Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:58:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlatni Globus 2006  (Pročitano 11806 puta)
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0108007.28.jpg
(74.62 KB, 522x720)
0109007.28.jpg
(87.95 KB, 720x539)
0110007.28.jpg
(94.07 KB, 720x515)
0111007.28.jpg
(75.69 KB, 532x720)
0112007.28.jpg
(71.39 KB, 500x720)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0113007.28.jpg
(89.81 KB, 478x720)
0114007.28.jpg
(87.95 KB, 464x720)
0115007.28.jpg
(90.85 KB, 720x506)
0116007.28.jpg
(79.45 KB, 521x720)
0117007.28.jpg
(78.56 KB, 478x720)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0118007.28.jpg
(94.1 KB, 492x720)
0119007.28.jpg
(79.47 KB, 555x720)
0120007.28.jpg
(90.54 KB, 478x720)
0121007.28.jpg
(87.48 KB, 466x720)
0122007.28.jpg
(78.75 KB, 439x720)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0123007.28.jpg
(81.77 KB, 449x720)
0124007.28.jpg
(74.11 KB, 345x720)
0125007.28.jpg
(88.95 KB, 437x720)
0126007.28.jpg
(73.18 KB, 364x720)
0127007.28.jpg
(73.59 KB, 366x720)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

0128007.28.jpg
(81.27 KB, 484x720)
0129007.28.jpg
(92.7 KB, 483x720)
0130007.28.jpg
(74 KB, 427x720)
0131007.28.jpg
(74.3 KB, 470x720)
0132007.28.jpg
(84.67 KB, 407x720)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Jakim vetrom do Globusa
Trijumfom na dodeli Zlatnog globusa kontroverzno ostvarenje "Broukbek mauntin" i biografski film "Hod po žici" oživeli priče o tome da i ove godine lobiji svesno guraju tematske filmove u prvi plan

Filmovi "Broukbek mauntin" i "Hod po žici" osvojili su Zlatne globuse, prvi u kategoriji najbolje drame a drugi u žanru mjuzikl/komedija, na ceremoniji održanoj u Holivudu u noći između ponedeljka i utorka.

Ostvarenje "Broukbek mauntin", priča o zabranjenoj ljubavi dvojice kauboja homoseksualaca, dobilo je ukupno četiri Zlatna globusa, od kojih je jedan dobio Ang Li za režiju, a film je nagrađen i za scenario i pesmu. Lijev film je sa sedam nominacija bio favorit za nagrade udruženja stranih novinara akreditovanih u Holivudu. Odmah iza njega je "Hod po žici", priča o ljubavi pevačkih zvezda Džonija Keša i Džun Karter-Keš, koji je osvojio tri Zlatna globusa. Dva su pripala nosiocima glavnih uloga Žoakinu Finiksu i Riz Viterspun, za najbolje glavne uloge u mjuziklu/komediji.

Na prvi pogled veoma je uočljivo da nagrade i ove godine osvajaju ili biografski filmovi (setimo se prošlogodišnjeg "Reja") ili ostvarenja s karakterističnom, ovog puta gej tematikom. Na pitanje da li postoje lobiji u Holivudu koji su poslednjih meseci primoravali kritičare, žiri, pa i novinare da podrže ili glasaju za, konkretno, ova dva filma, urednik filmskog programa Studija B i jedan od organizatora Festa Jugoslav Pantelić kaže da ne misli da je trend da se oni nagrađuju.

- Ne spadam u ljude koji komentarišu ono što nisu odgledali, tako da o filmovima ne mogu da kažem nešto više. Takođe, nisam siguran da postoji neka grupa ljudi ili lobi koji gura ove ili one filmove, mada je sve moguće. Inače, mnogo više cenim dodelu nagrada Zlatni globus od Oskara, budući da ga dodeljuju novinari - ističe Pantelić.

Prema rečima Mladena Popovića, urednika filmskog programa televizije Pink i čoveka koji je nekada i sam prenosio dodelu Oskara, nije nemoguće da zaista postoji trend da filmovi sa gej tematikom najbolje prolaze ove godine.

- U Holivudu vam je sve moguće, pa i to da se film određene tematike gura više od ostalih. Biografski filmovi su, s druge strane, uvek dobro prolazili ako su ličnosti zanimljive, pa je tako prošle godine nagradu osvojio film o Reju Čarlsu - naglašava Popović.
Filmski kritičar i član saveta Festa Dubravka Lakić zadovoljna je što je Ang Li osvojio Zlatni globus ističući da na izbor pobednika nije uticao gej lobi.

