Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlocini koji su se desili tokom"Oluje" u hrvatskim udžbenicima  (Pročitano 9245 puta)
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8800-N73
Skolske knjige su jedno a ono sta su roditelji te djece i njihovi profesori prozivjeli je nest drugo ........Tako da te pomunute knjige nece imati niti 30 % utjecaja na ono sto ce djeca nauciti i znati o blizoj povijesti  Smile.....
IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Pojedinacni zlocin a? Kada se ta akcija bude nazvala pravim imenom, a to je "etnicko ciscenje" onda mozemo govoriti o normalnim udzbenicima.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ovo sam napisao i na jednoj drugoj temi sa slicnom problematikom:

Ne replicirajte na off-ove i ne "uvlacite" se u pricu na koju vas neko navodi... Nije poenta ove teme srpska istorija i udzbenici, vec hrvatski... Zato se drzite toga, ignorisite off-ove i videcete kako ce diskusija biti lepa
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Pojedinacni zlocin a? Kada se ta akcija bude nazvala pravim imenom, a to je "etnicko ciscenje" onda mozemo govoriti o normalnim udzbenicima.

Prvi korak care...kada Srbija napravi ovakav korak mi cemo jos jedan....hebiga nemozes ocekivati od nas sve a od vas nista....mislim nismo mi samo ljude protjerivali..zar ne?
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8800-N73
Pojedinacni zlocin a? Kada se ta akcija bude nazvala pravim imenom, a to je "etnicko ciscenje" onda mozemo govoriti o normalnim udzbenicima.
Tako se nikad nece nazvati jer bi to bilo krivo iznosenje cinjenica u skolskim knjigama  Smile......
IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
al mislim da je ovo glupost ...ovo za udžbenike...šta se mi imamo kome pravdat...za ono što radimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Nismo se razulemi (izgleda):

1) Tema je jedna - "Oluja" u hrvatskim udzbenicima
2) Ne oluja kao takva, vec bas to sto se nasla u udzbeniku (moralne, politicke, edukativne odlike toga)
3) Na SNF-u ima tema o ratu u Hrvatskoj uopste - znaci, ovde je prica o tome suvisna


P.S. Mozda vas iznenadjuje moj novi pristup moderiranju - brisem sve cemu na bilo kojoj temi nije mesto bez razmisljanja - i tako ce biti i ubuduce... Ocigledno smo vas previse razmazili, postali smo blazi od drugih delova foruma... Kao sto vidite, to ce se vrlo brzo promeniti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Prvi korak care...kada Srbija napravi ovakav korak mi cemo jos jedan....hebiga nemozes ocekivati od nas sve a od vas nista....mislim nismo mi samo ljude protjerivali..zar ne?

Што би ти рекао на другој теми "зашто не гледате у своје двориште"? Тј. какве везе има сад корак који Србија треба да направи? Па онда истом логиком можемо у круг и у недоглед тако...

Нема аргумената за "Олују" дечко нема... Ево каже корнифлекс "зашто би се ми икоме правдали?"...

А моје мишљење је да је превише рано износити детаље о дешавањима током 90-их у уџбеницима... Док не дођу неке нове генерације, нова времена и другачија ситуација, неће бити тренутак... А ионако има много опречних мишљења о многим догађајима...

Уосталом, сетимо се 1999... тек тад се појавила информација да су наши "савезници" - Американци и Британци "разрушили" Београд 1945, када је рат био завршен и када се немачка војска повлачила... Да је то бомбардовање било много разорније од свих немачких... А до тада тога није било у уџбеницима историје...  Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Hrvatski udžbenici prvi put o „Oluji“
Autor: Mira Šuvar | 06.04.2007 - 09:57

Od pet udžbenika istorije za učenike osmog razreda osnovne škole, koji će se uskoro naći u prodaji u Hrvatskoj, u tri se po prvi put govori i o zločinima hrvatske vojske i policije nad srpskim civilima u „Oluji“ i posle nje.

Tako će učenici od sledeće školske godine po prvi put dobiti informaciju o tome, ali ne svi, već samo oni kojima nastavnici preporuče jedan od ta tri udžbenika. Iako se udžbenici u kojima se spominju zločini u „Oluji“ nisu dopali Komisiji hrvatskog Ministarstva prosvete za odobravanje udžbenika istorije, autori su ostali kod svojih ocena.
Krešimir Erdelja, čiji udžbenik izdaje „Školska knjiga“, ni posle tri vraćanja materijala na doradu nije želeo da izbaci drugi deo rečenice u kojoj se kaže da je „beogradska propaganda o novoj Hrvatskoj kao NDH, pospešena neodmerenim izjavama nekih hrvatskih političara, navela srpsko stanovništvo da uzme oružje“. U tom udžbeniku se navodi i to da je u vojnim akcijama „Bljesak“ i „Oluja“ ubijen deo preostalog srpskog stanovništva, a da su brojne kuće odbeglih Srba spaljene.
U udžbeniku Snježane Koren navodi se da su nakon „Oluje“ „zabeležena ubistva nekoliko stotina srpskih civila, kao i pljačka i paljenje imovine“.
Stjepan Bekavac, jedan od autora udžbenika u kome se ne spominju zločini nad srpskim civilima, smatra da decu „ne treba zamarati“ zločinima jer je njih bilo u svakom ratu i da se u ovom slučaju radi o još neistraženoj temi, koju treba „prepustiti nauci da istraži“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Nek djeca znaju kako su nas napali raznorazni dobrovoljci pod kojekakvim "kodnim imenima" , sve u cilju obrane vassrpstva  Smile
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.