Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlatni Retriver - pomoc oko vaspitanja  (Pročitano 2789 puta)
06. Jun 2011, 00:48:27
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 135
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung sIII
Imam zlatnog retrivera vec 3.5 godine , koliko je i star i zelim neki savet u vezi drasure, tj vaspitanja.... za pocetak da kazem da je kao stene, do oko 20 meseci bio jedno umiljato stene, savrseno socijalizovano , svaki dan setnja s drugim dobrim retriverima,kupanje u reci i td....medjutim tada je imao par incidenta, napali su ga 4-5 puta stafordi i pitovi koji su bili agresivni a imali "kretene" za gazde i pustali zverove bez povodca...e od tada napada muzjake bez pogovora , a sa zenkom i ljudima je kao macka........e sada imam pitanja:

1. Da li je moguce da se prekine ili smanji njegova prekomerna agresivnos prema muzjacima ?
2. Da me poslusa kada mu kazem da stane i ne jurne odmah prema nekom kucetu?
3. Da ne laje kada prolazi neko kuce pored mog dvorista
4. Da ne vuce dok se seta na povodcu

i kada bih dobio odgovor na samo jedno pitanje bio bih prezahvalan forumasima...tako da je svaka pomoc i sugestija dobrodosla....unapred zahvalan  Ivan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Naravno da mozes sve to postici  Smile

Trebao bi da prepoznas ponasanje svog psa... cim primetis da reagujes.... ako to nemozes ili neznas kasno je kad on krene  Smile

Pretpostavljam da vec zna komande: Mesto, NE, FUJ.

a to da ne vuce dok je na povodcu... to moras jako uporan biti... i prvo u svom dvoristu... radi s njim kad je gladan  Smile

zategnut povodac mu je neugodan, kad sam popusti (ti nemoj) i bude uz tebe daj mu nagradu, reci NOGA i pohvali ga... i sve tako..... budi uporan i ne posustaj....

kad vuče, nikada ne vuci povodac unazad da ga zaustavis, vec naglo povuci u stranu, jer kad povuces u stranu gubi ravnotezu  Smile

Moja preporuka (nemoras da privatis) je da nabavis ogrlicu tzv. davilica... ima ih u pet-shopovima.... ona deluje na principu da ga stegne kad on povuce, a popusti kad se vrati uz nogu i posle nekog vremena ce svatiti da mu to smeta Smiley

Naravno... uz sve to nek ide uvek nagrada kada te poslusa  Smile


Opet se vracam na prvi problem..

Moraš da prepoznaš njegovo ponašanje i kad bi mogao da reaguje nepoželjno... samo tada možeš učiniti nešto da ne krene.... ako krene, teško da ćeš ga zaustaviti  Smile   
Prepoznas da bi Mogao krenuti na kuce, reknes mu ozbiljno NE ili FUJ ... drzis ga na povodcu... das mu nagradu... te stvari moras prvo sa povodcem da vezbas... mozes cak nabaviti i povodac od 10 metara... i ako krene ti naglo trznes povodac uz komandu NE ili FUJ... posle par puta ce svatiti da imas kontrolu nad njim bez obzira sto je nekoliko metara od tebe..
« Poslednja izmena: 07. Jun 2011, 08:07:50 od klody »
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1739
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Pogledaj neku epozodu sa Cezarom Milanom na "Nacionalnoj geografiji".U svakoj epizodi ima bar jedan slucaj agresivnijeg psa i tu sam naucio bas mnogo korisnih stvari.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
Imam zlatnog retrivera vec 3.5 godine , koliko je i star i zelim neki savet u vezi drasure, tj vaspitanja.... za pocetak da kazem da je kao stene, do oko 20 meseci bio jedno umiljato stene, savrseno socijalizovano , svaki dan setnja s drugim dobrim retriverima,kupanje u reci i td....medjutim tada je imao par incidenta, napali su ga 4-5 puta stafordi i pitovi koji su bili agresivni a imali "kretene" za gazde i pustali zverove bez povodca...e od tada napada muzjake bez pogovora , a sa zenkom i ljudima je kao macka........e sada imam pitanja:

1. Da li je moguce da se prekine ili smanji njegova prekomerna agresivnos prema muzjacima ?
2. Da me poslusa kada mu kazem da stane i ne jurne odmah prema nekom kucetu?
3. Da ne laje kada prolazi neko kuce pored mog dvorista
4. Da ne vuce dok se seta na povodcu

i kada bih dobio odgovor na samo jedno pitanje bio bih prezahvalan forumasima...tako da je svaka pomoc i sugestija dobrodosla....unapred zahvalan  Ivan

E ovako:
1) Možda nije loše da platiš profesionalnom dreseru da proba da reši taj problem agresivnosti prema drugim mužjacima.
2) Kreni sa dresurom da stane ili da se vrati kad ga pozoveš tako što ćeš da nosiš njegovu omiljenu poslasticu u svaku šetnju. Neka krene par koraka ispred tebe pa ga pozovi i daj poslasticu, pa onda opet par koraka ispred tebe pa onda komanda STOJ i opet poslastica. Ovo bi trebalo da uspe.
3) To što laje na svakog ko prođe pored dvorišta je normalno jer on tako brani svoju teritoriju. Ja imam westu koji sa terase laje na sve živo, jednostavno se tako brani.
4) To što se vuče kad je na povodcu možda ima veze sa tim ako je uglavnom pušten, odnosno ako je bez povodca. Ovaj moj ponekad zna baš da vuče i čini ti se otišo bi ko zna gde, a kad ga pustim on je dva koraka ispred ili mi ide uz nogu.

Sve u svemu, budi siguran da ukoliko se odlučiš da sam kreneš sa dresurom, neće ti biti ni malo lako jer se radi o zrelom psu čije već ustaljene navike moraš da menjaš iz korena.
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 135
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung sIII
a sta mislite o onom TeleTakt-u ... tj ogrlica sa elektro sokovima koji imaju da se podesavaju, kao i iritantnim zvukovima...sto koriste uglavnom dreseri, za dresuru lovackih, a sve cesce i ovih "obicnih"

da li je neko imao iskustva s tim i da li to uspeva ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
Ja sam ipak za reči.
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
Browser
Firefox 3.6.17
Ja sam ipak za reči.

Takodje  Smile


A ako bas zelis tu ogrlicu nabavi dve Smiley jednu stavi sebi, a drugu cuki  Smile

znam, znam... te ogrlice nisu opasne ama bas nikako, ali eto veliki sam protivnik te vrste dresure
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.