- U pitanju je izuzetna ljubavna priča, u kojoj nije važno da li je u pitanju hetero ili gej par. Film je baziran na istinitoj priči, koja je s prekidima trajala 20 godina, i tokom gledanja zaboravite da je reč o muškarcima. Takođe, radi se samo o jednoj slobodnijoj sceni. Pričamo o Holivudu gde se sve vrti oko dolara. Postoje periodi kad je neke teme lakše progurati, ali ono osnovno i najvažnije je dobit na uloženi novac.

Producenti su zaključili da će ovakvi filmovi biti zanimljivi većinskom hetero stanovništvu koje kupovinom karata donosi profit - objašnjava Lakićeva dodajući da biografski filmovi, poput ovog o Džoniju Kešu, dobro prolaze jer trenutno vlada nedostatak pravih scenarija.
- Životne priče su uvek jače od filmskih i takve stvari dobro dođu kad nema inspiracije - kaže Lakićeva.
Hafmanova i Hofman najbolji glumci

Što se tiče ostalih nagrađenih, Felisiti Hafman je Zlatni globus osvojila za glavnu žensku ulogu u drami, za rolu u ostvarenju "Trans Amerika". Globus za glavnu mušku ulogu u drami dobio je Filip Simor Hofman za lik pisca Trumana Kapotea kojeg je tumačio u filmu "Kapote". Džordž Kluni je nagrađen za najbolju epizodnu ulogu u filmu "Sirijana", dok je britanska glumica Rejčel Vajs nagrađena u istoj kategoriji za film "Konstant gardener". Palestinski film "Raj danas", o bombašima-samoubicama, dobio je Zlatni globus za najbolji strani film.

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Dobio nagradu za Casha, ostao bez keša

Zlatni globus za ulogu Johnnyja Casha u 'Walk the Line' Joaquin Phoenix primio je bez prebite pare u džepu, jer se kladio s mužem svoje partnerice da neće dobiti tu nagradu

Glumac Ryan Phillippe, suprug Reese Witherspoon koja je glumila June Carter Cash i osvojila Zlatni globus, bio je siguran da će Globus dobiti i njegov prijatelj Joaquin za ulogu Johnnyja Casha, i to mu je i rekao, a Joaquin je pak bio toliko siguran da će popušiti da se čak i kladio u sve novce koje je imao kod sebe. "Phillippe se kladio da ću ja pobijediti, a ja sam rekao 'Ma nema šanse.' Kladili smo se u onoliko koliko sam ja u tom trenutku imao u džepu, a to je bilo 220 dolara," kaže Joaquin.

No, nije tragično - već na dodjeli iduće godine moći će povratiti novce istom takvom okladom, jer Phillippe glumi jednu od glavnih uloga u 'Zastavama naših očeva'. A već nekoliko godina u Hollywoodu vrijedi pravilo - ako hoćeš sigurno osvojiti Oscara i Globus za glumu, idi odigraj nešto kod Clinta Eastwooda (koji je režirao 'Zastave...'). Ne sumnjamo da je stari Clint iz Ryana, koji je dosad najbolju ulogu ostvario kod ovogodišnjeg Oskarovca za životno djelo Roberta Altmana (u 'Gosford Parku'), izvukao isto tako dobru glumu kao i iz Genea Hackmana, Seana Penna, Tima Robbinsa, Hillary Swank, Morgana Freemana...

Inače, kad smo već kod toga kako je Joaquin Phoenix sjajano glumio Johnnyja Casha, da napomenemo i da je Johnny Cash isto tako sjajno glumio Joaquina Phoenixa. Naime, kad je Phoenix dobio ulogu u 'Walk the Line', otišao se upoznati s tad još živim pjevačem, a ovaj je iskazao zavidno poznavanje glumčevog rada. "Rekao mi je da je 'Gladijatora' gledao tri puta, i zbilja se oduševio njime, što je bilo veoma laskavo," sjeća se Phoenix. "Onda je počeo citirati iz filma i izvrsno je imitirao moj glas. Odabrao je: 'Tvoj sin skvičao je kao curica, a tvoja žena stenjala je poput kurve.' I tako, to je bila jedna od mojih najokrutnijih replika, jedna od najmračnijih i najpodmuklijih stvari koje je taj lik uopće mogao reći, a Cash je ponavljao: 'To je moj najomiljeniji dio. Baš volim taj dio'."




Izvor: Klik

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:58:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.627 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.