nesto reci ili Vukovaru...to su ocigledne stvari koje su mogle u svim knjigama napisati....ili o rezimu Milosevica koji je i za same Srbe bio uzasan..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.